Přejít na obsah


Fotka

Jaky soft na geocaching?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2006 - 12:09

Tak konečně jsem čerstvým majitelem GPS BT Nokia LD-3W a mám telefon se Symbianem Nokia 6600, který chci používat na geocaching a cyklovýlety... Můžete mi prosím doporučit jaké programy na PC a do telefonu nainstalovat ideálně pro geocaching? Díky předem.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2006 - 11:10

Tak vidím, že o tohle téma není zájem :-( Že by tu nebyl nějaký ostřílený hledač který by poradil? Zkusím tedy něco nakousnout... Používám telefon se Symbianem, takže hledám správný program pro Symbian. Myslím si, že jsou v podstatě potřeba pro geocaching asi 3 typy programů: 1) v počítači něco na správu kešek (GPX soubory) a pokud možno něco na jejich vizualizaci v nějaké velké mapě. 2) Nějaká co nejpodrobnější mapa do mobilu na přiblížení do prostoru kešky a konečně 3) na dohledání kešky na místě.

1) Zatím používám OZIExplorer a EasyGPS, ale asi bude i něco lepšího...
2) Zkoušel jsem SmartComGPS, MapView a SmartCom Navigator - asi by vyhrál SmartComGPS. Teď zkouším Power Navigation 2 a zdá se taky dobrej. Jenže nic z toho není free a tak nevím čím to nahradit.
3) Tady jsem zatím vyzkoušel SmartComGPS, MapView, SmartCom Navigator, Power Navigation 2 a ty se mi zdají dost neohrabaný, snad ten Power Navigation 2. Další skupinka je BlueSky, AFTrack, GPSXC, každý z nich má nějaká plus, ale i mínus :-(
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2006 - 11:37

Tak konečně jsem čerstvým majitelem GPS BT Nokia LD-3W a mám telefon se Symbianem Nokia 6600, který chci používat na geocaching a cyklovýlety... Můžete mi prosím doporučit jaké programy na PC a do telefonu nainstalovat ideálně pro geocaching? Díky předem.

Zdravim! Mam ted dost prace, takze zatim odpovim jen nekolika odkazy... (jsem lovec pokladu bez SYMBIANoveho telefonu a pouzivam hned nekolik programu :-), ktere ve zkusebni verzi bohate staci!, nasel jsem ted jednu zhavou novinku - nejlepsi, kterou lze pouzivat pro sport, turistiku a geocaching, ale to je na delsi vypraveni - pripravuji rozsahlejsi clanek)
ODKAZY:
01
02 - uz neni aktualni - autor soutez opravdu vyhral :-) a zaslouzi si to - jeho JAVA odGPS je ted v plne verzi ZDARMA!
03
04

Brzy pridam dalsi... snad to pomohlo, jdu zase pracovat, protoze GEOCACHING me bohuzel neuzivi :-)!
A po praci... LOVU ZDAR!
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2006 - 17:41

Zdravim! Mam ted dost prace, takze zatim odpovim jen nekolika odkazy... (jsem lovec pokladu bez SYMBIANoveho telefonu a pouzivam hned nekolik programu :-), ktere ve zkusebni verzi bohate staci!, nasel jsem ted jednu zhavou novinku - nejlepsi, kterou lze pouzivat pro sport, turistiku a geocaching, ale to je na delsi vypraveni - pripravuji rozsahlejsi clanek)
ODKAZY:
01
02 - uz neni aktualni - autor soutez opravdu vyhral :-) a zaslouzi si to - jeho JAVA odGPS je ted v plne verzi ZDARMA!
03
04

Brzy pridam dalsi... snad to pomohlo, jdu zase pracovat, protoze GEOCACHING me bohuzel neuzivi :-)!
A po praci... LOVU ZDAR!

Díky projdu si to...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2006 - 10:08

Díky za info. odGPS se mi bohužel nepodařilo na mojí Nokii 6600 rozchodit :-(
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2006 - 2:32

nainstaloval jsem si odGPS do SE K750i. Muzete mi poradit jako zadat koordináty cache do tohoto programu, aby mne to navigovalo pri hledani. Dik
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2006 - 10:38

Díky za info. odGPS se mi bohužel nepodařilo na mojí Nokii 6600 rozchodit :-(

Zvlastni... Na me "NECHYTRE" Nokii 6021 to funguje bez problemu - nainstalovano pres BlueTooth, program odGPS pak vyhledal BT GPS a zobrazil vsechny informace (zemepisne souradnice, nadmorskou vysku, aktualni rychlost a samozrejme vzdalenost k zadanemu bodu :-) ).
Drzim palce (a chystam nejake informace o tom NOVEM programu :-) - to je teprve neco, teste se!
Jdu si udelat caj :-)!
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2006 - 8:42

nainstaloval jsem si odGPS do SE K750i. Muzete mi poradit jako zadat koordináty cache do tohoto programu, aby mne to navigovalo pri hledani. Dik


Shodou okolnosti mam odGPS uz dva mesice v mobilu a na Certove Stene eventu jsem se konecne dostal k chvilkovemu zapujceni BT GPS modulu. Spojilo se to, nastartovalo to, fungovalo to, ale jak do toho zadat WP, jsem take nezjistil... Takze jsem se zase pokorne vratil k pouzivani sve 60CSx :-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2006 - 17:23

Zvlastni... Na me "NECHYTRE" Nokii 6021 to funguje bez problemu - nainstalovano pres BlueTooth, program odGPS pak vyhledal BT GPS a zobrazil vsechny informace (zemepisne souradnice, nadmorskou vysku, aktualni rychlost a samozrejme vzdalenost k zadanemu bodu :-) ).
Drzim palce (a chystam nejake informace o tom NOVEM programu :-) - to je teprve neco, teste se!
Jdu si udelat caj :-)!

Zkoušel jsem to přímo i přes WAP z jejich stránek a nejde to. Podle všeho není N6600 compatible :-( Kdyby se to náhodou někomu na baculku podařilo nainstalovat, tak dejte prosím vědět. Nenapínej nás tak dlouho s tou novinkou a ven s tím ;)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2006 - 22:56

Zvlastni... Na me "NECHYTRE" Nokii 6021 to funguje bez problemu - nainstalovano pres BlueTooth, program odGPS pak vyhledal BT GPS a zobrazil vsechny informace (zemepisne souradnice, nadmorskou vysku, aktualni rychlost a samozrejme vzdalenost k zadanemu bodu :-) ).
Drzim palce (a chystam nejake informace o tom NOVEM programu :-) - to je teprve neco, teste se!
Jdu si udelat caj :-)!

no to je trochu problem symbianovejch telefonu, ze jim nefungujou poradne Javovsky programy ktery jinde fungujou v pohode(nemluvim o programech se specialnim API), znamej mel problem i s Jimmem ktery beha temer vsude bez problemu.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2006 - 10:42

Shodou okolnosti mam odGPS uz dva mesice v mobilu a na Certove Stene eventu jsem se konecne dostal k chvilkovemu zapujceni BT GPS modulu. Spojilo se to, nastartovalo to, fungovalo to, ale jak do toho zadat WP, jsem take nezjistil... Takze jsem se zase pokorne vratil k pouzivani sve 60CSx :-)

Zdravim vsechny!
Pokud ma tedy nekdo zajem o pouzivani odGPS tak jen ve zkratce:
Zadani WP je mirne komplikovane ("soudruzi v NDR" /programator je Nemec :-)/ sice neudelali chybu, ale neni to moc uzivatlsky privetive reseni :-( ): pokud se propojil program s BT GPS modulem, mate vyhrano :-) pak staci zvolit START RECORDING, zadat v desetinnem formatu ADD WAYPOINT treba pro vsechny blizke (siroky pojem :-) ) skryse a ukoncit nahravani STOP RECORDING. Po hlaseni TRACK SAVED se muzete kouknout na posledni ulozene - TRACKS a najit zadany podle data (lze prejmenovat). Umi navigaci k bodu a kdyz jste na miste, vibracemi Vas upozorni :-) a prejde na bod dalsi (dobre u MULTI skrysi).
Jak jsem psal: JE TO MIRNE KOMPLIKOVANE, ale za ty penize :-) (desetinny format neni problem - *.LOC soubory ze stranek skryse nebo zdrojovy kod "loc:50.XXXX").
Treba to nekomu pomuze :-). Psal jsem to z hlavy (bez odGPS pri ruce), tak snad tam nejsou zasadni chyby
LOVU ZDAR!
P.S.: Znovu slibuji - NAPISU O "TOM NOVEM" PROGRAMU... uz brzy! Nenapinam Vas, jen bych to rad ucesal a musim se taky domluvit s autory onoho programu (slibil jsem jim clanek do iDNES :-) ). Teste se, snad to bude FREEWARE!
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2006 - 14:16

tak zadat WPT se mi podle navodu podarilo. Ale ted pro zmenu nevim jak postupovat dal, kde muze vybrat navigaci k vybranemu WPT abych mel kompas (smer) a vzdalenost k WPT. Prosim jeste o jedno nakopnuti. Nevim jak soudruzi z NDR, ale ja jsem asi trochu natvrdly
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2006 - 15:52

tak zadat WPT se mi podle navodu podarilo. Ale ted pro zmenu nevim jak postupovat dal, kde muze vybrat navigaci k vybranemu WPT abych mel kompas (smer) a vzdalenost k WPT. Prosim jeste o jedno nakopnuti. Nevim jak soudruzi z NDR, ale ja jsem asi trochu natvrdly

NAKOPAVAM:
Kdyz uz je na svete trasa, lze ji nasledovat... proto zvolime FOLLOW a jdeme za sipkou! K mani je pohled na kompas nebo bod/y ve vyseci. Stisknutim "0" lze bod preskocit a jit na jiny - dalsi, vybrat konkretni bod muzete ve volbe VIEW WAYPOINTS (nebo neco takoveho). Je dobre ulozit vice bodu v oblasti (napriklad 5 okolnich) a pak to vsechno obejit - obehat - objezdit (idealne na kole :-) ). Dobre by mel fungovat take IMPORT / EXPORT tras i bodu (popsano na strankach Bike Transalp), ale na me Nokii 6021 si o nem muzu nechat jen zdat :-).
Pro export tras (uzitecne pro sportovne zalozene "kacery") v GPX formatu pouzivam program GETrack, ktery ale zase nezobrazuje sipku :-(. Kombinaci obou je "TEN PROGRAM"... uz to musim napsat, urcite se vam vsem bude libit a treba podporime programatory v jejich dalsim snazeni (diky nim mne presla touha koupit si lepsi - symbianovy telefeeen :-) a radeji koupim kolo sve drahe Petule).
Pokud to pomohlo, jsem rad... Stesti, ze vysvetlovanim a ucenim se zivim a nevadi mi nejaky ten "manualek" sepsat... no jo, TEA_CR :-)
Tak LOVU ZDAR!
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2006 - 7:18

Pokud to pomohlo, jsem rad... Stesti, ze vysvetlovanim a ucenim se zivim a nevadi mi nejaky ten "manualek" sepsat... no jo, TEA_CR :-)


No jo, TEA_CR! :o) Kazdopádně díky za rady, v současné době odGPS zkouším na N6230i i na PDA. Je fajn, že je zdarma, ale moc "user-friendly" není. Jsem taky zvědavej na ten nový program. Pro PDA jsem toho vyzkoušel hodně, ale nic nebylo úplně podle mých představ. Asi nejspolehlivější je BeeLineGPS. Na další kešce budu testovat GPScompass (free od českého autora), tak uvidíme...
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2006 - 8:17

No jo, TEA_CR! :o) Kazdopádně díky za rady, v současné době odGPS zkouším na N6230i i na PDA.
..........

Zaznamenávám podobný typ telefonu, je nějaký důvod, proč by to nechodilo i na N6230? Je to na tom "i" použitelné?
Mimochodem, nechcete udělat popis řešení do wiki.geocaching.cz ?

  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2006 - 10:10

No jo, TEA_CR! :o) Kazdopádně díky za rady, v současné době odGPS zkouším na N6230i i na PDA. Je fajn, že je zdarma, ale moc "user-friendly" není. Jsem taky zvědavej na ten nový program. Pro PDA jsem toho vyzkoušel hodně, ale nic nebylo úplně podle mých představ. Asi nejspolehlivější je BeeLineGPS. Na další kešce budu testovat GPScompass (free od českého autora), tak uvidíme...


  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2006 - 9:21

Zaznamenávám podobný typ telefonu, je nějaký důvod, proč by to nechodilo i na N6230? Je to na tom "i" použitelné?
Mimochodem, nechcete udělat popis řešení do wiki.geocaching.cz ?

Na domovských stránkách produktu se píše: "odGPS 1.5 für Nokia S40, S60 Series, optimiert für Nokia 6230i. Auch z.B. für 6230, 8800, 6270, 6280, 6630, 6680, 6681, N70, N90, N91" Vypadá to, že autor optimalizoval pro "íčkovou" verzi, ale funguje i pro 6230 atd. - myslím, že tam žádný problém nebude. Co se týče použitelnosti - program funguje tak jak má, ale problém vidím spíš v té "uživatelské přívětivosti" - na občasné nečekané nouzové odlovení proč ne, ale že bych s tím šel na 20 kešek to asi ne-e (asi jsem moc rozmlsanej z programů pro PDA :o). Ale to je jen můj názor, je třeba, aby si to každý vyzkoušel.Popis řešení do wiki bych asi nechal na zkušenějším kolegovi TEA_CRovi, případně bychom to mohli nějak sesmolit dohromady...
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2006 - 10:00

Na domovských stránkách produktu se píše: "odGPS 1.5 für Nokia S40, S60 Series, optimiert für Nokia 6230i. Auch z.B. für 6230, 8800, 6270, 6280, 6630, 6680, 6681, N70, N90, N91" Vypadá to, že autor optimalizoval pro "íčkovou" verzi, ale funguje i pro 6230 atd. - myslím, že tam žádný problém nebude. Co se týče použitelnosti - program funguje tak jak má, ale problém vidím spíš v té "uživatelské přívětivosti" - na občasné nečekané nouzové odlovení proč ne, ale že bych s tím šel na 20 kešek to asi ne-e (asi jsem moc rozmlsanej z programů pro PDA :o). Ale to je jen můj názor, je třeba, aby si to každý vyzkoušel.Popis řešení do wiki bych asi nechal na zkušenějším kolegovi TEA_CRovi, případně bychom to mohli nějak sesmolit dohromady...

Aha, ten text o telefonech jem přehlédl, jak jsem viděl, že je to jen německy, tak jsem tomu prohlížení moc nedal.
Předpokládal jsem taky spíše doplňkovou funkci, mám normální Vistu a upgrade na SIRF by mě přišel na šílené peníze. A láká mě možnost zkusit navigaci skrz mobil od O2, potřebuju to je tak 1x měsíčně a tak by to takhle mohlo stačit.

  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2006 - 10:13

Tak jsem vse podle nakopnuti nastavil a jiz vse funguje jak ma. Pravda program neni moc uzivatelsky pritulny, ale kdyz uz se vi jak na to, tak je to pouzitelne. Diky za pomoc
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2006 - 14:30

Tak jsem vse podle nakopnuti nastavil a jiz vse funguje jak ma. Pravda program neni moc uzivatelsky pritulny, ale kdyz uz se vi jak na to, tak je to pouzitelne. Diky za pomoc

Zdravim vsechny!
Urcite neco sepisu na sve stranky, mam v planu opet clanek pro MOBIL.IDNES.CZ (maji zajem autori programu i pan redaktor)... na toto forum samozrejme nezapomenu :-) (jak bych mohl!) a vcas dam vedet - budete ti prvni, rad prispeji i do GEOWIKI :-)! Je to fakt spicka, ale zatim jsem s tim nemohl "ven"!
Jsem rad, pokud jsem nekomu pomohl! Co se uzivatelske privetivosti tyce - to je dan za FREEWARE programy a NON-SMART telefony :-) (Vam s Nokii 6230i doporucuji vyzkouset EXPORT / IMPORT tras nebo bodu).
Mejte se krasne, uzijte si vikend a LOVU ZDAR!
Vas TEA_CR
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama