Přejít na obsah


Fotka

V čem zobrazit trasu a kešky zároveň?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 11:13

Zdravim, už jsem trochu zoufalá ze všech těch programů. Nevím si rady s více problémy, tak to vezmu postupně. Aktuálně se snažím najít program(y), ve kterých bych mohla zobrazit najednou vybranou trasu a okolní keše. Jako nejlepší se mi zdál GeoKuk, umím si v něm zobrazit trasu vyrobenou na stránce mapy.cz, ale problém je s keškama. Někde jsem četla, že bych si v Geogetu měla vytvořit databázi a tu si v GeoKuku zobrazit. Jenže se mi prostě nějak nedaří vytvořit tu databázi (resp. je prázdná) a navíc Geoget zřejmě stahuje jen tradičky, když nejsem PM. V čem tedy nejlépe zobrazit najednou trasu a keše? Nebo by to bylo jednoduší v nějaké aplikaci na mobilu? (Stejně nakonec budu chtít tu trasu nějak dostat do mobilu nebo Oregona.) Moje aktuální zařízení a programy: - počítač + Geoget + GeoKuk - mobil + c:geo + Mapy.cz + Locus Free, Geocaching4Locus, GeoGet Database for Locus - Garmin Oregon 300 Předem moc díky. =)
  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 11:19

Do geogetu se daj kesky nalejt i pomoci GeoJarry, akorat ot neni zrovna koser zpusob. Dalsi moznosti je pouzit nejakej plugin pro prohlizec (treba pro chrome existuje Cachelist, kde si na mape naklikas kesky, ktery chces, a pak tit o muze vyplivnout treb ai GPX s keskama, to si muze dat do oregona, nebo importovat do geogetu). Taky existujou dalsi programky, kde vetsina je bud v rozporu s podminkama pouziti gc. com (jako geojarry) nebo potrebujes PM clenstvi, aby ti to fungovalo na vsechny kese. Zacatekk mas dobrej, potrebujes tam jenom nalejt ty kesky. Pro tebe by podle me byl nejlepsi asi ten cachelist nebo nejaka jina vychytavka.
  • 0

#3 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 11:33

petula.boruvka napsal/a:
Zdravim,
už jsem trochu zoufalá ze všech těch programů. Nevím si rady s více problémy, tak to vezmu postupně. Aktuálně se snažím najít program(y), ve kterých bych mohla zobrazit najednou vybranou trasu a okolní keše. Jako nejlepší se mi zdál GeoKuk, umím si v něm zobrazit trasu vyrobenou na stránce mapy.cz, ale problém je s keškama. Někde jsem četla, že bych si v Geogetu měla vytvořit databázi a tu si v GeoKuku zobrazit. Jenže se mi prostě nějak nedaří vytvořit tu databázi (resp. je prázdná) a navíc Geoget zřejmě stahuje jen tradičky, když nejsem PM. V čem tedy nejlépe zobrazit najednou trasu a keše? Nebo by to bylo jednoduší v nějaké aplikaci na mobilu? (Stejně nakonec budu chtít tu trasu nějak dostat do mobilu nebo Oregona.)

Moje aktuální zařízení a programy:
- počítač + Geoget + GeoKuk
- mobil + c:geo + Mapy.cz + Locus Free, Geocaching4Locus, GeoGet Database for Locus
- Garmin Oregon 300

Předem moc díky. =)


Mapsource
Zobrazí ti keše, trasu, profil trasy, můžeš v něm tu trasu vytvořit a pak nahrát.;)
  • 0

#4 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 11:39

Mapsource is dead. BaseCamp
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#5 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 11:41

A ta hláška v Geogetu je žlutá nebo modrá? Žlutá (Databáze je prázdná!) - v databazi není žádný bod. Modrá (Seznam je prázdný!) - v databázi jsou body, ale nejsou zobrazené.
  • 0

#6 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 11:45

skurakai napsal/a:
Mapsource is dead.
BaseCamp

:D a pročpak? Kvůli tomu, že je BaseCamp barevnej jak Kočkova maringotka?;)
  • 0

#7 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 12:09

Cejda: Kvůli lepší spolupráci s mapovými body, podpoře JNX, lepší spolupráci s GPS ...

a hlavně k tomu, že si jej už nestáhnete :-) Takže tím akorát naprosto zmátnete nováčky.

Já jsem s BaseCamp spokojený.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#8 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 12:16

gpx s cachemi vytvoris treba pomoci Cache listu https://chrome.googl...fdkiaconkmfbbpa
trasu ti vytvori treba mapy.cz normalne na webu, kterou si muzes take ulozit jako gpx.
obe gpx si pak otevres v locusu, kde vidis jak trasu, kudy chces jit, tak zaroven vsechny cache, ktere sis vybrala v Cache listu,
(samozrejme pokud jsi PM, locus v pohode cache stahne a nemusis si hrat se special gpx.)
Hodne stesti :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#9 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 12:31

skurakai napsal/a:
Cejda: Kvůli lepší spolupráci s mapovými body, podpoře JNX, lepší spolupráci s GPS ...

a hlavně k tomu, že si jej už nestáhnete :-) Takže tím akorát naprosto zmátnete nováčky.

Já jsem s BaseCamp spokojený.


No a já jsem zase 9 let spokojenej s Mapsourcem;). Se 60CSX roky a nově i s 62s pracuje tak jak si představuji. Co více po něm chtít?

Takže ty BC, já MS ;), ale to neznamená, že když každému vyhovuje něco jiného, takže to druhé je DEATH;).
  • 0

#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 12:38

Cejda napsal/a:

skurakai napsal/a:
Mapsource is dead.
BaseCamp

:D a pročpak? Kvůli tomu, že je BaseCamp barevnej jak Kočkova maringotka?;)

No prostě proto, že to tak tvůrcové chtějí. Mapsource je obsoled a je nahrazen novou aplikací BaseCamp. Chápeš ?
  • 0

#11 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 12:42

Všem moc děkuju. Aktuální stav:
- Mapsource se zdál jako ideální, ale asi to neklapne, protože nemám to CD, ze kterého se to instaluje (možná se časem někde objeví, ale bůhví kdy, že =))
- BaseCamp - je to i pro starší přístroje? Tady http://podpora.garmi.../article/000083 píšou, že je pro novější (což nevylučuje, že funguje i se staršíma - mám O300).
- GeoGet - mám tu 2 databáze - u jedné je oznámení žluté, u jedné modré. Jak je teda zobrazím, když v té jedné keše jsou?
- Chrome nemám, ale asi to bude nejsnažší si ho doinstalovat a zkusit ten Cachelist.
  • 0

#12 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 13:03

petula.boruvka napsal/a:
GeoGet - mám tu 2 databáze - u jedné je oznámení žluté, u jedné modré. Jak je teda zobrazím, když v té jedné keše jsou?

Nahoře v liště bys měla vidět Filter: výchozí a čtyří trychtýře.
Trychtýř s tužkou = úprava filtru dle svých potřeb
Trychtýř se šipkou = aplikace filtru. Klepni na to.
Pokud to nevidíš jdi přes menu Seznam.

Pokud víš, že máš v databázi keš s určitým jmenem, GC kódem nebo jménem ownera, můžeš použit menu Hledat.

Pokud chceš používát GeoGet, je dobré si něco přečíst http://geoget.ararat.cz/doku.php/user. Program je pro neprogramátora-začátečníka zpočátku špatně srozumitelný.
  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 13:06

Pokud půjde jen o zobrazení už hotových GPX s trasami nebo body, jde to i v Google mapách, jen se tam o tom nepíše. Ale GPX je to schopné naimportovat. Nebo Arcgionline. Už jsem to tady psal. Jak vytvořit GPX s trasami, stopami, body a kešemi, už se tu psalo. Výhoda zobrazení v googlemapách proti mapsourcu je v tom, že se to dá jako odkaz poslat někomu, kdo to taky uvidí, a že je to na Googlemapách (u ArcGisu na mapách, které si zvolíš, je jich tam víc), které jsou na koukání lepší než vektorové topomapy pro navigace.
  • 0

#14 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 13:09

petula.boruvka napsal/a:
Všem moc děkuju. Aktuální stav:
- BaseCamp - je to i pro starší přístroje? Tady http://podpora.garmi.../article/000083 píšou, že je pro novější (což nevylučuje, že funguje i se staršíma - mám O300).
- Chrome nemám, ale asi to bude nejsnažší si ho doinstalovat a zkusit ten Cachelist.

K BaseCampu mám taky O 300 a bez problémů ho používám. A pokud nemáš chrome ale třeba Mozillu lze použít plugin gptour funguje asi podobně jako cachelist. Běží to pod greasemonkey.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama