Přejít na obsah


Fotka

Proč owneři skrývají některé tradičky za otazníky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 13 June 2013 - 22:51

Už několikrát jsem si všiml, že u mysterky je v listingu občas přímo Waypoint s cílovými souřadnicemi. Co to má za význam? To je jako ta šifra, že mám sledovat Waypointy? :D Nebo proč jsou takové defakto tradičky takto schovávány za mysterky? Nebo jsem to úplně špatně pochopil a má to nějaký svůj účel, třeba něco jako otevírání pokladů? Např.: GC42VX5
  • 0

#2 strycek skrblik

strycek skrblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 13 June 2013 - 23:11

...aby se lidi jako ty mohli blbě ptát...
  • 0

#3 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1857 příspěvků(y)

Publikováno 13 June 2013 - 23:17

Co kdybys vyrazil na nějaký noční otazníček? Ty jsou prima a zabavíš se.:)
  • 0

#4 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 13 June 2013 - 23:18

strejda skrblík: Jak praví jedno staré dobré české přísloví: "Chytrý se zeptá, na to co neví, hloupý se neptá, dělá, že to ví." :D
  • 0

#5 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 13 June 2013 - 23:53

Nekde jsem zaslechlnze je to proto, aby mu tam nechodilo tolik lidi. Vcelku je to logicke, zradicky maji nejvice FINDů. Na mysterku ti tolik lidi nejde. Ale ja to nerekl :)
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 12:01

Nebo pak taky až budeš mít nějakou takovou založenou tradičku a bude se ti furt ztrácet a budou ti v ní vykrádat GC/TB, tak i toto je cesta jak ji ochránit. Většina lotrů si sežene souřadnice tradiček a finálky už neřeší... A může to být i ta návštěvnost, která někdy může být zásadní problém.
  • 0

#7 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1033 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 12:09

tak ono je to mysterka kde si finálku musíš najít .. jednu podobnou jsem řešil týden, pač jsem se prostě nepodíval dolů a nevšiml si že to tam je napsane :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#8 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 12:10

Teda školy nemám :D, ale vidím, že to pole a lemování keškami dává dohromady krásný tvar hlavy. Kdyby otazníky byly tradičky, tak to asi bude jinak! ;)
  • 0

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 12:19

A taky pokud se dostaneš ke krabici, ale k logbooku ne a musíš co já vím třeba hlavolamovat, už je to mystery... což osobně považuju za blbost, ale je to tak. Podobně třeba challenge keše. Nebo multina schovaná za otazník - to mě jako ownera právě takových se** nejvíc. Prostě nějaké stages nejsou ložené, ale musíš je zjistit až v terénu (co já vím, třeba jdi 50 metrů pod azimutem 50°; zjisti, jaký je na souřadnicích strom... hup a už je to mystery).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#10 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 13:33

Citecka napsal/a:
A taky pokud se dostaneš ke krabici, ale k logbooku ne a musíš co já vím třeba hlavolamovat, už je to mystery... což osobně považuju za blbost, ale je to tak. Podobně třeba challenge keše. Nebo multina schovaná za otazník - to mě jako ownera právě takových se** nejvíc. Prostě nějaké stages nejsou ložené, ale musíš je zjistit až v terénu (co já vím, třeba jdi 50 metrů pod azimutem 50°; zjisti, jaký je na souřadnicích strom... hup a už je to mystery).

Podle nových pravidel tohle naštěstí už neplatí. Keše typu: Přijdu ke krabici, u které je klíč ukrytý třeba pod ní, ale jinak se nic neluští a nepočítá, byly ještě donedávna mysterky. Dnes to jsou už logicky tradičky.

Jestliže tedy člověk přijde na místo a nalezne tam keš, která má jen netypické otevírání, mělo by se jednat o tradičku, pokud tedy nebyla schválená před úpravou pravidel anebo owner nenechal změnit typ, tak třeba jako já: GC2X213

Série Planeta opic je zčásti mysteriózní přesně proto, aby kešky vytvořily nějaký tvar. Ale je jasné, že tohle je pro shamana už vyšší dívčí na to, aby to pochopil. :D
  • 0

#11 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 16:25

Já mám jinej blbej dotaz :) - proč se mi Groundspeak snaží nakukat, že si basic member může zobrazit souřadnice prémiových keší? (..bo jsem si něco špatně vyložila?
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 16:28

Tam se nic o premiovych kesich nepise!
  • 0

#13 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 16:30

aha, tak to jsou tedy obecné informace - já jen, že se tohle objeví po rozkliknutí prémiové keše.. Každopádně dík za info.
  • 0

#14 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 16:39

Citecka napsal/a:
A taky pokud se dostaneš ke krabici, ale k logbooku ne a musíš co já vím třeba hlavolamovat, už je to mystery... což osobně považuju za blbost, ale je to tak. Podobně třeba challenge keše. Nebo multina schovaná za otazník - to mě jako ownera právě takových se** nejvíc. Prostě nějaké stages nejsou ložené, ale musíš je zjistit až v terénu (co já vím, třeba jdi 50 metrů pod azimutem 50°; zjisti, jaký je na souřadnicích strom... hup a už je to mystery).

Nebo když potřebuješ k odlovu jakékoli speciální pomůcky(např.i šroubovák),tak by to podle pravidel neměla být už tradička
  • 0

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 16:57

Zerthe napsal/a:
Já mám jinej blbej dotaz :) - proč se mi Groundspeak snaží nakukat, že si basic member může zobrazit souřadnice prémiových keší? (..bo jsem si něco špatně vyložila?

Basic member si skutečně může zobrazit souřadnice i od prémiových keší, ale je ti to něco platný pouze u tradiček, protože nevidíš listing. A musíš hledat bez hintu.
  • 0

#16 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 17:37

Jacka_dominikanka napsal/a:
Basic member si skutečně může zobrazit souřadnice i od prémiových keší, ale je ti to něco platný pouze u tradiček, protože nevidíš listing. A musíš hledat bez hintu.

Jacko, moc jsem to nezkoumal, ale BM se souřadnice myslím nezobrazí, pokud tedy nemyslíš nějaký chyták.
  • 0

#17 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 14 June 2013 - 18:06

Také souhlasím s tím, že BM se souřadnice nezobrazí - viz přiložený obrázek (a na mapě GC je nevidí)
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 18:24

Kreten8 napsal/a:
Také souhlasím s tím, že BM se souřadnice nezobrazí - viz přiložený obrázek (a na mapě GC je nevidí)

No tam ne :), ale na mapě je vidí při větším oddálení a může je pak normálně a zcela v souladu s pravidly rozkliknout a logovat. Stačí využít funkci "přidat k logu souřadnice" na logovací stránce, která se z bubliny dá otevřít. Bublina při rozkliknutí PM keše na mapě taky obsahuje základní info o velikosti a D/T kombinaci keše.
  • 0

#19 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 18:43

Aha, tak dalece jsem to nikdy nerozklikával. Ani není proč. Ale potvrzuji.
  • 0

#20 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2013 - 19:11

Jacka_dominikanka napsal/a:
No tam ne :), ale na mapě je vidí při větším oddálení a může je pak normálně a zcela v souladu s pravidly rozkliknout a logovat. Stačí využít funkci "přidat k logu souřadnice" na logovací stránce, která se z bubliny dá otevřít. Bublina při rozkliknutí PM keše na mapě taky obsahuje základní info o velikosti a D/T kombinaci keše.

Tak to o tom logování jsem věděla, že je možné - šlo jen o ty souřadnice - ty může neprémiový člen trošku komplikovanějším způsobem "vyzjistit" i ve vyhledávání keší podle souřadnic - takže z tradiček se dá udělat jakási mysterka :-D

PS: ale stejně mě zajímá, jak to po tý velký vodě dopadlo se Samurajovou pomstou :(
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama