Přejít na obsah


Fotka

Ikona pro Challenge keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 7:37

Už jsem tu několikrát na fóru četl názor, že challenge by měla být jako samostatný typ keše (i s ikonou), takže bych rád napsal na GS žádost o novou ikonu (případně jen o jejich vyjádření proč challenge tomu tak nebude).

Napsal bych to sám, ale v Angličině si zase tak moc nevěřím a je jasné, že takovou žádost budou brát vážně pokud bude napsaná jasně a srozumitelně.

Toto vlákno zakládám abych se vás zeptal na vaše názory, připomínky a pro případnou pomoc s překladem žádosti do angličtiny.

Důvody proč ano:
- Challenge keše mají už v současnosti vlastní pravidla. Stejně jako mají ostatní typy keší.
- Mystery keše jsou z hlediska pravidel moc obsáhlé a v praxi tam spadá vše co nelze kvalifikovat jinak.
- Nová motivace pro kačery.

 

Dovody proč ne:
- Pokud by se povedlo a challenge by měla vlastní ikonu, tak je jasné, že v tu chvilku by mělo challenge každé menší město (taky musím něco udělat  ;)).
- Z challenge keší by se vytratila současná vysoká náročnost, protože do týdne by byla spousta jednoduchých challenge.

Předem díky za názory.


  • 0

Garmin Etrex H + Samsung Galaxy Pocket
Osobní stránky
Rozšíření do prohlížeče Google Chrome a Opera Seek a Cache.


#2 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 7:54

Už jsem tu několikrát na fóru četl názor, že challenge by měla být jako samostatný typ keše (i s ikonou), ...


V zásadě „Why not?“, neboli česky „Proč ne?“ Není to nic, co by něčemu ublížilo, na druhou stranu asi nic, bez čeho by se nedalo obejít.
 

Důvody proč ano:
- Challenge keše mají už v současnosti vlastní pravidla. Stejně jako mají ostatní typy keší.
- Nová motivace pro kačery.


Ano, to má logiku. Nejdůležitější pro mě je, že u challenge keší je zásadní rozdíl v uznávání logů i oproti ostatním mysterkám. Z toho důvodu by si samostatný typ zasloužily.
 

Dovody proč ne:
- Pokud by se povedlo a challenge by měla vlastní ikonu, tak je jasné, že v tu chvilku by mělo challenge každé menší město (taky musím něco udělat  ;)).
- Z challenge keší by se vytratila současná vysoká náročnost, protože do týdne by byla spousta jednoduchých challenge.


Tak tady naopak spíš nesouhlasím. Nevidím důvod, proč by se založením speciálního typu měla snížit náročnost výzev. Myslíš jako, že kvůli tomu, že bude novou ikonku chtít mít založenu kdejaký owner, tak dojde k devalvaci? Myslím si, že pokud by zůstala pravidla pro založení nového typu v zásadě stejná, jako je to teď, tak by nemělo dojít k zásadní změně.

 

Jo a abych nezapomněl: Moje angličtina taky není na takové výši, abych si troufnul sesmolit mail. Takže přispívám jenom názorem.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#3 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 7:56

Já to řeknu takhle:

- z důvodu, abys měl novou ikonku, popřípadě aby se daly snáze chall. vyhledávat (což ale lze přes filtr na jméno keše), vyvoláš ta svá popsaná negativa.

Za mne je to jasný.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 8:04

Na jejich fóru se objeví každou chvíli nějaký návrh na nový typ keší, případně ikonu. Doposud se z toho však nic neprovedlo.

Je to jak říkáš - challenge jsou prostě řazeny do Unknown keší, stejně jako například bonusovky nebo moving keše - ač všechny tyto podtypy mají v pravidlech své vlastní odstavce. Zkusit to můžeš, ale dost pochybuji, že uspěješ.


  • 0

#5 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 8:09

S tou ztrátou vysoké náročnosti bych to až tak vážně nebral, nedávno byly v ČR publikovány 2 challenge kešky s obtížností 1, obě stejným ownerem a se stejným tématickým zaměřením a obě v rozporu s pravidly (což bylo až následně napraveno).


  • -1

#6 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 8:20

Během GPS Maze jsme se bavili se zástupci Groundspeaku o několika návrzích na změny. Jedním z nich byla i samostatná ikona pro Challenge keše. Odpověď byla taková, že nechtějí vytvářet zbytečně moc nových typů keší. Návrh ale zváží protože nejsme jediní kdo to navrhuje. Poslali jsme jim to i písemně, ale zatím žádná reakce.


  • 3

#7 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 8:53

... vyhledávat (což ale lze přes filtr na jméno keše) ...

 

Coz neni az tak pravda, protoze oficialni vyhledavac na gc.com umi hledat jen podle zacatku nazvu kese, takze kdyz je slovo Challenge (ktere je sice pro Ch. povinne) nekde dal v nazvu, tak ti vyhledavani takovou kes nenajde. Ano, pomoci GSAK nebo GG to jde, ale neni totez.


  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 10:43

Coz neni az tak pravda, protoze oficialni vyhledavac na gc.com umi hledat jen podle zacatku nazvu kese, takze kdyz je slovo Challenge (ktere je sice pro Ch. povinne) nekde dal v nazvu, tak ti vyhledavani takovou kes nenajde. Ano, pomoci GSAK nebo GG to jde, ale neni totez.

 

Bohužel toto nefunguje úplně na všech keších. Existují i keše, které mají "Challenge" v názvu a skutečnými Challenge ve skutečnosti nejsou a naopak.

 

Ve skutečnosti by podle mě bohatě stačilo, kdyby se povinně všem Challenge dal speciální atribut, podle kterého by se daly tyto keše filtrovat. Ovšem pouze v tom případě, že by toto filtrování (nebo alespoň hledání) podle tohoto atributu bylo přístupné i pro BM. To samé by mohlo platit pro bonusovky a putující keše.


  • 2

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 11:15

A proč by například bonusovka měla mít něco extra ? Nějakým způsobem se musíš dostat k indiciím a z nich určíš souřadnice. Prakticky stejně se to dělá u každé jiné mysterky.

To ty putující keše, to je něco jiného. Ty se svou povahou vymykají normálním kriteriím, takže tam bych byl pro.


  • 0

#10 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 13:32

Za me by taky bohate stacil atribut. Tridit to podle nej jde a bordel to nenadela. Novej typ kesi je nesmysl, vzniknul by akorat bordel v uz hotovejch vecech. Navic novej atribut si u GS dovedu predstavit podstatne pruchodnejsi, nez novej typ kese.


  • 0

#11 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 14:21

Souhlasím s tím, že by stačil i atribut pro challenge.

Případný atribut pro moving keše GS pravděpodobně neudělá. Tím by prakticky dala souhlas s publikováním takových keší a to GS nechce. Na anglickém fóru píšou, že od toho jsou Travel bugy a coiny. A ani jsem nenašel pro tento typ oficiální pravidla.

Ještě pár dnů počkám na další názory a poté něco zkusím napsat.

Takže si do důvodů proč ano přidávám:
Obtížné vyhledávání challenge keší. (Nový typ keše nebo atribut by tento problém vyřešil).


  • 0

Garmin Etrex H + Samsung Galaxy Pocket
Osobní stránky
Rozšíření do prohlížeče Google Chrome a Opera Seek a Cache.


#12 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 14:23

Stačí atribut, lze podle něj jak vytvořit PQ, tak i hledat v SW jako jsou GSAK, Geoget, ...


  • 0

#13 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 18:08

Jestli se toto podaří... Klobouk dolů! :)


  • 0

#14 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:17

Coz neni az tak pravda, protoze oficialni vyhledavac na gc.com umi hledat jen podle zacatku nazvu kese, takze kdyz je slovo Challenge (ktere je sice pro Ch. povinne) nekde dal v nazvu, tak ti vyhledavani takovou kes nenajde.

Jo, dneska... :( Přitom dřív, ještě cca vloni, vyhledávání podle názvu fungovalo jaksi fulltextově, na libovolné slovo, třeba by bylo uprostřed či na konci. Netuším kdy přesně a jaké "vylepšení" s tím v Seattlu provedli, že je tak zmršili, ale teď už to navzdory stále stejnému pojmenování je jen vyhledávání podle začátku názvu. Což je tedy hrozně nešikovné a nepoužitelné, pokud potřebuju plošně vrhnout síť a udělat zátah např, pro železniční bookmark. Dřív jsem prostě nechal z vyhledávače vypadnout keše, co měly v názvu slova jako zastavka, stanice, zeleznicni, vlak, kolej, vlecka atp., Dneska uz tahle metoda pouzitelna neni.

Pokud jde o challenge, myslím, že atribut je dobrá myšlenka, která by většinu problému pomohla řešit. Pro BM k celkovému přehledu poslouží alespoň bookmarkový seznam, co už existuje. Samostatný typ bych raději raději nepožadoval, nebo, jak už v úvodní argumantaci proti zaznělo, si challenge kvůli ikonce budou chtít zakládat v každém okresním městě.
  • 0

#15 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 11:47

Netuším kdy přesně a jaké "vylepšení" s tím v Seattlu provedli, že je tak zmršili...

Bylo to nějak zkraje roku, důvodem byly neustálé pětistovky (erory), tak udělali tohle, aby jim vyhledávání tolik nezatěžovalo web.


  • 0

#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 14:45

Pokud jde o challenge, myslím, že atribut je dobrá myšlenka, která by většinu problému pomohla řešit. Pro BM k celkovému přehledu poslouží alespoň bookmarkový seznam, co už existuje. Samostatný typ bych raději raději nepožadoval, nebo, jak už v úvodní argumantaci proti zaznělo, si challenge kvůli ikonce budou chtít zakládat v každém okresním městě.

 

Ten atribut ale nemá smysl, pokud by se "z vyšší moci úřední" neprojevil celosvětově ve všech existujících Challenge keších. Prakticky úplně stejně jako by se to muselo udělat s novou ikonou. Nemá smysl aby byla část tak a část tak....


  • 2

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 20:19

Ten atribut ale nemá smysl, pokud by se "z vyšší moci úřední" neprojevil celosvětově ve všech existujících Challenge keších. Prakticky úplně stejně jako by se to muselo udělat s novou ikonou. Nemá smysl aby byla část tak a část tak....

Kdyby sis přečetl můj původní příspěvek, kde jsem to navrhoval, psal jsem "kdyby se všem keším dal povinně atribut" tím pádem jsem myslel i ty již vzniklé, jinak by to opravdu nemělo smysl...

Stejně tak u těch cestujících keší atp.


  • 0

#18 Marazd

Marazd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 10:39

Že by se GS rozhodl přidělit Challenge keším speciální (již existující, ale momentálně nevyužitou) ikonu?
 
Buď je toto (Enigma Challenge -  http://coord.info/GC3PE2P) jedna z prvních vlaštovek,

nebo se jedná o bug,

a nebo to vidím jenom já. (V tom případě omezím přísun halucinogenů. ;) )


  • 1

#19 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 10:43

Přísun halucinogenů neomezuj ;)

Vidím to i já... Zkusím zjistit více.


  • 0

Garmin Etrex H + Samsung Galaxy Pocket
Osobní stránky
Rozšíření do prohlížeče Google Chrome a Opera Seek a Cache.


#20 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 10:45

Očividně se někomu ten panáček s pláštěm opravdu povedl a potřebují ho použít stůj co stůj :lol: Krásné ikonky (EC, Wherigo, virtuálky a žabáku), kde jste? (já vím, já vím, ale nedokázal jsem si to odpustit)


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama