Přejít na obsah


Fotka

Opravil by někdo z Jižního Města PC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 6:10

Ahoj, nenašel by se někdo z Prahy, Jižního Města, kdo by byl tak hodný a pokusil se mi opravit počítač? Tuhle jsem logoval, zalogoval jen jednu keš a zbytek musel z práce :-( Nejdřív mi to napsalo, že je málo paměti, pak se zrestartoval a už nenaběhnul. Chvíli chroupe a pak napíše něco v tom smyslu, abych vložil boothovací disk či co. :-(
  • 0

#2 mates4

mates4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 6:27

A nenechal si tam, strceny CD flashku nebo tak neco ?
  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 7:39

mates4 napsal/a:
A nenechal si tam, strceny CD flashku nebo tak neco ?


Nenechal, všechno je prázdný.
  • 0

#4 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 7:57

(nejsu z IT) S plným diskem jsem taky bojoval. Koláče disků se ukazovaly jako plné, ve skutečnosti jsem na nich měl minimum svých dat. Nakonec jsem objevil problém. Každý (?) PC dělá automatické zálohy - to když se ti něco pokujví, nemusíš rovnou přeinstalovávat, stačí se vrátit do nastavení z nějaké doby, kdy to fungovalo. No a správně by ta záloha dat měla nejstarší zálohu smazat (asi to jde nějak nastavit přesněji). Jenže mi to ukládalo každou sobotu v noci novou a novou zálohu, cca 20GB dat, ale staré se nemazaly. Pro člověka neznalého je trochu složité se k těm souborům proklikat, ale to bylo slávy, když jsem je objevil. :-) Možná máš stejný problém, ale jak řikám, to by ti poradil nějaký odborník. Já su od PC ryzí uživatel. Každopádně jestli chce bootovací disketu, tak to už se neproklikáš. Jedině přes nouzový režim, což znamená při zapínání mačkat F8 a pak vybrat nouzový režim, /// hele ale to už jsou na mě moc složité vody. Třeba si troufneš, nevím, možná zkus. Asi jsem ti moc nepomoh..
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 8:07

Když mě ten počítač vůbec nenaběhne.
  • 0

#6 mates4

mates4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 8:16

Objeví se alespon logo windows?
  • 0

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 8:20

mates4 napsal/a:
Objeví se alespon logo windows?


Neobjeví. Jen černý monitor a v levém horním rohu bliká bílá čárka. Docela dlouho chroupe, pak popíše celý monitor čímsi, co všechno se mu nepodařilo a na konci je hláška, že to chce nějaký disk.
  • 0

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 8:20

Proč nemohou být počítače jednodušší a proč se některé věci dějí samy od sebe? Náznak vlastní inteligence? :-) :-)
  • 0

#9 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 8:26

Smrk napsal/a:

mates4 napsal/a:
Objeví se alespon logo windows?


Neobjeví. Jen černý monitor a v levém horním rohu bliká bílá čárka. Docela dlouho chroupe, pak popíše celý monitor čímsi, co všechno se mu nepodařilo a na konci je hláška, že to chce nějaký disk.

Když se mi povedlo zavirovat první svůj počítač, tak to dělalo to samé. Bílou čárku si vybavuju a pak naskočila modrá obrazovka s bílým textem a během vteřiny zhasnul. Když ti bliká ta bílá tečka a mačkáš do toho F8, reaguje to na tebe, nebo tě ignoruje?
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#10 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 8:33

Možná by bylo fajn napsat o jaký se jedná operační systém a co je to cosi co to napíše na monitor.
  • 0

#11 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 8:34

To máš asi XP viď? Hádal bych to na poničený registry. To bude chtít instalačku Win a nabootovat z něj + pokusit se opravit registry.
  • 0

#12 mates4

mates4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 8:56

Tak to asi na dalku nevyresime :-( buhuzel.
  • 0

#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 9:25

mates4 napsal/a:
Tak to asi na dalku nevyresime :-( buhuzel.


Proto jsem se na začátku ptal, jestli není někdo z pražského Jižního Města, kdo by byl tak laskavý, že by se mi na to podíval. Jinak mám w7.
  • 0

#14 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 9:31

Smrk napsal/a:

mates4 napsal/a:
Tak to asi na dalku nevyresime :-( buhuzel.


Proto jsem se na začátku ptal, jestli není někdo z pražského Jižního Města, kdo by byl tak laskavý, že by se mi na to podíval. Jinak mám w7.


Ahoj,
zalezi na tom, cemu rikas "opravit PC".
Na miste to lze rozbehnout (mozna) napr. s bootovatelnou flashkou nebo CDckem s distribuovanym hotovym linuxem. Napr. EasyPeasy1.6 a pod. a NEKAM PRENEST DATA pokud tam nejaka zustala.
Z toho co pises to vypada na HDD, a ted uz jen asi zalezi v jakem stadiu poskozeni je....

Pokud ti nikdo nepomuze behem pristiho tydne, kdy mam dovolenou, tak se mi ozvi. Muzu poskytnou v podstate jakekoli zelezo na opravu... ;)
Kolem jizaku jezdim do nasi "sestry" do Vsechrom

M.
  • 0

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 9:34

Píše mi to toto: PXE-E61: Media test failure, check cable PXE-M0F: Exiting Intel Boot Agent. No Bootable device -- insert boot disk and press any key
  • 0

#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 9:35

MildaPajda napsal/a:
...
Pokud ti nikdo nepomuze behem pristiho tydne, kdy mam dovolenou, tak se mi ozvi. Muzu poskytnou v podstate jakekoli zelezo na opravu... ;)
Kolem jizaku jezdim do nasi "sestry" do Vsechrom

M.


Díky moc za nabídku!
  • 0

#17 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 9:38

Jak uz bylo receno, zalezi co beres jako "opravu" - zprovozneni soucasne nainstalovaneho systemu? Pravdepodobnost mala. Dulezita je ZALOHA DAT (mas rozdeleny disk, nebo vice disku - jeden na system, druhy na data?), pak je mozne pokusit se instalaci opravit. Spise bych ale pocital s tim, ze bude potreba reinstalace (a tudiz znovu instalovat vsechny programy apod.) systemu - nerikam, ze je to nevyhnutelne, ale je lepsi vzdy pocitat s tou horsi variantou. Jinak casu mam dost. Z Jiznaku sice nejsem, ale nebyl by problem dojet. Kdyz budes chtit, posli SZ.
  • 0

#18 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 9:43

Smrk napsal/a:
Píše mi to toto:

PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting Intel Boot Agent.
No Bootable device -- insert boot disk and press any key

Tohle opravdu vypadá že odešel HDD. Vzhledem k tomu jak si psal že se to samo restartovalo je to více než pravděpodobné. Ještě se zkus podívat do biosu jak tam máš nastaveno bootování, asi to nebude moc pravděpodobné ale je možné že třeba nemáš bootování z HDD.
  • 0

#19 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 9:48

martinracek26 napsal/a:
... Ještě se zkus podívat do biosu jak tam máš nastaveno bootování, asi to nebude moc pravděpodobné ale je možné že třeba nemáš bootování z HDD.


Tak to už je na mě moc složité, nevím, kam se mám podívat ani co tam hledat :-)
  • 0

#20 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2013 - 9:50

aha :) tak to už na dálku fakt nedáme :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama