Přejít na obsah


Fotka

Mobil na geokešing


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 calid

calid

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 1:39

Potřeboval bych aktuální rady ohledně pořízení mobilu na kešování, zatím jsem lovil s Nokií C6-00, kterou jsem minulý týden neslavně utopil ve vodě. Teď se rozhlížím po mobilu, se kterým bych mohl lovit i offline, bez nutnosti internetu, protože v mém obvyklém lovišti bývá stěží pokrytí operatorů. Jaké máte zkušenosti?
  • 0

#2 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 5:26

doporučím jen OS Android (aplikace A:Drake, Locus apod.) technické specifikace jsou myslím na nic, já provozuji geocaching na lowend Sony Xperia Tipo a bez problémů. Takže si tam spíše promítni ostatní potřeby (foťák, velký displej apod.)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 5:50

Kup si nějakou GPSku, ta se topí hůře. A mobil na kešování je ten, ve kterém máš spojení na hodně kamarádů, kteří Ti poradí, když někde něco nemůžeš najít.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 6:22

Já mám zkušenosti s dvěma mobily s Androidem. Na obou přes aplikaci Locus.

HTC EVO 3D - stál před rokem a půl 6500 Kč, perfektně a přesně chytá GPS, zafixuje se i uvnitř budovy bez výhledu na oblohu, ale baterie (1850 mAh) se vybije ze 100 % nabití asitak po 6 hodinách geocachingu při stále zaplém GPS. Když budeš mít stále zaplý displej, tak dřív.

JiaYu G4 - perfektní výdrž (baterie 3000 mAh), po 6 hodninách geocachingu a stále zaplého GPS kvůli trasování kleslo nabití baterie jen o cca 15 %), ještě se mi ho nepodařilo vybít za jeden den. Příjem GPS signálu je ale slabší, uvnitř budovy nechytne ani jeden satelit, na volném prostranství to ujde. Koupil jsem ho v čínském eshopu za cenu pod 250 USD, takže pod 5000 Kč, v ČR za tu cenu nesehnatelné. Mám ho pár dnů a jsem nadšen.
http://www.spemall.c...ra-1G-4G_g.html

Přestože má HTC EVO 3D tak perfektní příjem GPS signálu, tak bych spíše doporučil ten druhý s dlouhou výdrží. Když budeš mít navigaci s offline mapou (třeba Locus s offline mapou http://osm.paws.cz/) a cache si do něj nataháš předem např. pomocí geogetu nebo pomocí PQ ve formátu GPX, tak můžeš lovit offline.
  • 0

#5 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 6:26

Vhodný je jakýkoli mobil v tvé cenové relaci. Hodí se vodotěsnost, zvýšená odolnost a náhradní baterka. "Offline" geocaching ti zajistí vhodná aplikace. Na Androidu třeba zmíněný aDrake a nebo Locus. Jinak momentálně jsem spokojený s Xperii V.
  • 0

#6 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 6:27

Kdybych už neměl, tak bych určitě bral Samsung S7710 Galaxy Xcover 2:
http://mobilni-telef...fikace/#section

http://mobilenet.cz/...rnenec-ii-12009
  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#7 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 7:11

Osobne, kdyby prioritni urceni bylo Geocaching, bych volil nejake Evolve, Prestigio nebo ten doporuceny CHINA ---asi hlavne kvuli cene. Ty telefony mivaj slusny kapacity baterek a stojej kolem 4k (coz zejmena to Prestigio pokud vyber padne na IPS dispaly..) -- takze kdyz se nedej boze neco stane, tolik to neboli. Jinak urcite neco, co ma Android 4 a vejs. Ma podstatne lip resenou spotrebu nez 2.3
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 10:30

PeSis napsal/a:
Kdybych už neměl, tak bych určitě bral Samsung S7710 Galaxy Xcover 2:
http://mobilni-telef...fikace/#section

http://mobilenet.cz/...rnenec-ii-12009


Před chvilkou jsem ho držel v ruce, vypadá sakra dobře.

Majitel vyjadřoval značnou spokojenost, mimo jiné má i GLONASS satelity.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 mishakowo23

mishakowo23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 11:26

Ahoj ja pouzivam Xperii miro-myslim ze dobra cena a vykon.Velikost je pro me tak akorat a na Android sou dobre aplikace ja pouzivam c:geo,ale to vyzaduje asi pripojeni. Jak rikam sem 100pro spokojen.
  • 0

#10 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 11:31

kolombo napsal/a:

PeSis napsal/a:
Kdybych už neměl, tak bych určitě bral Samsung S7710 Galaxy Xcover 2:
http://mobilni-telef...fikace/#section

http://mobilenet.cz/...rnenec-ii-12009


Před chvilkou jsem ho držel v ruce, vypadá sakra dobře.

Majitel vyjadřoval značnou spokojenost, mimo jiné má i GLONASS satelity.

akorát to v Samsungu zase pohnojili, u androidu 4.1 opět nejdou aplikace přesouvat na SD kartu, jedině udělat root( ztráta záruky) a potom se instaluje automaticky na kartu.
  • 0

#11 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 11:37

mishakowo23 napsal/a:
Ahoj ja pouzivam Xperii miro-myslim ze dobra cena a vykon.Velikost je pro me tak akorat a na Android sou dobre aplikace ja pouzivam c:geo,ale to vyzaduje asi pripojeni. Jak rikam sem 100pro spokojen.


jako s telefonem jsem spokojen taky, až na to že je celkem pomalý a když si pustím mp3 - GPS (c:geo) - a chci něco vyfotit tak už to moc nestíhá..
a teda až na to že občas než se nastartuje navi mám keš v ruce, případně mne vodí cca 20metrů od keše a dle telefonu jsem u ní... (což ve městě je v pohodě, ale hledej ten zprávný pařez v lese když Tě GPS honí někde 20metrů vedle)
tak až na těchto pár detailů které mne naučlili lovit bez GPS jen podle mapy je to super telefon na kešing...
  • 0

#12 mishakowo23

mishakowo23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 11:48

jakouback napsal/a:

mishakowo23 napsal/a:
Ahoj ja pouzivam Xperii miro-myslim ze dobra cena a vykon.Velikost je pro me tak akorat a na Android sou dobre aplikace ja pouzivam c:geo,ale to vyzaduje asi pripojeni. Jak rikam sem 100pro spokojen.


jako s telefonem jsem spokojen taky, až na to že je celkem pomalý a když si pustím mp3 - GPS (c:geo) - a chci něco vyfotit tak už to moc nestíhá..
a teda až na to že občas než se nastartuje navi mám keš v ruce, případně mne vodí cca 20metrů od keše a dle telefonu jsem u ní... (což ve městě je v pohodě, ale hledej ten zprávný pařez v lese když Tě GPS honí někde 20metrů vedle)
tak až na těchto pár detailů které mne naučlili lovit bez GPS jen podle mapy je to super telefon na kešing...



Mp3 pri kesingu nepouzivam, na fotky mam fotak:) jinak s presnosti sem nadmiru spokojen-i s jednou carkou signalu lovim jako pan:) neni to treba rychlosti pripojeni? jinak sem na tyhle veci laik..:)
  • 0

#13 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 12:01

mishakowo23 napsal/a:

Mp3 pri kesingu nepouzivam, na fotky mam fotak:) jinak s presnosti sem nadmiru spokojen-i s jednou carkou signalu lovim jako pan:) neni to treba rychlosti pripojeni? jinak sem na tyhle veci laik..:)


mno jeje kdybych věděl čím to je B)
chápu že ve městě to hází "blbosti" přece jen odraz od betonu.. ale v lese bych čekal větší přesnost, ale ještě podezřívám jestli není nějaký problém v "synchronizaci" mapy a aplikace, případně jestli sem tu GPS nějak nerozhodil (vlkost, pád).. přece jen dávám mu dost na zádel i když má obal, měl bych na něj být hodnější :-)

ale pokud mne někde z povzdálí včera někdo poslouchal asi se divil s kým tak sprostě mluvím :-D

třeba se sony Tipo jsem byl plně spokojen, dokud sem ho neutopil, a na "outdoor" model nebyly peníze takže Miro byla volba i díky tomu že už jsem měl náhradní baterii a takové věci z Tipa...
  • 0

#14 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 12:17

V lese pod stromy mají některé mobily i navigace horší příjem GPS signálu, proto ta vyšší nepřesnost. Alespoň je to hledání dobrodružnější :)
  • 0

#15 Kanouris

Kanouris

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 13:01

stačí low-endový Android s GPS (bez ní se snad už ani nedělaj), já lovím se svým LG P500 a funguje pořád perfektně
  • 0

#16 spider111

spider111

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 15:32

Nemáte někdo prosím zkušenosti s tímhle mobilem - HUMMER H1 MTK6515? Díky moc za info!
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 15:50

miki6 napsal/a:

kolombo napsal/a:

PeSis napsal/a:
Kdybych už neměl, tak bych určitě bral Samsung S7710 Galaxy Xcover 2:
http://mobilni-telef...fikace/#section

http://mobilenet.cz/...rnenec-ii-12009


Před chvilkou jsem ho držel v ruce, vypadá sakra dobře.

Majitel vyjadřoval značnou spokojenost, mimo jiné má i GLONASS satelity.

akorát to v Samsungu zase pohnojili, u androidu 4.1 opět nejdou aplikace přesouvat na SD kartu, jedině udělat root( ztráta záruky) a potom se instaluje automaticky na kartu.


A ty jsi ho testoval ??

Nemám představu kolik je potřeba místa na aplikace, teď mám mobil kde mám použité 36 MB pamětí, ale to není Android.

Já nečekám nějak moc aplikací, něco na geokešing, pár nástrojů na luštění, asi nějaký komunikační SW a podporu google apps.

Mobil mi vydrží tak 3 roky, někdy i déle a když ho vyřazuji, tak ještě funguje, ale už nestačí.

Mobil nemám jako základní kešovací nastroj, jdi mi hlavně o podporu bezpapírovém kešování a přístup k netu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 16:34

On ten presun na SD kartu neni od veci --4GB vetsinou znamena ze aplikace ti zbyde 1GB a nekdy ani to ne (zbytek je system a cast vyhrazena na data) a pak to celkem lita -- ona doba kdy aplikace meli par MB je uz davno pryc treba CHROME jen aplikace 60MB nemluvim o ANGRY BIRDS :P, treba Locus 6MB, Obchod Googel Play 10MB, Opera 20MB. No a hlavne ty ruzny sluzby Google co tam mas a nelze se jich zbavit to je 20MB kazda. Pamatuju ze na starym HTC Desire kdyz se mi automaticky /aneslo tomu zabranit) aktualizoval Market na Play tak telefon zacal rvat ze ma malo pameti -- a to mel 512MB RAM a rikal sem si co nemam
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#19 atomista

atomista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 17:05

Co se týče velikosti aplikací tak třeba několik offline slovníků Google translator zabírá 500 MB. Mapové podklady jsou v řádech GB. U některých aplikací jdou přesunout, u jiných ne. Root je u Xcover 2 potřeba, ale není to těžké, sám jsem ho dělal. Ani potom mi nejdou přímo instalovat aplikace na kartu, ale jdou po instalaci přesunout (nebo alespoň jejich část). Také se telefon pořád "zanáší" soubory - cache různých programů, pořízené fotky, stažené soubory a další data. Chce to mít rezervu, aby se nemusel telefon čistit každý den. Kdybych měl vyšší rozpočet, uvažoval bych o Samsung i9295 Galaxy S4 Active. Proti Xcover2 lepší ve všech parametrech. Displej je větší o 1 palec, přitom hmotnost prakticky stejná. Otázkou je, zda kupovat odolné telefony, protože v praxi je odolnost stejně pochybná. Stačí pád z metru na zem na kámen a je po displeji nehledě na deklarovanou odolnost, gorily a podobně. Možností je proto klasický "neodolný" telefon (třeba Samsung Galaxy s3) a k tomu kvalitní pouzdro (prodávají se i vodotěsná) třeba z ebay. Taktéž dokoupit náhradní baterii a power banku (na ebay se malá USB koupí za 5 dolarů a je to v nouzi rychlejší než měnit baterii).
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 18:54

miki6 napsal/a:
akorát to v Samsungu zase pohnojili, u androidu 4.1 opět nejdou aplikace přesouvat na SD kartu, jedině udělat root( ztráta záruky) a potom se instaluje automaticky na kartu.


atomista napsal/a:
Root je u Xcover 2 potřeba, ale není to těžké, sám jsem ho dělal. Ani potom mi nejdou přímo instalovat aplikace na kartu, ale jdou po instalaci přesunout (nebo alespoň jejich část).


Já ale čtu, že to znamená ztrátu záruky a to mi u mobilu za cenu nejméně 6300 Kč přijde poněkud nešťastné.

Koukal jsem dnes na tři zdroje a nikde je nemají za pár kaček. Dokonce i podivný prodejce, co zásadně nevyřizuje reklamace, ho má dost drahý.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama