Přejít na obsah


Fotka

Geocachingová soutěž ministerstva pro místní rozvoj


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Hanuschka

Hanuschka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:14

Ahoj, mamka dělala na MMR, tak nám chodí jejich newsletter a vypadá to, že pořádají geocachingovou soutěž. Některé ty památky ůbec neznám (ostuda), tak se možná někam s rodinkou vypravíme.

http://www.kvalitazi....eu/soutez/uvod/
  • 0

#2 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:17

Díky za zajímavý tip, škoda jen, že to vypadá jako mimogeocachingová záležitost. Snad v tom zase zbytečně neutopili spoustu peněz :-)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#3 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:20

Dík za info - ani jsem netušila, že tu integrační kavárnu máme, díky tobě se rozhlédnu a příležitostně navštívím. Hm, tak mi to nedalo a zapnula jsem Oregona a ejhle, ono místo u nás prošlo povodní a asi bude chvíli nedostupné, škoda.
  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:29

Mám to všechno dost daleko, jinak bych se podíval, jak vypadají konkurenční krabičky. A je dobře, že takovéto aktivity jdou mimo geocaching, jen doufám, že nikoho nenapadne dávat tam cestovatele. Zdá se mi, že něco z toho určitě bude v "kolizi" s nějakou keší.
  • 0

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:29

Pane Bože! Za co všechno lze utratit EUro fondy!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:36

Trhači, spíše zjisti kolik utratili za tuto akci :-) Ptáků je v poslanecké sněmovně dost (a kdyby jen tam).
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#7 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 9:37

Trhac napsal/a:
Pane Bože! Za co všechno lze utratit EUro fondy!

.
Na 99 % se jedná o peníze v rámci povinné publicity, ty by musely být utraceny tak jako tak. Je to mnohem lepší než např. Moravskoslezský geocaching...
  • 0

#8 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 11:34

Chápu, že přidělené peníze musí státní úřady někde vykázat, aby o ně další rok nepřišly. Spíš by mě zajímalo, kolik lidí se o takových programech dozví a nakonec zúčastní. Viz poklad.cz, který jede od roku 2011 (také od MMR).
  • 0

#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 11:42

Spíš je u některých projektů přímo určeno, kolik peněz musí jít na propagaci projektu - forem je plno a tady to skoro vypadá, že na "rozhodující židli" sedí někdo nakloněný GC, ne- li přímo kačer.:P
  • 0

#10 Hanuschka

Hanuschka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 14:31

Jak už tu bylo řečeno, tak oni ty peníze musejí nějak utratit a tohle mi přijde smysluplnější, než vydat nějaký brožury, který stejně nikdo nečte, nebo utratit šílený peníze za špatně udělaný a nudný spoty. Tak trochu vím, co se tam děje a tohle je od nich jeden z mála kreativních nápadů. A ani ty stránky nevypadají tak hrozně, jak je člověk u ministerstev zvyklej.
  • 0

#11 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 14:56

Bubo_CZ napsal/a:
Chápu, že přidělené peníze musí státní úřady někde vykázat, aby o ně další rok nepřišly. Spíš by mě zajímalo, kolik lidí se o takových programech dozví a nakonec zúčastní. Viz poklad.cz, který jede od roku 2011 (také od MMR).

Nechápeš to úplně přesně, zrovna toto je financována z povinné publicity (je pevně dáno, kolik % přidělené sumy musí na tu publicitu z každé schválené dotace jít). Pokud by nebyla ta publicita dodržena, tak jednak bude krácena celková dotace na daný projekt a jednak hrozí i zmražení celého operačního programu, resp. jeho financování ze strany Evropské Komise (pokud by se to týkalo většího množství projektů).
  • 0

#12 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 15:36

hanska napsal/a:

Bubo_CZ napsal/a:
Chápu, že přidělené peníze musí státní úřady někde vykázat, aby o ně další rok nepřišly. Spíš by mě zajímalo, kolik lidí se o takových programech dozví a nakonec zúčastní. Viz poklad.cz, který jede od roku 2011 (také od MMR).

Nechápeš to úplně přesně, zrovna toto je financována z povinné publicity (je pevně dáno, kolik % přidělené sumy musí na tu publicitu z každé schválené dotace jít). Pokud by nebyla ta publicita dodržena, tak jednak bude krácena celková dotace na daný projekt a jednak hrozí i zmražení celého operačního programu, resp. jeho financování ze strany Evropské Komise (pokud by se to týkalo většího množství projektů).

Mně je jedno jakým způsobem se ty peníze přelévají. To bude u každého projektu trochu jiné. Zajímá mne spíš úspěšnost takových projektů. Přijde mi, že se tady uměle vytvářejí různé programy, o které nikdo nestojí (protože většinou o nich neví). Nejen na MMR. Toto je nový počit, ale jak jsem zmínila poklad.cz jede už pár let, tak by mě zajímala třeba roční bilance jak finančních nákladů, tak ohlasu a návštěvnosti veřejnosti.
  • 0

#13 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 16:20

Bubo_CZ napsal/a:

hanska napsal/a:

Bubo_CZ napsal/a:
Chápu, že přidělené peníze musí státní úřady někde vykázat, aby o ně další rok nepřišly. Spíš by mě zajímalo, kolik lidí se o takových programech dozví a nakonec zúčastní. Viz poklad.cz, který jede od roku 2011 (také od MMR).

Nechápeš to úplně přesně, zrovna toto je financována z povinné publicity (je pevně dáno, kolik % přidělené sumy musí na tu publicitu z každé schválené dotace jít). Pokud by nebyla ta publicita dodržena, tak jednak bude krácena celková dotace na daný projekt a jednak hrozí i zmražení celého operačního programu, resp. jeho financování ze strany Evropské Komise (pokud by se to týkalo většího množství projektů).

Mně je jedno jakým způsobem se ty peníze přelévají. To bude u každého projektu trochu jiné. Zajímá mne spíš úspěšnost takových projektů. Přijde mi, že se tady uměle vytvářejí různé programy, o které nikdo nestojí (protože většinou o nich neví). Nejen na MMR. Toto je nový počit, ale jak jsem zmínila poklad.cz jede už pár let, tak by mě zajímala třeba roční bilance jak finančních nákladů, tak ohlasu a návštěvnosti veřejnosti.

Mícháš dohromady dva nesouvisející projekty - poklad.cz nemá nic společného se strukturálními fondy EU (je to dotace přímo z MMR v rámci podpory rozvoje cestovního ruchu). Ta současná aktivita je dělaná na 99 % v rámci povinné publicity projektu, ve své podstatě má upozornit na projekty financované z Integrovaného operačního programu. Pokud by to nebylo děláno takto, mohly by to být různé brožury, inzeráty v tisku, v rámci operačního programu Doprava zase funguje fotosoutěž o autoatlasy...Ta povinná publicita MUSÍ být u všech projektů financovaných ze strukturálních fondů. A řekl bych, že toto je určitě výhodnější vydání peněz v rámci oné publicity než např. reklama v TV, jeden inzerát v celostátních novinách či vydání stovky brožurek.
  • 0

#14 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 19:58

Opravdu je to jak píše Hanska - tenhle týden jsem o fotosoutěži s atlasy zaslechla v rádiu v autě. Vysvětlovali tam právě i ona pravidla. Řekla bych, že uvedené způsoby propagace jsou rozhodně lepší než reklama v TV. Jen mi vrtá hlavou, koho na MMR krabičky napadly - jestli je sám kačer nebo se inspiroval u někoho ze známých...... Návštěvnost a šance se o projektu dozvědět je další věc - řekla bych, že návštěvnost se bude pohybovat ve vlnách, jak se o projektu někdo zmíní ( nejlépe v celostátních sdělovacích prostředcích ) a my zvědaví se následně vypravíme na krabičky podívat.:)
  • 0

#15 annapurna

annapurna

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 9:34

Jsem si nejdřív myslel, že je to vtip, ale na ministerstvu asi dostali rozum a místo aby na Staromáku rozdávali letáčky o projektech, tak vymysleli něco užitečnýho :) Škoda že jsem to nezjistil dřív, byl jsem zrovna v Brně a moh jsem mít už první...
  • 0

#16 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 10:21

nedělal si někdo z toho GPXko? případně link na stažení pls? dík :) edit - a protože se nejedná o FTF soutěž (kdo tam bude dřív) co si tu udělat seznam lístečků? říkejme tomu výpomoc aby lidi nemuseli lítat po celé ČR :D sranda musí být B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#17 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 11:30

Takhle ty lovíš? :o Nejvýš tak dám zprávu, že ke krabičce u nás už se po povodni může - ještě jsem se tam nedostala, ale nejspíš už bude dostupná. Docela mě zajímá, jak je má MMR udělané. Jen si hezky udělej pár výletů.;) Tvým stylem by jim na ministerstvu šla hlava kolem z návštěvnosti. :P
  • 0

#18 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 13:36

aspoň se nebudou nudit a dotaci si zaslouží :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#19 Hanuschka

Hanuschka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2013 - 9:32

Hehe, koukám, že tady teda kujete pěkný pikle. A já jsem si myslela, že kačeři jsou poctivá stvoření :D Každopádně jsem to teď kontrolovala (chystáme se do Hradiště a Velehradu) a prvních pět prej dotane salám ;) Tak doufám, že eště není pozdě.
  • 0

#20 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2013 - 10:11

Orxion napsal/a:
nedělal si někdo z toho GPXko? případně link na stažení pls? dík :)

edit - a protože se nejedná o FTF soutěž (kdo tam bude dřív) co si tu udělat seznam lístečků? říkejme tomu výpomoc aby lidi nemuseli lítat po celé ČR :D

sranda musí být B)

Tak jsem mrknul na tu hradišťskou. Ještě omrknu Velehrad, ale až po C+M. A možná i KM.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama