Přejít na obsah


Fotka

Gps magellan colortrak nebo eTrex Legend?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 13:05

Dobry den.
Jakoz to zacatecni shanim nejakou GPS.Avsak rad bych ji pouzival jak ve vystavbe,tak v lese.Je moznost nejake rady od odborniků?Mam moznost Gps magellan colortrak nebo si mam radsi nekde obstarat eTrex Legend?Ci neco jineho.Predem dekuji
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 13:07

Dobry den.
Jakoz to zacatecni shanim nejakou GPS.Avsak rad bych ji pouzival jak ve vystavbe,tak v lese.Je moznost nejake rady od odborniků?Mam moznost Gps magellan colortrak nebo si mam radsi nekde obstarat eTrex Legend?Ci neco jineho.Predem dekuji

Rad bych pronikl do taju Gaocachingu....tak at si nekoupim neco co potom nevyuziju.Diky za nazory
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 20:43

Dobry den.
Jakoz to zacatecni shanim nejakou GPS.Avsak rad bych ji pouzival jak ve vystavbe,tak v lese.Je moznost nejake rady od odborniků?Mam moznost Gps magellan colortrak nebo si mam radsi nekde obstarat eTrex Legend?Ci neco jineho.Predem dekuji

"Colortrak" nebo "SporTrak Color"?

Pokud to první, tak radši eTrexe - colortrak je velmi starý model a budeš mít problém s mapama.

SporTrak Color je oproti tomu poměrně nový model, který je zhruba ekvivalentní Garminímu GpsMap 60CS - respektive Magellan má podstatně lepší citlivost, Garmin lepší displej a mapy.

Jediný model Garminu, který je lepší než SporTrak Color, je Gpsmap 60CSx respektive 76CSx.

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 21:06

Dobry den.
Jakoz to zacatecni shanim nejakou GPS.Avsak rad bych ji pouzival jak ve vystavbe,tak v lese.Je moznost nejake rady od odborniků?Mam moznost Gps magellan colortrak nebo si mam radsi nekde obstarat eTrex Legend?Ci neco jineho.Predem dekuji

Magellan ColorTrak jsem donedávna používal, je to nemapová GPS, která ale neměla nikdy žádné problémy. Fantastická mechanická odolnost (padal, topil se), výdrž baterií byla taky úžasná (4x tužka, skoro těch výrobcem deklarovaných 30h provozu, fakt nekecají, a GPS chodí i jen na dvě baterky). Byl jsem s ním naprosto spokojenej, dnes už je u dalšího začínajícího kačera, já šel do mapové GPS, nároky rostou... :-)
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 15:33

Rad bych pronikl do taju Gaocachingu....tak at si nekoupim neco co potom nevyuziju.Diky za nazory


Na těchto stránkách najdeš recenzi dvou magellanů. Z osobní zkušenosti vím, že magellan má signál skoro všude a subjektivně si tipuji, že moderní garminy se sirfem jsou "skoro" na jejich úrovni. Některé věci jsou u nich lépe vychytané (spíše detaily), např. můžeš současně sledovat svoji polohu ve dvou souřadných systémech, při listováním seznamem bodů vidíš v okně popis apod.
Pokud jde o nemapové využití, pak je podle mého lepší Magellan. Pokud chceš dobrou (komerční) mapu, pak zvol Garmin. Výhodou ti bude širší uživatelská komunita, sem tam nějaká ta free mapa. Půjdeš-li do Legenda s patch anténou, asi budeš trochu zklamaný. Spíš se poohlédni po modelech C nebo Cx.

Pro ilustraci se podívej na tento obrázek:



Je to z Pustého žlebu (Macocha), Magellan jsem nesl v kapse u kalhot...

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 23:54

Pokud jste si pomerne jist tim, ze nebudete potrebovat podporu map a nechce se vam vyhazovat hodne penez, pak urcite nektery z Magellanu. Muj osobni dojem je, ze vsechny modely Garminu pod GPSmap 60C(S)x, nebo 76C(S)x (prip. dalsimi modely z tech novejsich vybavenych SiRF III GPS jednotkou) jsou v porovnani s Magellany proste plecky, minimalne po technicke strance ;-) (a nekamenujte mne.. :o)) ). Bohuzel podpora map je u Magellanu takova jaka je (mizerna) a pokud se tedy nechcete pachtit se s konverzemi Garminovskych map, pak v pripade ze budete chtit pouzivat i mapy volte Garmin, ale tady bych byl opravdu pro nejaky slusny model se SiRF III. Pokud chcete usetrit (a nebojite se vlka ;-) ) pak americke verze stejnych modelu se daji i u nas poridit levneji nez evropske, takze konecna cena nejakeho toho GPSmap 60C(S)x nemusi byt az takova tragedie. Pokud mate nejakeho znameho v USA ktery bude ochoten koupit to primo tam, pak muzete usetrit jeste navic takto (pozor: je to PDF dokument! :-) ). Cestina se pak da "dohrat".
Ja bych se tedy rozhodl podle zhruba tohoto klice:
- staci nemapova GPS: Magellan
- mapova GPS: Garmin
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 19:52

Na těchto stránkách najdeš recenzi dvou magellanů. Z osobní zkušenosti vím, že magellan má signál skoro všude a subjektivně si tipuji, že moderní garminy se sirfem jsou "skoro" na jejich úrovni. Některé věci jsou u nich lépe vychytané (spíše detaily), např. můžeš současně sledovat svoji polohu ve dvou souřadných systémech, při listováním seznamem bodů vidíš v okně popis apod.
Pokud jde o nemapové využití, pak je podle mého lepší Magellan. Pokud chceš dobrou (komerční) mapu, pak zvol Garmin. Výhodou ti bude širší uživatelská komunita, sem tam nějaká ta free mapa. Půjdeš-li do Legenda s patch anténou, asi budeš trochu zklamaný. Spíš se poohlédni po modelech C nebo Cx.

Pro ilustraci se podívej na tento obrázek:



Je to z Pustého žlebu (Macocha), Magellan jsem nesl v kapse u kalhot...

No a v pripade eTrex Vista bude to same?
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 20:21

Na těchto stránkách najdeš recenzi dvou magellanů. Z osobní zkušenosti vím, že magellan má signál skoro všude a subjektivně si tipuji, že moderní garminy se sirfem jsou "skoro" na jejich úrovni. Některé věci jsou u nich lépe vychytané (spíše detaily), např. můžeš současně sledovat svoji polohu ve dvou souřadných systémech, při listováním seznamem bodů vidíš v okně popis apod.
Pokud jde o nemapové využití, pak je podle mého lepší Magellan. Pokud chceš dobrou (komerční) mapu, pak zvol Garmin. Výhodou ti bude širší uživatelská komunita, sem tam nějaká ta free mapa. Půjdeš-li do Legenda s patch anténou, asi budeš trochu zklamaný. Spíš se poohlédni po modelech C nebo Cx.

Pro ilustraci se podívej na tento obrázek:



Je to z Pustého žlebu (Macocha), Magellan jsem nesl v kapse u kalhot...

Takze rikas,ze je lepsi investovat vice hned ze zacatku?Rad bych zacal s Geocachingem.Mel dobry prijimac s kterym bych vedel,ze se mi nestane ze budu bez signalu.A abych pravdu rekl,tak at se snazim najit sebe vice informaci o klasickem Legend a Legend C nebo CX,tak na to neprichazim krom toho,ze je barevny.A CX ma i slot na pamet.Jinak zda se mi to nebo s Legend C bych ho mohl pouzivat i jako navigaci do auta?Zda se mi to o hodne vice podrobnejsi nez klasicky Legend.Predem diky za rady
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 8:10

No a v pripade eTrex Vista bude to same?

Na to honem zapomeň. Nebýt map, nemám Garmin ani minutu.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 13:10

... tak at se snazim najit sebe vice informaci o klasickem Legend a Legend C nebo CX,tak na to neprichazim krom toho,ze je barevny.A CX ma i slot na pamet.Jinak zda se mi to nebo s Legend C bych ho mohl pouzivat i jako navigaci do auta?Zda se mi to o hodne vice podrobnejsi nez klasicky Legend.Predem diky za rady

hlavni rozdil mezi leg a legC: pamet 8Mb x 24Mb, barevny vetsi display, legC routuje a da se s nim v pohode navigovat v aute (my ho mame). jinak GPSmap C(S)X je asi to nej, co se da ted normalne koupit.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 9:17

Na to honem zapomeň. Nebýt map, nemám Garmin ani minutu.

No, já mám dodnes Magellana 315 a Garminího legenda strcil do kapsy, k čemu jsou mapy, když pořád někde lovil sinál, zase takovej odvaz to na tom ČB display nebyl a na hledání to opravdu chce něco, co umí ty satelity pohledat. Dnes používám i mapového Magellana Platinum, taky už vykopávka, ale přesto má věci, se kterými se Garmin chlubí až dnes... co se týče map tak oficiální nejsou, ale hodně se z dob, kdy si Tome byl Magellanista zmenilo a pokud mohu srovnávat poslední free mapu pro Magellan např. z Mountfieldí co jsem měl, tak je to prakticky to samé. Garmin má lepší přesnost železnic...to na Magellanu ve free verzi asi docílit nešlo (nejsou volné podklady), ale Magellaní mapa zase má mnohem více waypointů a doplňkových info atd. Takže pokud by mě někdo nabídl v kategorii do 5000kč Garmina nebo Magellana jednoznačně sáhnu po Magellanovi. Ve vyšší třídě by to asi bylo horší rozhodování, komerční mapy lákají, ale asi bych stejně volil podle toho co by mělo helix anténu... U mě je možnost příjmu horizontálně i vertikálně rozhodující...
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 9:36

Uzivatelu Magelanů moc není, asi ti, co tady odpověděli, ostatní je včas prodali a koupili si Garmina. Uživatelů Garminů jsou desetitisíce dalších. Pokud si koupíš GPSMAP 60Cx nebo 60CSx, nebudeš zklamán, první přístroj v historii,který má vše, co má mít, vše ostatní je kompromis a časem narazíš na nějaké omezení. Ale je to otázka peněz. Více se k tomu vyjadřovat nebudu, protože vím, že se do mne pustí těch pět (možná deset) uživatelů magelanů, že jejich přístroje jsou naprosto skvělé a technicky propracované. Já jim to přeji, ale já bych si M. nikdy nekoupil. :-)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 13:14

...první přístroj v historii,který má vše, co má mít, vše ostatní je kompromis a časem narazíš na nějaké omezení...

Docela by se hodila možnost sdílet body s jinou GPS, ať už přes BT, nebo jinak. A Garmin to umí, viz Rino...

  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 14:46

Uzivatelu Magelanů moc není, asi ti, co tady odpověděli, ostatní je včas prodali a koupili si Garmina.

Já Magellana mám (Sportrak Color), a souhlasím s Nilgirim. Na Garmina jsem nepřešel jen proto, že ten Magellan je firemní (:-)), a zadruhé proto, že teď nemůžu vyhazovat peníze na nové hračky.

Co mi na Magellanovi vyhovuje:
- skvělá citlivost
- 3D kompas (není nutné GPS držet zcela vodorovně)
- výškoměr který se nespoléhá na barometický tlak
- některé drobnosti, o kterých se zmínil Tom Klíčník (např. to, že v seznamu waypointů zobrazuje i jejich popis, ne jen kód)

Co mi na něm vadí:
- neexistence KVALITNÍ mapy ČR (sice jsem řešení našel, ale není obecně použitelné)
- nemožnost nahrát do GPS více než jednu mapu
- nemožnost SPOLEHLIVĚ a legálně vytvořit vlastní mapu
- naprosto zprzněný routing i u komerční mapy MapSend Direct Route Europe (při autonavigaci smaže
tracklog (!!!))
- nemožnost použití paměťové karty
- špatná výdrž na baterky (max. 8 hodin na 2400 mAh akumulátorky)
- pomalé reakce (Magellan preferuje vykreslování grafiky před reakcí na tlačítka, takže pokud se rozhodne že teď bude 10 vteřin vykreslovat mapu, nemá člověk možnost vlézt ani do menu)
- to, že výrobce už nikdy nevydá novější firmware, a že 100% ověřitelnou, nepříjemnou a několikrát nahlášenou chybu nikdy neopravil.
- malá uživatelská komunita, a neexistence nástrojů jako POILoader, MapSource, nebo cGPSmapper

Na druhou stranu -- naprosto souhlasím s Poníkovým tvrzením "k čemu jsou mapy, když GPS pořád jen hledá signál?", a rozhodně bych v případě Garmina koupil jen model se SIRF-III. S klasickým Garminem 60CS mám osobní zkušenost, že při jízdě v autě v rovném terénu (žádné hory okolo) ztrácel signál pokud nebyl přímo u okénka. Stačilo si položit GPS na klín, a už si stěžovala že nevidí družice.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 15:18

Haháááá flame tohle miluju :-)
- Uzivatelu Magelanů moc není
Souhlas
- Pokud si koupíš GPSMAP 60Cx nebo 60CSx, nebudeš zklamán
Souhlas to je první, co se jakž takž Garminům povedlo
- Já jim to přeji, ale já bych si M. nikdy nekoupil. :-)
Seš hodnej, já třeba Garmina úspěšně prodal a taky nikdy víc (nemluvím o Cx řadě) někdo si potrpí na souřadnice jinej na hry, a blbinky okolo :-) :-)
Jinak já znám ještě 4 další spokojené uživatele Magellanů :-) :-)

  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 14:39

Ja mam taky starickyho Magellan GPS 315. Prodala me ho jedna dobra duse a ja jsem s nim naprosto spokojenej. Nic me na nom nechybi. Mam jeste PDA s GPS ktere ma SIRF3 a muzu rict, ze magellan ho strci s prehledem do kapsy.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 15:32

Haháááá flame tohle miluju :-)
- Uzivatelu Magelanů moc není
Souhlas
- Pokud si koupíš GPSMAP 60Cx nebo 60CSx, nebudeš zklamán
Souhlas to je první, co se jakž takž Garminům povedlo
- Já jim to přeji, ale já bych si M. nikdy nekoupil. :-)
Seš hodnej, já třeba Garmina úspěšně prodal a taky nikdy víc (nemluvím o Cx řadě) někdo si potrpí na souřadnice jinej na hry, a blbinky okolo :-) :-)
Jinak já znám ještě 4 další spokojené uživatele Magellanů :-) :-)

Ja jsem byl taky spokojeny uzivatel Magellana 315... nez mi umrel a byl bych asi zas, kdybych mel penize na jinou GPS nez od Bedi. Na prijem signalu byl rozhodne lepsi, stejne tak na pouzivani vice souradnicovych systemu a taky bylo fajn, ze mel popisy u waypointu a prumerovani. (Srovnavam s Legendem, ktery tyhle veci nema... Vista a dalsi uz treba jo.) Uz jsem si ted ale dost zvyknul mit v GPSce celkem podrobnou mapu... je na neco, i kdyz neni signal. Nicmene k Magellanu me vaze jisty objektivne vicemene nezpracovatelny cit a tak stejnak vzdycky budu tvrdit, ze je lepsi :-)) Jenom me stve, ze ted asi stahli vsechny pristroje s helixovou antenou a pekne zprasili webove stranky... nechapu.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 18:06

Tady http://www.klicnik.com/sportrak.html je recenze majitele Magelan Sportraku. Nejvíce se mi líbí velmi vychytané vlastnosti jako výdrž na jedny aku 6,5 hodiny a to, že když dojdou baterky, z paměti se vymažou všechny body a prošlé trasy :-)
A někdo tady psal o úžasné výdrži až 30 h na 4 tužky, tak garminy řady C mají na 4 tužky reálnou výdrž 50-60 hodin bez spořiče baterií.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2006 - 19:03

Tady http://www.klicnik.com/sportrak.html je recenze majitele Magelan Sportraku. Nejvíce se mi líbí velmi vychytané vlastnosti jako výdrž na jedny aku 6,5 hodiny a to, že když dojdou baterky, z paměti se vymažou všechny body a prošlé trasy :-)
A někdo tady psal o úžasné výdrži až 30 h na 4 tužky, tak garminy řady C mají na 4 tužky reálnou výdrž 50-60 hodin bez spořiče baterií.

S tou vydrzi baterek se mi to nejak nezda. I ma stara tristapatnactka vydrzela dele... Ale nevim, tenhle model jsem nikdy v ruce nemel a nevim jake baterky byly pouzity. S temi waypointy a tracklogy je to blby.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama