Přejít na obsah


Fotka

Oprava keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2013 - 15:52

Zdravím, je se tak chci zeptat. Jak dlouhou dobu považujete za adekvátní pro opravu keše (např někdo napíše do logu, jak FI tak NM, info o nutné opravě keše například kvůli rozbití schránky s tím, že je keše dostupná). Co je teda podle vás adekvátně dlouhá doba, měsíc, dva, tři???
  • 0

#2 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2013 - 16:03

To asi záleží na okolnostech... Oprava PETky je asi jinak náročná, než oprava nějaké vychytávky ;-) Taky záleží na tom, jestli ji má owner v dosahu, nebo jestli je to přes půl republiky. Ono taky hodně záleží na tom, jestli a jak intenzivně se owner GC věnuje... Každopádně bych čekal, že by keš po několika NM mohla být do měsíce v cajku, ne?
  • 0

#3 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2013 - 16:08

NM logy se píší proto, že mezi atributy keše tento log vygeneruje červený křížek - to je info pro ostatní lovce, že je tam cosi v nepořádku. Já čtu logy všechny, keše, které mám v Brně opravuju do pár dní, keš co mám v Ústí nad Labem až když tam mám cestu, ale napíšu WN log, že problém eviduji. Je to ale dáno tím, že mám keší v řádu jednotek. Pokud by měl takový Maroš sednout po každé hlášce hned do auta něco řešit, tak nedělá nic jiného. A pak jsou taky kačeři, kteří keš založí a tím to pro ně hasne. Můžeš jim psát co chceš a k obnově je nedonutíš. Čili odpověď na otázku: podíval bych se nejdřív, odkud je ouner. Pokud to má jako já (z BM do UnL) tak buď shovívavější, případně nabídni, že keš obnovíš sám (ale ne svévolně, zeptej se!), pokud je to vyloženě místňoš s pěti založenýma kešema, tak by měl stačit týden, maximálně dva. (můj názor)
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2013 - 16:18

Kazdopadne revirnici hlidaj tri mesice... Kdyz si toho vsimnou, tak davaj RN, pokud owner nereaguje, tak pak dojde k archivaci...
  • 0

#5 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2013 - 16:44

petulinka1 napsal/a:
Kazdopadne revirnici hlidaj tri mesice...


Rad bych opravil, zpravidle nemame cas sledovat kese ktere jsou dele jak 3 mesice disable, bud si toho nahodou vsimnem, nebo reagujeme na NA logy, ted kdyz je volno tak sem tam nejake makro nad GSAKem spustime, ale neni to zadne pravidlo.
  • 0
Sopdet Reviewer
Reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj

#6 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2013 - 16:48

MArfDKnL napsal/a:
Zdravím,
je se tak chci zeptat.

Jak dlouhou dobu považujete za adekvátní pro opravu keše (např někdo napíše do logu, jak FI tak NM, info o nutné opravě keše například kvůli rozbití schránky s tím, že je keše dostupná).

Co je teda podle vás adekvátně dlouhá doba, měsíc, dva, tři???

Jak píšeš měsíc, dva, tři je idealní dle okolností, pokud je kes neodlovitelná v zimě, tak ji samo hrabat nebudu :).
  • 0

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2013 - 18:05

Vzhledem k tomu, že urgence typu NA logů a stížnosti u RW vedou pouze k archivaci keše, tak buď čekej a nebo něco udělej sám.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2013 - 18:53

Sopdet Reviewer napsal/a:

petulinka1 napsal/a:
Kazdopadne revirnici hlidaj tri mesice...


Rad bych opravil, zpravidle nemame cas sledovat kese ktere jsou dele jak 3 mesice disable, bud si toho nahodou vsimnem, nebo reagujeme na NA logy, ted kdyz je volno tak sem tam nejake makro nad GSAKem spustime, ale neni to zadne pravidlo.

Vim, ze to nemate cas vsechno uhlidat, spis jsem to mela napsat presnejc :)
  • 0

#9 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 4:33

hauskaa napsal/a:
A pak jsou taky kačeři, kteří keš založí a tím to pro ně hasne. Můžeš jim psát co chceš a k obnově je nedonutíš.

To je tím, že keš může založit bohužel každý.
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 8:18

shaman3 napsal/a:To je tím, že keš může založit bohužel každý.


Ještě že tak.

Tak co kdybys taky nějakou udělal, když už seš tady tak chytrej? Všudes byl, všemu rozumíš, tak nám ukaž tu superkrabici, ne? Nebo aspoň bezva kamarádskej eventek?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 8:37

To bych se právě provinil proti svému přesvědčení, že zakládat keše by se mělo povolit až zkušenějším kačerům, tedy až těm, co budou mít odloveno určitý počet keší. Vidím to tak na 1000 keší a já jich mám jen něco nad 400, takže si budeš muset ještě počkat, než se pokorně pokusím nějakou keš založit.
  • 0

#12 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 8:45

Citecka napsal/a:Ještě že tak.

Tak co kdybys taky nějakou udělal, když už seš tady tak chytrej? Všudes byl, všemu rozumíš, tak nám ukaž tu superkrabici, ne? Nebo aspoň bezva kamarádskej eventek?

Je to kačer teoretik, ten bude kecat ty svoje nesmysly, ale k založení keše se nikdy nedostane a pokud, tak nějaká tictacovka zaokapovka, jenom aby nám "zavřel" pusu.
  • 0

#13 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 9:06

Až já jednou založím keš, tak ji stejně nenajdete, protože to nevyluštíte. Leda že byste si zahráli finalcaching. :D
  • 0

#14 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 9:19

Shaman3: A co bys z takove kese prosimte mel? Kese se zakladaji pro hezke logy, radost ostatnim. Zalozeni petkove mysterky mi nejak nejde do hlavy, co bych z toho mel... Novom: Nahodou, tictacovky jsou dobry krabicky (ale fakt). Vlezou kamkoliv, oblepenim barevnou folii se daji nejen ze zamaskovat, ale i utesnit, krasne jde na jejich vicko pridelat poutko na logbook (takze kaceri nemusi lovit tu logovaci knizecku zmrzlymi prsty) a dokonce se tam vedle logbooku vejde i tuzka :-) .
  • 0

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 9:37

shaman3 napsal/a:
Až já jednou založím keš, tak ji stejně nenajdete, protože to nevyluštíte. Leda že byste si zahráli finalcaching. :D

A ty si tu svou keš sám pošleš na finálky? Protože jestli ji nikdo nevyluští, tak ji tam ani nikdo nedá :D!
  • 0

#16 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 11:51

Copak takové keše nejsou, co je nikdo nikdy nevyluštil?
  • 0

#17 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 11:57

Jsou, v Cesku 3. Z toho minimalne 2 nikdy ani nemely fyzickou krabici. Vsechny jsou samozrejme uz archivovane reviewery.
  • 0

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 11:59

shaman3 napsal/a:
Copak takové keše nejsou, co je nikdo nikdy nevyluštil?


Vím o několika, kde to trvalo hodně dlouho, většinou to byly 5/5, ale nakonec padly taky.
  • 0

#19 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 12:39

Tiskar94 napsal/a:Novom: Nahodou, tictacovky jsou dobry krabicky...

Já netvrdím, že nejsou dobré, ale pouze v případě, že si s nima dá člověk práci, oblepí je a pořádně utěsní a ne, že si vezme poslední bonbon, utrhne víčko, hodí do krabičky lístek z hospody a krabku prskne někam za okap. Taky tu mám ve městě filmovku, která mi ovšem dala několik hodin práce a lidem se to očividně líbí.

Shaman3: Co kdyby ses vrátil z těch svých oblak zase na zem, konečně uznal, že nikdy žádnou slušnou keš nezaložíš a přestal tu všechny oblažovat svými stále se opakujícími názory a spamem? Keše se nezakládají pro to, aby nešly odlovit, ale pro to, aby si lidi jejich odlov užili a měli z nich co možná nejzajímavější zážitky. Mám tu několik keší, žáná šílenost nevyluštitelná, ale jsou udělané tak, že s finálkama u cíle stejně logbooku nedosáhneš, musíš si celou trasu obejít poctivě a FP a dobrá hodnocení se jen hrnou.
  • 0

#20 Grako

Grako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 13:33

shaman3 napsal/a:
To bych se právě provinil proti svému přesvědčení, že zakládat keše by se mělo povolit až zkušenějším kačerům, tedy až těm, co budou mít odloveno určitý počet keší. Vidím to tak na 1000 keší a já jich mám jen něco nad 400, takže si budeš muset ještě počkat, než se pokorně pokusím nějakou keš založit.


Tak to bych například já, nesměl ještě tak rok nebo spíš dva zakládat :P O počtu nálezů to není, spíš jak poctivě se k tomu člověk postaví a je založení schopen a ochoten obětovat. ;)
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama