Přejít na obsah


Fotka

Logování eventů v USA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 6:45

O ČR se říká, že je to eventová velmoc, že tady máme každou chvíli nějaký event. Byl jsem tedy zvědavý, jak to chodí i jinde. Třeba u nás nebo v Německu se pohybují kačeři s nejvíce návštěvami eventů cca 200-300, ale v USA jsou to řádově tisíce (viz statistiky na projekt-gc.com).
To mě celkem překvapilo a tak jsem se na to koukl trochu z blízka. V USA je asi zvykem logovat event několika attended logy, protože třeba TOP kačer má na jednom eventu přes 500 logů a na dalších řádově sto. Skoro to vypadá, že si odlov keše v rámci eventu zalogují i attended logem u eventu, jako třeba zde.

Nevíte náhodou někdo o tom, jak to funguje s eventy v USA, co tam mají za svá pravidla a zvyklosti?

PS: Cílem vlákna není nadávání na amíky, jak logují eventy, ale zjistit, jak to u nich funguje. Třeba u nás před lety bylo možné si zalogovat jednu keš druhých found it logem, když se splnila podmínka ownera, tak by mě zajímalo, jaká že to mají pravidla v USA.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#2 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 21 červen 2013 - 7:10

Ty v..e! To dává termínu "honibod" úplně novej rozměr. Člověk se nestačí divit. Nedávno se tu řešilo jak moc neetický je logovat podruhý keš (právě po splnění toho ownerova úkolu) - ale tohle je teda mazec. Asi si du založit event a nastřílim si tam logů...
  • 0

#3 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 7:20

Vypadá to, že owneři eventu připravili pro účastníky nějaké eventové keše nepublikované na geocaching.com a aby nepřišli o body za ně, nechali je zalogovat event tolikrát, kolik jich našli. Jiný kraj, jiný mrav...
  • 0

#4 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 7:20

Tak to je masakr... řekl bych že oproti nám je to dost velkej rozdíl a u nás moc honibodu neni pokud to budu brát podle jejich měřítka... No hnus... nechápu proč logovat event několikrát...
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#5 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 7:27

d-n napsal/a:
Vypadá to, že owneři eventu připravili pro účastníky nějaké eventové keše nepublikované na geocaching.com a aby nepřišli o body za ně, nechali je zalogovat event tolikrát, kolik jich našli. Jiný kraj, jiný mrav...


Přesně tak to vypadá, ale nenašel jsem v jediném listingu něco o pravidlech logování keší/eventu, jen zmínku o tom, že bude pro účastníky připraveno XY keší.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#6 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 7:44

weri a nebude to tím všeobecným uvolněním pravidel o eventech .... teoreticky se můžeš zalogovat ikdyž jsi tam nebyl, logbook taky netřeba... tak proč ne třeba 500x nejsou na to žádná pravidla :)
Podle mě je to o místních zvyklostech nebo třeba o dané situaci a tam to asi vypadalo na nějaké eventové keškobraní :)
Tyjo kdyby to tak bylo tak jsem si event v Novohradkách mohl lognout 84x :D :D :D neb jsme hledali 84 keší s kódy.... a další každý event aspoň po 20-30 kouscích taktéž :D a byl bych eventový KING :)

p.s. u nás se lidi těší na zápis do logbooku (nemusel bych ho tam brát ale proč ne když to lidi chtějí) a když se logbook POVEDE jako tenhle:
Vložený obrázek
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#7 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 7:46

:-) Eščeže nehraju GC pro body. :-) -ouner SWOGO (který ten tebou zmíněný event v Cincinati organizuje) má na kontě 0 nálezů. Čili ešče pikantnější je, že je to umělý nick, aby si zakladatel eventu mohl zalogovat ty své nepublikované keše. -SWOGOvy dva nejvyšší WN-logy odkazují na další stejné akce. Tzn. že to dělají pravidelně, očůrali pravidla 161m. Podle mého tak, jak píše nade mnou d-n: vezmou útokem městský park, nasypou tam 500 filmovek - klidně 5m od sebe ke každému stromu a pošlou se kačeři na odlov. Co k tomu asi tak říct? Jestliže americký reviewer s takovým počínáním souhlasí, ať si. Těm lidem asi ešče nikdo nesdělil, že za počet bodů na GC-účtě nedává KeyMart žádnou slevu. Představují-li si takhle geokešing, jejich boj. Dave Ulmer tohle asi nechtěl, na druhou stranu Rudolf Diesel taky určitě nechtěl Peking nenalizetelný pod smogem. Je to hovadina a po tomhle diskusním tématu už jen očekávám, jestli se první podobná akce objeví u nás za měsíc, dva nebo tři. Je smutné, kam se geokešing posunul.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#8 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 7:55

hauskaaa: pořád je to o tom jaké si to uděláme :D já bych nad tím hůl nelámal... vzniká plno ptákovin a debilností ale na druhé straně mají lidi úžasné nápady a užiješ si plno legrace a to si myslím vyhrává... nějaký body toho se nenajíš tak o co go
B)

pro bodomily: ale vypadá to hezky ve statistice ;) chicht
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#9 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 8:04

Event s více než 500 logy se mění na Mega, ne?

Ten má event 3770 attended a pořád je to obyčejný event.

A taky je zajímavé co jim to dělá s náhledem na jejich odlovy
http://www.geocachin...g_simpsons&sc=n
  • 0

#10 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 8:25

Hauskaa: SWOGO = South Western Ohio Geocachers Organization davidb11: Aby to byl megaevent, je potřeba ne 500 attended, ale 500 fyzických účastníků. Proto tohle ME být nemůže, ale třeba Terezín, který těch 500 attended neměl, ano.
  • 0

#11 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 8:42

d-n napsal/a:
Aby to byl megaevent, je potřeba ne 500 attended, ale 500 fyzických účastníků. Proto tohle ME být nemůže, ale třeba Terezín, který těch 500 attended neměl, ano.

Aha dík za objasnění.
Chápu, že groundspeek to zjistit může.
Ale já uvažoval, kolik tam těch osob bylo. To se z logů zjistit nedá (pokud nechci počítat), nebo dá?
  • 0

#12 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 9:06

davidb11 napsal/a:
Ale já uvažoval, kolik tam těch osob bylo. To se z logů zjistit nedá (pokud nechci počítat), nebo dá?


Dá se to zjistit třeba přes projekt-gc.com
Takže třeba 3500 logů napsalo 55 kačerů :)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#13 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 9:26

weri napsal/a:
Dá se to zjistit třeba přes projekt-gc.com
Takže třeba 3500 logů napsalo 55 kačerů :)

Ah to jsem se ještě pořád nenaučil ovládat.
To je v průměru 64 logů na 1 osobu.
To je můj nejúspěšnější měsíc :D:o
  • 0

#14 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 9:37

Tak na našem eventu by z těch mnohonásobných logů bylo i mnohonásobné potěšení ;)
Proč mi to nechce nahrát přílohu? Proč proč proč???
Vložený obrázek
  • 0
Don't panic!

#15 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 10:01

hihi dost pěkný logování :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#16 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 10:03

DrakMrak napsal/a:
hihi dost pěkný logování :D


Podle logů na jednom ručníkovém dni se logovalo i jinak než jen na ručník :D
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 10:12

weri napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
hihi dost pěkný logování :D


Podle logů na jednom ručníkovém dni se logovalo i jinak než jen na ručník :D

Ano, tohle je ještě větší potěšení
  • 0

#18 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 10:19

weri: tak zkus zjistit jakej meli ti amici logbook. Puvodne jsem je chtel prohlasit za honibody. Ale pokud se pouzivaj na tech eventech takovyhle zajimavy logbooky, pak to mnohonasobny logovani celkem chapu :D A ja blbec chodim na eventy jen k Tucnakovi (v jeho pripade se nastesti loguje normalne do notesu)
  • 0

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 10:23

weri napsal/a:
Podle logů na jednom ručníkovém dni se logovalo i jinak než jen na ručník :D


Magdaléna, předpokládám?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 10:25

Citecka napsal/a:

weri napsal/a:
Podle logů na jednom ručníkovém dni se logovalo i jinak než jen na ručník :D


Magdaléna, předpokládám?


Byl to loňský ručníkový den v Brně, ale kdo to byl, to netuším. Tohoto způsobu logování jsem si všiml až doma při pročítání logů :)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama