Přejít na obsah


Fotka

Dlouhá prodleva při přechodu mezi OO a GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 květen 2013 - 16:40

Už před časem jsem si všimnul, že když stahuji keše pomocí GC.Live, tak přestože na začátku stahování mám prázdné okno, tak na konci se občas zobrazí nějaká keš. Dnes se to stalo znovu a to jsem navíc v okně měl vybrané nějaké keše, které jsem chtěl aktualizovat - GC servery v tu dobu měly nějakou slabší chvilku, takže aktualizace se nepovedla (dokonce několikrát za sebou) a skončila na timeoutu, nicméně se mi v tom seznamu objevila další keš navíc - všimnul jsem si toho, díky tomu, že GG na ní umístil kurzor a bylo to na konci seznamu - což mě zarazilo, proč, když jsem původně byl na začátku seznamu a zkoušel aktualizovat jen první kešku, jestli to funguje a díky tomu jsem si tedy všimnul, že je to v seznamu "nová" keš, která do toho výběru nepatří, neb nemá tag, podle kterého jsem keše vybíral. Zdá se, že jsou to keše, které v době, kdy se komunikuje s GC.Live změní svůj stav (mě v době čekání na ten timeout přišla notifikace o této keši: [GEO] Notify: semik75 temporarily disabled Zeleny otaznik (venovano Atipovi) (Disabled) (Traditional Cache)) Nicméně je to o to zajímavější, když jsem dostal ten timeout a přesto keš přibyla (i když v tom okamžiku asi GC servery začaly fungovat, neboť následující pokus o aktualizaci již proběhl úspěšně). Ale to, že se "sami" přidávají zobrazené keše se mi moc nelíbí a né vždycky si toho můžu všimnout.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 16:54

To nesouvisi s tim, co delas s GClive. To se ti tam jen pridala na seznam kes, jejiz URL mas zrovna v clipboardu.
  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 16:58

Samy od sebe se tam kese urcite nepridaji. Pouzivam GG od jeho prvni verze a jeste se mi to nestalo. Pridaji se tam budto hledanim nebo filtrovanim (ani jedno nebude tento pripad). Po importu se mohou pridaty kliknutim na Zobrazit v informativnim dialogu po umportu. A nebo se mohou pridat kese, jejichz GC kod nebo odkaz se ulozi do schranky. Tu GG monitoruje a automaticky takove kese pridava do seznamu. Jina moznost me nenapada.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 květen 2013 - 17:11

HaLuMa napsal/a:
To nesouvisi s tim, co delas s GClive. To se ti tam jen pridala na seznam kes, jejiz URL mas zrovna v clipboardu.

Tak tím by to mohlo být, že když čekám na stažení, tak se při tom dívám do emailu, co přišlo nového a přes schránku kopíruji url - nicméně takto to "umí" přidat i víc keší (protože vím, že jich někdy přibylo třeba pět) - to si GG pamatuje vše, co jsem dal do schránky během toho co stahuje kešky?
  • 0

#5 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 17:34

Když zkopíruješ url nějaké kešky a máš současně spuštěný GG, přidá se ti ta keš do seznamu. Pokud to uděláš vícekrát za sebou s různými url, samozřejmě tam přidáš víc kešek.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#6 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 květen 2013 - 17:46

mě to překvapilo tím, že se to stalo, až když skončilo stahování keší (kdy tedy GG byl zaneprázdněn jinou činností, tak přesto musel celou dobu sledovat schránku a někde si ukládat postupně všechny ty url keší) a najednou se zobrazilo několik kešek a netušil jsem proč A nedá se tato funkce vypnout? Tím by zřejmě zmizel i ten můj jiný problém, když něco zkopíruji do schránky v OO, tak pak přepnutí do GG trvá víc než 4 vteřiny.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 17:56

Proste pro kazdou zmenu clipboardu mi operacni system posle notifikaci. neni to zdna veda, proste kazdou notifikaci postupne zpracuji. Neni treba sinic pamatovat. Ohledne problemu se zdrzenim - protoze to nikomu dalsimu nedela, spise to bude zpusobeno nejakou interakci s jinou apliakci, ktera take monitoruje clipboard, a spatne zpracovava postupne predavani notifikace dal. Nicmene vypnout se to neda, protoze to za celou historii Geogetu nikomu necinilo takovehle obtize. Takze k tomu nebyl duvod.
  • 0

#8 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 květen 2013 - 18:15

Jinak s těmi OO to fakt má nějaké problémy, neboť když mám v tom Calcu odkaz na listing, tak ten, když vložím do schránky, tak se mi v GG keška neobjeví a je jedno, jestli je definován jako: HYPERLINK("http://www.geocachin...tails.aspx?wp=" & I14;"Listing") nebo HYPERLINK("http://coord.info/" & I14;"Listing") a v I14 mám GC kód, který se bere z názvu souboru
  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 18:20

TO se nedivim, ez ti to nefunguje. Protoze ty kopirujes ten prikaz an e vysledek :)
  • 0

#10 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 květen 2013 - 18:25

Jsem sice Kretén, ale nejsem blbej, sem kopíruju to, co v té buňce mám za vzoreček, jinak to samozřejmě kopíruji klasicky CTRL+C nebo CTRL+Insert P.S. když podobné problémy zatím nikdo nemá - kdo provozuje GG na Win7 x64, s OO 3.4.1 ?
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 18:50

Tezko rict, jestli v takovem pripade OO vubec posle do clipboardu i objekt typu CF_TEXT s vyslednou hodnotou bunky. Pokud ne, Geoget si jinych formatu vubec nevsima. A prave.. kdyz nikdo jiny takovou kombinaci nepouziva a problemy nema, nemuze byt problem treba v tom OO, ktery se Geogetem jen zviditelnil?
  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 19:00

Pouzivam OO od verze 1.2 a od lonskeho podzimu jsem presel na Libre Office. Podobne problemy jsem nikdy nepozoroval. Pokud chces, posli mi kus tv eho dokumentu a presny popis co udelat, vyzkousim to.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 květen 2013 - 19:12

Na ověření té prodlevy, při přepnutí mezi OO a GG stačí jako první spustit GG, pak např. Calc z OO (ale testoval jsem i s Writerem) do libovolné buňky vložit cokoliv (např. číslo jedna) pak na té buňce s jedničkou sticknout CTRL+C a pak ALT+TAB a čekat těch víc jak 4 vteřiny, než se objeví GG a je možné do něj data vložit.
  • 0

#14 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 19:25

Kreten8 napsal/a:
Jsem sice Kretén, ale nejsem blbej, sem kopíruju to, co v té buňce mám za vzoreček, jinak to samozřejmě kopíruji klasicky CTRL+C nebo CTRL+Insert

P.S. když podobné problémy zatím nikdo nemá - kdo provozuje GG na Win7 x64, s OO 3.4.1 ?


Vyzkoušel jsem W7/64 a LibreOffice 4. Pokud vložím do clipboardu ten vzoreček z příspěvku výše, nestane se nic - LO vloží totiž do clipboardu slovo "Listing". Když mám v buňce napsáno http://coord.info/_kód_keše_, funguje to jak má - na konci aktulního výběru v GG se objeví nová keš.
  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 19:32

Kreten8 napsal/a:
Na ověření té prodlevy, při přepnutí mezi OO a GG stačí jako první spustit GG, pak např. Calc z OO (ale testoval jsem i s Writerem) do libovolné buňky vložit cokoliv (např. číslo jedna) pak na té buňce s jedničkou sticknout CTRL+C a pak ALT+TAB a čekat těch víc jak 4 vteřiny, než se objeví GG a je možné do něj data vložit.


Potvrzuji, takto se to vazne chova.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 bazilisek

bazilisek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 19:37

Kreten8 napsal/a:
Na ověření té prodlevy, při přepnutí mezi OO a GG stačí jako první spustit GG, pak např. Calc z OO (ale testoval jsem i s Writerem) do libovolné buňky vložit cokoliv (např. číslo jedna) pak na té buňce s jedničkou sticknout CTRL+C a pak ALT+TAB a čekat těch víc jak 4 vteřiny, než se objeví GG a je možné do něj data vložit.


Vyzkoušel jsem s aktuálním GG a LibreOffice 4.0.2 a dělá mi to to samé. Ani nemusím do buňky nic vpisovat, stačí dát jen CTRL+C a pak ALT+TAB a je tam opravdu prodleva.
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + GG

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 19:55

Tak to je v podstate dobre, asi vyrobim nejakou specielni debugovaci verzi GG a zkusime se tomu podivat na zoubek.
  • 0

#18 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 květen 2013 - 20:07

A jen připomínám, že když vznikne tento problém se schránkou, tak se nedají data vložit do PsPadu (zatím jediná aplikace u které jsem si toho všimnul), který spadne - takže podle všeho GG v té schránce "něco" poškodí a některé aplikace to pak rozhodí, i když bez GG pracují správně.
  • 0

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 20:32

Tam to musi bejt opravdu jedine ve spojitosti s OO/LO, protoze bez toh omi pspad zadny brikule nedela (a ze ho s GG provozuju dosti casto)
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 21:19

Tak kdo si troufa na experiment a ma zaroven pokrocile znalosti Windows?

Tak kdo chce, muze si stahnout novou verzi geoget.exe z http://geoget.ararat...file/geoget.exe a pouzit jej misto vaseho soucasneho exe souboru. (je to verze 2.7.7 jen doplnena o debugovani clipboardu).

Debugovani je treba zapnout! V geoget.ini v sekci [geoget] je treba mit: debug=1

Pak kdyz se spusti geoget, tak zacne v datovem adresari vytvaret soubor debug.log. provedte ty zasekavajici-se operace s clipboardem, zavrete geoget, a poslete mi obsah toho debugovaciho souboru.

Kdyz pak v tom ini tu radku s debug=1 smazete, bude se Geoget zase chovat normalne.

Diky!

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama