Přejít na obsah


Fotka

nahravani dat do GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2006 - 21:00

Preji vam pekny vecer.Chtel jsem se zeptat, jak probiha presouvani dat do GPS.Kdyz ho pripojim k pc.Jak se to chova?Jako klasicka flash,kde staci jenom presunout data nebo je na to potreba nejaky specialni program?Kdyz si chci nahrat mapu do GPS...jak to funguje.Jak na to?!Pro vas to bude snadne a tak budu rad za vase informace.Diky;-)
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2006 - 21:03

Jinak jeste bokem jsem se chtel zeptat.Jestli Topo50 jde nahrat do dvou pristroju GPS nebo je to pouze na jeden?Myslim,ze jsem nekde prave cetl,ze tady ta topo50 jde do dvou.Tedka ty nove,ktere sotoji okolo 2000KC jdou jenom na jednou.Jak to tedy.Diky vsem;-)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2006 - 21:14

Preji vam pekny vecer.Chtel jsem se zeptat, jak probiha presouvani dat do GPS.Kdyz ho pripojim k pc.Jak se to chova?Jako klasicka flash,kde staci jenom presunout data nebo je na to potreba nejaky specialni program?Kdyz si chci nahrat mapu do GPS...jak to funguje.Jak na to?!Pro vas to bude snadne a tak budu rad za vase informace.Diky;-)

Formuluj vhodne svuj dotaz do nejakeho internetoveho vyhledavace (GOOGLE) a bude to pro tebe taky snadne. Nebo az si mapu koupis, bude u ni (hint:) pomocny program, kterym se daji mapy do GPS ukladat a u GPSky bude navod k pouziti.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2006 - 21:15

Jinak jeste bokem jsem se chtel zeptat.Jestli Topo50 jde nahrat do dvou pristroju GPS nebo je to pouze na jeden?Myslim,ze jsem nekde prave cetl,ze tady ta topo50 jde do dvou.Tedka ty nove,ktere sotoji okolo 2000KC jdou jenom na jednou.Jak to tedy.Diky vsem;-)

Smeruj svuj dotaz na prodejce mapy, ten ti svoje licencni podminky rad vysvetli. Mozna je ma (hint:) na svych webovych strankach.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2006 - 21:20

Smeruj svuj dotaz na prodejce mapy, ten ti svoje licencni podminky rad vysvetli. Mozna je ma (hint:) na svych webovych strankach.

Ok.Topo50 je mi jasne...no a jak je to tedy treba s nahranim souradnic s geocaching.com???Ten soubor*.loc Kdyz uz ho mam stazeni v pc.Jak ho nahrat do GPS?
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2006 - 21:27

Ok.Topo50 je mi jasne...no a jak je to tedy treba s nahranim souradnic s geocaching.com???Ten soubor*.loc Kdyz uz ho mam stazeni v pc.Jak ho nahrat do GPS?

Programem EasyGps (zdarma).
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2006 - 21:56

Programem EasyGps (zdarma).

Diky;-)
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2006 - 10:50

Programem EasyGps (zdarma).

Nebo taky Mapsource, který je součástí jakékoliv komerční mapy a u novějších typů gps (barevné modely) je přiložen "zdarma" ke každé gps. Tam se jmenuje Trip and Waypoint Manager, ale je to totéž. Umí nejen loc ale i gpx soubory. Jím se i nahrávají všechny body a mapy do gps.
Prostě se koupí gps, u ní je ten program Mapsource, který se používá k práci s daty a mapami v GPS. Zpočátku žádný jiný program potřebovat nebudeš. Možná ani později :-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2006 - 1:00

Nebo taky Mapsource, který je součástí jakékoliv komerční mapy a u novějších typů gps (barevné modely) je přiložen "zdarma" ke každé gps


Loptik se tady tímto určitě prokousá. Já potřebuju trochu jinou věc. Před cestou na Slovensko jsem začal pátrat po nějaké mapě SK mapě a našel free okolí Žiliny ve formátu IMG. Po odeslání do GPS Sendmapem mi moje TOPO CZ ovšem zmizla, což je bohužel normální. Jak natáhnout do Mapsource ten IMG soubor? Pak by to mělo jít najednou odeslat do GPS.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2006 - 8:21

Loptik se tady tímto určitě prokousá. Já potřebuju trochu jinou věc. Před cestou na Slovensko jsem začal pátrat po nějaké mapě SK mapě a našel free okolí Žiliny ve formátu IMG. Po odeslání do GPS Sendmapem mi moje TOPO CZ ovšem zmizla, což je bohužel normální. Jak natáhnout do Mapsource ten IMG soubor? Pak by to mělo jít najednou odeslat do GPS.

Zkus to najít tady, část C.
Výroba vlastní průhledné mapy pro Garmin
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2006 - 9:28

Loptik se tady tímto určitě prokousá. Já potřebuju trochu jinou věc. Před cestou na Slovensko jsem začal pátrat po nějaké mapě SK mapě a našel free okolí Žiliny ve formátu IMG. Po odeslání do GPS Sendmapem mi moje TOPO CZ ovšem zmizla, což je bohužel normální. Jak natáhnout do Mapsource ten IMG soubor? Pak by to mělo jít najednou odeslat do GPS.

Integrace do Mapsource ale nutna neni. K posilani vice map staci Sendmap, taky umi posilat vice map z ruznych adresaru najednou. S grafickou nadstavbou IMG2GPS uplne komfortne.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2006 - 9:52

Integrace do Mapsource ale nutna neni. K posilani vice map staci Sendmap, taky umi posilat vice map z ruznych adresaru najednou. S grafickou nadstavbou IMG2GPS uplne komfortne.


Poradí si SendMap i s korektnim odeslanim odemcenych map typu ATLAS10R a TOPO50? spolu s free mapami soucasne? Pokud vim, mapy se daji "odemknout" jen v MapSource...
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2006 - 9:57

Poradí si SendMap i s korektnim odeslanim odemcenych map typu ATLAS10R a TOPO50? spolu s free mapami soucasne? Pokud vim, mapy se daji "odemknout" jen v MapSource...

V IMG2GPS je okynko "Use unlock key".
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2006 - 9:41

V IMG2GPS je okynko "Use unlock key".

Kdysi jsem to zkoušel, ale když jsme posílal najednou přes sendmap Czech Topo a AtlasR10 a dva unlock klíče tak se neodemkla žádná. Po jednom to bylo OK.
Podvedlo se někomu prakticky poslat do GPS přes sendmap více než jednu zamčenou mapu?? (tak aby se v GPS odemkla?).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama