Přejít na obsah


Fotka

Olamane vetve na stromovych kesich


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
38 odpovědí na toto téma

#1 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2013 - 22:57

Kolegove, chtel jsem vas poprosit, aby jste si se vzrustajici oblibou stromovych kesi davali vetsi pozor na lamani vetvi. Dnes jsme navstivili dve stromovky a co se tyka olamanych vetvi, byl to des. Na youtube jsou nazorna videa, jak s hazecim pytlikem a provazkem umistit lano tak, aby, se nelamala zadna vetev, i kdyz prvni nastreleni protahne vlasec skrz celou korunu. Zkusene kolegy prosim, aby mene zdatnym aktivne ukazovali, jak se da lano umistit tak, aby se nezlomila jedina vetev. Dekuji, konec hlasani...
  • 0

#2 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2013 - 23:21

Jestli ono to trochu nesouvisi s dlouhou zimou a kvanty mokreho snehu...
  • 0

#3 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2013 - 23:22

V uvedenych pripadech urcite ne.
  • 0

#4 neelie_cz

neelie_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 0:15

ještě technická k tomu nastřelování a jiným způsobům - předpokládám, že to lidi dělaj po celej rok, takže by bylo dobrý je taky upozornit, že můžou strefit hnízdo apod., prostě by to nemusel odnýst jen ten strom :(
  • 0
dříve nick "eileen" - přejmenován kvůli sjednocení nicků na gc.cz a gc.com
neschovávejte mi pořád ty žaludy do různých kešek (už z toho šílím ...)

#5 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 4:57

A nebo by owneři mohli vybírat lepší stromy s pevnějšími větvemi, amatéři.
  • 0

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 5:28

shaman3 napsal/a:
A nebo by owneři mohli vybírat lepší stromy s pevnějšími větvemi, amatéři.


Já teda stromovku na stromě s tenkými větvemi ještě neviděl. Na takovou větev by se pověsil leda magor. Na kolik takových stromovek jsi vylezl ty?
  • 0

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 6:25

Smrk napsal/a:
Já teda stromovku na stromě s tenkými větvemi ještě neviděl. Na takovou větev by se pověsil leda magor. Na kolik takových stromovek jsi vylezl ty?

Ehm... kajícně a bez mučení přiznávám, ačkoliv mi za to určitě někdo utrhne hlavu, že např. u čimický T5, kterou jsem přišla krátce po publikaci jen tak obhlídnout, jsem neodolala a vylezla to bez lan po tom sousedním tenkým stromku. Pro nás, co normálně T5 strom vylezem jen s asistencí a vybavením zkušenějších kolegů, je to příliš velký pokušení. Nic jsem nezlomila ani nezničila, ale jen za mé přítomnosti to tak lezli nejméně 2 další lidi a ten stromek má větve tak 2 - 3 cm v průměru. Pravda, je to de facto náletový křoví ve starý aleji a při údžbě ho nejspíš tak jako tak odříznou, ale stejně... íNevím, jak vypadá teď, po půl roce, moc iluzí bych si ale nedělala.
  • 0

#8 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 6:31

Smrk napsal/a:
[Já teda stromovku na stromě s tenkými větvemi ještě neviděl. Na takovou větev by se pověsil leda magor.

To máš pravdu, jenže většina stromů má mimo silné větve i ty slabé a o nich je teď řeč.
  • 0

#9 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 6:33

kolega dostik myslim narazi na novou kladenskou t5. osobne si myslim, ze v okoli by se dal najit lepe rostly dub, u ktereho by se nemuselo nahazovat pres housti drobnych vetvicek. a jak pise jacka, uplne to same je jeden pripad jedne kesky ze serie podivne mapy v klanovickem lese.
  • 0

#10 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 6:39

No na poslednim strome co jsem prusikoval byly zase pekne zarezy ve vetvich od toho spagatu, na ktery je privazany ten hazeci pytlik. Takze ani ta "prace " s tim nahazovanim/ nastrelovanim stromum neprida. Ono je to asi v teto komunite pravda co zaznelo v jednom "priznani" = "(m) Geocaching mě naučil nebýt ke stromům taková citlivka."
  • 0

#11 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 6:51

petegeo napsal/a:
Ono je to asi v teto komunite pravda co zaznelo v jednom "priznani" = "(m) Geocaching mě naučil nebýt ke stromům taková citlivka."

Je to smutné, ale ještě více bych to zobecnil: "Geocaching mě naučil nebýt k přírodě (a nejen k ní) taková citlivka." :|
  • 0

#12 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 8:24

Jacka_dominikanka napsal/a:

Jo, vesele se tam leze dal po tom vedlejsim. Mrkni na posledni logy. :)
  • 0

#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 8:51

Několik vět ;) : - začínám si myslet, že trojka provokuje naprosto záměrně. Pročež ovšem není menším .... (doplňte si). - menší citlivka k přírodě? No, to nemusí být vždycky tak negativní konotace. Co mezi lidma i kačerama občas zazní za zhůvěřilosti, to opravdu potřebuje korigovat (proboha nešlápněte mimo pěšinku, neb zhyne brouk, tak podobné názory je fakt třeba nechat v městské kavárně, odkud koneckonců přícházejí). - na druhou stranu, ŽÁDNÝ strom na světě není připraven na pět výstupů týdně, a nejen kvůli lámání větví, ale třeba i pro to řezání reepkou. Je to možná na hlavu, ale v případě stromovek by měli autoři fakt stavět hospody na mýtince, teda něco daleko od parkoviště. Ono nejde ani tak o ten strom, pokud zrovna na sobě nemá cedulku s dvojocasým lvem, koneckonců stejně skončí pod pilou; ale olámaný větve s usychajícími listy nejsou právě argument pro geokešing u odpůrců nebo majitelů lesa. A prasklá větev nařezávaná rok reepkou prakticky na stejném místě taky kačera v pěti metrech nad zemí nepotěší.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 10:30

dostik7 napsal/a:
Kolegove, chtel jsem vas poprosit, aby jste si se vzrustajici oblibou stromovych kesi davali vetsi pozor na lamani vetvi.
Dnes jsme navstivili dve stromovky a co se tyka olamanych vetvi, byl to des.
Na youtube jsou nazorna videa, jak s hazecim pytlikem a provazkem umistit lano tak, aby, se nelamala zadna vetev, i kdyz prvni nastreleni protahne vlasec skrz celou korunu.
Zkusene kolegy prosim, aby mene zdatnym aktivne ukazovali, jak se da lano umistit tak, aby se nezlomila jedina vetev.
Dekuji, konec hlasani...


No ja nevim jak vypadaly zrovna ty dve. Ale obecne nepozoruju ze by na stromech byly nejaky vaznejsi problemy. Vetsinou se lamou suchy vetve a o tech nema smysl se bavit, upadly by za chvili stejne samy. Takovejch jsem sam ulamal spoustu, nekdy i umyslne at to lidem nepada na hlavu, o jiny staci lehce zavadit lanem a jdou dolu. Ale zivejch vetvi ktery by staly za rec jsem moc ulamanejch nevidel. A to mam jen za letosek tech stromu neco kolem 30. Je fakt ze nekdy si rikam ze to owner dal uplne zbytecne do nejakyho pralesa misto aby nasel cisty misto a spis bych tohle videl jako vec owneru aby ty kese umistovali rozumne, pak pujdou i rozumne lovit.

Ale v kazdym pripade nejvic skody v lese nadelaj bezkonkurencne ti co tam drevo tezej, nez tech par lidi co si vyleze na strom. A taktez nevhodne umistena tradicka na pristupnejsim miste s vyssi navstevnosti, kde to pak je kolikrat rozryty jak od prasat je mnohem horsi. Se stromama fakt velkej problem nevidim. I kdyz jsou vyjimky, treba ta T5 v Cimicich ktera je udelana dost nestastne.
  • 0

#15 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 10:35

Je to jen macecha příroda. Když jsem viděl, co nám napáchala prasata na podzim na tábořišti, musím se geokačerům omluvit. To by nedokázali ani na eventu!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#16 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 11:07

Je až neuvěřitelné, co dokáží lidi vydávat za ochranu přírody. Ochrana spočívá v úplně něčem jiném, sledovat ulomené větve na stromě je tááák bezpředmětné. Světe div se, ale můžete stromu provést hodně velký zvěrstva a on se s tím docela dobře vypořádá. A takové lezení na strom nemá žádný vliv - buď někde podřená kůra, která stejně dorůstá zevnitř a na povrchu už je mrtvá, nebo pár ulomených větví, které jsou nepodstatné. Stačí se podívat, jak se běžně větve stromů prořezávají, to se s působením stromolezců vůbec nedá srovnávat. Nosnost se častým zatěžováním nijak nezmění. Zatím tu vždy zazněly jen obecné plky, ale ještě nikdo nikdy nepřišel s tím, že by byl růst dospělého stromu lezením nějak narušen. Ale co je na tom nejveselejší - všechny stromy, o kterých se tu mluví, jsou v lese pěstovány k tomu, aby se nakonec vytěžily. Kmeny skončí přinejlepším nějakému truhláři v dílně, větve někomu v kamnech. Takž to, že ulomíte větvičky nebo podřete kůru, je z tohoto pohledu fakt o ničem. A s ochranou přírody to nemá společného nic. Omlouvám se, můj názor může působit trochu hrubě, ale tak to prostě cítím a jsem už alergický na stále se objevující bludy o tom, jak co čemu škodí. Ve skutečnosti mám k přírodě velmi kladný vztah a úmyslně ji nepoškozuji. Ale taky dokážu pochopit, v čem ochrana přírody spočívá, a co už jsou pseudoekologický žvásty. Chce to trochu nadhled a oprostit se od pocitu, že když tnete do živé rostlinky, že to automaticky znamená poškozování přírody. Tak to zdaleka není.
  • 0

#17 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 11:11

MedoMys napsal/a:
Je až neuvěřitelné, co dokáží lidi vydávat za ochranu přírody....


Zabij bobra, zachranis strom :D
  • 0

#18 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 11:19

Jak nezlomit žádnou větev:
Vložený obrázek
  • 0

#19 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 11:35

Ja tady nebudu srset ohen. Za me: - nepru se o to, jestli olamane vetve v prumeru 2-5 cm v dusledku GC jsou pro strom fatalni - pripada mi po poslednich navstevach, ze spousta z nas proste nahodi/nastreli neco do koruny, uvaze lano a leze. Jak lano miri pres tenci vetve, ty se pod vahou lezce bud ohnou nebo zlomi. O tom mluvim. Nebudu se tedy hadat. Jenom jsem vas, zkusenejsi, chtel poprosit o vyuku mene zkusenejsich, jak lano umistit do koruny tak, aby nelamalo vetve. Alespon ja se timhle odvetvim zabyvam proto, ze se pri tom ucim nove veci... ... a byl jsem rad, kdyz jsem se naucil jak pracovat s provazkem, abych pak nic nezlomil. Totez preji i ostatnim.
  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 12:07

dostik7 napsal/a:
...
Nebudu se tedy hadat. Jenom jsem vas, zkusenejsi, chtel poprosit o vyuku mene zkusenejsich, jak lano umistit do koruny tak, aby nelamalo vetve. Alespon ja se timhle odvetvim zabyvam proto, ze se pri tom ucim nove veci... ... a byl jsem rad, kdyz jsem se naucil jak pracovat s provazkem, abych pak nic nezlomil. Totez preji i ostatnim.

řekl bych, že tohle nikdo moc neřeší...protože jsou všichni rádi, že tam aspoň to lano vůbec nějak dostanou :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama