Přejít na obsah


Fotka

Přehled eventů v okolí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 15:10

ČAGeo inzeruje zprovoznění nové aplikace "Mapa eventů". Je to hezké, ale omezené pouze na Česko.
http://www.cageo.cz/mapa-eventu/

Na stránce Project-GC si mohu velmi jednoduše zvolit například eventy v okruhu 150 km od Brna. To mi připadá mnohem užitečnější.

Příklad:
http://project-gc.co...mitbutton=Filtr
Jedinou nevýhodou tam je (snad dočasně) že se ikona keše nedá rozkliknout a dostat se rychle na listing. Ale dá se rokliknout v seznamu který je tam připojen.
  • 0

#2 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 15:38

Arne1 napsal/a:
Jedinou nevýhodou tam je (snad dočasně) že se ikona keše nedá rozkliknout a dostat se rychle na listing. Ale dá se rokliknout v seznamu který je tam připojen.

To bude asi někde u tebe, protože mě to funguje. Kliknu na ikonu, vyskočí bublina a tam klikneš na kod a jsi v listingu. Používám chrome.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#3 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 16:33

Hm, na eventy používám jen notifikace nebo sleduji v přehledu, co chodí každý týden na mail, popř tady na .cz, ale stránku Projekt-GC ještě neznám. To si nastavím někde ve svém účtu na určitou pro mě zajímavou vzdálenost? A třeba jen v ČR, když mě Německo a Rakousko nebude zajímat? Omlouvám se za dotaz, ale stále se učím a plno věcí je pro mě nových.
  • 0

#4 ONCEM-CZ

ONCEM-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 16:55

zvedavkanocni napsal/a:
Hm, na eventy používám jen notifikace nebo sleduji v přehledu, co chodí každý týden na mail, popř tady na .cz, ale stránku Projekt-GC ještě neznám. To si nastavím někde ve svém účtu na určitou pro mě zajímavou vzdálenost? A třeba jen v ČR, když mě Německo a Rakousko nebude zajímat? Omlouvám se za dotaz, ale stále se učím a plno věcí je pro mě nových.


Kdyby jsi se na stránky toho projektu podívala tak zjištíš jak na "to". Funguje "to" už i v češtině a všechno tam je jasně napsaný. Jediné co musíš je validovat svůj účet aby už si "to" pak mohlo samo sosat potřebné údaje ze serveru GC.com protož "TO" není součást GC.com ;)
  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 17:02

Má š dvě možnosti. Buď si opravíš ten můj odkaz (místo "brno" tam dáš třebas "pisek" a misto 150 třebas jen 99.
To je ale značně nepraktické.
Lepší je jít na www.project-gc.com , jít do nabídky "Maps" a tam vybrat "Upcoming events" (bez zaregistrování v tom Maps stejně víc není).
Pak si vybereš stát (pokud potřebuješ omezit) a když chceš omezit i okruh tak "Add filter" a vybereš "Center/radius". Pak zadáš místo (souřadnice nebo jednodušeji jméno města) a poloměr v kilometrech. Když to stačí tak stiskneš "FILTER" a zobrazí se ti vybrané.

Nepřihlášený má jen velmi málo toho co si může zvolit. Když vpravo nahoře stiskneš "Authenticate" tak se přihlásíš k LIVE API Groundspeaku. Na Project-GC ti pak v nabídkách naskočí mnohem víc funkcí, například automatické statistiky, porovnání, seznam FTF a můžeš si to třeba nechat přepnout do češtiny.
  • 0

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 17:03

Podívala jsem se na první odkaz v uváděném příkladu:D a pak hledala u profilu místo .....jo, jo, přiznávám se. Takže jdu hledat znovu;)
  • 0

#7 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 17:08

Arne1, díky za vysvětlení - tohle je přesně to, co jsem potřebovala. Zkusím a vpřípadě nouze se ozvu přes SZ, ať nenatahuji vlákno. Ještě jednou díky
  • 0

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 17:32

Funguje skvěle - chvíli jsem si s mapou hrála - dokonce funguje rozklikávání až do listingu eventu, čili profil mám nastavený jak je třeba. Pořád říkám, že nějaké vzdělávací eventy by pomohly - šikovných vychytávek je dost, jen se o nich dozvědět.:o Třeba včera mě na eventu pobavili kačeři lovící několik let, co neznají využití Field Notes - mají PM, ale prostě se o některých možnostech od nikoho nedozvěděli. To je stejné jako když se někdy na podzim dva zkušení řidiči během měsíce divili, co to po tmě vyvádím v autě se zpětným zrcátkem - opravdu netušili, že se přepíná do dvou poloh, aby nás auto za námi neoslňovalo. Nejdřív jsem si myslela, že bude následovat nějaký vtípek, ale opravdu tuhle pro některé z nás samozřejmost jen prostě neznali. Takže ONCEM, příště prosím spíš osvětu.;) PS - známe se?
  • 0

#9 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 18:08

...a neni nejrychlejsi si je vyfiltrovat oficialni cestou primo na mape na gc.com ci v seznamu "all nearby caches of this type"?
  • 0

#10 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 18:44

Hm, tak díky Tiskařovi94 budu zase používat něco dalšího:D, filtr rovnou na mapě jsem si vyzkoušela právě teď poprvé;) Druhou možnost ještě ne - Seznam mi nabízí jen Watchlist a Favorites, tudíž asi bych opět měla něco přenastavit ve svém profilu? Nebo myslíš při vytvoření PQ jen na eventy nebo něco jiného? Se mnou musíš podrobněji.
  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2013 - 1:13

Tiskar94 napsal/a:
...a neni nejrychlejsi si je vyfiltrovat oficialni cestou primo na mape na gc.com ci v seznamu "all nearby caches of this type"?

To ale není univerzální rada, funguje jen pro PM. Kdežto Projekt-GC je pro všechny. Navíc si ten webový odkaz mohu schovat a příště jen použít.
  • 0

#12 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2013 - 8:09

Arne1: Filtrovani mapy je vskutku jen pro PM, odměna pro ty, co chtějí podporovat GS.

zvedavkanocni: Třeba tenhle odkaz vede na nejbližší nenavštívené eventy v mém okolí. Stačí si v adresním řádku přepsat souřadnice a uložit třeba do záložek.
  • 0

#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2013 - 8:31

Tiskar94 napsal/a:
zvedavkanocni: Třeba tenhle odkaz vede na nejbližší nenavštívené eventy v mém okolí. Stačí si v adresním řádku přepsat souřadnice a uložit třeba do záložek.

Tak tohle je přes Project-GC mnohem jednodušší, zkus si to !
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama