Přejít na obsah


Fotka

nelegální orig. aplikace geocaching


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
48 odpovědí na toto téma

#41 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2013 - 14:35

shaman3 napsal/a:
Kdepak, já mám právo si koupit jakoukoliv aplikaci, která je nabízena k prodeji, nemusím při tom potlačovat žádná svá spotřebitelská práva. Pokud je někdo potlačuje, můžu se proti tomu v krajní nouzi bránit. :D

Nikdo nic nepotlačuje. Google podniká mimo území ČR a tak obchodují podle podmínek, které mu umožňují tam kde podniká. Ty pokud od něj chceš něco koupit musíš obchodovat stejně tak podle těch podmínek (to je ta podmínka v 2. odstatvci musí strpět. Když podle tebe jedná trestně tak by si mi ten čin mohl vyložil a rozeprat jeho skutkovou podstatu když tomu právu tak dokonale rozumíš.
  • 0

#42 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2013 - 14:41

No, je to jednoduchý. Zítra potřebuju na nákup, ale nechce se mi to táhnout, tak si koupím auto. A pak ho vrátím, protože už ho nebudu potřebovat. A po tom, co sním ten nákup, ho zase vrhnu zpět do tašky a půjdu ho vrátit, že jsem si ho vyzkoušel.
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#43 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2013 - 14:48

JUDr. shaman3 napsal/a:
http://cs.wikipedia....ki/Krajní_nouze

Tedy míchat krajní nouzi z trestního zákona do obchodního zákona a omlouvat si tím warezení. To je na čestný doktorát z práva na Plzeňské univerzitě.
  • 0
.

#44 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2013 - 14:50

CreAtive_34 napsal/a:
... Zítra potřebuju na nákup, ... tak si koupím auto. A pak ho vrátím, protože už ho nebudu potřebovat. ...

Možná se budeš divit, možná ne, ale na podobné uvažování a dokonce i jednání jsem narazil již před lety. Jeden můj tehdejší kolega z práce si chtěl vypálit nějaké VHS na DVD. I zakoupil tedy v Datartu VHS/DVD recorder, vypálil, co potřeboval, a pak využil možnosti, které tyto obchody nabízely, a do týdne vrátil přístroj bez udání důvodů zpět. A o tom, jak si v Německu kupovali na e-shopech zimní pneumatiky a po návratu z hor je zase, byť ojeté, vraceli zpět, se psalo i v našich novinách. Holt vychcánci jsou na obou stranách.
  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#45 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2013 - 14:54

poohDA napsal/a:

JUDr. shaman3 napsal/a:
http://cs.wikipedia....ki/Krajní_nouze

Tedy míchat krajní nouzi z trestního zákona do obchodního zákona a omlouvat si tím warezení. To je na čestný doktorát z práva na Plzeňské univerzitě.


Já nic nemíchám, krajní nouze není upravena pouze trestním právem, ale např. i přestupkovým zákonem a dokonce i občanským zákoníkem.

§ 2/2b) zák. č. 200/1990 Sb.
Přestupkem není jednání, jímž někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému zákonem, jestliže tímto jednáním nebyl způsoben zřejmě stejně závažný následek než ten, který hrozil, a toto nebezpečí nebylo možno v dané situaci odvrátit jinak.

§ 6 Občanského zákoníku
Jestliže hrozí neoprávněný zásah do práva bezprostředně, může ten, kdo je takto ohrožen, přiměřeným způsobem zásah sám odvrátit.


  • 0

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2013 - 15:11

Co kdybys svoji genialitou zacal otravovat spise nejake pravniky a ne geocachery?
  • 0

#47 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2013 - 15:26

Pepa.z.pocernic: Nebylo by pro všechny jednodušší, kdybys to individuum konečně zabanoval, protože on se akorát vysmívá všem rozumným argumentům a stále si mele jedno a to samé? Není to jen tahle diskuze, ale jakákoliv, kde se objeví, se zvrhne ve spam, kdy neustále kopíruje své odpovědi dokolečka. Honzaka jsme se zbavili, i když si tu vyrobil jiný nick, neškodilo by v očiště fóra pokračovat.

Mimochodem, § 6 Občanského zákoníku se rozhodně o krajní nouzi nezmiňuje. Tady někdo jen míchá jabka s hruškama a do toho ještě kopec švestek.
  • 0

#48 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2013 - 15:26

mh.mail napsal/a:

CreAtive_34 napsal/a:
... Zítra potřebuju na nákup, ... tak si koupím auto. A pak ho vrátím, protože už ho nebudu potřebovat. ...

Možná se budeš divit, možná ne, ale na podobné uvažování a dokonce i jednání jsem narazil již před lety. Jeden můj tehdejší kolega z práce si chtěl vypálit nějaké VHS na DVD. I zakoupil tedy v Datartu VHS/DVD recorder, vypálil, co potřeboval, a pak využil možnosti, které tyto obchody nabízely, a do týdne vrátil přístroj bez udání důvodů zpět. A o tom, jak si v Německu kupovali na e-shopech zimní pneumatiky a po návratu z hor je zase, byť ojeté, vraceli zpět, se psalo i v našich novinách. Holt vychcánci jsou na obou stranách.

Ano, to je přesně to o čem mluvím.
Jenže někteří šamani tady užívají tolik bylinek, že nejstou schopni to vstřebat. O pár příspěvků dříve jsem popisoval postup "koupení filmu-vypálení-vrácení" či "koupě programu-opsání klíče-vrácení". Ono holt SW je něco jiného než telefon či sluchátka...
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#49 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2623 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2013 - 16:07

@novom: kupodivu proti jeho místy zcestným závěrům jsem žádné rozumné argumenty v diskuzi neviděl (posílat ho do háje neni argument). On se aspoň argumentovat snažil a nikoho nenapadal. BTW mezitím jsem zkusil zagooglit a našel jsem několik právních rozborů, podle kterých nákup software spadá pod spotřebitelské smlouvy uzavírané na dálku podle občanského zákoníku a dokonce i existuje nějaký úřad, který na území EU pomáhá vymoci spotřebitelská práva v jiných zemích. Zámek
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama