Přejít na obsah


Fotka

Konverze Garmin IMG do BMP/JPG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2006 - 18:56

Daji se predelat mapy z Garmina do formatu vhodneho pro PDA? Myslim tim jinak, nez sejmutim obrazovky printscreen a naslednym ulozenim souboru? Diky
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2006 - 19:34

Daji se predelat mapy z Garmina do formatu vhodneho pro PDA? Myslim tim jinak, nez sejmutim obrazovky printscreen a naslednym ulozenim souboru? Diky

Kdybys vedel, jaky je rozdil mezi mapou vektorovou a bitmapovou, uz znas odpoved. Jestli to nevis, tak si to zjisti :-).
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2006 - 19:43

Daji se predelat mapy z Garmina do formatu vhodneho pro PDA? Myslim tim jinak, nez sejmutim obrazovky printscreen a naslednym ulozenim souboru? Diky

no do JPG si nejsem jisty, ale primo do urciteho formatu pro PDA to jde. ale je potreba pouzit Touratech QV 4 ktery zvlada img mapy, tedy ty co jsou free(nacist zkusebni verzi mapy topo czech v1 se mi nepodarilo), napriklad topo20. A pak neni problem to zkonvertovat je do formatu programu pathaway ktery je dostupny jak pro palm tak i pro PPC.
EDIT: tak jsem na to jeste kouknul a jde to v pohode i exportovat do BMP, jinak jeste si ejsem jistej jakym zpusobem to bude v pda reagovat na jmena ulic, ale nejspis by se muselo to vygenerovat s nejakym poi protoze pri exportu se to uklada jako obrazek
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2006 - 23:22

Daji se predelat mapy z Garmina do formatu vhodneho pro PDA? Myslim tim jinak, nez sejmutim obrazovky printscreen a naslednym ulozenim souboru? Diky

Urcite to nejak jde, ale pro pouziti v PDA je lepsi pouzit rastrove mapy (napr. ve spojeni s OZIm a mapy napr. http://rapidshare.com/users/JHWP4C).

Je to podle me lepsi nez se patlat s nejakou konverzi z vektoru........
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2006 - 7:44

Daji se predelat mapy z Garmina do formatu vhodneho pro PDA? Myslim tim jinak, nez sejmutim obrazovky printscreen a naslednym ulozenim souboru? Diky

Program gpsmapedit umí exportovat img do zkalibrované mapy pro Oziexplorer(CE). Ale výstup nemusí být uspokojivý. Při exportu rozsáhlejší mapy v podrobnějším měřítku jsou ty exporty hoodně veliké a navíc se dost blbě přes sebe přepisují textové popisy elementů, pokud jich je na jednom místě hodně.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2006 - 23:13

Kdybys vedel, jaky je rozdil mezi mapou vektorovou a bitmapovou, uz znas odpoved. Jestli to nevis, tak si to zjisti :-).

Supr rada.....
Proc na ten topic odpovidas...
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2006 - 0:00

Kdybys vedel, jaky je rozdil mezi mapou vektorovou a bitmapovou, uz znas odpoved. Jestli to nevis, tak si to zjisti :-).


Vektorova je popsana v krivkach (ve vektorech), bitmapova (v bodech). Stejne jako jde napr. vektorova grafika (AI) prevest na bitmapu (BMP, JPG apod.) jde urcite vektorova mapa prevest na bitmapovou. Nebo si svoji odpovedi chtel tvrdit, ze to nelze ?
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2006 - 0:02

Urcite to nejak jde, ale pro pouziti v PDA je lepsi pouzit rastrove mapy (napr. ve spojeni s OZIm a mapy napr. http://rapidshare.com/users/JHWP4C). Je to podle me lepsi nez se patlat s nejakou konverzi z vektoru........

no vyuziti vektorovy mapy ma jednu podstatnou vyhodu a to jeji velikost(vice jak desetinasobne mensi), takze v pripade ze jen chcete videt trasu kudy zhruba pujdete, nebo mate malou kartu, nebo se proste chcete pohybovat mapou rychle tak je vektorova mapa uplne idealni, sice je to uz jen obrazek ale rozhodne malej obrazek. Jo a to pathaway je podobny jako ten oziexplorerCE tebou inzerovany.
jinak si myslim ze vase dohady si muzete hazet na maily a ne do diskuze
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2006 - 23:19

Supr rada.....
Proc na ten topic odpovidas...

Jestli tam tu radu nevidis, tak se do toho neser.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2006 - 1:05

Vektorova je popsana v krivkach (ve vektorech), bitmapova (v bodech). Stejne jako jde napr. vektorova grafika (AI) prevest na bitmapu (BMP, JPG apod.) jde urcite vektorova mapa prevest na bitmapovou. Nebo si svoji odpovedi chtel tvrdit, ze to nelze ?

Porad nevidim, jak udelat mapu od garmina plnohodnotne funkcni se zoomovanim, volbou podrobnosti atd v PDA. Ze to prevest na obrazek nebo naopak jde je jasny, ale o to tazateli neslo. Zkousel jsi to prakticky? Ja jo. Kdyz prevedu level 0 na bitmapu, tak dostanu jiny podrobnosti nez u levelu vyssich, nemluve o tom, ze to bude jen vyrez. Prakticky je to nepreveditelny a to jsem chtel ve sve odpovedi rict. Vysvetli mi nekdo, ze to jde, jak na to a ze to opravdu pouziva? Pochybuju. Cyne: Prestan me laskave poucovat co sem mam psat a co ne :-(.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2006 - 23:23

Jestli tam tu radu nevidis, tak se do toho neser.

Co na me hned stekas.... Nemusis bejt hned vulgarni....
Kazdej tam tu tvoji skvelou radu hned nevidi. Moc se omlouvam pane zkuseny...
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2006 - 2:28

Porad nevidim, jak udelat mapu od garmina plnohodnotne funkcni se zoomovanim, volbou podrobnosti atd v PDA. Ze to prevest na obrazek nebo naopak jde je jasny, ale o to tazateli neslo. Zkousel jsi to prakticky? Ja jo. Kdyz prevedu level 0 na bitmapu, tak dostanu jiny podrobnosti nez u levelu vyssich, nemluve o tom, ze to bude jen vyrez. Prakticky je to nepreveditelny a to jsem chtel ve sve odpovedi rict. Vysvetli mi nekdo, ze to jde, jak na to a ze to opravdu pouziva? Pochybuju. Cyne: Prestan me laskave poucovat co sem mam psat a co ne :-(.

myslim ze tebe nemusi nikdo o nicem presvedcovat ty mas vlastni hlavu, tech vrstev v garminovskejch mapach neni zas tak moc kdyz by si s tim nekdo chtel hrat, otazka znela jestli to jde tak jsem rekl ze ano. PS: pokud jarry vsechno hned vstahujes na sebe, tak je to tvoje vec, navic jsem nepoucoval jen jsem vyjadril nazor ze prispevky tohoto typu tu jsou k nicemu a budu rad kdyz je nebudu muset cist, samozdrejme jsem to napsal v kratsi forme, pokud te to bavi tak si pis dal co chces.
edit: jo jinak se to da pouzit kdyz mas napriklad jen topomapu mista(treba neco v zahranici) a rastrovz nejsou tak aspon nejaka mapa.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2006 - 23:35

Co na me hned stekas.... Nemusis bejt hned vulgarni....
Kazdej tam tu tvoji skvelou radu hned nevidi. Moc se omlouvam pane zkuseny...

No tys na otazku bohuzel neodpovedel vubec. Napsal by sem laskave trochu podrobneji jak "nejak" to jde?
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2006 - 18:51

myslim ze tebe nemusi nikdo o nicem presvedcovat ty mas vlastni hlavu, tech vrstev v garminovskejch mapach neni zas tak moc kdyz by si s tim nekdo chtel hrat, otazka znela jestli to jde tak jsem rekl ze ano. PS: pokud jarry vsechno hned vstahujes na sebe, tak je to tvoje vec, navic jsem nepoucoval jen jsem vyjadril nazor ze prispevky tohoto typu tu jsou k nicemu a budu rad kdyz je nebudu muset cist, samozdrejme jsem to napsal v kratsi forme, pokud te to bavi tak si pis dal co chces.
edit: jo jinak se to da pouzit kdyz mas napriklad jen topomapu mista(treba neco v zahranici) a rastrovz nejsou tak aspon nejaka mapa.

Jo jo, mam porad tu svoji modrou praseci hlavu :-). Odpovedi zde jsou podobne tomu, co rekl alchymista Scotta na otazku, ma-li hotovy elixir mladi. Odpoved znela "Elixir mladi hotov je. Ale pit se neda".
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama