Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Co je mojeiD ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 9:27

Chci se zeptat nekoho zasveceneho, co ze je to za uchylarnu ta vlevo blikajici reklama na cwg zdarma. Vubec nikde nenajdu nejake seriozni predstaveni spolecnosti, ktera za tim stoji.... A prijde mi docela zvlastni se nekam registrovat, s poskytnutim mailu, telefonu a adresy, kdyz vlastne nevim komu. Muze mi nekdo vysvetlit oc bezi? Na prvni pohled jsem nabyl dojmu, ze jde akorat o neseriozni sberatele osbnich kontaktu... ale predpokladam, ze to ma nejakou hlubsi myslenku, jen je to nestastne prezentovano.
  • 0

#2 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 9:34

No hurá - konečně se někdo zeptal... Taky by mě to zajímalo ;-) Ty stránky vypadají fakt zvláštně :-(
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 9:37

Tak samotne Mojeid je seriozni vec, viz. http://www.mojeid.cz/.

Nicmene Geocoinfest na mne seriozne nepusobi, hlavne proto, ze se z toho vebu vubec nedozvim, kdo za tim skutecne stoji.
  • 0

#4 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 9:54

HaLuMa napsal/a:
Nicmene Geocoinfest na mne seriozne nepusobi, hlavne proto, ze se z toho vebu vubec nedozvim, kdo za tim skutecne stoji.


Je tam napsáno, že za tím stojí organizátoři Nebílov, tedy Geo.Scorpions. To je hlavní organizátor, jinak se do toho zapojilo spousty dalších kačerů. Určitě by nebylo na škodu představení celého týmu jako to měli v Olomouci, ale řekl bych, že priority organizátorů jsou někde jinde...
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 10:14

Pokud jde o mojeID, pak není se čeho bát. Provozuje tuto službu společnsot CZ.NIC, správce české domény atd. Jsme nekomerční sdružení a děláme řadu věcí na podporu české internetové komunity. Do mojeID musíte zadat povinně mobil, email a poštovní adresu. Nic víc co běžně nezadáváte na všech různých eshopech. Můžete si pak samozřejmě dobrovolně doplnit další údaje. První tři se ověřují PINem. MojeID pak můžete použít na spoustě eshopů, portálů atd. Nemusíte se již registrovat, stačí se přihlásit. Při každém přihlášení si řídíte, které informace eshopu, portálu poskytnete, takže i když je máte ve svém profilu na mojeID, nemusíte je poskytovat všem.
  • 0

#6 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 10:36

Dekuji za vysvetleni, ale pro mne naprosto neuzitecne. Stejne nemam zadnou zaruku, ze data nikdo nezneuzije a kdyz neco na webu kupuji, tak nemam problem tech par informaci zadat. Navic shaneni uzivatelu pres cwg zdarma a neschopnost spravne prezentace kohokoli u inzeratu, kdy nekdo chce registraci a neni schopen seriozne podat informaci o sobe na mne nepusobi zrovna pozitivne. Neni totiz mozne predpokladat, ze dany projekt vsichni znaji. Ale v souvislosti s ME se nabizi otazka, kdo vlastne nabizi ta cwg ... ten u koho se registuji nebo poradatel ME? Co z toho spojeni vlastne kdo ma? Osobne si ta cwg radeji koupim, i kdyz vydavat tolik sad cwg je naprosto ,prominte mi ten vyraz, "zhovadile" a nesmyslne, je to jen dalsi a dalsi degradace cwg jako takovych.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 10:46

Libor.29 napsal/a:
Dekuji za vysvetleni, ale pro mne naprosto neuzitecne. Stejne nemam zadnou zaruku, ze data nikdo nezneuzije a kdyz neco na webu kupuji, tak nemam problem tech par informaci zadat.

To, že data nebudou zneužita na straně eshopu, portálu ti samozřejmě nikdo nezaručí. Předáváš jim svoje data sám.
  • 0

#8 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 14:52

MojeID mne na první pohled zaujalo, ale pro pročtení pravidel (to co nikdo moc nečte) mne zarazilo několik věcí. První je, že souhlasím s tím, že spory řeší rozhodce namísto soudce. Další je, že pro uživatele je sice v současnosti služba zdarma, ale nikde jsem se nedočetl, jestli změnou ceníku automaticky souhlasím s placením nenulové částky za užívání mojeID, což by znamenalo, že budu muset ceník sledovat a službu buď včas zrušit, a pokud to propásnu, budou poplatky po mne vymahatelné. Prostě je to pro mne smluvními podmínkami nedotažené, a i když se jedná o nekomerční sdružení, které je mi sympatické, kvůli tomuto do toho nejdu.
  • 0

#9 GCF EU - Czech team

GCF EU - Czech team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 17:15

HaLuMa napsal/a:
Tak samotne Mojeid je seriozni vec, viz. http://www.mojeid.cz/.

Nicmene Geocoinfest na mne seriozne nepusobi, hlavne proto, ze se z toho vebu vubec nedozvim, kdo za tim skutecne stoji.


Zdravíme všechny příznivce CWG.

Ano MojeID je opravdu seriozní věc. Kdyby na nás byť jen málo působila neseriózně, nikdy bychom se do této spolupráce nepustili. Za celou akcí rozdávání CWG stojíme my - organizátoři GEOCOINFESTU 2013 a CZ.NIC, což je jeden ze sponzorů. Snažili jsme se tuto akci pojmout o nejseriózněji a nabídnout co nejvíc ... prakticky za "nic".

Omlouváme se za to, že jsme dosud nezveřejnili seznam lidí, kteří jsou součástí týmu GCFEU 2013, je to naše chyba, která nás mrzí a napravíme to v co nejkratší době.

V nejbližší době asi založíme na geocaching.cz vlákno věnované Geocoinfestu, abyste se mohli případně ptát na věci, které Vás zajímají.
  • 0

#10 GCF EU - Czech team

GCF EU - Czech team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 17:29

Ale v souvislosti s ME se nabizi otazka, kdo vlastne nabizi ta cwg ... ten u koho se registuji nebo poradatel ME? Co z toho spojeni vlastne kdo ma? Osobne si ta cwg radeji koupim, i kdyz vydavat tolik sad cwg je naprosto ,prominte mi ten vyraz, "zhovadile" a nesmyslne, je to jen dalsi a dalsi degradace cwg jako takovych.


Dobré otázky. Díky.

Kdo vlastne nabizi ta cwg? CWG dostanete od pořadatelů GEOCOINFESTU jako dárek za to, že jste využili registrační systém jednoho ze sponzorů. Víceméně myšlenka byla původně ta, že bychom chtěli věnovat každému návštěvníkovi něco na památku.

Co z toho spojeni vlastne kdo ma? Je to vzájemná podpora. Sponzor nabídl pomoc a podporu Mega-eventu, my nabídli zorganizování akce, která propaguje mojeID. Nabízet CWG zdarma za registraci nebyla podmínka sponzora. Tuto věc jsme vymysleli my a platíme ji ze svých peněz.

Dalsi degradace cwg - Nevnímáme to jako degradaci CWG. Na Geocoinfestu bude probíhat výstava 10 000 verzí CWG. To, že budeme rozdávat nových 100 verzí CWG je jako kapka v moři. Nicméně tady v této chvíli platí už pouze pravidlo ... "Kdo chce, hledá možnosti, kdo nechce, hledá důvody"

Registrace na mojeID je zdarma a nikdo vám za ni nikde nic nedá. My jsme se rozhodli něco za registraci rozdávat a tím podpořit našeho sponzora. Tuto jedinečnou možnost dostanene jedině u nás. Zda této možnosti využijete, je pouze na Vás. Nikoho nenutíme, nikomu nic nenařizujeme. Je to pouze Vaše svobodná volba, zda chcete získat za registraci CWG v hodnotě 150 Kč.
  • 0

#11 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 17:36

Libor.29 napsal/a:Stejne nemam zadnou zaruku, ze data nikdo nezneuzije [...]

Ano.

Vítej na internetu.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#12 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 17:39

GCF EU - Czech team napsal/a:
.....
Ano MojeID je opravdu seriozní věc. Kdyby na nás byť jen málo působila neseriózně, nikdy bychom se do této spolupráce nepustili. Za celou akcí rozdávání CWG stojíme my - organizátoři GEOCOINFESTU 2013 a NIC.cz, což je jeden ze sponzorů. Snažili jsme se tuto akci pojmout o nejseriózněji a nabídnout co nejvíc ... prakticky za nic.


Tobě skutečně osobní údaje připadají, že jsou nic? No mě tedy ne a kolikrát si sakra rozmyslím, jestli se někam zaregistruji nebo ne. Podmínky eshopů čtu vždy. To, že tobě příjde malicherné na počkání sdělovat osobní údaje je dle mého názoru přinejmenším hodně zvláštní.
  • 0

#13 GCF EU - Czech team

GCF EU - Czech team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 17:49

To kromanonec:
Ale vůbec ne. Samozřejmě že to není malicherné, zda někomu předám své osobní údaje.
To slovo "NIC" znamenalo 0 Kč. Nezpochybňuji váhu a důležitost osobních údajů. Nicméně znova zdůrazňuji, že mojeID je opravdu seriózní věc, která je na našem trhu nějaký ten rok a nevím o žádném sporu, nebo problému vedeném proti mojeID.

Závěrem chci ještě zdůraznit, že tato akce nebyla zrealizována proto, abychom tady z někoho dělali blbce. Bereme to velmi vážně a ručíme svým jménem za to, že vše bude v pořádku. Díky.
  • 0

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 18:41

kromanonec napsal/a:
Tobě skutečně osobní údaje připadají, že jsou nic? No mě tedy ne a kolikrát si sakra rozmyslím, jestli se někam zaregistruji nebo ne. Podmínky eshopů čtu vždy. To, že tobě příjde malicherné na počkání sdělovat osobní údaje je dle mého názoru přinejmenším hodně zvláštní.

Ale na to jsem již odpovídal... Při přihlášení k jakékoliv službě podporující mojeID si sám řídíš, co jim sdělíš a co ne.
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 20:25

Nahodou, me by se treba moc libilo, kdyby se mohlo pres MojeID prihlasovat i tady na foru! Zvlaste, kdyby bylo u uzivatelu zobrazene, kdo je prihlasen validovanym uctem. Hned by clovek vedel, jestli se bavi s nekym serioznim.
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 20:39

HaLuMa napsal/a:
Nahodou, me by se treba moc libilo, kdyby se mohlo pres MojeID prihlasovat i tady na foru! Zvlaste, kdyby bylo u uzivatelu zobrazene, kdo je prihlasen validovanym uctem. Hned by clovek vedel, jestli se bavi s nekym serioznim.

To jsem už před časem s Pepou řešil. Bohužel je tady nestandardní PHP Fusion a implementace by byla prý problematická :(

MojeID je nasazeno na řadě diskusních portálů právě kvůli kultivovanosti diskuse... Věřím, že i tady by to prospělo aby se na FB fórum neříkalo "žumpa"
  • 0

#17 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 20:45

HaLuMa napsal/a:
Nahodou, me by se treba moc libilo, kdyby se mohlo pres MojeID prihlasovat i tady na foru!

Dokud je to volitené, pak ok.

Až to bude povinné, osobně pogratuluji všem pěti zbývajícím uživatelům.

(Nicméně [standardní, nečeský] openID login napříč webem oceňuji.)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 21:06

Nejak neznam web, kde bych se musel hlasit pres mojeID. Nejak to vsichni implementuji jako 'dalsi moznost prihlaseni', u ktere navic mohou zobrazit, jestli je uzivatel validovan ci nikoliv. Teoreticky nebrani nic tomu, aby se na takovy web prihlasovalo i pres OpenID, i kdyz tam o nejake validaci a potazmo duveryhodnosti nemuze byt zadna rec. A naopak, pokud mas ucet u MojeID, pak je zpetne kompatibilni s openID, tedy ten ucet muzes pouzit vsude tam kde lze pouzit openID. Ale jak pise Sobik, zalezi na tom, do jake miry je na konkretnim webu to mojeID/openID realizovatelne.
  • 0

#19 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 22:52

Libor.29 napsal/a:
Chci se zeptat nekoho zasveceneho, co ze je to za uchylarnu ta vlevo blikajici reklama na cwg zdarma.
Vubec nikde nenajdu nejake seriozni predstaveni spolecnosti, ktera za tim stoji....
A prijde mi docela zvlastni se nekam registrovat, s poskytnutim mailu, telefonu a adresy, kdyz vlastne nevim komu.
Muze mi nekdo vysvetlit oc bezi? Na prvni pohled jsem nabyl dojmu, ze jde akorat o neseriozni sberatele osbnich kontaktu... ale predpokladam, ze to ma nejakou hlubsi myslenku, jen je to nestastne prezentovano.


Ahoj Libore,
moje ID je služba, se kterou se už mnoho let snaží prorazit CZ.NIC, což je správce domén CZ. Jejich snahou je vytvořit na České internetu standard "virtuálního podpisu". Internet je do určité míry anononymní prostředí, ale jsou chvíle, kdy je třeba, aby bylo jasné, že seš to ty a nikdo jiný. Můžeme spekulovat a výhodách a nevýhodách... zda nestačí elektronický podpis atd., ale jejich snahou je vytvořit z toho standard a standard se z toho stane, když to začne používat masa a tak se snaží oslovit co nejvíce uživatelů internetu.
Chápu tvé obavy z anonymity - s CZ.NIC spolupracuji od doby, co podnikám v oblasti webového marketingu (od roku 2004) a nikdy se nestalo,a že by se moje osobní údaje dostali ven či byli nějak zneužity.
Toť moje osobní zkušenost.
  • 0

#20 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 7:29

Myslím, že jsem pochopil oč běží, ale určitě se najde hoooodně veliká skupina lidí, co to prostě nepotřebují. Jsem jedním z nich a prostě se registrovat nebudu i kdyby mi za to platili. Idea je nejspíš dobrá, ale když vidíš kolik falešných e-shopů (rádo by podnikavců hlavně s elektronikou) existuje na webu, tak jsem prostě nedůvěřivý a ve střehu. Přijde mi nešťastné shánět lidi do systému a uplácet je skrze cwg. A tady vůbec nejde o rodávání cwg zdrama, ale o masivní navýšení uživatelů systému skrze reklamní kampaň přilepenou na ME a s tím já prostě nesouhlasím. Pokud je služba kvalitní, tak se k nim lidé budou hlásit sami a bez lákání na dárečky. Prostě ten inzerát vlevo je z mého pohledu naprosto špatně udělaný a rozhodně mne neoslovil. Ale je pravda, že negativní reklama je také rklama a díky němu jsem se o službě alespoň dozvěděl :o)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama