Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Platba s Premium member


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 10:34

Ahoj Prosim potrebuji poradit, uz ctvrty rok jsem PM a nyni mi clenstvi konci, chtel jsem si ho tedy prodlouzit, ale ouha, vzdy jsem platil 30$ a najednou po me chteji 30Eur a to je sakra rozdil. Nevite jak to obejit, zkousel jsem si dat i Gift a to take neproslo. Diky
  • 0

#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 10:37

Řešilo se to na foru již několikrát, prý funguje změna země na nějakou "dolarovou". Ale nezkoušel jsem, takže detaily nevím.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 jenik2205

jenik2205

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 10:43

Stačí vyplnit tu dolarovou zemi (např. USA) vyplnit město a stát a ZIP code podle skutečnosti. (př. New York, stát New York a ZIP Code je 10018 nebo cokoliv co začíná 100 - dá se dohledat přes google). V pohodě to prošlo.
  • 0

#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 10:43

"Sebeobdarování" ještě asi před třemi týdny fungovalo. Opravdu to nejde...?
  • 0

#5 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 10:58

Tyhle diskuse dolary- eura jdou nějak mimo nás. My si prodlužujem PM tady http://geocity.cz/aj...ve_clenstvi/147 . Naposledy to bylo v pátek a zase naprostá spokojenost;).
  • 0

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 10:58

Začátkem srpna jsem obnovovala přes netový obchod z Hluboké - ing.Hora, psala jsem to myslím v georadostném koutku - k večeru jsem si vzpomněla, poslala platbu 599,-Kč a během noci jsem měla prodlouženo, to si snad ani nemohli ještě ověřit platbu, i když máme stejnou banku.:P Rozhodně si nebudu nechávat automatické obnovování, touhle cestou je to pohoda, vřele doporučuji. Vypsat jeden příkaz přes net za rok je otázka chvilky.;)
  • 0

#7 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 11:03

Je to tak, dárkové členství se už nedává přes jejich web, ale přes jejich platební bránu (subdoména payments). Takže třicet eur.
  • 0

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 11:18

Mám tomu rozumět tak, že příště už budeme platit cenu přepočtenou přes eura, protože pro ČR už mají Amíci nastavené euro a netové obchody se tomu budou muset přizpůsobit, aby neprodělávaly? To se mi nějak nelíbí, oni mají dolar, my korunu, tak nevidím důvod přepočtu přes jinou měnu! Sákriš, to je skoro na mail, jak to chlapci v Seatlu myslí do budoucna!
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 11:36

Napsat jim, že se spletli. Nemáme euro, ale korunu. Takže 30 korun. No, kdoví kolik je 30 doláčů pro amíky.
  • 0

#10 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 12:09

zvedavkanocni:
No, tohle je takový složitý. Z tvého příspěvku to vypadá tak, jako že ty internetové obchody jsou chudáci. Jenže ono je to trochu jinak.

Aby mohly internetové obchody nabízet premiové členství, Groundspeak vymyslel dárkové poukazy, které mají oficiální distributoři za jakousi nižší cenu. Jenže to nefungovalo dobře - poštovné, daň při dovozu, pak daň tady - a bez prodělku to bylo neprodejné. Groundspeak tedy přidal tu daň i pro platbu PM jednotlivých hráčů. V tuto chvíli by tedy mělo teoreticky vše být v pořádku a cena PM by se neměla nijak lišit, ať si jej koupíme jakýmkoliv způsobem: přímo u GS, dárkem u GS, nebo onou dárkovou kartou.
Jenže to je jen teorie. V praxi to vypadá tak, že internetové obchody na distributorské karty kašlou a snaží se pomocí děr v gc.com nebo zadáním lživých údajů nabízet PM za co nejnižší cenu*. No a dokud nebude u nás v Česku existovat jednotná cena PM, tedy 30 eur, tak samozřejmě bude spousta nespokojených lidí.

* Když mluvíš o tom obchodu z Hluboké, tak mě ta cena zaráží dvojnásob. Což o to, přepočteno na dolary to snad i těch 599 dá - ale co daň, ševče?
  • 0

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 13:25

Počkej Tiskaři, to si nerozumíme - daň už by v ceně 30 DOLARŮ měla být započtená, v USA také neplatí 30+daň. Mně šlo o to, že nevidím důvod k přepočtu přes eura, hezky dolar/koruna. Spíš si myslím, že by Amíci potřebovali vysvětlit, že ne celá Evropa má jako svoji měnu euro a není fér chtít platbu v eurech od lidí ze zemí s jinou měnou. Tak to bylo myšleno. Nešlo mi o netové obchody, ale o jednání GS, to mi nepřijde fér. Zajímalo by mě, jestli už někdo zkusil s nimi tohle téma probrat - moje angličtina by na to nestačila. ( ČAGeo? )
  • 0

#12 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 13:33

Toto se řešilo tady http://forums.ground...pic=309954&st=0
ale s mojí angličtinou jsem to moc nepochopil. Spíš mi to ale připadá, že z nějakého důvodu zavedli v evropě platbu eurem kvůli čemuž se musí kvůli převodu či čemu platit jakási extra dan, která je prý právě ten rozdíl mezi 30 dolary a 30 €.
  • 0

#13 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 13:45

Oni se dokonce tvářej, že tím nám Evropanům dělají nějakou extra milost - že jako nemusíme platit poplatky za platbu v jiný měně, a tak podobně. A pak ještě vybalili, že prej se do toho započítává i DPH, kterou oni musejí odvést. Zlatý voči... Několik lidí zjišťovalo, jak na tom jsou s daňovou registrací a jestli vůbec něco v tomhle smyslu odvádějí. A navíc samozřejmě se sazba DPH v rámci Evropy docela dost liší, což taky odmítají akceptovat. Zajímavý je, že pro GB zavedli platbu v librách.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#14 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2013 - 16:34

Tak zafungovala jak zde bylo psano,musel jsem si vygenerovat nahodnou adresu v USA pak to slo v dolarech.
  • 0

#15 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2013 - 16:50

Já jsem napsal správnou adresu, jen jsem se s ní 'přestěhoval' na Ukrajinu a také to prošlo...
  • 1
Berda

#16 mmartin1977

mmartin1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2013 - 16:51

Já mám automatické obnovování, takže mi zrovna dnes přišel mail, že si strhnou 30 dolarů... Ale překvapilo mě, že na webu mám u účtu napsáno, že datum obnovení je 22.8 a v mailu je, že mi to obnoví 15.8... Jestli mi každý rok zkrátí o týden, okradou mě za 52 let o 30 dolarů :D
  • 0

#17 Bass

Bass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 7:29

Já jsem z Prahy a navíc pracuju ve Strašnicích, tak jsem minulý týden zašel do obchůdku http://tytyty.cz/ na Černokostelecké, zaplatil jsem hotově 609,-Kč, napsal na papírek svůj nick a ráno jsem byl PM. Pro Pražáky nebo občas dojíždějící je to taky dobré řešení.
  • 0

#18 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2013 - 10:11

Já jsem právě, blbec, zaplatil v eurech. Bohužel mi to došlo až ve chvíli, kdy mi banka oznámila, že mi strhává 781,20 Kč. :( No nic, za blbost se platí. Příště označím, že jsem v USA, nebo půjdu k Ty Ty Ty do obchůdku, jak jsem učinil párkrát dříve. Teď už s tím nic nenadělám. Holt jsem přišel o dva obědy v jídelně... :D
  • 0

#19 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2013 - 13:57

Docela by mě zajímalo, zda podnikavci prodávající tady PM za 600,- odvádějí 21% DPH :-D Patrně nejsou plátci DPH anebo jak to obcházejí?
  • 0

#20 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2013 - 7:04

Mirdule22 napsal/a:
Tyhle diskuse dolary- eura jdou nějak mimo nás. My si prodlužujem PM tady http://geocity.cz/aj...ve_clenstvi/147 . Naposledy to bylo v pátek a zase naprostá spokojenost;).


Řekl bych, že e-shop má bezpečnostní díru, objednávejte raději po mailu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama