Přejít na obsah


Fotka

Ztracený pejsek - Karlštejnsko - Zadní Třebaň - Brdy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 14:53

Ahoj V pátek 25.1.2013 nám ze zahrady na Bílém Kameni utekl náš geobeagle Marold. Absolvoval s námi už tolik kešek,že jsem chvílemi uvažoval,zda mu nepořídit vlastní profil :) Nebyl to zdaleka jeho první útěk, bíglové jsou cestovatelé,jenže obvykle se tak do 3-5 hodin vrátil. V oušku má tetování. Známku ani chip nemá. Po té,co dvě známky někde ztratil jsme mu další už na krk nedali. Psí GC s kostičkou už sháním už delší dobu marně. Nějaký bígl byl prý viděn v sobotu 2.2.2013 v Řevnicích,jak se vehementně snaží navštívit samoobsluhu u Noska. Pokud někdo v těchto končinách zahlédnete bígla evidentně bez páníčka,dejte mi prosím vědět. Tel: 608262555 Hafík je neuvěřitelně žravý a za jídlem jde kamoli. Jednou si přistrčil židli ke kuchyňskému pultu,po kterém obešel kuchyň,aby mohl přímo ze sporáku sežrat kastrol guláše. Díky
  • 0
Medvidek

#2 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 14:57

Já dnes viděl pobíhat bígla po poli nedaleko Zavidova na Rakovnicku, ale to je asi už dost daleko. Vypadal dost špinavě a hladově.
  • 0

#3 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 15:07

To je opravdu dost daleko,i kdyz u hafika jeden nikdy nevi. Na podzim utekl manzelce v Sarce. Doma (kousek od kulataku v Dejvicich) byl driv nez ona,ackoli tu cestu pesky nikdy nesel. Vzdycky tramvaji,nebo autem. Estli se ho podari najit,namontuju na neho nejake online trackovani. Uz o tom uvazuji nejakou dobu. Jenze to nemuze tahat 24 hodin denne. Co se tyce ziskavani jidla je nesmirne vynalezavy,ale pochynuji,ze by se naucil pravidelne si v pelisku pripojit nabijecku.
  • 0
Medvidek

#4 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 16:59

Asi to byl jinej zaběhnutej, myslím že měl oranžovej obojek co jsem tak v rychlosti zahlédl. Máme doma taky bígla takže vím moc dobře co tyhle miláčci dokážou :)
  • 0

#5 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 17:04

Tak to byl urcite jinej pejsanek. Tenhle ma klasickej stahovaci obojek - retez s hodne protahlyma okama. I tak diky za zpravu. Treba ho nekdo jiny pozna.
  • 0
Medvidek

#6 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 04 únor 2013 - 17:37

(zkopírováno odjinud) Co dělat, když se vám ztratí pes: - kontaktovat policii, nejlépe obě, i když odchyt psů provádí městská - rozeslat internetovou zprávu nebo fotku a popis útulkům, obvolat útulky, a to několikrát po sobě v rozmezí několika týdnů, je lepší útulky přímo navštívit -vylepit na frekventovaná místa v místě ztráty zprávu o ztrátě, nejlépe s fotkou a odměnou (hospoda, samoobsluha, škola – děti jsou velmi všímavé, úřad, autobusová zastávka, nádraží, obchody se psím krmivem a veterina ap.) - nechat vyhlásit ztrátu místními rozhlasy v obci a okolí - navštívit myslivecké sdružení a veterináře v okolí a informovat o ztrátě - zavolat na příslušný (městský, místní, obecní) úřad, zda v místě ztráty nepořádal odchyt zvířat a poprosit je o inzerci ztráty zvířete v místním tisku a na internetových stránkách - poprosit technické služby o pomoc, kdyby se zvíře našlo např. přejeté u silnice - dát inzeráty na internet do rubrik útulků, pokud mají inzerci a na web nalezenci.cz, inzerát rovněž dát do místních novin, ev. lokálních internetových inzertních novin Hodně štěstí.
  • 0

#7 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 18:47

Drtivou vetsinu z techto veci jsme uz samozrejme udelali. Stejne diky za info,cte to mozna i spousta dalsich lidi. Tady to byla spis prosba na kacery. Preci jen se pohybuji na nejruznejsich mistech,tak kdyby si nekdo vsiml...
  • 0
Medvidek

#8 Jizanka

Jizanka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 19:56

Pohledávku na hafíka sdílím na FB, tam se to snad rozlítne víc.
  • 0

#9 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 05 únor 2013 - 0:20

No zrovna já jedu zítra autem přes Černošice a Dobřichovice a dále směr Karlštejn, tak budu mít oči na šťopkách. Možná si udělám malou zajížďku do Řevnic, co kdyby náhodou. Taky jsem našla inzerát: V sobotu 26.1.2013 večer v Praze 5, před Billou na Tilleho náměstí na Barrandově se našel pejsek. Majitelé, volejte 603 562 365 nebo 603 551 438.e-mail:radim.sv@quick.cz Bohužel nepíšou co to je za psa a je to dost daleko, ale co kdyby ...
  • 0

#10 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 8:32

Kontaktuj http://www.revnice.cz/. Máme docela dobrý sms info kanál, takže se ta zpráva dostane hodně lidem a ty mohou informovat zpětně úřad. Jinak máme oči na stopkách a info podáváme dále.
Přeji ať se najde, trdlo jedno splašený.
  • 0

#11 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 10:36

A měl obojek? Kdyžtak jaký? Kdybych ho zahlídla, aby se dal snáz identifikovat. Dneska jsem jednoho bígla viděla v Dejvicích, ale to asi nebyl on.
  • 0

#12 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 21:39

Marold ma na krku retizkovy obojek,takzvany stahovak, ale ne leskly a s ponekud netypickymi dlouhymi ovalnymi oky. Nicmene ho ma schovany v srsti,videt muzou byt jen koncova oka. V ousku ma tetovani zapsane v plemenne knize. Je to pritulny nufik,ktery miluje deti. Obzvlast kdyz maji v ruce rohlik,nebo neco podobneho. Co se tyce chuti k jidlu ,a vynalezavosti pri jeho obstaravani pripomina spis kocoura Garfielda,jen ty lasagne mu nedavame.
  • 0
Medvidek

#13 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 21:57

Držím palce aby se Marold našel. Z vlastní zkušenosti vím, jak těžké je bígla uhlídat, máme dva.

Neztrácejte naději - tady třeba je jeden případ s dobrým koncem.
  • 0

#14 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 21:22

!!!!! DOBŘE TO DOPADLO !!!!! Ale nebylo to jednoduché. V sobotu 9.2.2013 odpoledne, nám zavolala paní z jedné z obcí pod Brdy a řekla nám, že se náhodou dostala do Zadní Třebaně,kde zahlédla náš inzerát s obrázkem. Pejska prý měl u nich pan starosta několik dní a pak ho odvezl do útulku. Než se nám podařilo sehnat pana starostu,zkusili jsme obvolat několik útulků,leč bezvýsledně. Když se nám pan starosta nakonec sám ozval a poslal i MMS s fotkou našeho ztraceného Marolda,vyšlo najevo,že pejska odvezl do jednoho z obvolaných útulků,kde nám ho jednoduše zapřeli. Paní tvrdila,že nějaký bígl tam byl,ale to už je tak dvacet dní a už si ho odvezl majitel. Dojel jsem si tedy ještě v sobotu večer pro dokumenty o předání. Tisíceré díky panu starostovi,který místo poklidného sobotního večera s rodinou vyrazil do zimy,aby nám pomohl,přičemž nemohl pochopit,jak je tohle možné.Jemu totiž při přejímání pejska v onom útulku tvrdili,že o bígly není moc zájem. V neděli 10.2.2013 jsme vyrazili do inkriminovaného útulku, se dvěma obrázky našeho Marolda (jedním od pana starosty a druhým,který je v titulním příspěvku této diskuse) a se všemi možnými doklady. Po příjezdu na místo,mne paní majitelka útulku neprve po telefonu seřvala na dvě doby,že to není náš pes a že byl dán k adopci. (Podotýkám že den předtím tvrdila,že si ho před delší dobou odvezl majitel.) Že tam tedy někoho pošle,ale pokud to nebude náš pes,musíme to zaplatit. My trvali na svém,že chceme vidět pejska,přivezeného tento týden podle dodaných dokumentů. Kromě toho má podle pravidel,vyvěšených na webu útulku, každý pes zůstat v jakési karanténě minimálně 21 dní,tak jak je možné,že zrovna ten náš byl dán k adopci ještě do konce týdne. Po několika desítkách minut čekání,přivezli našeho pejsánka,který nás začal vítat,ještě přes sklo auta. Paní majitelka se omlouvala,že tetování v oušku při prohlídce přehlédla. (Je opravdu mizerně vidět,to uznávám,ale je tam) Dodávali jsme,že fotky mluví jasně. Na to jsme se dozvěděli,že prý bígl,jako bígl. Po předložení občanky nám byl náš pejsánek vydán,spolu s novým očkovacím průkazem,se zapsaným očkováním po příchodu do útulku. Teprve doma jsme zjistili,že očkování mělo být provedeno na konci ledna,tedy v době,kdy se hafík toulal pod Brdy,ještě před odchycením panem starostou. Na náš zdvořilý dotaz do útulku,jak je to s tím očkováním,jsme se dozvěděli,že to musel splést veterinář. Takže obrázek si udělejte asi sami. Navíc jsem se při telefonické komunikaci se známými dozvěděl,že podobné zážitky vůbec nejsou vyjímečné. Útulky dělají jistě spoustu spoustu důležité a záslužné práce,jen během našeho čekání,přivezla hlídka městské policie několik malinkých štěňátek,odložených do zimy,což je také jeden z důvodů,proč zde neuvádím,o který konkrétní útulek šlo. Kromě jiného to vypadá na poměrně běžnou praxi pro více než jeden,takže pranýřovat pouze tento mi nepřipdá úplně dobré. Šlo mi hlavně o informování,protože dokud jsem se s tím nesetkal,nevěděl jsem o tom,i když bych tomu v naší korupcí prolezlé společnosti asi z doslechu uvěřil. Chci vám všem poděkovat za pomoc a podporu,je skvělé že nejsou úplně všude jenom PRACHY A ještě přidávám obrázky spokojeného hafíka :)
  • 0
Medvidek

#15 aja2pekac

aja2pekac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 21:40

Tak hurá, snad si to příště útěkář rozmyslí:) S tím útulkem to teda veselé není :(
  • 0

#16 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 21:49

Nechte ho očipovat a máte "klid". Minimálně si ušetříte tyto diskuze. Ale jinak hlavně že je doma a spokojený.
  • 0

#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 22:04

Happy end, to vždy potěší. Ještě by mě zajímalo, jak dopadla tahle borderka: http://www.geocachin...135#post_392135
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 22:17

Taky jsem rád že to má dobrý konec .
  • 0

2yxqhqq.gif


#19 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 10 únor 2013 - 22:27

Tak hlavně, že to dobře dopadlo ..... SUPER! Každopádně já se držím zásady, že pes nesmí vyjít z domu (ani na zahradu) bez telefonního čísla na obojku. Známky mám z tagisky.cz, kromě telefonního čísla tam je i jméno psa a trackovatelné číslo :-) dají se ale sehnat i levnější. Pokud se pes ztratí, je pro něj taková známka nejrychlejší a nejjistější cesta domů. Chce to ale malý a pevný kroužek na přidělání na obojek, ne takový ten běžný na klíče. Plus to bude chtít zamezit útěkům (vím, že s bígly bývá těžké pořízení, ale pokud utíká pravidelně, může být otázka času, kdy ho přejede auto).
  • 0

#20 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 10 únor 2013 - 22:31

Taddeo napsal/a:
Nechte ho očipovat a máte "klid". Minimálně si ušetříte tyto diskuze. Ale jinak hlavně že je doma a spokojený.

To taky nemusí fungovat, kolikrát to trvá, než někdo někde sežene čtečku - i několik dní. Ta ani nemusí přečíst konkrétní typ čipu, nebo čtečka čip přehlédne, nebo "přehlédne". Zákledem je opravdu jasně viditelné telefonní číslo na obojku, jakmile psa kdokoli najde, hned může volat. Pokud je to doplněné čipem nebo tetováním, evidencí v národním registru, tím lépe.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama