Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kešky na nádraží


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Bery-drchkov

Bery-drchkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 18:12

Dobrý den, rád bych založil sérii kešek týkajících se jedné železniční trati. Kešky by byly vždy na nádraží, nebo na železniční zastávce. Všechny keše by byly na veřejnosti dostupných místech, bez nutnosti lézt do kolejiště. Proto bych se chtěl zeptat, myslíte, že je toto dobrý nápad? Máte někdo zkušenosti se získáváním povolení majitele železničních nástupišť a jejich okolí, což je SŽDC(Správa železniční dopravní cesty)? Předem děkuji za jakékoliv odpovědi.
  • 0

#2 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 19:09

Narazil jsem na spoustu (5:D) keší co na nádraží byli a pochybuji že by se owneři domlouvali s nějakou správou železnic. Stačí aby keše byli poblíž, nemusí přece být přímo na peronu nebo mezi kolejemi ;)
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#3 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 20:08

Bery-drchkov napsal/a:
Dobrý den,
rád bych založil sérii kešek týkajících se jedné železniční trati. Kešky by byly vždy na nádraží, nebo na železniční zastávce. Všechny keše by byly na veřejnosti dostupných místech, bez nutnosti lézt do kolejiště. Proto bych se chtěl zeptat, myslíte, že je toto dobrý nápad? Máte někdo zkušenosti se získáváním povolení majitele železničních nástupišť a jejich okolí, což je SŽDC(Správa železniční dopravní cesty)? Předem děkuji za jakékoliv odpovědi.


Jsem jednoznačně pro :) jaká trať to bude?
  • 0

#4 Bery-drchkov

Bery-drchkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 20:18

Já jsem právě ještě žádnou kešku nezakládal, tak nemám zkušenosti s domlouváním se s majiteli a hlavně jejich hledání. Jak se k tomu staví atd. Vyhledávání majitelů přes katastrální mapy mi přijde poměrně složité. Proto by mi přišlo jednodušší se domlouvat se SŽDC. Dle pravidel k zakládání kešek je domluva s majitelem povinná. Byl bych rád, kdyby mi s tímto někdo pomohl, protože toto vidím jako největší problém. A plánuju udělat sérii pro trať 110(Kralupy nad Vltavou-Louny).
  • 0

#5 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 23:59

Bery-drchkov napsal/a:
Já jsem právě ještě žádnou kešku nezakládal, tak nemám zkušenosti s domlouváním se s majiteli a hlavně jejich hledání. Jak se k tomu staví atd. Vyhledávání majitelů přes katastrální mapy mi přijde poměrně složité. Proto by mi přišlo jednodušší se domlouvat se SŽDC. Dle pravidel k zakládání kešek je domluva s majitelem povinná. Byl bych rád, kdyby mi s tímto někdo pomohl, protože toto vidím jako největší problém.

A plánuju udělat sérii pro trať 110(Kralupy nad Vltavou-Louny).

Držím Ti palce a dofám,že to vyjde:D
  • 0

#6 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 7:35

Trochu mi uniká, proč zakládat keš na nádraží - pochopit to dovedu, pokud je to nádraží třeba nějak architektonicky hodnotné a v podobných případech s "přidanou hodnotou". Ale k tématu - myslím, že založit keš se souhlasem SŽDC nemusí být zrovna jednoduché. Proč by si tam nechávali něco ukládat, když z toho nebudou mít žádný prospěch? Navíc na řadě nádraží se to hemží nápisy "Vstup jen s platnou jízdenkou", z čehož plyne, že kromě pasažérů si dráhy jiné osoby, včetně kačerů, v prostorách nádraží nepřejí.
  • 0

#7 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 8:22

Je velmi pravděpodobné, že žádné povolení od SŽDC na umístění keše nikdy nedostaneš. Navíc opravdu na většině nádraží narazíš při vstupu na nástupiště na ceduli: "Vstup jen s platnou jízdenkou nebo vstupenkou na nástupiště." Sice se to v praxi moc nekontroluje, ale to neznamená, že vůbec. Spousta keší na nádražích, nebo přímo na nástupištích je. Spíš bych řekl, že mnohé z nich jen z důvodu zpestření cestování kačerům. Nástupiště jsou považována za veřejnosti přístupná (i z hlediska drážního zákona), takže proč ne. Já bych se nikoho neptal, magnetka na kovové konstrukci nástupiště nic nepoškodí a přinejhorším ji zaměstnanci SŽDC při údržbě vyhodí, ale toho bych se nebál. V Olomouci o keši na nástupišti kluci na údržbě vědí a nechávají ji na místě. Škodí ji jen kačeři :D V každém případě bych doporučoval keš označit, aby zas nebyla považována za nějakou výbušninu ;)
  • 0

#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 9:12

Chasseur23 napsal/a: Je velmi pravděpodobné, že žádné povolení od SŽDC na umístění keše nikdy nedostaneš.
Navíc opravdu na většině nádraží narazíš při vstupu na nástupiště na ceduli: "Vstup jen s platnou jízdenkou nebo vstupenkou na nástupiště." Sice se to v praxi moc nekontroluje, ale to neznamená, že vůbec.
Spousta keší na nádražích, nebo přímo na nástupištích je. Spíš bych řekl, že mnohé z nich jen z důvodu zpestření cestování kačerům. Nástupiště jsou považována za veřejnosti přístupná (i z hlediska drážního zákona), takže proč ne.
Já bych se nikoho neptal, magnetka na kovové konstrukci nástupiště nic nepoškodí a přinejhorším ji zaměstnanci SŽDC při údržbě vyhodí, ale toho bych se nebál. V Olomouci o keši na nástupišti kluci na údržbě vědí a nechávají ji na místě. Škodí ji jen kačeři :D
V každém případě bych doporučoval keš označit, aby zas nebyla považována za nějakou výbušninu ;)

Přesně tak, jednání s molochem, jakým je SŽDC nevidím jako dobrej nápad. Navíc pokud to bude na běžně dostupném místě, tak v tom nevidím žádný problém. Jinak nápad dobrej, i kdyby to bylo jen pro ukrácení času při čekání na vlak. Takže držím palec!
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 10:01

Bery-drchkov napsal/a:
Já jsem právě ještě žádnou kešku nezakládal, tak nemám zkušenosti s domlouváním se s majiteli a hlavně jejich hledání. Jak se k tomu staví atd. Vyhledávání majitelů přes katastrální mapy mi přijde poměrně složité. Proto by mi přišlo jednodušší se domlouvat se SŽDC. Dle pravidel k zakládání kešek je domluva s majitelem povinná. Byl bych rád, kdyby mi s tímto někdo pomohl, protože toto vidím jako největší problém.

A plánuju udělat sérii pro trať 110(Kralupy nad Vltavou-Louny).


A nebylo by vhodnejsi zalozit jednu, naucit se vse co se k tomu vaze a naucit se o ni poradne starat, ne jako velka cast owneru, kteri zakladaji a pak se jiz nestaraji? A teprve az poznas, ceho vseho se od kacerstva muzes dockat, vrhat se na nejakou serii?
  • 0

#10 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 10:39

Povinost vstupenky na nástupiště byla koncem roku 2012 zrušena, viz cache GC42N8W
  • 0

#11 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 10:46

rsc_cz napsal/a:
Povinost vstupenky na nástupiště byla koncem roku 2012 zrušena, viz cache GC42N8W


No vida, tato informace se ke mě ještě nedostala. Tak teď by jen bylo dobré popřemýšlet nad tím, co napsal Libor.29 ;)


Libor.29 napsal/a:
A nebylo by vhodnejsi zalozit jednu, naucit se vse co se k tomu vaze a naucit se o ni poradne starat, ne jako velka cast owneru, kteri zakladaji a pak se jiz nestaraji? A teprve az poznas, ceho vseho se od kacerstva muzes dockat, vrhat se na nejakou serii?


  • 0

#12 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 10:54

Výborný nápad. Já chtěl udělat něco jako powertrail - vystoupím, zaloguju, jedu dále. Jenže tolik vlaků jezdí jen u Prahy a Brna ;) Sám mám kešku na nádraží, výpravčí i údržba o ní ví a kochají se kačery, kteří nemohou najít. Vstupenka na nástupiště je nesmysl již pár let (nikdo to nekontroloval a ani na to neměl právo), ovšem až nedávno někoho napadlo to zrušit. A SŽDC nepiš, každému údržbáři to je jedno.
  • 0

#13 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 11:12

Jestli to ma byt serie pro vlackare, tak to fungovat nebude. To budou kaceri objizdet autem, v lepsim pripade na kole. Multina se sberem indicii cestou a peknou finalkou by byla (ovsem ne pro honibody) urcite zajimavejsi.
  • 0

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 11:24

Libor.29 napsal/a:
...

A nebylo by vhodnejsi zalozit jednu, naucit se vse co se k tomu vaze a naucit se o ni poradne starat, ne jako velka cast owneru, kteri zakladaji a pak se jiz nestaraji? A teprve az poznas, ceho vseho se od kacerstva muzes dockat, vrhat se na nejakou serii?

Ano, pouštět se do zakládání větší série, když má 46 nálezů mi přijde jako velmi odvážné. Chtělo by to nasbírat víc zkušeností, jak to nedělat.
  • 0

#15 Bery-drchkov

Bery-drchkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 14:26

Děkuji všem za rady. Zatím založím jednu, nebo několik "zkušebních", ale myšlenka založit sérii keší po celé trati mě asi jen tak neopustí;) Takže sice ne hned, ale časem k něčemu takovému dojde. Kešky jsou mnohdy u daleko zbytečnějších míst.
  • 0

#16 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 15:53

Ano, nenech se odradit. Pokud bude keška ne veřejném, snadno dostupném místě, pokud bude dobře udržovaná, tak jistě Tvoje keš či kešky kačery potěší.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#17 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 17:08

Bery-drchkov napsal/a:
Máte někdo zkušenosti se získáváním povolení majitele železničních nástupišť a jejich okolí, což je SŽDC(Správa železniční dopravní cesty)?


To není vždy pravda.
Nádražní budova a první nástupiště patří zpravidla ČD.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#18 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 20:25

Pouštět se do oficiálního jednání se SŽDC o umístění keše ti na základě své několikaleté pracovní zkušenosti s principy, na nichž tento subjekt funguje, důrazně nedoporučuji. Ve zkratce jde o to, že o ukládání keší (jako o jedné z mála oblastí) explicitně nepojednává žádný železniční předpis, takže v konečném důsledku na SŽDC neexistuje nikdo, kdo by byl oprávněn ti to umístění krabky povolit. Jakožto owner čtyř keší, z nichž jsou všechny umístěny na pozemcích SŽDC, ti dám prostou radu: umísti keš na místo veřejnosti přístupné tak, aby to neodporovalo zákonu o drahách, tj. aspoň 2,5 metru od osy vnější koleje, a nikoho se neptej.
  • 0
Vložený obrázek

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 21:06

bluetracer napsal/a:
Pouštět se do oficiálního jednání se SŽDC o umístění keše ti na základě své několikaleté pracovní zkušenosti s principy, na nichž tento subjekt funguje, důrazně nedoporučuji. Ve zkratce jde o to, že o ukládání keší (jako o jedné z mála oblastí) explicitně nepojednává žádný železniční předpis, takže v konečném důsledku na SŽDC neexistuje nikdo, kdo by byl oprávněn ti to umístění krabky povolit.

Jakožto owner čtyř keší, z nichž jsou všechny umístěny na pozemcích SŽDC, ti dám prostou radu: umísti keš na místo veřejnosti přístupné tak, aby to neodporovalo zákonu o drahách, tj. aspoň 2,5 metru od osy vnější koleje, a nikoho se neptej.

a nejlépe úplně mimo nádraží, čímž ubyde spousta problémů
  • 0

#20 svatauher

svatauher

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2013 - 12:42

Já jsem zakládal keš o botanickém nádraží v lanžhotě. žádné oficielní povolení nemám ale informoval jsem o tom zaměstnance přímo na tomto nádraží. :) http://coord.info/GC3T24P
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama