Přejít na obsah


Fotka

GEOCACHER - nový internetový magazín


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 geocacher.cz

geocacher.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2013 - 19:42

Zdravím všechny čtenáře fóra.
Rád bych všem oznámil, že jsme spustili na doméně geocacher.cz internetový magazín o geocachingu.
Chtěli jsme se poněkud odlišit od tuzemských kačerských webů a nabídnout vám, čtenářům, něco trochu jiného, než jste byli doposud zvyklí. Pěknou grafickou úpravu příspěvků, kvalitní texty jak po obsahové, tak jazykové a typografické stránce, zajímavá a aktuální témata.
Při vědomí, že my kačeři jsme hodně nároční a taky tak trochu nevděční, jsme se snažili přistupovat k tvorbě magazínu hodně zodpovědně a nechali jsme na něm velký kus práce. Ta ovšem nekončí publikací prvních článků, které si můžete přečíst. Máme pro vás připravené další skvělé reportáže z domácího i zahraničního kešování, rozhovory, recenze techniky a aplikací, tipy, zajímavosti a mnoho dalšího.
Ke každému příspěvku můžete připojit svůj komentář. Nejprve je ale potřeba se zaregistrovat a přihlásit se. Při registraci vyžadujeme stejný nick jako máte na serveru geocaching.com. Pokud se vám web líbí, budeme rádi, pokud nás podpoříte lajkem na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/GeocacherCZ.
Chtěl bych moc poděkovat za cenné rady a pomoc při zrodu stránek Tereze Barvínkové, Tomáši Bílovi, Tomáši Filipovi, Martinu Hanzíkovi, Slávkovi Hoblíkovi, Michalu Kupsovi, Honzovi Mlčochovi, Pavlu Šafelhoferovi a Janě Vackové.
Petr Bublík alias geobubu
  • 0

#2 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2013 - 20:13

Až si budu chtít přečíst něco kvalitního o geocachingu, tak na těchto stránkách rozhodně ne, už samo složení redakce hovoří za vše...
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#3 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2013 - 20:23

Jsem zvědav. Na spočítání internetových magazínů by mi nestačily prsty na rukou, u počítání těch doposud existujících by mi zase stačily dokonale. Ovšem jak existujících, že... Nijak neomezené poklady.com zejí prázdnotou, jiné weby zase jen papouškují aktuality odjinud. Lokální weby (Praha, Kladno) sice články jen hýří, ale zase to jsou jen regionální weby. Tak snad vás to bude bavit, a neskončí to jako předchozí pokusy našich kolegů. Mimochodem, když už je řeč o té doméně, se mi hrozně líbí, jak ji má každou chvíli někdo jiný :D.
  • 0

#4 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2013 - 21:43

Nový web vypadá opravdu dobře, první články jsou slibné - to musím uznat ač nosím dres konkurenčního webového magazínu. Přeji hodně štěstí a doufám, že bude dlouhodobě co číst!
  • 0

#5 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 0:16

Ráda si počtu, novému magazínu přeji jen to nej, ale pro srovnání bych uvítala třeba od Tiskaře94 seznam dalších podobných webů, ať nemusím dlouze hledat a mohu si udělat představu o konkurenci.;)
  • 0

#6 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 10:22

Paullow napsal/a:
Až si budu chtít přečíst něco kvalitního o geocachingu, tak na těchto stránkách rozhodně ne, už samo složení redakce hovoří za vše...


samo složení redakce hovoří leda o tom, že se nemáte rádi :D.

no, já furt říkám, že o gc se dlouhodobě psát nedá (a mimo to se musí psát umět). předpokládám, že tu podmínku v závorce zvládají levou zadní, tak teď ještě přeju příval inspirace a nosných témat :).
  • 0

#7 geocacher.cz

geocacher.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 10:23

kulhal napsal/a:
Nový web vypadá opravdu dobře, první články jsou slibné - to musím uznat ač nosím dres konkurenčního webového magazínu. Přeji hodně štěstí a doufám, že bude dlouhodobě co číst!


Díky za uznání a podporu, musíš sám vědět, jaká to je práce se tomu věnovat. Třeba se potkáme u nějakého společného díla ;)
  • 0
www.geocacher.cz - internetový magazín
GEOCACHER.cz - magazín psaný lovci pokladů

#8 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 19:43

Jediné magazíny o geocachingu, které se dají číst, jsou finalky.cz a finalni_kesky.cz . B)
  • 0

#9 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 19:53

Jedna technicka....sel by zmenit cas stridani slajdu v titulku? Jeste jsem je nestihl precist a uz je tam dalsi...drobatko me to taha za oci :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#10 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 20:05

shaman3 napsal/a:
Jediné magazíny o geocachingu, které se dají číst, jsou finalky.cz a finalni_kesky.cz . B)

To je k pláči a moc smutné
  • 0

#11 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 21:30

Jsou tam alespon zajimave informace.
  • 0

#12 geocacher.cz

geocacher.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 22:41

lukabike.com napsal/a:
Jedna technicka....sel by zmenit cas stridani slajdu v titulku? Jeste jsem je nestihl precist a uz je tam dalsi...drobatko me to taha za oci :)


Změnit by to šlo, ale při pomalejším střídání je to strašně nudný, trvá to hrozně dlouho. Jde to celé zastavit a překlikávat ručně na spodní liště obrázku. Všechny příspěvky, co se míhají, jsou zároveň uvedené pod tím pohyblivým obrázkem, takže stačí kliknout na konkrétní příspěvek a ten se rázem zobrazí. Zkusím to ještě otestovat, třeba tam drobnou změnu uděláme. Díky za připomínku.
  • 0
www.geocacher.cz - internetový magazín
GEOCACHER.cz - magazín psaný lovci pokladů

#13 geocacher.cz

geocacher.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 22:12

Za 3 dny od oficiálního spuštění webu www.geocacher.cz jsme od vás dostali 120 lajků na naších FB stránkách https://www.facebook.com/GeocacherCZ a počet čtenářů je taky hodně uspokojivý (jde ale o to, co si čtenáři po přečtení myslí :o). Tak to vypadá, že jsme snad neťápli úplně vedle. Díky všem, co nás v těžkých začátcích podporují a věří tomu, že máme na to se stále zlepšovat! Uděláme pro to všechno, co bude v našich silách a možnostech.
  • 0
www.geocacher.cz - internetový magazín
GEOCACHER.cz - magazín psaný lovci pokladů

#14 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 6:51

geocacher.cz napsal/a:
počet čtenářů je taky hodně uspokojivý (jde ale o to, co si čtenáři po přečtení myslí :o). ... že máme na to se stále zlepšovat!


Vždycky je co zlepšovat :-)

mos jsem toho zatím nepřečetl ale co jsem přečetl se mi líbilo pobavilo "motivavalo", a tak doufám že budete dále pokračovat.. třeba v "rozhovorech" s kačery, jako Ottík 5
  • 0

#15 geocacher.cz

geocacher.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 7:25

... ale co jsem přečetl se mi líbilo pobavilo "motivavalo", a tak doufám že budete dále pokračovat.. třeba v "rozhovorech" s kačery, jako Ottík 5


Díky za zpětnou vazbu, moc ohlasů zatím nebylo (taky na webu články přibývají teprve postupně, takže zatím není tolik věcí, na které reagovat).
Rozhovory typu Ottik5 určitě budou, zhruba za 10 dní uvedeme další z jednoho moravského regionu.
  • 0
www.geocacher.cz - internetový magazín
GEOCACHER.cz - magazín psaný lovci pokladů

#16 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 10:10

geocacher.cz napsal/a:

lukabike.com napsal/a:
Jedna technicka....sel by zmenit cas stridani slajdu v titulku? Jeste jsem je nestihl precist a uz je tam dalsi...drobatko me to taha za oci :)


Změnit by to šlo, ale při pomalejším střídání je to strašně nudný, trvá to hrozně dlouho. Jde to celé zastavit a překlikávat ručně na spodní liště obrázku. Všechny příspěvky, co se míhají, jsou zároveň uvedené pod tím pohyblivým obrázkem, takže stačí kliknout na konkrétní příspěvek a ten se rázem zobrazí. Zkusím to ještě otestovat, třeba tam drobnou změnu uděláme. Díky za připomínku.


na me to bylo taky rychle - bylo to takove dejavu z pred triceti let, kdy jsem v tv nestihal precist titulky u zahranicnich filmu :D.
prijde mi, ze slider ma tak nejak upozornit na par (cca 3-4) nabidek, na ktere clovek stihne zareagovat. upozornit v rychlosti na vsechne se mi zda kontraproduktivni.
  • 0

#17 geocacher.cz

geocacher.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 13:53

Dain & Olik napsal/a:

...prijde mi, ze slider ma tak nejak upozornit na par (cca 3-4) nabidek, na ktere clovek stihne zareagovat. upozornit v rychlosti na vsechne se mi zda kontraproduktivni.


Rychlost střídání zatím nechám, ale už jsem sám uvažoval o snížení počtu zobrazovaných příspěvků. Chtěl jsem nejprve vidět, jak to bude vypadat, když se jich tam bude střídat maximum možných, tedy 10. Je fakt, že to je až nad hlavu a pro někoho, kdo na web nakoukne několikrát do týdne, by se tam mohly při tomhle množství opakovat některé věci zbytečně. Takže zkusím střídat 5 kousků a uvidíme. Však to jednou nějak vyladíme :). Díky za připomínky.

P.S. ještě jednou připomínám, že když se klikne na dolní lištu toho slajdu, tak se střídání zastaví a lze si vybírat jednotlivé obrázky.
  • 0
www.geocacher.cz - internetový magazín
GEOCACHER.cz - magazín psaný lovci pokladů

#18 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 14:21

Na geopraze jsme ty slidy úplně zrušily, plně stačí seznam posledních pěti článků na úvodní stránce a každý si je prolétne rychlostí jakou uzná za vhodné :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#19 geocacher.cz

geocacher.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 19:37

prazskychytrak napsal/a:
Na geopraze jsme ty slidy úplně zrušily, plně stačí seznam posledních pěti článků na úvodní stránce a každý si je prolétne rychlostí jakou uzná za vhodné :)


Ty hejbací obrázky mají něco do sebe, je to takový živější. Uvidíme, je to vývoj.
  • 0
www.geocacher.cz - internetový magazín
GEOCACHER.cz - magazín psaný lovci pokladů

#20 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2013 - 16:30

Magazin vypada fajn, ale tim rozhovorem s benjem jste tomu teda dali korunu:(... Skoda...
  • 0

brundi
 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama