Přejít na obsah


Fotka

Preinstalace - jak na ni?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 10:47

Ahoj, stahla sjem si geoget, no v "mladicke nerozvaznosti" jsem smazala databaze co uz tam byli, cos se ukazalo jako cyhba, protoze ted kdyz dam statistiku GgStat tak to hodi chybovou hlasku :( No natahla sjem si tam i par pluginu... pak sjem ho odinstalovala a rikam, si ze to naisntaluju znova aby mi to GGStats chodilo... a onou houby houby zlata rybko... i kdyz jsem to odsintalovala a znovu naisntalovala tak ty puvodni databaze uz tam nebyli a dokonce se mi tam objevili i ty pluginy... No a navic, ted kdyz dam import naleznutych kesek, tak se to tvari ze to pracuje,a le nakonec je seznam prazdny :(... Lze Geoget proste nejak oddelat ze systemu anaistalovat to znou ciste? Diky... (p.s. pry je mozno si v geogetu udelat jakokouliv databazi, treba i na pocet nchozenych km dle druhu bot? diky :D)
  • 0

#2 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 10:58

No a jak zní dotaz...?

P.S.
Zpravidla žádný program se nezprovozní tím, že ho 5x za sebou "odsintaluješ a znovu naisntaluješ". Tím méně GeoGet. Až si to chudák HaLuMa přečte, způsobíš mu hluboké trauma. Instalace prostě je, není čistá ani špinavá. A každá instalace se dá zprovoznit.

P.P.S.
Napočítal jsem 14 pravopisných chyb...:o
Taky dobrý podklad pro statistiku.



  • 0

#3 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 11:08

Aaaa, Boze chran mne pred grammarnazi :D Preklep neni chyba :) Dotaz zni, jak to odinstalovat, aby se to chovalo jak kdyby tam GG nikdy nebyl... U vetsiny programu to lze, proste odinstalujes a nainstalujes znova. nejde o zprovozneni, ale vrateni se na vychozi bod...
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 11:14

Odinstalovanim prestane aplikace na PC existovat. To je odinstalace. PC se pak bude chovat presne tak, jako kdyz tam GG nainstalovan neni. Pokud potrebujes jeste smazat data, smaz DATADIR, ten se odinstalaci nemaze. Novou instalaci niceho nedosahnes. GG nejsou Win, aby se pri kazde instalaci choval jinak. Ceho jsi chtela odinstalaci a instalaci dosahnout? Pokud to chces diskutovat, muzem to spolu vyresit hned po ICQ.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 11:15

Jsou dve na sobe nezavisle veci - program a data. Kdyz mas problem s daty, muzes program preinstalovavat jak chces, ale nepomuze ti to! Problem neni s programem, ale s daty v datovem adresari. Data v datovem adresari odinstalace i instalace necha netknute. Samotny geoget, kdyz se pusti, tak si vse potrebne pro svuj beh v datovem adresari pripadne sam vyrobi. Takze i kdyby byl datovy adresar uplne prazdny, Geoget se spusti a funguje. Takze od zacatku - co sis smazala? Jen databazi, databazi i s jejima zalohama, nebo cel datovy adresar, nebo neco jineho? Ten GGstat ti dava jakou chybovou hlasku? Podle toho se da poznat, co jsi vlastne provedla, ale nerekla si nam to. Instalace programu ti zadnou databazi nenainstaluje, data si musis naimportovat sama. Podle ceho jsi usoudila, ze po importu nalezenych kesek v databazi nic neni? A ano, muzes si delat vlastni databaze, ale databaze mist, takze nachozene kilometry podle druhu bod je lepsi delat v excelu. ;-) Kdybys chtela databazi mist, kde jsi temi botami zakopla o bludny koren, pak to neni problem.
  • 0

#6 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 11:24

Gord bohuzel uz musim do prace. Chtela jsme docilit toho, aby se to chovalo jako na zacatku, predtim nez jsme smazala ty databaze a priinstalovala tam dalsi pluginy.... Na te datadir se podivam. HaLuMa hazi to geoget.db3 not found. Takze prave kvuli tomu jsem chtela tu novou cistou instalaci. Protoze se mi ty kesky proste nezobrazuji,a le je fakt ze generator dech odznaku BadgegenII, z nich asi vychazi,a le proste "nevidim" je.. vcera jsme je videla, ale uz tam proste nejak nejsou videt... nj ja a pocitacove programi nejsme kamaradi.. Ok excel nemam, ale mylsim, ze Openoffice ma cosi podobneho tabulkoveho, dik
  • 0

#7 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 11:26

jo a databaze sjme smazala z propgramu, nikoliv smazanim v datadir...
  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 11:32

Co znamena "jako na zacatku"? Nerozumim tomu "HaLuMa hazi to geoget.db3 not found". V kazdem pripade pri instalaci se ti nainstaluje GG a pri 1. spusteni se do DATADIR zkopiruji potrebne soubory a vytvori se nova implicitni databaze (pokud neexistuje). Data do toho stahnes pres Databaze - Import - Stahnout vase nalezy. Pochopitelne napred musi nastavit uzivatele, ...) Tady neni nic, co by melo nechodit. Pokud ti toto prestalo v predchozi instalaci chodit, hledej chybu v tom, cos kde zmenila, cos kam presunula nebo smazala.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 11:36

Pokud jsi je smazala z programu, pak jsi musela byt zrovna prepnuta na jinou databazi. Geoget neumi smazat databazi, kterou ma zrovna otevrenou. Jaka to je? A GGstatu se musi v jeho nastaveni rict, z jake databaze ma generovat statistiky. Pokud mu rikas, ze ma delat statistiku z databaze, ktera neexistuje, pak pravem rika chybu. Takze nejjednodussi mi prijde zacit zase pouzivat tu vychodi databazi s nazvem geoget. Bud si ji obnovis ze zalohy (fakt nemas v datovem adresari zadnou zalohu? Nenabizi se ti mezi databazemi i databaze s nazvem geoget a za tim nejaka cisla?), nebo si s timto nazvem vyrob novou. Pak se na ni prepni, naimportuj si sve nalezy, a bude to.
  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 11:36

Kniga napsal/a:
(p.s. pry je mozno si v geogetu udelat jakokouliv databazi, treba i na pocet nchozenych km dle druhu bot? diky :D)


V GG je mozne leccos. Ja si treba eviduji kolik km jsem za keskami nachodil (samotneho me to cislo prekvapuje). A mam vysledek v profilu. Graf po jednotlivych letech a tabulku kolik km v kterem roce - to si zobrazuju jen na PC, do profilu to nedavam (zatim).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 12:17

Kniga napsal/a:
jo a databaze sjme smazala z propgramu, nikoliv smazanim v datadir...


Fajn.

Takže nám napiš, kam Ti vede aktuální datadir, to je napsáno dole, na liště v GeoGetu. A pak zkus dát vyhledat soubor geoget.*.db, jestli tam někde nějaký je.

A ještě zkus napsat přesně co si představuješ pod tím "smazala jsem databázi v programu".
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 13:51

Kniga: az budes moct, tak se ozvi mne nebo gordovi na icq (jak uz ti sam nabizel). Myslim, ze to vyresime mnohem rychlejc nez tady, kde se te pta deset lidi na deset veci dvaceti zpusobama ;)
  • 0

#13 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 23:03

Tak konecne jsem dosla z prace amohla si vyzkouset to k cemu jste me tu dovedli :)
A to, ze se mi tedy podarilo to co jsme chtela = zacit znova, dostat se do vychoziho bodu = zcela cista a puvodni instalace Geogetu vcete jim vytvorenych databazi :)

Coz se mi povedlo, protoze jsem nevedela o tom datadir, na nej jste me navedli az vy, ja jen kontrolovala slozky kam se instaloval... Takze jsem smazala "datadir" tedy slozku geogetu jez se mi vytvorila v C:/Users/Blabla/DataApp (mam wokna 7 64b) a pak znovu naistalovala geoget, ktery se chova uplne tak jak se chovat maa pri prvni instalaci :) - toto davam tucne proto, kdyby se nekdy nekomu stalo to podobne a nevedel jak to resit .)

Co se tyce nabidek na icq tak ybch byla rada kdybych se nekomu zvas mohla ozvat, protoze se v tom geogetu, vubec, ale vubec moc neorientuju :(

Smazano z prrogramu = mysleno tak, ze jsme v geogetu klikla na smazat databazi :), tedy pres ten program a nikoliv tim, ze bych to treba odmazavala pres spravce souboru ve woknech.
  • 0

#14 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 6:16

Pokud jsi smazala databazi tak jak pises, tak se ti Geoget s nejvetsi pravdepodobnosti prepnul na zalozni databazi, ktera je kopii te defaultni (a nejspis smazane) a vytvari se pri kazdem spusteni Geogetu. Takze v pripade dalsiho pripadneho smazani databaze staci prepnout na tu zalohu :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 10:32

Jestli chces, klidne dej vedet. Nevim, proc jsi instalovala znovu, proc jsi chtela cistou databazi, co vlastne bylo za problem. V kazdem pripade to slo resit jinak :) Jen pro uplnost - smazanim datadiru jsi prisla o vse, cos v te databazi mela, o vsechno sve nastaveni sloupcu, hesel, filtru, seznamu, pripojeni, statistik, ... To je podle me skoda (ale treba tam opravdu nemas nic podsttaneho, co by neslo ziskat snadno jinak - to ja kdybych o databazi prisel, to bych si zoufal).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 17:20

Stacilo trochu a napsat vpravo do okna hledat "preinstalace" a vybehlo toto:

http://geoget.ararat...php/user:navody

a tam je preinstalace.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#17 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 19:08

Archi1 napsal/a:
Stacilo trochu a napsat vpravo do okna hledat "preinstalace" a vybehlo toto:

http://geoget.ararat...lovani_programu


Me to hodi:
Stránka s tímto názvem ještě neexistuje

Odkaz vás zavedl na stránku, která ještě neexistuje. Můžete ji vytvořit stisknutím tlačítka Vytvořit stránku.


A slovo preisntalace jsme tam zkouset hledala....


GORD : jenze ja ji mela prazdnou,r espektive jen import tech mych 64 nalezu. Proste jsme chtela docilit toho, ez se to bude chovat jako na zacatku :) cehoz jsme docilila.
  • 0

#18 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 7:42

Me to hodi: Stránka s tímto názvem ještě neexistuje Odkaz vás zavedl na stránku, která ještě neexistuje. Můžete ji vytvořit stisknutím tlačítka Vytvořit stránku. A slovo preisntalace jsme tam zkouset hledala.... Omlouvám se. Opraveno viz. původní príspevek.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama