Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Geocache v zemi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 omega001

omega001

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:29

Ahoj lidi,mám v plánu udělat keš do země. Bude to v lese, proto tam chci dát nějakou větší a ne micro nebo small. Uvažoval jsem o tom, že bych vzal velkou lock lock krabici a dal ji do něčeho takového : http://img4.hyperinz...ara-levne-2.jpg. Celé to bude zakopané v zemi s tím,že víkou bude na povrchu pod maskováním
Moje otázka: je to ze dřeva, nepotlačí se mi tam voda nebo vlhkost? - myslím do té bedny. Aby tam za chvíli nebyl svinčík. Nebo máte někdo pěkný tip na umístění cache v lese?
  • 0

#2 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:34

Na toto pozor. Zakopané keše jsou proti pravidlům. Jen tak na okraj;)
  • 0

#3 omega001

omega001

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:38

V pravidlech bylo že se nesmí do země rýt. Raději to budu ještě konzultovat s betatesterem. Každopádně nějaký nápad na pěknou finálku?
  • 0

#4 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:42

do země? ha, ha. to asi hned neprojde. vše nafot , popiš a pošli revírníkovi at usoudí. bohužel z tohoto důvodu jsem ted nacházel v lese jen mikrošky. co visely na stromě. sám jsem, ale to nebyla ta přísnější pravidla,udělal tak, že jsem vyrobil dřevěnou bednu,do ní lock,lock a vložil mezi skály... ono všechno nakonec ale vožerou hlodavci. udělej si rovnou dvě krabice.chi,chi. měj se.B)
  • 0

#5 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:43

omega001 napsal/a:
V pravidlech bylo že se nesmí do země rýt. Raději to budu ještě konzultovat s betatesterem. Každopádně nějaký nápad na pěknou finálku?


Konzultuj to s příslušným revírníkem, ten je důležitý :)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#6 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:43

Jak chceš zakopat do země takovou krabici bez toho, abys neryl? Nechci moc rýt, ale to je v rozporu, leda bys našel nějaký dolík, který tam už byl a keš tam zasypal, ale šance na něco takového je fakt minimální.
  • 0

#7 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:44

Bedna je to skvělá, ale fakt zakopaná být nesmí. Vem si, kdyby se víko propadlo a spadlo tam nějaké zvíře, dítě, člověk si zlomí nohu...atd.
  • 0

*


#8 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:45

Pěkná finálka v lese bude nejlíp taková, která se v tom lese ztratí sama a opticky do něj patří... schránka v podobě nějakého zvířátka něco co v lese roste...houba, choroš apod nebo co do něj běžně někdo umisťuje..krmítko, lavička na vyhlídce atd... když zakopeše dřevěnou truhlu, tak je jasné, že si s ní dřív nebo později příroda poradí a budeš v ní mít víc humusu a vlhkosti, než kinder bordelu:) čím méně údržbová keš, tím samozřejmě lépe pro ownera i kačery
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#9 omega001

omega001

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:45

Novom napsal/a:
Jak chceš zakopat do země takovou krabici bez toho, abys neryl? Nechci moc rýt, ale to je v rozporu, leda bys našel nějaký dolík, který tam už byl a keš tam zasypal, ale šance na něco takového je fakt minimální.

Já to pochopil tak,že hledači nemají rýt.
Zase na druhou stranu do ptačí budky se mi to dávat nechce,tech je tady milion
  • 0

#10 omega001

omega001

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:47

Skywalker napsal/a:
Bedna je to skvělá, ale fakt zakopaná být nesmí.
Vem si, kdyby se víko propadlo a spadlo tam nějaké zvíře, dítě, člověk si zlomí nohu...atd.

Máš pravdu, za riziko to nestojí
  • 0

#11 omega001

omega001

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:49

Vypadá to,že strávím víkend v dílně a něco vystrouhám ze dřeva.
  • 0

#12 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 7:56

Mnohé především large keše by často nebylo ani jak jinak schovat, třeba v lese. Paradoxně první keška byla zakopána v zemi. :)
  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#13 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 8:13

Zajímalo by mě, odkdy se nesmí zakopávat. Poslední dobou nacházím spoustu zakopaných beden v kterých je keška, a že by všechny byly z doby před změnou pravidel, to se mi nezdá :-(
  • 0

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 8:13

Pokud vím, tak důvod, proč se takové keše nesmí dělat, je, aby se z toho nevytvořila "past na mamuta", t.j., aby tam někdo nespadl, nezlomil si nohu, neporanil se. Takový jelen má třeba 200kg a to prohnilé prkýnko nemusí zvládnout. Je povolená roura o omezeném průměru (tuším 15 nebo 20 cm - mrkni do pravidel), jejíž konec kouká kousek nad zem. Já bych dala kolmo rouru, do který se ti ta lock lock vleze, bez dna a na propustný podloží, aby se v tom nedržela voda, nechala bych to koukat tak 5-7 nad povrch a přiklopila špalkem dutým z jednoho konce o trochu větším průměru, aby to vypadalo jako pařez. A nebo, to prošlo při schvalování mně, plastová roura zakopaná do příkrý stráně vodorovně, takže to nepraskne, ani když po tom přejede traktor, a ústí je kus nad rovným povrchem, takže nehrozí, že do toho zvíře nebo člověk strčí omylem nohu a zraní se.
  • 0

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 8:16

evidlo napsal/a:
Zajímalo by mě, odkdy se nesmí zakopávat. Poslední dobou nacházím spoustu zakopaných beden v kterých je keška, a že by všechny byly z doby před změnou pravidel, to se mi nezdá :-(

Je to pár měsíců, někdy zjara revírníci vyhlásli nový regionální pravidla a tam to je.
  • 0

#16 omega001

omega001

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 8:35

Jacka_dominikanka napsal/a:

evidlo napsal/a:
Zajímalo by mě, odkdy se nesmí zakopávat. Poslední dobou nacházím spoustu zakopaných beden v kterých je keška, a že by všechny byly z doby před změnou pravidel, to se mi nezdá :-(

Je to pár měsíců, někdy zjara revírníci vyhlásli nový regionální pravidla a tam to je.

ale asi tam není vše,jsou to jen doplňková pravidla
https://wiki.grounds.../Czech Republic
  • 0

#17 omega001

omega001

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 8:36

a do háje : Keše nesmí být nikdy "pohřbeny" v zemi, a to ani částečně. Není povoleno vytvořit pro keš díru do země a poté ji do ní uložit.
  • 0

#18 Oskaria

Oskaria

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 8:39

Ahoj, a co takhle do pařezu? Jednou jsme takhle jednu odlovili a byla moc pěkná.
  • 0

#19 omega001

omega001

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 8:42

Díky za nápad,ale pařezovek je tu strašně moc jako ptačích budek. Nejlepší bude asi dát tu trubku,nechat čouhat a překrýt geopařezem. Snad pravidla usmlouvám :-)
  • 0

#20 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 8:43

Já bych to neviděl zase tak černě, když nebudete kopat obří jámy, tak vám keška umístěná tak, aby splývala se zemí určitě projde, ale zakopávat něco podobného pod zem mi přijde fakt brutus. Já mám třeba taky keš pod pařezem, ale ten pařez je ručně dělaný. :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama