Přejít na obsah


Fotka

Kolik jste ochotni dát za poštovné?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 DOJS

DOJS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 18:13

Zdravím, dnes mě napadla při procházení geoshopu taková malá otázka. Kolik jste ochotni dát za poštovné? Přijde mi, že to někteří obchody to s poštovným už fakt přehánějí... :@
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 18:34

no to je takova ceska specialita - urvat jeste par petek za postovne. hacek je, ze je to pak zdvojnasobi cenu. jeste lepsi je poplatek za osobni vyzvednuti :). minuly patek jsem koukal na skolni aktovku v nemecku. postovne 3.7 euro do cech. to je pomalu o tretinu nizsi nez od ceskych obchodu po cr :).
  • 0

#3 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 18:37

Záleží na velikosti, hmotnosti a typu dopravce. Pokud nemám marži, která pokryje náklady dopravného tak v rozmezí 0 -150,-Kč. A to se může stát, že dopravné nemusí pokrýt skutečné náklady.
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#4 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 18:37

Tak zalezi na rozmerech a vaze zasilky. Ale posledni dobou jsem nakupoval pouze na ebay a dx.com, kde je vetsinou postovne zdarma.
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 18:45

Kalkulátor zásilek České pošty:

http://kzas.ceskapos...leanForm.action
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 18:58

Já chodím často na všelijaká výtvarná fóra, kde diskutují lidi, co svoje výrobky (např šperky) prodávají na fler.cz a podobně. Nevím, jak to mají třeba geoobchody, ale tam holky často říkají, že procento, který si strhává provozovatel těch prodejních stránek, daně a další poplatky jsou natolik nesmyslně vysoký, že se jim vyplatí prodat zboží pod cenou a naúčtovat vysoký poštovný a balný, tak, aby se to celkově nějak srovnalo do reálný ceny. Jednak to totiž vede lidi k vyšším objednávkám (na jedno poštovný) a jednak ty poplatky se počítají z ceny bez poštovnýho.
  • 0

#7 Zilog

Zilog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 19:09

100~120,-; preference osobního převzetí nebo objednání víc zboží, aby cena poštovného nepřesáhla cenu zboží....
  • 0

#8 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 19:41

Z druhé strany, tedy prodejce. My snad poštovné přepálené nemáme (nevyděláváme na něm). Takže jen jak se to počítá. Kalkulátor ceny zásilek je hezká věc, ale silně nepřesná. Speciálně pošta je schopná na dvě stejné zásilky dát úplně jinou cenu. Další problém je, že pokud je obchodník plátce DPH, tak musí k ceně poštovného přičíst DPH. Plus k tomu obálka, někdo to musí na poštu odnést. Pak se dražší balíček musí pojistit. Rázem vychází u některých balíků levněji PPL, která má sice dražší základ, ale narozdíl od pošty dobírku jen za 25, váhu řeší v kategoriích do kila a nad kilo, rozměry neřeší vůbec a celkem solidní pojištění je v ceně. Navíc si pro zásilku i přijedou (což pošta sice taky, ale stojí to další nesmyslné peníze). Obecně jsou ceny poštovného v čechách vysoké, když pošlu poštou balík do Německa za 8 EURo, když totéž obráceně, jsem na polovině :( Nechci se zastávat nesmyslně přepálené ceny přepravy, ale někdy je to fakt těžké, zvlášť když třeba není marže na zboží vysoká. Někteří to ovšem přepálí úmyslně a je pak jen na zákaznících jestli to vezmou nebo ne.
  • 0

#9 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 20:15

V pátek mi přišla z Číny vodováha do foťáku. Stála mě 19,83 Kč včetně poštovného. Nedalo mi to a pustil jsem se prohlížení webových stránek jejich pošty. Za dopis přes půl zeměkoule si počítají asi 7,50 Kč. Něco je u nás asi špatně.
  • 0
Vložený obrázek

#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 20:16

no naposledy me nadzvedlo postovne za kus magneticke folie - prouzku. pozadovano 120kc postovne. cena magnetu 35 kc bez dph :). tohle fakt ne.
  • 0

#11 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 20:36

Poštovné? Ani "voko". Vždycky osobní převzetí, a vždycky platba hotově při převzetí. Pěkně z ruky do ruky. Nikdy žádný předem.
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#12 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 20:57

PIVNI PUPEK napsal/a:
Poštovné? Ani "voko". Vždycky osobní převzetí, a vždycky platba hotově při převzetí. Pěkně z ruky do ruky. Nikdy žádný předem.

To máš super. Já to mám trochu dál.

Jednou mi prodejce psal e-mail, že mám fakturu v zásilce ignorovat, protože mu vzali zásilku s nižším poštovným. Ušetřil jsem 24,- Kč. ;) Škoda, že to není častěji.
Jinak se snažím vzít na jedno poštovné víc věcí.
  • 0

#13 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 20:58

bluetracer napsal/a:
V pátek mi přišla z Číny vodováha do foťáku. Stála mě 19,83 Kč včetně poštovného.
Nedalo mi to a pustil jsem se prohlížení webových stránek jejich pošty. Za dopis přes půl zeměkoule si počítají asi 7,50 Kč.
Něco je u nás asi špatně.


No, sice jsem si nikde nic neověřoval, ale myslím si, že kdybys měl měsíční příjem průměrného, manuelně pracujícího číňana, možná by ti to až tak levné nepřipadalo.
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#14 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 21:03

bluetracer napsal/a:
... vodováha do foťáku...


To by se mi hodilo. Mám fotky šejdrem...

DOJS napsal/a:
Kolik jste ochotni dát za poštovné?


Záleží na poměru k ceně objednávaného zboží.
Třeba už od Vánoc odkládám nákup 2. kladenského coinu, 265 Kč za coin + dalších 60 Kč se mi moc nezdá... To je skoro skoro čtvrtina ceny navíc.
Takže jak kdy, jak u čeho a jak moc se mi (ne)chce jít na poštu, ...
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 21:06

No, mě překvapily CWG ze slovenského shopu, kde bylo na obálce natištěno cca 7 euro. To byla asi tak polovina ceny a i když jsem s nimi spokojen, rozmýšlím se, jestli je tam příště objednávat, i když má poštovné v ceně. Mám pocit, že ho okrádáme. Ale kdyby nechtěl, do ČR by neposílal.
  • 0

#16 DOJS

DOJS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 21:06

Jako autor tohoto threadu chci vysvětlit proč jsem ho vytvořil. Důvod je ten, že jsem dneska ráno zjistil, že mi zablokovali přístup na jejich stránku na facebooku a důvod? Jen jsem jim napsal, že poštovné nemají zrovna nejlevnější a že by se měli stydět.....
  • 0

#17 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 21:09

Nemo02 napsal/a:

PIVNI PUPEK napsal/a:
Poštovné? Ani "voko". Vždycky osobní převzetí, a vždycky platba hotově při převzetí. Pěkně z ruky do ruky. Nikdy žádný předem.

To máš super. Já to mám trochu dál.

Jednou mi prodejce psal e-mail, že mám fakturu v zásilce ignorovat, protože mu vzali zásilku s nižším poštovným. ;) Škoda, že to není častěji.
Jinak se snažím vzít na jedno poštovné víc věcí.


Nevím sice odkud jsi, ale možná to v Praze máme trochu jednodušší z hlediska větší nabídky. Na druhou stranu když se dívám na ceny a zboží v E-shopech, mívám často pocit, že to co právě já sháním, nabízejí momentálně jen mimopražské e-shopy, (tedy skladem, nebo alespoň s reálnou dodací lhůtou), a podle ceny nejlevněji v okolí Ostravy. Když připočtu to poštovné, je to často tragédie. Takže ač pražák, tak spoustu věcí stále jen sháním.
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#18 bob..bob

bob..bob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 21:24

Mě by se líbilo: min. 10Kč , max 200Kč a mezi 10% z ceny.
  • 0

#19 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 21:30

PIVNI PUPEK napsal/a:
... a podle ceny nejlevněji v okolí Ostravy.

Zpáteční jízdenka do Ostravy stojí 118,- a nejméně 1,5 hodiny času.
A když to vezmu od PPL, tak mi to i dojde dřív než od pošty.
  • 0

#20 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 21:38

Geo Gadget napsal/a:
Z druhé strany, tedy prodejce. My snad poštovné přepálené nemáme (nevyděláváme na něm).

Souhlas :-)

Takže jen jak se to počítá. Kalkulátor ceny zásilek je hezká věc, ale silně nepřesná. Speciálně pošta je schopná na dvě stejné zásilky dát úplně jinou cenu.

To záleží na tom, kdo sedí na přepážce a na tom, jak moc zákazník ví, jak chce (a může) zásilku poslat. Stejná zásilka jako doporučený balíček/obchodní balík/balík do ruky/balík na poštu - a rozdíly v cenách jsou značné. Nicméně kalkulátor na jejich stránkách funguje spolehlivě.

Plus k tomu obálka, někdo to musí na poštu odnést.

Souhlas, ale někteří obchodníci si za blbou obálku a odnos na poštu naúčtují 120,-
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama