Přejít na obsah


Fotka

Tábor hrůzy!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Doc Bogeyman

Doc Bogeyman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 21:24

http://bushcraft.cz/...al-tabor-hruzy/
  • 0

#2 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 5:48

hrůza u tohohle už legendárního článku je, kolik lidí nepochopilo, že je to vtip:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#3 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 6:05

prazskychytrak napsal/a:
hrůza u tohohle už legendárního článku je, kolik lidí nepochopilo, že je to vtip:)

Taky mě to docela pobavilo, kolik lidí to nepobralo :D. Nicméně dost hrůza je to, co tam psal nějakej táborovej vedoucí, že kvůli přiblblejm předpisům a normám se normální klasickej tábor pro děti v přírodě už de facto nedá udělat.
  • 0

#4 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 6:13

To je bohužel taky hrůza, na takové tábory mám také nejlepší vzpomínky. Ale doba se musí přizpůsobit, je pravda, že dnešním dětem by takový tábor asi opravdu připadal, jako tábor hrůzy.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#5 Jindris

Jindris

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 6:44

Jacka_dominikanka napsal/a:

prazskychytrak napsal/a:
hrůza u tohohle už legendárního článku je, kolik lidí nepochopilo, že je to vtip:)

Taky mě to docela pobavilo, kolik lidí to nepobralo :D. Nicméně dost hrůza je to, co tam psal nějakej táborovej vedoucí, že kvůli přiblblejm předpisům a normám se normální klasickej tábor pro děti v přírodě už de facto nedá udělat.

Nevěřila bych úplně všemu, co se píše. Nevím, jak je to s předpisy, ale klasické tábory v přírodě stále existují. V létě jezdíme na tábory, které si nás objednají, ukazovat dětem dalekohledy oblohu a dost často jsou tam klasické stany s podsadou nebo jenom tee-pee. Mám pocit, že tam hraje roli, pro kolik dětí ten tábor je.
  • 0

#6 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 6:45

prazskychytrak napsal/a:
To je bohužel taky hrůza, na takové tábory mám také nejlepší vzpomínky. Ale doba se musí přizpůsobit, je pravda, že dnešním dětem by takový tábor asi opravdu připadal, jako tábor hrůzy.

O kterých dnešních dětech mluvíš? Já jich pár znám. Přestože mají účet na Facebooku, v přírodě se jim líbí a nejraději spí jen pod celtou.
  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 6:48

Jo, pokrok nezastavíš. Taky jsme letos se skauty podsady šroubovali místo stloukání hřebíky. Ovšem já se synem jsme byli jediní, kdo na tábor přišli pěšky od vlaku.
  • 0

#8 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 7:07

Také jsem se bavil. Ovšem jen chvilku - do okamžiku, kdy jsem narazil na fotku z koncentračního tábora. Toto téma, kdyby tam nebylo, mohl to být docela vtipný článek o úrovni české legislativy. Ale srovnávat letní tábor s koncentračním (a v podstatě i opačně) mi připadá dost za hranou dobrého vkusu.
  • 0

#9 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 8:45

Jo bez té části z koncentračního tábora by to bylo lepší. Věřím, že pro mnohé děti je to bohužel realita. Les viděly maximálně z auta a stan akorát ve filmu. A mně tam třeba ještě chybí mytí v potoce (protože uprostřed lesa umývárky fakt nejsou), veřejné debaty na latrínách a polní kuchyně. V třítýdenním turnusu. :) Letní tábor pro mnohé znamená odjezd k moři a válet se na pláži. Děti za to samozřejmě nemůžou. Pokud takhle má nastavený životní styl celá rodina, tak do takové hrůzy dítě opravdu nepošle. B)
  • 0

#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 8:50

Jacka_dominikanka napsal/a:

prazskychytrak napsal/a:
hrůza u tohohle už legendárního článku je, kolik lidí nepochopilo, že je to vtip:)

Taky mě to docela pobavilo, kolik lidí to nepobralo :D. Nicméně dost hrůza je to, co tam psal nějakej táborovej vedoucí, že kvůli přiblblejm předpisům a normám se normální klasickej tábor pro děti v přírodě už de facto nedá udělat.

Dá, ale je omezen počtem účastníků. A kostnatý prst EUnie a našich hujerů už sahá i sem!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 8:57

A to tam ještě ani neměli to odsouzeníhodné vystavování dětí dravé zvěři a zlým deviantům a pytlákům, a zároveň okrádání o zdravý spánek při nočních hlídkách, nákazy a alergie při koupání v řasami prorostlých rybnících a potocích, kterému jsme zamlada byli vystavování my chudáci, o stezkách odvahy a courání lesem a bažinama po nocích bez dozoru už ani nemluvě. Jak my jsme to vůbec přežili? :D
  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 9:14

Trhac napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

prazskychytrak napsal/a:
hrůza u tohohle už legendárního článku je, kolik lidí nepochopilo, že je to vtip:)

Taky mě to docela pobavilo, kolik lidí to nepobralo :D. Nicméně dost hrůza je to, co tam psal nějakej táborovej vedoucí, že kvůli přiblblejm předpisům a normám se normální klasickej tábor pro děti v přírodě už de facto nedá udělat.

Dá, ale je omezen počtem účastníků. A kostnatý prst EUnie a našich hujerů už sahá i sem!


I když jsme letos měli náš skautský tábor hlášený na hygieně (nad 30 osob pod 18 let), tábořili jsme v tee-pee, vařili jsme si v kuchyni (sami, po celý tábor jsme tam byli jen 3 dospělí, takže většinou si kluci museli i sami vařit) na hliněných kamnech (a částečně i na kotlících), kluci se moc rádi myli jen v potoce, i když skoro ob den jsme měli nějaké lepší mytí typu sprchy, indiánskou saunu atp.
Takže vše se dá, když se chce :-). A i ve větším počtu...

Jen je pravda, že s těmi našimi prcky (dvě třetiny do 12-ti let) to byla docela dřina...
  • 0

#13 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 9:25

Já teda nevim, ale v té diskusi k článku jsem fakt nenašel nikoho, kdo by na to vyloženě skočil a nepochopil to jako ironii. Je spousta blbů ale až takových zase moc ne. Ale dejte to do archivu...za pár desítek let kdo ví?
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 9:36

ssva napsal/a:
Já teda nevim, ale v té diskusi k článku jsem fakt nenašel nikoho, kdo by na to vyloženě skočil a nepochopil to jako ironii.
Je spousta blbů ale až takových zase moc ne.
Ale dejte to do archivu...za pár desítek let kdo ví?

No například hned ta první madam si myslela, že článek je míněn vážně:

Adéla says:
6.10.2013 at 22.23
Hitlera do toho míchat vážně nemuseli. Pardon, ale jako že vynechají status na FB opravdu neni vymývání mozků. Nejhorší mi ale přijde asi život na vlásku 2 metry od ohně. Radši své Aničky K. vemte na all-inclusive dovolenou, dospěly totiž do stádia, kdy neví jak se žije v přírodě a s režimem.


  • 0

#15 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 10:00

Děti na táboře: "Nemám nic proti stezkám odvahy, ale jít mimo dosah wi-fi, to je už trochu moc..." :D
  • 0

#16 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 11:14

Jarous1 napsal/a:
Děti na táboře: "Nemám nic proti stezkám odvahy, ale jít mimo dosah wi-fi, to je už trochu moc..."

:D


:D:D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 11:29

http://blog.aktualne...hp?itemid=21195
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 11:47

mpik napsal/a:
..... Taky jsme letos se skauty podsady šroubovali místo stloukání hřebíky. .....


Už někdy těsně po revoluci jsme měli vymyšlený a praktikovaný systém s "nastrkávacími" panty v rozích podsady tak, aby šly bočnice do sebe pouze zasunout. Podsadám tak rapidně vzrostla životnost. Zatloukání hřebíky vždycky poměrně brzy zničilo spojovací kraje a cena podsady při dnešních cenách dřeva není zanedbatelná. Na "áčka" pro celty jsme taky měli udělátko, aby se nemuselo přitloukat k horním prknům podsady. Zůstalo nám zatloukání kůlů na postele, protože se nám nepodařilo nějak rozumně vykoumat uchycení postelí rovnou do podsady s přihlédnutím k potřebě vyrovnat kopcovitý terén.
  • 0

#19 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 11:57

Jarous1 napsal/a:
Děti na táboře: "Nemám nic proti stezkám odvahy, ale jít mimo dosah wi-fi, to je už trochu moc..."
:D

:D To je pravda. Ale děcka, které jsou v oddíle celý rok, jsou na tábor bez mobilu a netu připraveny.
Ovšem jeli jsme se třídou na tři dny a v údolí nebyl žádný signál. Myslel jsem, že to ty holky nerozdáchají. :D
  • 0

#20 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 12:31

My to měli vyřešené kovovými očky, kterými se protáhl vázací drát a utáhl. Podsady tak držely při sobě a nebylo nutné používat hřebíky či investovat do pantů. Výhodou bylo to, že téměř všechny podsady byly kompatibilní a nebylo nezbytné hlídat ty 4 díly, co byly přesně určené pro jeden stan.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama