Přejít na obsah


Fotka

Pít, čí nepít? To je, oč tu běží!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 15:41

Protože je to tu poslední dobou jaksi mrtvé (Jacka má asi starosti s pomocí našim bližním po povodni, Zvědavka teď nepíše tak často, Nekra asi studuje a že by Shamanovi III. momentálně došla inspirace?), tak zkusím nové téma. Že jde o pití alkoholu je snad jasné a že pravidelné mírné pití většině lidí prospívá, se už taky oficiálně připouští.
Více se dozvíte v listingu GC42X5W – Etanolová keš.

Není důležité zvítězit (Found it), ale zúčastnit se.

(tzn. pokusit se vyřešit obě úlohy v listingu).
Jména úspěšných luštitelů, kteří mi pošlou svá řešení (čísla X a Y), budou postupně zveřejňována na TABULI CTI v tomto vlákně.
  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#2 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 16:11

Mno, mooooc pěkný - konečně máme počítač opět doma, dologovala jsem resty a vyskočí na mě tohle ! :o Jsem žena, jsem Ryba ( já na znamení moc nevěřila, ale co kdyby.....) a tak začínám přemýšlet spíš o alkoholu než o úkolu. Podle účinku na hladinu cholesterolu bych si vlastně měla jít něco nalít, jenže jeden známý lékař už kdysi říkal, že nejvhodnější je alkohol typu čistá vodka a mně zrovna chutná když už tak zrovna to, co zavrhoval: od džinu po fernet doplněné tonicem nebo přímo long drinky, což už je prý vysloveně špatně. Nemám radši zůstat u roibosu? Jenže ono zanedbané pití.....tak dobrá, zkontroluji bar, ale jestli něco následně vypočítám, to je otázka - opravdu mám vyzkoušeno, že se mi alkohol odbourává pomalu a vím i proč. Pánové, vy jste samá výhoda!
  • 0

#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 16:40

Nahrávka na smeč pro Jacku - 1. Timoteovi 5,23: Nenuť se pít vodu, ale kvůli svému žaludku a kvůli svým častým nemocem mírně užívej vína.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 17:00

Trhac napsal/a:
Nahrávka na smeč pro Jacku - 1. Timoteovi 5,23: Nenuť se pít vodu, ale kvůli svému žaludku a kvůli svým častým nemocem mírně užívej vína.

Proč na smeč? Já považuji za rozumné se slovy Písma řídit, a zrovna u tohoto úryvku jsem přímo fundamentalista :D !
  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 18:29

Co jsem kdysi měl pracovně něco společného s doktory v jistém léčebném ústavu na Slovensku, tak tamější lékaři preferovali nápoj 1 : 1 :o
  • 0

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 18:50

Tak vážení, já si nalila symbolicky po dně 20% alkoholu a hned mě místo výpočtů napadají jen další samé blbosti: Což takhle uspořádat si event, kde bychom prakticky testovali odbourávání alkoholu v závislosti na čase, váze a pohlaví a ověřili tak tabulky? U výpočtu jsem provedla analýzu sudu a spočítala první krok....manžel nevěřícně zírá, co to zase vyvádím popř.kam se chystám.:D Minule jsem přitáhla přes stovku vyměněných CWG, krátce před tím jsem se vrátila v 01 hod z noční keše.....nemá to se mnou jednoduché, ještě že je flegmatik.;)
  • 0

#7 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 19:34

zvedavkanocni napsal/a:
Což takhle uspořádat si event, kde bychom prakticky testovali odbourávání alkoholu v závislosti na čase, váze a pohlaví a ověřili tak tabulky?

No to je nápad! A pak to statisticky zpracovat a udělat z toho třeba bakalářskou práci. Lepší, než pořád dokola rozesílat dotazníky s (většinou) přiblblými prakticky stále stejnými otázkami na téma "Geocaching a ..." apod. Ale na "Medlově 2013" asi ne. Tam totiž teče pivo proudem (zvl. po tak výborném guláši paní správcové :D ) a než by někdo vypočítal, kolik piva ještě v sudu zbývá, tak už by byl jeho výpočet zcela neaktuální (spíš by se už pilo z dalšího sudu...)
Ještě prosím: kdo mi chcete poslat výsledky do soutěže luštitelů, tak mi prosím uvádějte výsledky X a Y; existuje totiž určitá malá pravděpodobnost, že Geocheck schválí i jinou (špatnou) kombinaci X a Y.
  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#8 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 20:13

Počkejte prosím s luštěním.] Sice jsem listing několikrát kontroloval a přepočítal obě úlohy, ale délku sudu na obrázku jsem omylem uvedl 190 cm, a ona má být 180 cm.
Obrázek dám nový. Moc se omlouvám, takováhle ostuda - a tolik práce jsem vám přidělal.
  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#9 misa kulicka 2

misa kulicka 2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 20:20

Proto mi to pořád nevychází, a já pořád kde dělám chybu
  • 0

#10 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 20:23

Na nic jsem necekal a zkusil odeslat hodnoty X a Y. GeoCheck mi zazelenal! :)
  • 0

#11 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 21:00

Už je to opravené, i na obrázku v listingu.
  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#12 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 21:06

Tak já teda na sebe prásknu (no jo, musím se přeci pochválit :D), že jsem svou neoblomností dovedl Láďu k nalezení chyby a stal se tak úspěšným samozvaným virtuálním betatesterem. Jen tu krabičku asi jen tak neodlovím, když je 340km daleko vzdušnou čarou.
  • 0
Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching!

#13 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 21:28

Tabule cti
úspěšní luštitelé k 26. 6. 13 22:30 (někteří nechtějí být uváděni, tak zde nejsou)

Unkas
Beriynka
amarok team


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#14 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2013 - 6:42

Jojo rumíček, fernetek, pivínko. I to vínéééčko sa dá. Jenom s rozumem
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#15 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2013 - 7:19

Když pít, tak s Mírou!
  • 0

#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2013 - 7:44

Jacka_dominikanka napsal/a:

Trhac napsal/a:
Nahrávka na smeč pro Jacku - 1. Timoteovi 5,23: Nenuť se pít vodu, ale kvůli svému žaludku a kvůli svým častým nemocem mírně užívej vína.

Proč na smeč? Já považuji za rozumné se slovy Písma řídit, a zrovna u tohoto úryvku jsem přímo fundamentalista :D !

A to je ta smeč.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2013 - 8:20

PLAJ family napsal/a:
Když pít, tak s Mírou!

Hele, ja to ted o vikendu zkousel na Otave - a ze by mi rano bylo nejak lip, se rict neda... ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#18 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2013 - 22:39

hplus napsal/a:
Hele, ja to ted o vikendu zkousel na Otave - a ze by mi rano bylo nejak lip, se rict neda... ;)

Ale vždyť už svatý Pavel psal efezským: "Neopíjejte se vínem, což je prostopášnost..." (jiný překlad: "což vede k prostopášnosti..." ) (Ef 5,18)
  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#19 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2013 - 10:52

Mno, tak z jiného soudku, jestli se chcete zasmát: Já začala po přečtení údajů s výpočtem + chtěla jsem, aby mi postup schválil manžel, protože on je ten, kdo má v naší rodině technické vzdělání....jenže nějak nevzal mé upozornění, že se mění jeden údaj, nevnímal, že mi jde o schválení postupu a přinesl ROVNOU VÝSLEDEK na 9 desetiných míst v mm !!!:D U hladiny vína prosím! Je pravda, že já posledních pár let měřila v řádu mikronů, čili tisícin mm, ale tohle mě dostalo.:P Občas je u nás veselo.;)
  • 0

#20 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2013 - 11:58

ladislavappl napsal/a:

hplus napsal/a:
Hele, ja to ted o vikendu zkousel na Otave - a ze by mi rano bylo nejak lip, se rict neda... ;)

Ale vždyť už svatý Pavel psal efezským: "Neopíjejte se vínem, což je prostopášnost..." (jiný překlad: "což vede k prostopášnosti..." ) (Ef 5,18)

Diky za upozorneni - na Pavla si dam pozor. Ale vino v tom opravdu nebylo, takze jsem ja i Mira z obliga... B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama