Přejít na obsah


Fotka

Rio Botič - 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 13:16

chystá se někd z kačerů? docela o tom uvažuju .. http://www.horydoly....rio-botico.html

nějaké info a obrázky
http://www.hydromaga...-rio-botico-09/


BOTIČ - kilometráž
13,65 - Hráz přehrady Hostivař
13,55 - Start pod populární rourou
13,05 - Restaurace, zahrádka vp.
12,87 - lávka pro pěší, občerstvení Rybářská bašta vp.
12,40 - malý jezík, v. 0,5 m. nad ním lávka k rybář. domku vl.
12,15 - kolmý stupeň, v. 0,8 m, sjízdný nejlépe uprostřed
11,95 - lávka pro pěší na parkoviště hotelu
11,85 - most silniční, hotel Selský dvůr vl.
11,60 - roury ve výšce a mostek silniční
11,49 - lávka pro pěší
10,80 - jez Marcela, v. 3,2 m, přenášení vl., experti mohou sjíždět se zajištěním
10,59 - brod
10,19 - zbytky lávky pro pěší
10,02 - mostek silniční
9,87 - restaurace U Botiče vp.
9,72 - stupeň, v. 0,3 m
9,47 - lávka pro pěší, zahrady vl., začátek vzdutí jezu
9,02 - jez Záběhlice, sjízdný šlajsnou vlevo
8,96 - most silniční U záběhlického zámku
8,82 - občerstvení Gambrinus vp., dále vp. kolmá betonová zeď s řadou mostků
8,38 - mostek silniční, kostelík P. Marie vl.
7,92 - lávka pro pěší, sportovní areál Hamr, občerstvení vl.
7,57 - začátek regulovaného koryta
7,54 - stupeň kolmý, v. 0,5 m, most sil. Jižní spojka
7,47 - stupeň v. 0,3 m. - pak vjezd do tunelu, TUNEL cca 200 m. do zatáčky. TMA!!
7,27 - konec tunelu
6,97 - most silnice Chodovská, za ním 10 m. vjezd do dalšího tunelu, TUNEL cca 200 m. do zatáčky. TMA!
6,65 - 2 komíny plynárenské vp.
6,10 - kolmý stupeň před mostem žel. v. 0,7 m. Nepodcenit, VÁLEC!! za mostem vjezd do TUNELU cca 200 m. TMA !!
5,89 - hned za tunelem mostek pro pěší bez zábradlí
5,37 - lávka a následně malý most
5,09 - most silniční ul. Michelská, restaurace U Roháče vp.
4,69 - lávka pro pěší
4,52 - most silniční ul. Nuselská
4,33 - malý mostek silniční
4,24 - kolmý stupeň, v. 0,5 m
4,19 - lávka pro pěší
3,82 - ještě jedna lávka pro pěší, za ní železniční most
3,81 - kolmý stupeň, v. 1,0 m. VÁLEC!!, těsně za ním most silniční ul. U seřadiště
3,40 - most silniční ul. Vršovická, stadion TJ Bohemians vp.
3,20 - most silniční ul. Petrohradská
2,98 - most silniční ul. U vršovického nádraží, park Grébovka vp.
2,60 - kolmý stupeň Grébovka, v. 1,2 m. VÁLEC!!
2,58 - lávka pro pěší
2,52 - vp. loučka, možnost přistát a ukončit splutí
2,39 - mostek beton, pak tunel pod silnicí a železnicí
2,24 - konec tunelu
2,05 - most silnice ul. Bělehradská
1,70 - most silnice ul. Závišova vp., divadlo Fidlovačka vl.
1,52 - most žel. a sil. ul. Na Folimance
1,39 - mostek pro pěší ul. Spytihněvova, restaurace U Botiče vl.
1,37 - hala Folimanka vp.
1,23 - mostek sil. ul. Svatoplukova nahoře Nuselský most. Vdčt. vp.
0,96 - lávka pro pěší do parku, dětské hřiště vp.
0,70 - most silniční, ul. Na slupi začátek tunelu, TUNEL 750 m dlouhý. naprostá TMA!!
0,25 - betonový stupeň pozvolný, v. 0,3 m, ve tmě dělá velký hluk, sjízdný vlevo
0,00 - ústí do Vltavy na ř. km. 55,2, auto lze odstavit na náplavce pod mostem

těsně před koncem se jede i kolem vstupu do Styxu .. když jsem to jel prvně tak jsem nechápal co tam u toho "kanálu" dělají ty skateboardy, později jako kačer jsem pochopil :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#2 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 14:24

Jestli se pojede... poslední dva roky to vždycky odpískali. Za mě možná, jestli budu mít hlídání, ale na "event" to nevidím, tam je vždycky dost narváno. Na čem jezdíš?
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#3 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 18:49

Mam cerstve informace od Honzase. Rio zatim v planu je, ale neni jiste ze se uskutecni. Jde o to, ze povodi ma v po proudu par staveb, ktere se opravuji po povodnich a neni jiste ze pujde pustit najednou tolik vody aby se dal Botic splout. Ale stale se o tom jedna a nadeje zatim zije :) Jinak my pojedeme (pokud se pojede), uz mame domluveny hlidani :) Na Palave se da, Baraka je lepsi, na kajaku asi bez problemu. Dokonce jsme potkali i "pracloveka" v jakesi kuzi potazene mise...doplul do Michle, pak se mu to rozpadlo :D Jezy luxusni, Marcela ma asi 2 metry, Grebovka taky stoji za to, tunely, amazonka v Michli....to se musi zazit :) EDIT: na event to moc nevidim. Jak pise Majus, je tam vzdycky dost lidi a je lepsi vypadnout driv, dokud neni v koryte narvano.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#4 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 8:36

mně nešlo o event, spíš takové upozornění pro kačery pač ze zkušenosti vím že o tomhle spousta lidí neví i když do toho jdou rádi naposled jsem to jel na nafukovačce, ale vodák nejsem tak nevím jak se těm nafukovacím kajakům říká B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#5 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 8:40

Orxion napsal/a:
...vodák nejsem tak nevím jak se těm nafukovacím kajakům říká B)

Říká se tomu třeba "gumáky", nejspíš jsi to jel na Pálavě nebo něčem obdobném, kde se sedí na vyvýšeném dřevěném sedáku. Starý Helios to nejspíš nebyl, u něj se dost dře v místě, kde sedíš a větší lodě by zase byly vcelku zbytečné.
  • 0

#6 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 12:14

JJ, dost lidí to jezdí na vzducholodích, já bych do toho nešla, zrovna na Marcele jsem viděla zrušenej kajak o konstrukci jezu a nafukovačka je přeci jen zranitelnější. Ale asi se dá, vzhledem k tomu kolik lodí to už přežilo. Kdo to nejel, tak ať se nenechá Lukabikem zmást jezy jsou opravdu "luxusní", ale taky pěkně záludný :). Takže buď je pěkně prostřelit nebo se připravit na duel s válcem ;). Ale plavba je to opravdu pěkná, jak je člově zapadlej v korytě, tak se až diví, že je Praze, přes stromy ty paneláky nejsou vůbec vidět. Trochu si dovolím oponovat zakladateli, ti co opravdu jezdí, tak o Botiči rozhodně ví. Ti co jezdí na vodu jen v létě na Vltavu, Sázavu, ti možná ne a na ně to myslím trochu obtížné je (především ty jezy). Kažopádně ještěrku na helmu ať se poznáme! B)
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#7 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 12:20

Jo, mas pravdu, jezy jsou obcas zaludny. A dost veselo je i v meandrech hned po startu. Zatacky jsou hodne utazeny, uzky koryto a ne kazdemu se tam povede projet :) A kesi je cestou vice nez dost, staci zakotvit a vyrazit na odlov :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#8 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 15:23

Majus napsal/a:
já bych do toho nešla, zrovna na Marcele jsem viděla zrušenej kajak o konstrukci jezu


kdybys to viděla na Botiči řekl bych žes viděla mně :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#9 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 15:50

Týýý jo, to vypadá dobře a zajímavě:-) vybavení (loď atd) se dá nejspíš půjčit i v Praze. Kdyby nějaký háček (nebo háčková) sháněl zadáka, tak se hlásím:-) Nejspíš nikoho "normálního" nezlanařím :-)))
  • 0

#10 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 16:04

můžeš použít CVOKa na půjčovné, atp ..

http://cvok.cz/kanoe...nni/rio-botico/
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#11 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 16:10

No potes koste, ono se jeste nevi jestli se to vubec pojede a Cvok uz porada zajezdy :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#12 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2013 - 18:24

Orxion napsal/a:

Majus napsal/a:
já bych do toho nešla, zrovna na Marcele jsem viděla zrušenej kajak o konstrukci jezu


kdybys to viděla na Botiči řekl bych žes viděla mně :D


Marcela je jez na Botiči :D.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#13 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2013 - 18:44

vitablondak napsal/a:
Týýý jo, to vypadá dobře a zajímavě:-) vybavení (loď atd) se dá nejspíš půjčit i v Praze. Kdyby nějaký háček (nebo háčková) sháněl zadáka, tak se hlásím:-)
Nejspíš nikoho "normálního" nezlanařím :-)))

Tak tomu věřím, nikdo normální by si nesed na Botiči na háčka někomu, kdo ve větě "vybavení (loď atd) se dá půjčit i v Praze" používá slovo "nejspíš". :D
(Fakt nic ve zlým, jenom to na mě udělalo dojem, že když neznáš ani jednu z mnoha pražských půjčoven, tak toho o vodě víš spíš míň :), ale třeba se mýlím. A kromě toho s většinou zadáků považuju jízdu na háčku za adrenalinový sport a háček musí vykazovat alespoň mírné známky slabomyslnosti, aby na tu pozici usedl:p - myšleno s nadsázkou, samozřejmě).

Co se týče Cvoka, tak to je klasika...

A abych tu nebyla jen za rejpala ;), tak neopomeňte druhý známý Pražský potok Rokytka, který se jede jen o den dříve:
http://www.raft.cz/k...datum=21.9.2013

A též zajímavé téma na téma Botič a vzducholodě načal kdosi na vodáckém webu raft.cz, jistě tam též naroste zajímavá a plodná diskuze B):
http://www.raft.cz/f..._prispevku=3077
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#14 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2013 - 18:47

Majus napsal/a:

Orxion napsal/a:

Majus napsal/a:
já bych do toho nešla, zrovna na Marcele jsem viděla zrušenej kajak o konstrukci jezu


kdybys to viděla na Botiči řekl bych žes viděla mně :D


Marcela je jez na Botiči :D.


tak to sem možná byl aj já, kohos tam viděla :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#15 Vym

Vym

    Vymitac

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2013 - 18:47

A přitom si můžete vyluštit mojí keš: http://coord.info/GC2DB63
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan

#16 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2013 - 19:40

Uz mam obe dve odlovene, na te co na ni upozornujes dokonce FTF :) Ale co si tam tak matne pamatuju, nekde byla zminka o jakesi bonusove kesi...bude? Ja ze bych si dobehl opsat ta bonusova cisla :D
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#17 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2013 - 20:26

Majus napsal/a:

vitablondak napsal/a:
Týýý jo, to vypadá dobře a zajímavě:-) vybavení (loď atd) se dá nejspíš půjčit i v Praze. Kdyby nějaký háček (nebo háčková) sháněl zadáka, tak se hlásím:-)
Nejspíš nikoho "normálního" nezlanařím :-)))

Tak tomu věřím, nikdo normální by si nesed na Botiči na háčka někomu, kdo ve větě "vybavení (loď atd) se dá půjčit i v Praze" používá slovo "nejspíš". :D
(Fakt nic ve zlým, jenom to na mě udělalo dojem, že když neznáš ani jednu z mnoha pražských půjčoven, tak toho o vodě víš spíš míň :), ale třeba se mýlím. A kromě toho s většinou zadáků považuju jízdu na háčku za adrenalinový sport a háček musí vykazovat alespoň mírné známky slabomyslnosti, aby na tu pozici usedl:p - myšleno s nadsázkou, samozřejmě).



Majus: Myslím, že se hodně mýlíš. To že přímo neznám půjčovny v Praze je poměrně logické. Ano, v Praze jsem na vodě ještě nebyl. Vlastně byl, vplouval jsem nedávno do Vltavy Motolským potokem...:-))) Což ale nepovažuji za důvod k méněcennosti:-) Ale také si myslím a předpokládám, že v Praze je půjčoven několik:-) A není problém je najít na netu:-)))
Mnohokrát jsem jel Vltavu, Ohři, Sázavu, Otavu, Lužnici. A to i za povodňových stavů. Ale lodě jsem opravdu nepůjčoval v Praze:-)))) A to NIKDY!! Oni právě jsou půjčovny u těch řek. Ne všechno musí být z Prahééé:-)))) Poznámkou loď atd jsem myslel, že např čelovku mám:-)))
A k tvým zřejmě bohatým zkušenostem s háčky: Možná kdybys byla schopna háčka trochu dirigovat a říkat mu, co má dělat, nepotřebovala bys pouze slabomyslného:-)) Já se domnívám, že loď řídí zadák a "řídí" i háčka:-))) Ale každý to může mít jinak:-))
  • 0

#18 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2013 - 22:17

vitoblondaku: vubec jsi me nepochopil ;), mrzi me, ze ses tomu s nadhledem nezasmal, ale hadat se rozhodne nechci ;).
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#19 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2013 - 22:52

co se Cvoka týká, nevím co mají za pověst, ale ze zkušenosti můžu říct že to bylo bezproblému se zapůjčením a když jsme tam pak skládali tu roztrhnutou nafukovačku tak se sice moc nadšeně netvářili ale nic se nedoplácelo :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#20 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2013 - 9:23

Každý rok mě Botič hrozně moc láká. A každý rok si pak uvědomím, proti čemu všemu bych se měl nechat očkovat a chuť mě zase přejde. A pak vidím to bahno, splašky a odpadky a jsem rád, že to sleduju ze břehu. Radši si dám Salzu za jarního tání, než tohle. A ty věci, co se leckdy točí pod jezem... Tuhle ve Vršovicích pod tratí luxusní trám s hřeby, fuj... (Ale zase mě to sakramentsky láká :-D, jenže žena by mě zabila...)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama