Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Rodinné logování (několik userů) - jak na to?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
25 odpovědí na toto téma

#1 ZPC

ZPC

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 16:28

Ahoj lidi, moje rodina se rozrostla o dalšího geo-člena a tak si říkám, jak logujete když kešujete jako rodina? Děti/manželka někdy loví sami, někdy lovíme spolu. A právě na ty chvíle kdy lovíme spolu, resp. na ty chvíle po lovení - kdy bychom měli logovat se chci zeptat - je nějaký software který by mi ulehčil logování pěti lidí na XY keší? Teď to dělám přes otevřené záložky s kešemi na GC.com a následné odhlašování/přihlašování a refresh stránky s logováním. Ale asi to půjde snadněji, ne? Díky za tipy ZPC
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 16:51

Asi by to šlo přes několik prohlížečů. Chrome umožňuje ukládání všech informací do zvolené složky, která se zadává jako parametr při spuštění. Takře několik spouštěcích ikon s různými parametry a každý má své Chrome, nejen přihlášení na GC, ale i historii, záložky, atd. Pochopitelně může také jeden logovat přes IEXP, druhý přes Chrome, třetí přes Operu a čtvrtý přes Firefox.
  • 0

#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 17:28

No, mně se osvědčilo si dělat fieldnotes s tím, že si ho prostě nahrajeme oba a pak jen klikáme:-) Ovšem to předpokládá mít v terénu nějaké zařízení, které umí Fieldnotes vytvořit, případně si udělat Fieldnotes např. v tabulkovém procesoru - není to tak složité... Jedná se o textový soubor... Tedy, já osobně ještě připravuji FN "off-line" tím, že si nahraji do tabulkového procesoru (jako prostý text a vzorečky mi to rozsekají do sloupců - mám tam upravený list tak, že mi to rozseká do sloupců - typ logu, datum logu, čas logu, můj text a pak se mi do dalšího sloupce všechny tyto sloupce automaticky spojí... Výhoda je, že si FN dělám pro sebe i pro přítelkyni včetně kešek, které už já mám nalezené, které označuji jen jako FN. Ve sloupci FN s typem logu pak stačí jen změnit typ logu z "Write note" na "Found It", což jde celkem lehce... Pak už stačí vyplnit jen text logu do jedné buňky a zkopírovat sloupeček s výsledkem do textového souboru a nahrát jako FN. Přítelkyni pak nahraji většinou upravený FN s keškami, které jsme společně našli, aby si tam napsala své logy... Doufám však, že podobný postup nebude vést u někoho k 5tinásobným shodným logům při rodinných odlovech, to by většinu vlastníků kešek asi trochu mrzelo. Každý z rodiny by si do logu měl napsat něco svého, nějaký svůj zážitek... Někde tu byla zmínka i o java aplikaci, která celý FN nahrála myslím automaticky... Ani se pak nemuselo klikat. Ovšem já tohle dělám stále ještě ručně, je to pár kliků a přece jen třeba si přitom ještě na něco vzpomenu... Viz. přiložený soubor... Sloupečky A, D, E, F se vyplní z Fieldnotes po nakopírování do vedlejšího listu, B, G, H se dopočítávají automaticky (sloupec G je spíše pomocný), do I píšu log a z T kopíruji do textového souboru FN. Sloupec C je pro mě spíše pomocný, abych věděl, o jakou keš se jedná...
  • 0

#4 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 17:38

Pokud nekoho GC bavi a hraje aktivne, tak si snad loguje sam a popisuje svoje vlastni zazitky. Nepotrebuje aby za nej logoval nekdo jiny, to postrada logiku. Taky jsem zazil STF taty s mrnetem co zajeli autem pres soukromou louku az ke krabicce a mrne bylo celou dobu uvazane v autosedacce. Rano jsem si pak mohl precist jeho log, jak moc se mu to libilo apod. Docela by mne zajimalo jak dite co ani neumi poradne mluvit, umi tak bajecne logovat. Proboha k cemu to jako je? :-(
  • 0

#5 2pirko

2pirko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 17:59

Libor.29 napsal/a:
Pokud nekoho GC bavi a hraje aktivne, tak si snad loguje sam a popisuje svoje vlastni zazitky. Nepotrebuje aby za nej logoval nekdo jiny, to postrada logiku.

Taky jsem zazil STF taty s mrnetem co zajeli autem pres soukromou louku az ke krabicce a mrne bylo celou dobu uvazane v autosedacce. Rano jsem si pak mohl precist jeho log, jak moc se mu to libilo apod. Docela by mne zajimalo jak dite co ani neumi poradne mluvit, umi tak bajecne logovat.
Proboha k cemu to jako je? :-(


Ja sve dceri taky loguju jeji kesky. Je ji 8 let a nema jeste sloh vytribeny natolik, aby umela barvite popsat svoje zazitky. Navic nechci, aby zbytecne vysedavala u pocitace - prece jenom me to jde o neco rychleji. A kdyz ma kesky zalogovane, obcas ji to motivuje a ma z toho radost.
Obcas loguju i nasi nejmladsi clenku, ale tu jen opravdu vyjmecne - pokud predvede "heroicky" vykon nebo jde o extra zajimavou kesku.
Pouzivam k tomu dva prohlizece (IE + Firefox).
P.S. Obe maji autosedacku. Obe uz umi mluvit. Ta starsi umi i psat.
  • 0

#6 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 18:37

Jako owner bych viděl raději, kdyby každý nálezce logoval sám za sebe. Nevytříbený sloh dětí vůbec nevadí, ten nemají ani mnozí výrazně starší kačeři. Potěšte prosím ownery pěknými logy, je to to jediné, co za práci s keší obdrží ...
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 21:32

Libor.29 napsal/a:
… mrne bylo celou dobu uvazane v autosedacce. Rano jsem si pak mohl precist jeho log, jak moc se mu to libilo apod. Docela by mne zajimalo jak dite co ani neumi poradne mluvit, umi tak bajecne logovat.
Proboha k cemu to jako je? :-(

Máš takové mrně? Já to chápu. Naše nejmladší dcera nick neměla, protože jsme začali hledat, když jí bylo pět let. Jakmile jí to došlo - a to bylo brzy - tak si ho vyprosila. Dologoval jsem jí starší nálezy zpětně, protože si vedu soukromou tabulku odlovů i s výčtem společníků. Mezitím nejmladší synek, s nímž keškujeme od roka, dorostl, pobral rozum a i on chtěl svůj nick, své nálezy a historii. Dostal jej, opět jsem dologoval zpětně. Dneska se sestrou soutěží, kdo má víc. Sestře je již deset, logy si píše sama, synkovi je šest, ten pochopitelně ještě ne, ale vidím to tak na rok a bude taky zapisovat.

Jinak je to logování na netu po větších akcích celkem pakárna. Dodnes nevím, zda by nebylo lepší mít jeden rodinný nick a na ten si sbírat všechny kešky, i ty exkluzívnější, co nacházejí starší děti při svých zahraničních skautských výpravách. To bych se pak mohl kasat norským FTF, Triglavem a Rilou, Litvou či Londýnem… :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 22:07

U nás je to obráceně - juniorka se mnou občas na kešky jezdí, byla i na nějakém tom eventu, ale ještě se nezaregistrovala. Marně jí vysvětluji, že může mít jen pár nálezů za rok nebo klidně i žádný - bere registraci jako závazek, že se GC bude věnovat pravidelně, je dost pečlivka a zájmů má víc, takže usoudila, že jen občas pro radost bez registrace. Počkám si, až změní názor - nic jí nevnucuji, jen ukážu fotky, popíšu zábavu....a to by v tom byl čert, aby ji to nechytlo:D Zatím u nás vedou mudlové 2:1 nebo že by se už dalo počítat 1,5 : 1,5?;)
  • 0

#9 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 22:26

1:7 :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 23:46

Taky je dobrá cesta kdy první zaloguje normálně, pak si logy stáhne do GeoGetu a vyexportuje FieldNotes. Ty si pak další člen notepadem opraví a použije. Připadá mi to jednoduché.
  • 0

#11 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 0:42

ZPC napsal/a:
Teď to dělám přes otevřené záložky s kešemi na GC.com a následné odhlašování/přihlašování a refresh stránky s logováním.
Ale asi to půjde snadněji, ne?

Nebylo by jednodušší zalogovat jednoho na všech keších, pak druhého, atd? U druhého už není potřeba hledat jednotlivé keše na mapě, ale může si dát seznam odlovených tím prvním.
  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 6:17

Vláček napsal/a:

ZPC napsal/a:
Teď to dělám přes otevřené záložky s kešemi na GC.com a následné odhlašování/přihlašování a refresh stránky s logováním.
Ale asi to půjde snadněji, ne?

Nebylo by jednodušší zalogovat jednoho na všech keších, pak druhého, atd? U druhého už není potřeba hledat jednotlivé keše na mapě, ale může si dát seznam odlovených tím prvním.

No a právě na to jsou nejpohodlnější fieldnotes...
Jinak je fakt, že v malém (tj do pěti keší) to udělám taky jen přes prohlížeč, ale pro druhého mám otevřený jiný prohlížeč (Chrome) a kopíruju adresové odkazy.
  • 0

#13 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 7:17

Asi bych pro logování více lidí volila kombinaci metody Vláček a Arne1. 1.zaloguje pomocí Field notes nejlepší spisovatel z rodiny. 2. přihlásí se další člen, najde si 1.logujícího a podle jeho posledních přidá své logy 3.bod dvě opakují postupně další Neustálé přihlašování a odhlašování popsané v prvním příspěvku se mi zdá zbytečné a zdlouhavé - nebála bych se nechat logovat děti ( mladší s dohledem ), kolikrát překvapí, jak rychle zvládnou kdeco z techniky. ( řada batolat odkouká zapínání TV a videa, mobil a počítač zvládnou děti ve věku, kdy by to do nich plno rodičů neřeklo ) Styl a pravopis jim rozumný člověk promine - kolik dospělých píše hrubici na hrubici, až to tahá za oči. A třeba by logování mělo i zpětně pozitivní účinek na zájem o češtinu.;)
  • 0

#14 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 10:00

Libor.29 napsal/a:
Pokud nekoho GC bavi a hraje aktivne, tak si snad loguje sam a popisuje svoje vlastni zazitky. Nepotrebuje aby za nej logoval nekdo jiny, to postrada logiku.

Přesně tak, také nechápu, co tu řešej. Buď ať logujou pod jedním NICKem jako team a napíšou si do toho jednoho logu všichni společně, co chtějí, nebo ať si každý loguje sám za sebe a neopisuje při tom. ;)

Libor.29 napsal/a:
Taky jsem zazil STF taty s mrnetem co zajeli autem pres soukromou louku az ke krabicce a mrne bylo celou dobu uvazane v autosedacce. Rano jsem si pak mohl precist jeho log, jak moc se mu to libilo apod. Docela by mne zajimalo jak dite co ani neumi poradne mluvit, umi tak bajecne logovat.
Proboha k cemu to jako je? :-(

K uspokojení rodiče, chudák dítě. :(
  • 0

#15 basicek

basicek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 10:05

Zdravím, měla bych dotaz. Máme s manželem oba založený profil na geocaching.com .... 1, je možné oba profily spojit dohromady pod jeden již stávající 2, založit nový a oba profily tam přesunout 3, co cache které máme najité oba dva 4, je možný mít na jeden profil mít sofware na dvou různých mobilech - třeba když nebudeme spolu Předem děkuji Martina
  • 0

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 10:10

basicek napsal/a:

Zdravím,
měla bych dotaz. Máme s manželem oba založený profil na geocaching.com ....
1, je možné oba profily spojit dohromady pod jeden již stávající
2, založit nový a oba profily tam přesunout
3, co cache které máme najité oba dva
4, je možný mít na jeden profil mít sofware na dvou různých mobilech - třeba když nebudeme spolu
Předem děkuji
Martina

odpovězeno v jiném vláknu, není třeba dublovat-spamovat
  • 0

#17 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 14:19

dr.vota napsal/a:

basicek napsal/a:

Zdravím,
měla bych dotaz. Máme s manželem oba založený profil na geocaching.com ....
1, je možné oba profily spojit dohromady pod jeden již stávající
2, založit nový a oba profily tam přesunout
3, co cache které máme najité oba dva
4, je možný mít na jeden profil mít sofware na dvou různých mobilech - třeba když nebudeme spolu
Předem děkuji
Martina

odpovězeno v jiném vláknu, není třeba dublovat-spamovat


Nechci "prudit", ale odpoved stylem "Odpovězeno v jiném vláknu, není třeba dublovat-spamovat", to je odpoved nad zlato. Opravdu.

Co tak, kdyz nemam k tematu co rici, radeji se nevyjadrovat? Anebo, jeste lepe, taktne naznacit ze stejna otazka se resi v jinem tematu A UVEST ODKAZ na nej. Takto je zbytecny "spam" i tvuj prispevek - tazatelce moc nepomuze.

Abych jen nekritizoval, tak uvedu svuj nazor - DOMNIVAM SE, ZE: 1) 2) 3) Lze vytvorit novy profil, pod kterym zalogujes vsechny nalezene kese z vasich stavajicich profilu. Je to ponekud nestastne reseni (psat ownerum ze "pred X dny, mesici, roky.. jsme odlovili kazdy zvlast, ted mame spolecny nick a prosim uznej nam log") a navic s nejistym vysledkem (je povinnosti uznat log, ktery je zapsany ve fyzickem logbooku, takze kdyz v nem nebude novy nick, owner elektronicky log muze smazat; je jen na jeho libovuli jestli vam dovoli vase nalezy zalogovat pod novy, spolecny nick). 4) To by nemel byt problem.

HAPPY CACHING
  • 0

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 15:20

Mira_B napsal/a:

dr.vota napsal/a:

basicek napsal/a:

Zdravím,
měla bych dotaz. Máme s manželem oba založený profil na geocaching.com ....
1, je možné oba profily spojit dohromady pod jeden již stávající
2, založit nový a oba profily tam přesunout
3, co cache které máme najité oba dva
4, je možný mít na jeden profil mít sofware na dvou různých mobilech - třeba když nebudeme spolu
Předem děkuji
Martina

odpovězeno v jiném vláknu, není třeba dublovat-spamovat


Nechci "prudit", ale odpoved stylem "Odpovězeno v jiném vláknu, není třeba dublovat-spamovat", to je odpoved nad zlato. Opravdu....

kdyby ses namáhal podívat, tak naprosto stejný dotaz nacpal ještě do jiného vlákna, kde jsem mu předtím odpověděl, takže nechápu, proč na totéž odpovídat znovu.
Předpokládám, že tazatel ví, kam to ještě psal, takže pro tebe http://www.geocachin...848#post_418848

P.S. pořád dokola to je...je to marný... http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

#19 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 15:28

[quote]dr.vota napsal/a:
[/quote]
kdyby ses namáhal podívat, tak naprosto stejný dotaz nacpal ještě do jiného vlákna, kde jsem mu předtím odpověděl, takže nechápu, proč na totéž odpovídat znovu[/quote]

Jo, tak kdybych se namahal zjistovat si...jestli se to same neresi jeste jinde.. To chapu.

Nevim, ale takovehle povysenecke chovani (nejen tu) lidi na diskuznich forech, k cemu to je? Komu tim prospivate?
Bud jsem ochotny poradit, poradim. Nebo nejsem, tak nepisu nic. Ale "poslat tazatele do pryc"s tim ze tady se tvuj dotaz neresi, a ani nedat odkaz na to spravne misto, kde se muze dovedet odpoved na svuj dotaz, to nikam nevede..

Muj nazor.
  • 0

#20 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 17:27

Mezi kacery je bohuzel spousta machirku s povysenym chovanim k ostatnim, v diskuzi neporadi, misto toho tazatele zprazi, zvlaste nekteri PM povazuji BM za povl a napr. zadost o PQ povazuji za drzost nejvyssiho radu. :@
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama