Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Geofigurky na svatební dort


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 20:05

Vzhledem k tomu, že se mi stala ta milá nehoda, že jsem při kešování potkal slečnu, se kterou jsme se postupem času shodli, že bych z ní měl udělat paní, vyvstal nám jeden drobný problém... Rádi bysme začátkem června na náš svatební dort (o kterém ostatně ještě nemáme úplně jasno, jak bude vypadat a kdo ho vyrobí) chtěli umístit figurku nevěsty a ženicha buď s GPS nebo nad keší, respektive nějak pokačersku. A chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo řešili podobný "problém" a jestli víte o někom, kdo by to tak uměl udělat a při tom chápal, o co jde. To všechno ideálně za nějaké rozumné peníze... Každý tip vítán!
  • 0
Hczech

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 20:08

Tvar dortu bych navrhoval v podobě typického geohrobu :-)
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#3 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 20:21

Ty mě okamžitě když to Zličínák napsal napadl pařez :-) a že na FB ted Mudlodcera dávala bomba jeho repliku!!!!
  • 0
Vložený obrázek

#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 20:25

Podle ě by ženich měl pro nevěstu šplhat přinejmenším po laně na strom, nevěsta by pak mohla mít na sobě logbook :D.
  • 0

#5 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 20:52

Jacka_dominikanka napsal/a:
Podle ě by ženich měl pro nevěstu šplhat přinejmenším po laně na strom, nevěsta by pak mohla mít na sobě logbook :D.

Myslíš takhle nějak?
Vložený obrázek
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#6 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 20:53

Důležité je, aby byl dort trackovatlený!
  • 0

#7 HudyFamily

HudyFamily

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 21:29

Zkus kouknout na www.forum.dortomanie.cz , je tam spousta inspirací a spousta amatérských dortařek, který jsou schopné ti dort udělat podle tvých představ.
  • 0

#8 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 0:05

Mohu doporučit Cukrárnu Uran v Příbrami, na zakázku ti vyrobí dort jakkoliv (např. já jsem obdržel dort ve tvaru GPS, viděl jsem tvar lock-lock krabičky a nebo scénky z Doby ledové).
  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 7:07

[quote]zlicinaci napsal/a:
[quote]Jacka_dominikanka napsal/a:
Myslíš takhle nějak?
[/quote]
No... v zásadě ano, ale nevěsta je nevhodně oblečena. Má mít dlouhé bílé krajkové šaty s vlečkou a závoj až na zem, na větvi za ní 6 družiček s košíčky a květinami, a sedák.
Jo, a ta vlečka se myslí vlečka na sukni, nikoliv vlečka na Orlík či Julisku, kdyby to snad někdo nepochopil.
  • 0

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 7:24

hczech napsal/a:
Každý tip vítán!


Pokud vím, tak úplně parádní dorty umí dělat Bětka od Honzy Hradníka :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 7:54

Tak koukám, že v každém regionu má někdo šikovnou dortařku.. taky jednu přidám .. kamarádka je strašně šikovná (na dorty) a vyrobí skoro cokoli... Chomutov a okolí :-)
  • 0

#12 GK

GK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 8:04

My jsme chtěli na svatbu taky geodort, ale pak jsme to zavrhli, protože polovina rodiny je naprosto mudlo a druhá jen matně tuší.. takže jsme měli klasickej dort, i když s lehce netradičním zápichem místo figurek, které se nám nikde nelíbily. Zato jsme ale měli svatební event pro kamarády kačery přímo na radnici :-D a byl to super rozruch - ostatní svatby nám dost záviděly :-D
  • 0

#13 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 8:10

lol leda snad ze by ta posledni postavicka na dortu byla s trackovacim cislem :D
  • 0

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 8:34

Teda já kdybych dělala geosvatební dort, tak bych: 1) dovnitř zabudovala lock lock krabičku s památečním logbookem, kam by se všichni svatebčané posléze slavnostně zvěčnili. Samozřejmě, pokud by svatba byla pojata jako event, tím lépe 2) dort bych pojala jako skálu s jednou strmou stěnou, po které šplhá ženich v kvádru s cylindrem po laně, případně s někde přivěšenou GPS 3) nevěsta by stála nahoře a čekala na něj a z druhý strany dotyčný skály by byly schody nebo cesta nebo něco, T1,5 po čem se tam dá normálně vyjít, pokud by ženich nešel za šipkou :D. Všichni známe, že? 4) trackovací číslo by bylo super doplněk, pak bych uvážila, zda ho nenechat rovněž vyrýt do prstýnků, a to tak, že půlku do jednoho a půlku do druhýho, takže by prstýnky mohl po svatbě discovernout jen ten, kdo by dostal do ruky oba. Figurky bych nedělala z marcipánu, ale třeba z fima nebo něčeho trvanlivýho, co se dá schovat na památku. Pak by se nevěsta mohla klidně oblíknout i do normálních látkovejch šatů, od velikosti figurky 5-7 cm už to není problém. Pokud by byly dort a figurky větší, tak hezká figurka cca 15 cm v šatech se dá vyrobit i z PETky s pinpongovým míčkem místo hlavičky (vyzkoušeno), což se taky dá využít na nějaké geopřekvapení. Ale samozřejmě i z marcipánu se dá vytvarovat všechno možný, pokud máte v úmyslu svatebčany potom sežrat :D.
  • 0

#15 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 9:32

Dort je teda vykreslený parádně, ale zaujala mne ta figurka z PET. Nemáš náhodou nějaké foto ? ;)


Jacka_dominikanka napsal/a:
Teda já kdybych dělala geosvatební dort, tak bych:
1) dovnitř zabudovala lock lock krabičku s památečním logbookem, kam by se všichni svatebčané posléze slavnostně zvěčnili. Samozřejmě, pokud by svatba byla pojata jako event, tím lépe

2) dort bych pojala jako skálu s jednou strmou stěnou, po které šplhá ženich v kvádru s cylindrem po laně, případně s někde přivěšenou GPS

3) nevěsta by stála nahoře a čekala na něj a z druhý strany dotyčný skály by byly schody nebo cesta nebo něco, T1,5 po čem se tam dá normálně vyjít, pokud by ženich nešel za šipkou :D. Všichni známe, že?

4) trackovací číslo by bylo super doplněk, pak bych uvážila, zda ho nenechat rovněž vyrýt do prstýnků, a to tak, že půlku do jednoho a půlku do druhýho, takže by prstýnky mohl po svatbě discovernout jen ten, kdo by dostal do ruky oba.

Figurky bych nedělala z marcipánu, ale třeba z fima nebo něčeho trvanlivýho, co se dá schovat na památku. Pak by se nevěsta mohla klidně oblíknout i do normálních látkovejch šatů, od velikosti figurky 5-7 cm už to není problém. Pokud by byly dort a figurky větší, tak hezká figurka cca 15 cm v šatech se dá vyrobit i z PETky s pinpongovým míčkem místo hlavičky (vyzkoušeno), což se taky dá využít na nějaké geopřekvapení. Ale samozřejmě i z marcipánu se dá vytvarovat všechno možný, pokud máte v úmyslu svatebčany potom sežrat :D.


  • 0

#16 Zdejve

Zdejve

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 9:59

Asi před rokem jsem dostala od svého muže krásnou lyžařku z marcipánu, kterou vyráběla nějaká paní Navarová z Vodňan. Galerii má na webu. Udělejte si tam výlet, do června času dost a navíc v okolí je spousta pěkných keší, neb tam žije a tvoří praotec Geojih. V nedalekém Protivíně je zase ráj keší od Onrasek team. Vřele doporučuju.
  • 0

#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 10:02

Tvořil jsem zde odpověď, ovšem nakonec to bylo takové komerční okénko, že jsem Ti jej radši poslal jako soukromou zprávu.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 10:27

vavros napsal/a:
Dort je teda vykreslený parádně, ale zaujala mne ta figurka z PET. Nemáš náhodou nějaké foto ? ;)

Fotku ti pošlu SZ, až dojde večer domů kolega, pro jehož keš byla figurka vytvořena. Já jsem si ji sama nefotila, nemám jaksi čím :D. Prosím jen pro tvou inspiraci, nevystavovat nikde veřejně.
  • 0

#19 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 10:52

Super, děkuji.:)

Jacka_dominikanka napsal/a:

vavros napsal/a:
Dort je teda vykreslený parádně, ale zaujala mne ta figurka z PET. Nemáš náhodou nějaké foto ? ;)

Fotku ti pošlu SZ, až dojde večer domů kolega, pro jehož keš byla figurka vytvořena. Já jsem si ji sama nefotila, nemám jaksi čím :D. Prosím jen pro tvou inspiraci, nevystavovat nikde veřejně.


  • 0

#20 Ivus

Ivus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 15:32

Já bych ty postavičky viděla podobně jako tady, ale nevěsta by měla v ruce GPS a ženich by měl pod rukou kešku :D Vložený obrázek
  • 0
Ivuš




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama