Přejít na obsah


Fotka

FlashDisc jako logbook??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 PloveN

PloveN

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 12:08

Nedávno jsem na netu nalezl toto video: A je na nem videt jak dotycny loguje na Flashku, zajimal by me obecny nazor na kesku, v niz by se logovalo na flashku?? Samozrejmosti by tedy byl notebook jako specialni nastroj. Kazdopadne revirnik by ji asi nepovolil................. Díky za názory....:)
  • 0

#2 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 12:16

Přijde mi ujetý chodit na kešky s noťasem... Teď zrovna mám TB, který je flashka a mají se na ní dávat fotky. Od 12.6. 2010 jsem 6. (slovy šestý) kdo na ní dal fotky... Za 3 roky 6 lidí vloží foto...
  • 0

#3 krytterka

krytterka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 12:21

Sice by to nemuselo být špatný, ale spíš bych se obávala toho, že by flashka moc dlouho nevydržela (myšleno tím, že by ji někdo brzy ukradl, a koneckonců mohl i jinak poškodit - zlomit, zavirovat apod.). Zcizená krabička s papírovým logbookem by mě asi bolela míň než odnesená flashka, byť ta nejlevnější co bych koupila.
  • 0

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 13:01

PloveN napsal/a:
Nedávno jsem na netu nalezl toto video:
A je na nem videt jak dotycny loguje na Flashku, zajimal by me obecny nazor na kesku, v niz by se logovalo na flashku?? Samozrejmosti by tedy byl notebook jako specialni nastroj. Kazdopadne revirnik by ji asi nepovolil.................

Díky za názory....:)

¨
Nechápu, o čem chceš diskutovat.
Tohle publikací prostě neprojde.
  • 0

#5 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 13:42

Jasně, s radostí si strčím do notesu jakoukoli flešku, kterou kde najdu :| Rád se učím nové postupy obnovování systému... šmarjá, to je zase nápad.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 14:01

Taky jsem proti pouzivani jakejchkoliv flesek a pametovek pri logovani nebo u TBcek. Nema to smysl, hlavne vetsina lidi to ani nestrci do PC uz jen z toho duvodu, ze tam muze bejt nejaka havet. Napad mozna peknej, ale do GC bych s tim nechodila. To je samostatna hra, ktery ted nejak nemuzu prijit na jmeno :D
  • 0

#7 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 15:15

Pokud to potřebuješ mít vychytané přes "techniku", zkus např. QR kódy. Ovšem jak si normální člověk flashku načte?
  • 0

#8 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 15:29

Udelat neco podobneho jako mysterku a krabka by byla samozrejme jinde s klasickym logbookem. Na flasce, treba zadelane ve zdi, by byly jen indicie. To by nemuselo byt zase spatny. Pak uz je na kazdem, jestli bude mit odvahu se pripojit (dneska uz se v pohode pripojis i s mobilem, kdyz mas usb host v tel a kablik asi za 25kc).
  • 0

#9 PloveN

PloveN

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 15:49

Samozrejme je to nesmysl (viry, tahat notes, koroze flashky apod.), proto jsem ani nepsal revirnikovy jestli by tohle schvalil. Zajimal me ciste obecny nazor na tuhle zalezitost. A jestli nekdo nechape proc diskutovat, tak at proste nereaguje, ne?? Diky....
  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 15:51

Měl jsem starou kartu do foťáku (Smart media 64MB) jako travelbug (QuickLog). Myslel jsem, že je to originální nápad. Měla putovat po hezkých vesnicích a těšil jsem se na fotky, co na ní lidi nahrajou. Ona dnes už málokterá čtečka tyto karty umí. Někdo tam asi něco nahrál. Po roce se mi vrátila do keše nedaleko odtud, odkud jsem ji vypustil. A je tam virtuálně dodnes, když jsem pro ní šel, byla fuč. Takže ztratí se i naprosto bezcenná věc.
  • 0

#11 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 16:07

PloveN napsal/a:
Samozrejme je to nesmysl (viry, tahat notes, koroze flashky apod.), proto jsem ani nepsal revirnikovy jestli by tohle schvalil. Zajimal me ciste obecny nazor na tuhle zalezitost. A jestli nekdo nechape proc diskutovat, tak at proste nereaguje, ne?? Diky....

Kdyby ses nejdřív pokusil prohledat fórum, našel bys nejméně pět vláken, které se tímhle zabývají (protože tyhle hloupé nápady se čas od času pravidelně vracejí), a našel bys tam plno rozumných důvodů, proč na tohle zapomenout.
Tak proč ti to mají zase vypisovat všichni znovu?
(a hlavně proč to znovu rozebírat, když ti to nikdo nepublikuje)
  • 0

#12 haany

haany

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 16:42

Kedysi na Slovensku existovala jedna taka od jedneho z mojich oblubenych ownerov... GC347NT
  • 0

#13 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 16:59

Revírník to neschválí určitě. Před časem to u nás taky jeden kačer zkoušel založit. Flashka tam sice je, ale papírový logbook taky, takže ti tam nikdo nic nenahraje.
  • 0

geowest.png


#14 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 18:34

Taky se přikláním k možnostem QR kódu, s chytrými mobily je to pohodové, nechce to v podstatě nic navíc (tahání NTB je hovadina). Ale papírový logbook je třeba zachovat tak jako tak
  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#15 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 20:09

Koukam, ze nekteri experti se tak boji flashdisku, ze si nejspis doma pro jistotu ucpali USB porty sadrou.
  • 0

#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 20:26

Nikoli, drahoušku. Přetahuji ho prezervativem.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 20:48

Vyvoj speje nezadrzitelne kupredu, papirove logbooky se ukazaly jako nespolehlive, kazdy druhy je vlhky a rozmoceny, flashdisk je lepsi volba.
  • 0

#18 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 20:57

A už je to tu zas :( Fakt nejsem takovej kaskader abych si do noťasu strčil jakoukoliv flashku, kterou kde najdu.
  • 0

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 21:40

shaman3 napsal/a:
Vyvoj speje nezadrzitelne kupredu, papirove logbooky se ukazaly jako nespolehlive, kazdy druhy je vlhky a rozmoceny, flashdisk je lepsi volba.


Slabota, šamánku.
Flešky jsou ještě mokřejší, jak papír. Doporučuju pazourkovou deštičku a kalený dlátko.

BTW, zpátky k dotazu vlákno zakládajícího - poruchovost a chybovost flešky toto použití předem diskvalifikuje. Zkus například vytrhnout neodpojenou flash od Woknouz a pak ji připojit v některém Linuxu. Totéž v bleděmodrém obráceně. Nebo i fyzická odolnost - nikdys neviděl ulámaný konektory, rozlomenej kryt, odpálenej USB port kvůli prokrácenýmu napájení a datovýmu kabelu?
Prostě je to blbej nápad. SDéčko by mohlo bejt spolehlivější, ale to o různých systémech a to o virech platí dál.
Ještě k těm virům: 99 ze sta mládežníků se dušuje, že má komp čistej a AV aktuální, přesto možná dobrá polovina tam nějakej bordel má. To je z vlastního pozorování, študenti mi na tom nosej různý práce a diplomky.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2013 - 21:40

shaman3 napsal/a:
Koukam, ze nekteri experti se tak boji flashdisku, ze si nejspis doma pro jistotu ucpali USB porty sadrou.

Zase sem nalitej tak na Tebe musim reagovat, střízlivej se držim...
Ty se bojíš jezdit na kole v dešti a budeš si strkat do kompu neznámou flešku...překvapuješ B)

mpikMěl jsem starou kartu do foťáku (Smart media 64MB) jako travelbug (QuickLog). Myslel jsem, že je to originální nápad. Měla putovat po hezkých vesnicích a těšil jsem se na fotky, co na ní lidi nahrajou. ...

Pěknej nápad a ani se nedivim, že se potratila...jsme v ČR :)
Ale nešlo by... poslat jako TBčko zalaminovanej QRkód, kde by byla adresa nějakého uložiště, případně link, kam by lidi tu fotku nahráli a mohli by se pak kochat vcšichni přenašeči :)
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama