Přejít na obsah


Fotka

Zalozeni kese / zbytecny betatest


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1 odpovědí na toto téma

#1 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 14:49

Vsiml jsem si jak BT s pocitem frustrace oslovil reviewry po tom nepovedenem betatestu, trochu me ten postoj prekvapil, myslim ze to stoji za trochu diskuze. Samozrejme nemam tuseni jak konkretne toto probehlo a proc vlastne to dopadlo tak jak to dopadlo, ale o to tady myslim az tak nejde. Ale mel jsem za to ze mame zavedeny mechanismus jak tomu predejit. Ja kdyz zakladam kes, tak po vymysleni podstaty jakmile mam vyhlednute misto, prvni co udelam je ze zalozim prazdny listing se souradnicemi finalky (eventualne dalsich potencialne koliznich souradnic) a necham si to od reviewra zkontrolovat. Takze hned na zacatku vim jestli je to OK. Zaroven mi souradnice zarezervuje, rezervace se napise do jmena kese, takze i pripadny prespolni reviewer pri eventualni kolizi vidi kdo tady byl driv. S takto "vyclaimovanym" uzemim teprv zacnu praci na vlastni kesi v terenu, protoze mam zarucene ze je to moje. Po dokonceni nasleduje betatest a publikace je pak uz jen formalita. Cele to zabere jeden mail navic reviewrovi, za ten ale vsichni zucastneni (owner, betatester, reviewer) maji prakticky zaruku ze se to nepodela a nebudou delat zbytecnou praci. Mel jsem za to ze tenhle postup je znamy, bezne pouzivany, a dokonce zde na foru i popsany. Pokud se dodrzi, nemel by prusvih nastat, nebo aspon by se jeho pravdepodobnost mela snizil prakticky k nule. Naopak pokud si dva owneri nezavisle zalozi listing na stejnejch souradnicich a neresi to az do publikace, nikdo pred publikaci takove potencialni kolize nekontroluje a jeden z nich pak ma smulu. Reviewer s tim nemuze vubec nic delat, ani predem, ani potom. Takze pokud si owner dopredu nezajisti pro kes misto, je pripadna kolize pouze jeho chyba, nikdo jiny za to nemuze. A jeho betatester bohuzel sdili jeho osud a odvede tez zbytecnou praci. Ale podekovat za to muze ownerovi. Nevim jak to je jinde, ale se Skupcem mi mechanismus rezervace souradnic funguje vyborne a nevidim duvod proc by to nemelo fungovat vsude. Nevim jak ten konkretni zminovany pripad probehl, samozrejme i reviewer muze udelat chybu, neco prehlednout, slibit jedno misto dvoum lidem atd, ale z toho popisu to spis vypada ze se o zajisteni bezkoliznosti owner pravdepodobne ani nepokusil a pak skutecne neni na miste reviewrum podsouvat jakykoliv dil zodpovednosti za kolizi. A obecne prosim betatesty delejte, je furt lepsi kdyz do toho jeden clovek vlozi nejake usili aby to poladil (s rizikem nejake te frustrace kdyz jsou problemy), nez kdyz se pousteji kese bez betatestu a pak se ta frustrace z nepovedene veci nasobi poctem FTFkaru, tedy je celkove mnohonasobne vetsi. A myslim ze zkuseny betatester by mel vyuzit kontaktu s ownerem publikujicim prvni kes k tomu aby mu podobne veci okolo publikace vysvetlil a pohlidal, nez aby se nastval a na betatesty zanevrel.
  • 0

#2 Voyager Reviewer

Voyager Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 16:16

Nahodou jsem se na kes vcera dival i kdyz jsem ji nepublikoval. Takze mohu popsat mechanismus jak se takova vec muze stat. Kolega nas pozadal o vypomoc, takze se kes dostala na stul jinemu reviewerovi. Vcera byla kes jeste jako multina a finalka NEBYLA v kolizi s nove uverejnenou tradickou. Dokonce ani nazev nesignalizoval, ze by mohlo jit o kes na stejne tema. V takovem pripade reviewer zkontroluje kolize, zjisti ze tam ZADNA neni a kes jednoduse publikuje. Rozhodne nezkouma a ani nema proc, vsechny pripravovane listingy v okoli, kdyz neni hlasena kolize. V praxi muhou nastat tedy 3 pripady. 1) je tam kolize dvou nepublikovanych -> potom vyhrava ten kdo ma drive zalozeny listing nebo se na rezervaci drive domluvil s reviewerem 2) neni tam kolize - pak je kes publikovana. 3) neni tam kolize, ale nahodou vedle nekdo pripravuje kes na podobne tema - pak je kes publikovana, nicmene obvykle se to aspon snazime tomu druhemu rozmuvit. Pokud je vse OK a owner ji presto chce byt na zdvojene tema publikovat, tak ji ac neradi publikujeme, jelikoz to neodporuje pravidlum... Tady to zastupujici reviewer nemel jak poznat, protoze slo o pripad ad3) a i kdyby to tusil, tak v te chvili tam podle pravidel mohli byt publikovany obe. A co se tyka zbytecneho vyjezdu na betatest. To se preci stava, sam jsem testoval spoustu kesi a hodne z nich pak nebylo vubec publikovano, protoze to autor nakonec nedotahl. S tim se proste musi pocitat... P.S. Doporuceni na zaver. Vzdy si do listingu davejte spravne souradnice, protoze jedina tak nam system hlasi kolizi a tim to vlastne mate rezervovane, pokud mate vy ten prvni listing. Kdyz se na rezervaci jeste navic domluvite s reviewerem tak je to jeste cosi navic, ale ty souradnice tam byt musi, jinak to kolega nevi a muze kes pustit. Take pocitejte s tim, ze rezervace plati jen na rozumnou dobu. Obvykle tak 1 mesic. Pokud reviewer vidi stary listing na ktery mesice nikdo nesahl, tak muze v pripade kolize dat prednost i novejsimu listingu. Voyager Reviewer
  • 0

Voyager Reviewer - reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama