Přejít na obsah


Fotka

Svaz českých lo(N)gařů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 11:12

Logy jsou od toho, aby se do nich i psali zážitky z cest. V těch se pak člověk může přehrabovat a vzpomínat na různé zážitky nebo pobavit samotného majitele krabky příběhem, který se udál v okolí jeho krabice. Spousta z nás používá k vygenerování statistik geoget, který mu sdělí jaký má nejdelší, nejkratší log a také průměr v počtu slov u všech svých logů. Jaký je Váš průměr?:D Já mám například 108.5. Do logu si často píšu co se u krabky událo, ono skoro všude se dá něco vyštrachat, v rámci jakého výletu jsem jí navštívil, apod.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#2 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 11:17

Ty už nevíš, o čem bys tlachal, co. Zamkni to. Je to 3,14čovina. Délka logo nijak nesouvisí s kvalitou. U nás máme grafomana a zlatě, kdyby logoval smajlíkem.
  • 0

#3 Zilog

Zilog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 11:56

No, hlavně aby ten log nějak souvisel s nalezením té krabice. Popis celého výletu si člověk může napsat do sougromého deníčku (já) :D
  • 0

#4 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 12:19

Average: 25, Longest: 264
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 12:53

Taky mám raději logy. kde se dá něco číst. Pokud se někdo nezmůže na víc, než na zkratku, tak je to smutné :-( Je jasné, že když někdo loguje 100 keší, tak nebude každý log jiný, ale to asi autoři dlouhých sérií neočekávají. Vychází mi to takhle: Průměr: 81.0, Nejdelší: 687, Nejkratší: 5.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 13:02

To mám jako do logu napsat něco jako: Přijela jsem tramvají 10, byla to nová Škodovka, super. Lepší než Porshe, tu já nemusím. Na zastávce ani v okolí nikdo nebyl. Atd. Nebo co se odemne jako chce? Lovit v Praze není kolikrát takovej zážitek, jak si mnoho zakladatelů myslí. Prostě není co psát. Mě je taky jedno, když mi někdo do logu napíše odloveno s tím a tím v tolik a tolik. Nic mi to neřekne a nezajímá mě to. To je stejné jako napsat TFTC. Vypovídací hodnota je úplně stejná. Pokud jdu někam do přírody, tak napíšu, že tam bylo hezky nebo lilo a pokud jsem místo dříve neznala, tak to také zmíním. V případě, že se mi povídání ke krabičce líbilo, tak nevidím důvod nepochválit za to pisatele. To je třeba něco, co mě udělá radost. Než to, že mi někdo popíše na x řádků, kde všude byl a že cestou našel i mojí krabičku.
  • 0

#7 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 13:27

U mě průměr: 380 písmen, nejkratší: 32 písmen, nejdelší: 3403 písmen. ;)

Edit:
Kdyby to někdo potřeboval zjistit v GSAKu a neví jak, tak si spusťte Nástroje -> SQLite Manager; následně si otevřete v tom Manageru databázi s nálezy a pak vpravo zadejte:
SELECT AVG(LENGTH(usernote2)) FROM (SELECT g_RegExData('\$~([\d\D]+)',UserNote,0) AS usernote2 FROM (SELECT CacheMemo.UserNote FROM Caches, CacheMemo WHERE Caches.Code = CacheMemo.Code AND Caches.Found = 1 AND LENGTH(CacheMemo.UserNote)) WHERE LENGTH(usernote2))

...a následně F9 pro zjištění výsledku. Předpokládá to samozřejmě všechny logy v UserNote. Pokud chcete minimum a maximum, tak si na začátku změntě AVG na MIN nebo MAX.
  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 14:18

Řekl bych, že tady se docela míchají jablka s hruškami... Norbert_G uvádí délku v písmenech, ostatní ve slovech! Krom toho to chce uvádět, zda se uvádí průměrná nebo max. délka. Dál to pak nejde úplně moc porovnávat, protože už se mi asi 10x stalo, že mi ani jeden log nestačil, takže jsem musel log dělit a dávat i WN, abych svůj log dopsal, takže i když mám v profilu délku logu 694 slov, tak 350 slov tam bylo v tom druhém:-) Jinak kdybych zanedbal tyhle drobnosti, tak moje statistika udává průměr 72 slov, max. 694 slov (po spojení to dělá 6240 znaků). Nejkratší měl 3 slova - 20 znaků. Dnes když přidávám i číslo a čas, tak by už měl o těch min. 10 znaků více... A pro Kromaňonce - jako psát jestli jedno auto je lepší než druhé, kterým jsem přijel, je blbost. Na druhou stranu proč nenapsat třeba, že jsem si udělal výlet tam a tam s rodinou a to, co se mi na kešce líbilo nebo ne... Nebo že třeba jedna cesta je lepší než druhá pro kolo... Lepší než to TFTC.... Já osobně nemám rád zktratky... Není jednodušší napsat hezké české "Díky"? Má stejně znaků.
  • 0

#9 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 16:12

Roman_Jaromer napsal/a:
A pro Kromaňonce - jako psát jestli jedno auto je lepší než druhé, kterým jsem přijel, je blbost. Na druhou stranu proč nenapsat třeba, že jsem si udělal výlet tam a tam s rodinou a to, co se mi na kešce líbilo nebo ne... Nebo že třeba jedna cesta je lepší než druhá pro kolo... Lepší než to TFTC.... Já osobně nemám rád zktratky... Není jednodušší napsat hezké české "Díky"? Má stejně znaků.


Díky nebo TFTC je věc názoru. Také preferuji češtinu, ale to je úplně jedno. Jinak mi příjde, že jsi můj příspěvek ne zcela pochopil.
  • 0

#10 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 16:31

U nás máme grafomana minimálně jednoho taky (mne) ;). Na statistiky používám excel. Čísla jako slova nezapočítávám, zkratku beru jako jedno slovo (takže "TFTC"=1, "Díky za keš"=3). Přestože metoda výpočtu je možná odlišná od metody výpočtu "oficiálních softvarů", na bodovaných lozích mi vychází (dle mého způsobu výpočtů) průměr 177,9224 (takže pravděpodobnost, že by softvarům můj průměr na bodovaných lozcíh vyšel <100 je dost malá). Celkově na všech lozích je průměr 152,5412 a na nebodovaných 113,8781. Dva Attended logy byly kompresovány a celkově 8 logů krájených (4 Attended, 2 Found it, 2 Write note). Nejkratší log má 1 slovo (asi jsem to tam tenkrát nějak blbě zkopíroval a odmítám edit), nejdelší log 727 slov.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#11 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 17:22

Osobně se snažím psát také delší logy - jsou pro mě takovým "deníčkem", když si nemůžu místo nebo keš zpetně vybavit. Snažím se vždy napsat jak jsem se ke keši dostal (pěšky, auto, kolo, vzducholoď), při jaké příležitosti, s kým, jak se dařil/nedařil odlov a samozřejmě také poděkuji. Podle statistik mám (v počtech slolv): Prumer: 62.3, Nejdelší: 373, Nejkratší: 1
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 17:26

kromanonec napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
A pro Kromaňonce - jako psát jestli jedno auto je lepší než druhé, kterým jsem přijel, je blbost. Na druhou stranu proč nenapsat třeba, že jsem si udělal výlet tam a tam s rodinou a to, co se mi na kešce líbilo nebo ne... Nebo že třeba jedna cesta je lepší než druhá pro kolo... Lepší než to TFTC.... Já osobně nemám rád zktratky... Není jednodušší napsat hezké české "Díky"? Má stejně znaků.


Díky nebo TFTC je věc názoru. Také preferuji češtinu, ale to je úplně jedno. Jinak mi příjde, že jsi můj příspěvek ne zcela pochopil.


Myslím, že je zřetelný rozdíl mezi "díky" a neosobní zkratkou.

Nevím jak ty, ale já občas rád projdu logy na keši a pokud tam někdo opravdu něco napsal, vždy to potěší.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 kelton

kelton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 19:57

Prumer: 57.3, Nejdelší: 410 GC1KJCP, Nejkratší: 5 GC1C15J. Jako owner rád logy čtu a ještě raději je píšu. Často mi v hlavě naskakujou už při hledání. Počet slov neřeším. Párkrát jsem se rozepsal trochu víc, když jsem potřeboval ventilovat bohaté zážitky z lovu. Některé logy z mých počátků keškování bych dnes napsal jinak. Teď už se snažím, aby byl log bez zbytečných keců, s pochvalou a oceněním ownerova úsilí, a když je to potřeba, vypíchnu nedostatky a navrhnu nápravu. Měním-li něco, přiznám to. Trackovatele uvádím jejich přesným jménem. Občas přidám fotku. Logy píšu takové, jaké bych sám chtěl dostávat a jakoby to bylo naposled.
  • 0
kelton

#14 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 20:50

Díky tomuhle vláknu jsem začala zpytovat svědomí nad svými logy a i se k některým vrátila. Když jsem totiž logování kdysi v úplných začátcích probírala se zkušenějšími kačery, tak mě ujišťovali, že delší log nevadí, ba je naopak neslušné napsat jen ono "díky za keš". Osobně se mi zdá, že v lozích chybí humor. Sice nejsem žádná juniorka, ale někdy se mi logy zdají příliš vážné a seriózní. To když se občas povede, že jdeme někam za krabičkami s mým učitelem GC, tak se v lozích vydovádíme - sice nám je dohromady přes sto let, ale na legrácky nás užije. Některým rozumíme jen my dva, ale jiné snad pobaví i ostatní. Jen jednou jsem se na něj za log zlobila - přivezla jsem ho jako návštěvu na sérii Vejrovské zemanství a on hned v prvním logu okomentoval, co kačeři nenacpou všechno do krabky a přiložil fotku......Zatím se žádný owner neozval, tak snad jsme ještě v normě.;)
  • 0

#15 Vym

Vym

    Vymitac

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 21:04

Já mám průměrně 68.9 slov na log. Snažím se psát logy, kde alespoň napíšu, jak jsem se sem dostal (nějaká výprava, poškolní lov...) Vždy nezapomenu napsat o mudloprovozu či mudlofree. Jedině, kdy jsem logoval stejným hromadným logem bylo, když jsme na kole objeli 300 keší. To bych po jedné fakt nedokázal logovat...
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan

#16 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 21:29

Hoši, hoši. Doteď jste si porovnávali jen délky, teď došlo i na průměry...:D:D:D Ale abych neskrýval svůj kousek grafomanského ješity. Rád do logu obtisknu něco emocí, něco z toho nesmazatelného, co nám odlov té které krabičky v hlavách zanechal. Pokud se tedy přihodilo. A když se tak ohlídnu, přihodilo se mockrát. Navíc, když je to vlastně jediná odměna pro autora krabičky. Z hlubokých zážitků není problém sepsat delší log. Máme štěstí, že kolem nás v severočeském okolí vzniká poměrně dost opravdu výjimečných keší, kde o nějakou tu zážitkovou brázdu na duši není nouze. Teď jsem našel jeden svůj písemný otisk podobné brázdy, co nakynul na 1495 slov. Asi stála zato...;)
  • 0

#17 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 22:18

Já do logu píši jen datum a čas. Docela mi chybí, že tam ti ostatní čas nepíší, nevidím pak zpětně, s kým jsem se tam minul a o kolik. :D
  • 0

#18 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 22:34

shaman3 napsal/a:
Já do logu píši jen datum a čas. Docela mi chybí, že tam ti ostatní čas nepíší, nevidím pak zpětně, s kým jsem se tam minul a o kolik. :D


Někteří z nás píší. ;)
  • 0

#19 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 22:55

Jo, občas se někdo najde, kdo tam píše i čas, ale je to spíše vyjímečné.
  • 0

#20 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 23:01

shaman3 napsal/a:
Já do logu píši jen datum a čas. Docela mi chybí, že tam ti ostatní čas nepíší, nevidím pak zpětně, s kým jsem se tam minul a o kolik. :D



Buď rád, že se s některými mineš, sportovče.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama