Přejít na obsah


Fotka

Proč není hodnocení keší ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 supervisor

supervisor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 20:44

Když už nemůžu hodnotit keše přímo na geocaching.com tak mě napadlo jestli by nebylo fajn keše hodnotit přímo v logách. Já osobně bych chtěl chodit pouze na hezké keše a proto jsem udělal takovéto hodnocení, které bych chtěl umisťovat do logů. Co si o tom myslíte ? Nemám rád hnusné keše a proto jsem si udělal osobní hodnocení. 1 z 10 - Odpadky,humus, keš absolutně bez nápadu a nějakých souvislostí 2 z 10 - absolutně bez nápadu, keš o ničem, krabička a logbook v dezolátním stavu 3 z 10 - absolutně bez nápadu, keš o ničem, ale aspoň slušnější logbook a krabička 4 z 10 - náznak nějakého nápadu, ale spíše podprůměr 5 z 10 - typická tradicionálka v hezké krabičce na zajímavém místě, ale zůstane pocit přišel jsem, viděl jsem,odešel jsem a zapomněl jsem 6 z 10 - Ne kešce 6 z 10 si už občas něco zapamatujete hezký výhled, příjemná procházka, zajímavá krabička či skrýš, hezký obsah no prostě cokoli 7 z 10 - Kombinace alespoň dvou věcí z hodnocení 6 8 z 10 - Kombinace 3 a více věcí z hodnocení 6 a navíc nějaká specialitka kde si prostě řeknete takhle keš už má na hodnocení 8 9 z 10 - Takové hodnocení už jen tak nějaká keš nemá. Musí vás keš překvapit, aby jste dali 9 z 10. Mě překvapila rozříznutá bowlingová koule a uvnitř keš, micro v Brně, kde v informační ceduli byl nakonec klacek cca 1m dlouhý, neskutečný výhled do krajiny..no prostě super nápad 10 z 10 - Keš o které budete pořád vyprávět, vždycky si na ní vzpomenete a nikdy na ní nezapomenete. * hodnotit by měli pouze lidé s minimálním počtem odlovených keší 50 * hodnocení je kvůli tomu, abych se vyhnul keším s hodnocením 1-3 ..možná i 4
  • 0

#2 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 21:07

mas hodnoceni GC Vote a Favourite Points, například . Tohle hodnoceni je zbytecne dlouhe, neprehledne a vlastne zbytecne. Každý ma jiné priority jednak, jednak by si každý ty hranice posouval jak on sam chce ( třeba ja 10 dam i jen když se mi cache libi a zasmeju se u ni). Podmínka 50 odlovu je uplne zcestna. Tot muj názor.
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#3 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 21:08

kolik mas odlovu ? a to jen ze zajimavosti. Protože z Tve predstavy " chci chodit jen na hezke cache" bych si typnul 100 max 150. trefil jsem se ?:-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#4 ocnibulva

ocnibulva

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 21:12

I cesta ke kesi je cil a nezalezi co je na konci cesty. To vzruseni jestli ji najdu, premysleni nad logy ostatnich kaceru, planovani cesty ... Musel bych vsude davat 10, protoze jestli do kese naprsi a je tzv. bez napadu me vubec nevadi. Me zajima lov jako celek. Napr. "Jo, to jsem jel ke kesi na kole, slunce palilo jak prase, lilo ze me, u kese komari, krovi a krabice plesniva." A pritom to byl super zazitek. Mel bych dat hodnoceni 1?
  • 0
Baví mě to čím dál tím víc.

#5 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 21:16

spis by se mi libilo hodnoceni logu :-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#6 JiMikl

JiMikl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 21:17

Protože co člověk, to názor. To co je pro tebe nezajímavé, může jinému vyhovovat. A co třeba čističi ? Lidi co si čistí mapu od toho krabičkového smetí. Ti by taky měli hodnotit ? A proč 50 nálezů ? Podle mě by mohli hodnotit jenom lidi a alespoň 10-ti založenými kešemi. Nález nic neznamená. Hodnotit může jenom ten, kdo má alespoň minimální povědomí, o tom, kolik to zabere času, práce a prostředků. Nebo snad úspěšný lovec jednoho PWT je nějaké kritérium pro relevantní názor ? Co třeba jako podmínku možnosti hodnotit průměrný počet slov v elektronickém logu ? To už by podle mě bylo hodnověrnější. Ale jinak si myslím, že bohatě postačují FAVORITE POINTy. Můžou je dávat jen platící členové, už to asi hrají na vážno a je jich málo. Takže se dávají většinou jen tam, kde už to trochu stojí za to. Obzvláště když to ownerům vylepšuje odznáčky. Pořád si myslíš, že zrovna tvoje hodnocení je něco, z čeho si všichni sednou na řiť a budou ti to plnit ? Abys nemusel chodit na nějaké keše ? Proč tu hru vůbec hraješ? Není třeba i to vlastnoruční poznávání dobrých/špatných nedílná součást té hry ? Takových výkřiků do tmy tu už bylo...... Nic si z toho nedělej. Třeba na to jednou přijdeš, proč a jak chceš tuto hru vlastně hrát.
  • 0

#7 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 21:21

Do logů si sám piš, co chceš. Čekat ale, že se k tobě někdo přidá je mírně řečeno naivní. Hodnotících systémů existuje několik - zde zmíněné favoritní body na GC.COM, GCVote, hodnocení na GC.CZ a pár dalších. Zjednodušeně řečeno - hodnotící systém je tím lepší, čím je rozšířenější. Nejde až tak o zvolenou škálu a jiné vlastnosti. Co je platný geniálně vymyšlený multikriteriální složitě vážený systém, když ho nikdo nepoužívá a nedostaneš to podstatné, co chceš - informaci, zda je keš kvalitní, či odpad, kterému je třeba se vyhnout.

Proto je právě ten první systém nejlepší. Docela rozšířené je i GCVote, kde nemusíš být PM. Navíc má GCVote hodnocení po půlhvězdách, takže vlastně odpovídá počtem stupňů tvé škále. Prostě neobjevuj objevené...:D
  • 0

#8 supervisor

supervisor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 21:22

MA-FI-AN napsal/a:
kolik mas odlovu ? a to jen ze zajimavosti. Protože z Tve predstavy " chci chodit jen na hezke cache" bych si typnul 100 max 150. trefil jsem se ?:-)


Od roku 2008 do 2010 přes 250 kešek, ale od toho roku 2010 se vyrojilo takových keší, ze kterých jsem si nic "neodnesl", že mě to moc nebavilo jít na keš jenom proto, že mám o 1 log více.
  • 0

#9 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 21:25

supervisor napsal/a:
Když už nemůžu hodnotit keše přímo na geocaching.com tak mě napadlo jestli by nebylo fajn keše hodnotit přímo v logách. Já osobně bych chtěl chodit pouze na hezké keše a proto jsem udělal takovéto hodnocení, které bych chtěl umisťovat do logů. Co si o tom myslíte ?
Nemám rád hnusné keše a proto jsem si udělal osobní hodnocení.


Hlavně se nesnaž z GC dělat Fakebook ;-)
  • 0

#10 supervisor

supervisor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 21:37

GC Vote je super. Díky to vlastně řeší celý můj problém :-)
  • 0

#11 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 21:37

Od roku 2008 do 2010 přes 250 kešek, ale od toho roku 2010 se vyrojilo takových keší, ze kterých jsem si nic "neodnesl", že mě to moc nebavilo jít na keš jenom proto, že mám o 1 log více.

Tak zkus procitat logy nez vyrazis, procti nejake bookmarky ci temata tady na GC a vybírej podle toho. My nikdy podle oblibenosti nevybíráme a presto nas bavi gc vždy když nasedneme do auta, na kolo, nebo nazujeme boty a zavreme za sebou branu baraku :-)
Někdo tu ma v podpisu " zážitky nemusi byt hezke ci skarede, hlavne ze jsou intenzivni " :-) to se mi strasne libi a za nas rikam: GC nas bavi diky mistum na která nas zavede, dobrodruzstvi kterym nas provede, vzrusenim z lovu uprostřed města, adrenalinu v jeskynich. Krabicka na konci je jen tresnicka :-)
Hlavu vzhuru, najdi v tom něco jiného nez kus plastu na konci ;)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#12 Bambulini

Bambulini

    Bambulini

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 21:40

Ano, doporučuji používat a propagovat GCVote. Podpora je v aplikacích Geoget, Locus nebo i c:geo.
  • 0

#13 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 11:00

Bambulini napsal/a:
Ano, doporučuji používat a propagovat GCVote. Podpora je v aplikacích Geoget, Locus nebo i c:geo.

souhlas asi nej hodnoconí s nejvíce rozšířenými nástroji...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama