Přejít na obsah


Fotka

Doporučení GPS přístorje pro GIS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2006 - 19:11

Dobrý den,

potřebuji zaměřovat statické body v těžkém terénu (les, hory). Doporučili by jste mi levný přístroj? Uvažuji o Gramin GPS 60. Na x-ovou řadu s SiFR III nemám peníze. 8 tisíc je strop. Šedesátka mě zaulala možností připojení externí antény, zlepší se tím citlivost?

Předem děkuji za rady.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2006 - 19:45

Dobrý den,

potřebuji zaměřovat statické body v těžkém terénu (les, hory). Doporučili by jste mi levný přístroj? Uvažuji o Gramin GPS 60. Na x-ovou řadu s SiFR III nemám peníze. 8 tisíc je strop. Šedesátka mě zaulala možností připojení externí antény, zlepší se tím citlivost?

Předem děkuji za rady.

Zalezi na tom, s jakou presnosti bude potreba pracovat. V nejlepsim pripade se da dosahnout +-5 m. Externi antena na tohle velky vliv mit nebude, jen mozna zvysi kvalitu signalu v lesnich porostech, kde by samotny rucni pristroj mel presnost jeste horsi nebo nemel signal vubec. Podle me je externi antena hlavne resenim do auta se skly, ktere signal nepropousteji.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2006 - 20:15

Dobrý den,

potřebuji zaměřovat statické body v těžkém terénu (les, hory). Doporučili by jste mi levný přístroj? Uvažuji o Gramin GPS 60. Na x-ovou řadu s SiFR III nemám peníze. 8 tisíc je strop. Šedesátka mě zaulala možností připojení externí antény, zlepší se tím citlivost?

Předem děkuji za rady.



A co treba (ciste teoreticky) zauvazovat o PDA? Samozrejme plati veskere (zde ve forech) probirane nevyhody/vyhody tohoto reseni. Ja osobne mam LOOX N520 - velka spokojenost (dnesni cena cca 9.500Kc), ale jsou i levnejsi reseni se SiRF III napr. http://www.mobilka.c...ce/mio-p350-gps - 7595 Kč s DPH (pouze priklad).
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2006 - 12:00

Před časem jsem objevil tohle http://www.geocachin...o.aspx?id=22563 jestli máš GPS která to umí, tak ti to třeba pomůže...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 10:46

A co treba (ciste teoreticky) zauvazovat o PDA?

To je zajímvý nápad. Děkuji. PDA již má, potřebuji tedy přístroj do PCMCIA slotu (například http://tinyurl.com/yezg78 - ta cena 2,8 je potěšující :)). Projdu si zdejší vlákna. Předpokládám zvýšenou spotřebu proudu.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 11:43

Hlavni nevyhodou PDA v terenu je a) relativne mala vydrz na jedno nabiti B) mensi odolnost vuci padu (ci jinemu mechanickemu poskozeni) a vuci povetrnostnim vlivum. Na druhe strane kvalitni pouzdro take udela svoji praci. Pokud je PDA vybaveno Bluetooth tak existuje spousta GPS modulu. Staci si jen vybrat :).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama