Přejít na obsah


Fotka

TB a jeho dlouhé držení jinými cachery


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 jurin25

jurin25

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 18:50

Ahoj, před asi 2 týdny jsem vložil svůj TB do TB hotelu v Praze u letiště, aby se posunul brzy dál..vzhledem k probíhajícímu GPS MAZE EUROPE bylo jasné, že jej někdo ten den ještě najde a vyzvedne, tak se i stalo...cacher s ním nacestoval pár km po ČR a teď téměř 2 týdny je TB bez pohybu. Sice je nepsané pravidlo, že na přesun má max 14 dní, ale kdyby to tak dělal každý, tak ty TB moc nenacestují. Cacher na zprávy nereaguje a fakt nevím, jaký je další postup, když TB u někoho, kdo nekomunikuje dlouho trčí. Ještě pár dní vyčkám, ale pak opravdu nevím. Jak to pak řešíte dále vy, když se vám toto stane? Toto je můj první TB, který jsem vyslal, tak opravdu další postupy neznám
  • 0

#2 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 18:55

Další postup je koupit nové TB ... :D
  • -1

#3 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 18:57

Muzes zkusit najit jineho kacera ktery lovi s tim kdo drzi tvuj TB a zaurgovat u nej. Treba mu domluvi. Ale osobne doporucuji vyckat. Kolikrat se nepodari ulozit TB vcas, bud nachazim same mikro nebo se kes nejevi jako bezpecna. No ale hlavne se zacni dusevne pripravovat na to, ze se ti TBcko po case nenavratne ztrati. Mne se ztratily vsechny coiny a tb co jsem do sveta vypustil :D
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#4 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:00

Vydrž prťka, vydrž! Já píšu po 1.5-2 měsících.
  • 0

#5 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:03

Především max 14 dní je občas dost optimistické, zvlášť když venku pořád leje. Takže vydržať. Jinak TB většinou moc nenacestují, pokud je někdo třeba nepodrží během své cesty do dálav. Jak psal lukabike, dneska je problém najít normální keš i v lese, takže vlastně ani není moc kam dávat. Takže další postup je čekat a čekat a šetřit na další TB. ;)
  • 0
MaFa

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:09

Tak abys nečetl samé pesimistické názory, opravdu chvíli vydrž - někdo může být ještě na dovče v zahraničí, někdo nastoupil po prázdninách do školy a nemá na keše čas, další může být nemocný nebo se mu nechce ven do deště.....důvodů pro zdržení může být plno. Osobně když mám problém TB včas umístit, tak píšu majiteli mail s vysvětlením. Ale hlavně: Občas se objeví i TB, který byl prohlášen za ztracený - také jsem nedávno vytáhla zahraniční TB, který měl záznam od někud ze severu Čech před více než rokem, majitel ho prohlásil za ztracený a ejhle, najednou se promáčený objevil u Lipna. Takže zázraky se dějí - sice bych považovala za slušné, aby se ozval ten, kdo ho měl někde tak dlouho pohozený, ale alespoň že je TB na světě. A to ještě nic není - v ZČ kraji měl takhle kolega radost, když objevil TB pohřešovaný více než dva roky. ;)
  • 0

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:12

Trošku mimo téma, ale od té doby, co lze logovat protažení keší, mám několik coinů, které kačeři drží klidně půl roku i déle a protahují, protahují a protahují. Pak ho konečně někde pustí, další ho najde a zase několik měsíců protahuje.
  • 0

#8 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:15

Když víš, že někdo má dlouhou dobu tvůj TB, jen ho občas přinese na event (a tobě pak přijde fůra discoverlogů) a zase si ho schová doma, není vůbec špatné TB změnit název na UKRADL MĚ XY. Přinejmenším to dotyčného vytočí a tobě se udělá líp :).
  • 0

#9 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:21

Tak jsem na to mrkl. Kačer MarMit ktery má tvuj TB ma jeste jeden dalsi v drzeni.Celkem jich mel v drápech sedm vcetne tveho. I kdyz je to zacatecnik tak evidentne vi co s nimy delat. Vydrz,urcite to bude v pohode. BTW pises ze je to tvuj prvni TB ale v galerii mas dva.(?)
  • 0

#10 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:26

Můj TB ležel 1 rok v nepublikované keši, pak se vratil do oběhu. A teď je ještě zalogovaný v pražském megaeventu. Taky čekám, kdy a kde se objeví. :) Dávam si na přenesení cestovatelů 3 týdny a 4 týdny na zalogování ostatních. Přes zimu nemá cenu lpět na nějaké lhůtě.
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:29

No, ono najít keš, kam se vejde TB a nehrozí, že ho hned někdo šlohne a taky ho v rozumné době někdo vyzvedne, to není jen tak.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:34

Využiji tohoto vlákna a zeptám se - je pro majitele lepší podržet TB/GC do doby, než se najde vhodná pixla (což u svátečního kačera, který občas odloví nějaký to mikro ve měste, může trvat třeba měsíc) a pak jen vložit nebo předtím protahovat a protahovat a protahovat... a pak vložit?
  • 0

#13 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:39

Pitrus napsal/a:
Využiji tohoto vlákna a zeptám se - je pro majitele lepší podržet TB/GC do doby, než se najde vhodná pixla (což u svátečního kačera, který občas odloví nějaký to mikro ve měste, může trvat třeba měsíc) a pak jen vložit nebo předtím protahovat a protahovat a protahovat... a pak vložit?

Když už tak protahovat,aspon viš ze zije.
  • 0

#14 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:39

S prvním je potíž, ještě nejsi otrlý. Pořiď si ještě pár kousků, to se pak líp snáší. :) A někdo prostě na mejly nereaguje, spadne mu to do spamu, nepřepošle se mu to na jiný mejl atd. Koukni taky na profil nálezce - nováčka s 10 nálezy sháněj hned, možná ani neví, co dělá, někoho s hodně nálezy určitě bude někdo znát, počkej, možná po větším lovu nemá dologováno, koukni kdy má poslední nálezy atd., třeba ho jen podrží do blízkého eventu, vloží do nově založené keše po publikaci apod. 14 dní je fakt dost málo na depku, pokud jich už nemá u sebe v inventáři 20. Počkej, hlídej, zjisti co se dá, ještě žádnou paniku. Držim palce. Koukám, že vše už bylo řečeno, pozdě.
  • 0

#15 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:43

Pitrus napsal/a:
Využiji tohoto vlákna a zeptám se - je pro majitele lepší podržet TB/GC do doby, než se najde vhodná pixla (což u svátečního kačera, který občas odloví nějaký to mikro ve měste, může trvat třeba měsíc) a pak jen vložit nebo předtím protahovat a protahovat a protahovat... a pak vložit?

Když bys věděl, že ji cca. do měsíce nikam neumístíš, tak je lepší napsat mi zprávu, protože u protahování nevidím, jestli TB bylo s tebou nebo jenom zastíráš ztrátu nebo krádež.
Protahovaní beru u keší, které jsou pěkné nebo plní misi tb. Protahování všemi 101 dalmatiny mi rozhodně neudělá radost.
V zimě jsem spíš rád, když se TB zdrží u něčího vánočního stromku.
  • 0

#16 jurin25

jurin25

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:55

WitkoAWendy napsal/a:
Tak jsem na to mrkl. Kačer MarMit ktery má tvuj TB ma jeste jeden dalsi v drzeni.Celkem jich mel v drápech sedm vcetne tveho. I kdyz je to zacatecnik tak evidentne vi co s nimy delat. Vydrz,urcite to bude v pohode. BTW pises ze je to tvuj prvni TB ale v galerii mas dva.(?)



Asi ví, co s nimi, jen je mi divné, že nepřichází žádné odpovědi na maily. Jinak ten druhý TB je takový můj osobní měřič km mezi kešemi a nikam se ho nechystám vkládat
  • 0

#17 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:56

Je pravda, že čekání na event je dost obvyklé - tam se pak spíš najde někdo, kdo TB popoveze podle jeho úkolu ( pokud nějaký má ). Př.: našla jsem v keši v lese kousek od nás TB, který měl za úkol putovat po keších série kapr, ale někdo si úkol nepřečetl a odvezl ho cca 60 km mimo - proto jsem čekala do blížícího se eventu a našli se kačeři, co ho nejen popovezli správným směrem, ale přímo na místo a ještě se ptali, do které keše ho dát;) Další věc je, že TB občas někam z kraje do kraje popováží kačeři, co spolu občas loví - tam se také čeká nějaký týden na společný lov, který TB posune k cíli a je zároveň jistota, že ho posunuje spolehlivý kačer. Ten, kdo TB přiveze ho vloží do některé ze společně odlovených keší, další ho hned vyzvedne. Tedy fyzicky - počítačově loguje každý z nás jinak, někdo ihned, další se zpožděním.
  • 0

#18 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 20:04

Smrk napsal/a:
a protahují, protahují a protahují. Pak ho konečně někde pustí, další ho najde a zase několik měsíců protahuje.

A jak se ti to protahování jako majiteli líbí?
  • 0

#19 Tompr

Tompr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 20:07

Ja mam ted u sebe 1 TB a 1GC mel jsem jich asi 5 postupně pouštím dal a když je nejhuř a mam ho dlouho u sebe dam ho do sve multiny a jde dal...ale je pravda že zalezi na pocasi ted se mi taky nikam nechce a navíc prace na baraku takže moc casu není na cetovani...ale určite se posunou dal takže počkej horší je když vidím v nejake kesi ze ma byt TB a posledni log je rok stary tak tam se asi fakt ztratil...i když nechapu ty lidi co to zkroutí...
  • 0

#20 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 20:26

Vláček napsal/a:

Smrk napsal/a:
a protahují, protahují a protahují. Pak ho konečně někde pustí, další ho najde a zase několik měsíců protahuje.

A jak se ti to protahování jako majiteli líbí?


Me osobne zvyk protahovat GC/TB bezvyznamnymi keskami, vzdalenymi nekolik km od sebe a potom pridat par discover logu typu Pekny, dik! docela vylecilo z pousteni cehokoliv.
Dneska malokoho zajima se vubec podivat, jestli ma cestovatel nejaky cil a pokusit se mu pomoci nebo se treba zeptat ownera, jestli s nejakym posunem souhlasi.... hlavne, ze jsou body, ze? ... a kdyz dneska je tak snadne delat Visited logy.... ...a cestovatel muze pritom pekne odpocivat nekde v supliku... aha, tohle neni geodepresivni koutek, co?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama