Přejít na obsah


Fotka

Diskuze o powertrailech (obecná)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

Anketa: Diskuze o powertrailech (obecná) (183 uživatel(ů) vložilo hlas)

Můj názor na powertraily

  1. Vyhledávám je s cílem vše vysbírat (29 hlasy [15.85%])

    Procento hlasů: 15.85%

  2. Již jste hlasovali Když na nějaký narazím, tak ho alespoň z větší části projdu (68 hlasy [37.16%])

    Procento hlasů: 37.16%

  3. Již jste hlasovali Spíš přehlížím, ale jednotlivé krabičky z pwt seberu, když na ně dojde (69 hlasy [37.70%])

    Procento hlasů: 37.70%

  4. Cíleně ignoruji (17 hlasy [9.29%])

    Procento hlasů: 9.29%

Proč vyhledávám pwt

  1. Již jste hlasovali Body jsou body a pwt je hodně bodů (41 hlasy [13.67%])

    Procento hlasů: 13.67%

  2. Již jste hlasovali Rád se projdu, projedu,... a pwt je dlouhý výlet (61 hlasy [20.33%])

    Procento hlasů: 20.33%

  3. Když už nemám co jiného sbírat (26 hlasy [8.67%])

    Procento hlasů: 8.67%

  4. Již jste hlasovali Se společností je to zábava (66 hlasy [22.00%])

    Procento hlasů: 22.00%

  5. Již jste hlasovali Není to jednoduché, ale výzva k překonání (42 hlasy [14.00%])

    Procento hlasů: 14.00%

  6. Jiný důvod (10 hlasy [3.33%])

    Procento hlasů: 3.33%

  7. Neodpovídám (systém vyžaduje alespoň jednu odpověď) (54 hlasy [18.00%])

    Procento hlasů: 18.00%

Proč nemám rád pwt

  1. Když se musím často shýbat ke krabičce, tak mě bolí záda (10 hlasy [2.92%])

    Procento hlasů: 2.92%

  2. Již jste hlasovali Zpravidla jednoduché, odbyté či jinak "méně hodnotné" kešky (77 hlasy [22.45%])

    Procento hlasů: 22.45%

  3. Hromadně zabírají místo tam kde by šla udělat atraktivnější cache (34 hlasy [9.91%])

    Procento hlasů: 9.91%

  4. Již jste hlasovali Nepříznivé působení na okolí (hodně keší => hodně kačerů => bordel, naštvaný mudlové apod) (92 hlasy [26.82%])

    Procento hlasů: 26.82%

  5. Již jste hlasovali Myslím, že geocaching není o hromadném sběru bodů (61 hlasy [17.78%])

    Procento hlasů: 17.78%

  6. Již jste hlasovali Nedají se jednoduše vyřadit z výsledků hledání na gc.com (16 hlasy [4.66%])

    Procento hlasů: 4.66%

  7. Jiný důvod (16 hlasy [4.66%])

    Procento hlasů: 4.66%

  8. Již jste hlasovali Neodpovídám (systém vyžaduje alespoň jednu odpověď) (37 hlasy [10.79%])

    Procento hlasů: 10.79%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 16:42

Power trail je svým způsobem druh koření v geocachingu. Jako třeba chilli. Někdo ho má rád, jiný je na něj alergický. Víte, bylo by zajímavé s odstupem času udělat "tabulku pokrytců", tedy zanícených odpůrců chilli. V jednom sloupečku napsat jeho názor, třeba "opruz, perverznost, nejsem blázen, nikdy..." a vedle datum nebo počet dnů od publikace, kdy si PWT okořenil svou statistiku. Opět jich bude hodně :)

Já se na to těším. Vím, co mě čeká, vím, co od toho očekávám. A předem děkuju


Tento příspěvek byl upraven od pepa.z.pocernic: 13 listopad 2013 - 15:26
Přidaná anketa

  • 9

#2 Atilius

Atilius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 11:58

Tak jsem si vždycky myslel, a i s tím jsem s gc začínal, že keš má být na místě, které je nějakým způsobem zajímavé. Případně se člověk něco zajímavého dozví z listingu a je přiveden na místo, kam by se asi normálně nevydal. Zkusil jsem si i PWT Opičí hory a ta vedla aspoň příjemnou Vysočinou, lesem a loukami, dal se tím udělat pěkný pěší výlet a vcelku jsem z toho měl příjemný pocit. Ale co mi, kromě bodů, dá tahle PWT? Koukal jsem, že je to roztahané na 100km, po silnici, takže buď na kole nebo autem.  Představa, jak každých 500 m hledám parkování a keš a takhle strávím celý den....ano, je to zážitek, ale ....Díky – nechci.


  • 10

#3 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 12:27

Tak jsem si vždycky myslel, a i s tím jsem s gc začínal, že keš má být na místě, které je nějakým způsobem zajímavé. Případně se člověk něco zajímavého dozví z listingu a je přiveden na místo, kam by se asi normálně nevydal. Zkusil jsem si i PWT Opičí hory a ta vedla aspoň příjemnou Vysočinou, lesem a loukami, dal se tím udělat pěkný pěší výlet a vcelku jsem z toho měl příjemný pocit. Ale co...

 

Tak přesně tohle si myslím taky. Sice s tou trasou co poslal trotakcz to nad tou mapou dává trošku větší smysl, ovšem když tak na to koukám zas nepůjde v navigaci použít navigování na další nejbližší kešku, protože v některých místech by to člověka zavedlo na jinou krabku než číselně navazující. Vlečka na Orlík byla sice "procházkou po železničním náspu", ale krajina kolem byla příjemná a v podzimním počasí kdy jsme ji šli my, tam bylo nádherně. Takže mi to nedalo jen body a únavu, ale celkově skvělý výlet a zážitek. Tenhle výlet po silnicích je opravdu jen na body, a nebo na to se vyhecovat, jestli to dám na kole za jeden den. A například Veselou houbu jsme dávali letošní léto na kole, já jsem si před půlkou dal jeden let přes řidítka, pochroumal si nohu a i tak jsem to na kole do večera celé dojel. Navíc po lesích a krásně udělané schránky a i listingy mě bavily.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 11 listopad 2013 - 12:29

  • 2

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#4 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 12:40

Ale to je prave to zajimave na GC. Bavi me hrady ? Chodim na hradni kesky . Mam rad dlouhe pesi cesty ? Dlouhych multin je nespocet. Lustim rad sifry ? Neni problem ... atd... nic neni povinne. Kazdy si muze vybrat co ho bavi ...


  • 7
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#5 Atilius

Atilius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 13:06

Ale to je prave to zajimave na GC. Bavi me hrady ? Chodim na hradni kesky . Mam rad dlouhe pesi cesty ? Dlouhych multin je nespocet. Lustim rad sifry ? Neni problem ... atd... nic neni povinne. Kazdy si muze vybrat co ho bavi ...

Ale jistě, každý si může hledat, co chce. Já jen - vidím smysl v hradech, dlouhých procházkách, šifrách, nočních keších, letter boxech atd, ale tady mi smysl uniká - co je tady tou přidanou hodnotou, která baví?


  • 2

#6 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 13:40

tady mi smysl uniká - co je tady tou přidanou hodnotou, která baví?

 

Ale to je jako vysvětlovat někomu pointu kresleného vtipu, když mu nerozumí (a že jsem to zažil na vlastní kůži!). Pokud ti to nepřipadá zajímavé samo o sobě, tak tě o tom nikdo nemá šanci přesvědčit. A proč by to taky měl dělat? Prostě to ignoruj, mysli si o tom svoje a nech ty druhé, ať si to užijí. Vlastní prožitek je NESDĚLITENÝ a NEPŘENOSITELNÝ.


  • 9

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#7 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 13:56

Ale to je jako vysvětlovat někomu pointu kresleného vtipu, když mu nerozumí (a že jsem to zažil na vlastní kůži!). Pokud ti to nepřipadá zajímavé samo o sobě, tak tě o tom nikdo nemá šanci přesvědčit. A proč by to taky měl dělat? Prostě to ignoruj, mysli si o tom svoje a nech ty druhé, ať si to užijí. Vlastní prožitek je NESDĚLITENÝ a NEPŘENOSITELNÝ.

Mě spíš vadí, že takováto zhovadilost projde schvalováním a na rozdíl od jiných typů cachi se tady neprudí z bezpečností, nikdo neřeší, jestli se tam náhodou neparkuje v zatáčkách, jestli hordy kačerů v autech nezpůsobí problémy v silničním provozu. Waypointy pro parkování tam ani nejsou.


Tento příspěvek byl upraven od Varouch: 11 listopad 2013 - 13:57

  • 1

#8 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 14:08

Mě spíš vadí, že ... na rozdíl od jiných typů cachi se tady neprudí z bezpečností, nikdo neřeší, jestli ... hordy kačerů v autech nezpůsobí problémy v silničním provozu.

 

Ano, to je správná připomínka. A myslím, že už jsme se na podobné téma v jiném vlákně bavili. Celosvětově (a rozhodně nejen v geocachingu) je prosazována myšlenka, že lidi jsou nesvéprávné ovce, za které ti osvícení musí myslet a pro jejich vlastní dobro jim určité věci zakazovat a jiné nařizovat. Kdykoliv někdo tvrdí, že dělá něco pro moje dobro, můžu si být na 99% jistý, že to dělá pro dobro svoje. Bohužel chování velké části lidí dává těmto myšlenkám za pravdu. Lidi rádi vymění svoji svobodu za falešný pocit bezpečí a zbavení nutnosti přemýšlet a být zodpovědný sám za sebe.

Takže aby mi bylo správně rozuměno: Jsem pro to, aby se při schvalování keší zakazovalo jenom to, co odporuje zákonům nebo pravidlům Groundspeaku. Bez ohledu na to, o jakou keš jde.


  • 10

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#9 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 14:28

Jo, to je taky pravda. Když se člověk koukne na mapu, je kus tady, kus támhle. Takovej trošku chaos. A hlavně vlečka šla dát pěšky celkem v klidu za den, když člověk nastavil správně tempo. Někteří odlovili ještě i kešky kolem, včetně multinek.

Presne to myslim, vlecka byla krasne spojita a za den to slo s naprostym klidem. Sel jsem ji jeste s nasim pesanem, kdyz byl sotva pul rocni stenisek, zvladl cestu tam a zpatky..... Proste hrdy pes


  • 1

#10 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 14:42

Ano, to je správná připomínka. A myslím, že už jsme se na podobné téma v jiném vlákně bavili. Celosvětově (a rozhodně nejen v geocachingu) je prosazována myšlenka, že lidi jsou nesvéprávné ovce, za které ti osvícení musí myslet a pro jejich vlastní dobro jim určité věci zakazovat a jiné nařizovat. Kdykoliv někdo tvrdí, že dělá něco pro moje dobro, můžu si být na 99% jistý, že to dělá pro dobro svoje. Bohužel chování velké části lidí dává těmto myšlenkám za pravdu. Lidi rádi vymění svoji svobodu za falešný pocit bezpečí a zbavení nutnosti přemýšlet a být zodpovědný sám za sebe.

Takže aby mi bylo správně rozuměno: Jsem pro to, aby se při schvalování keší zakazovalo jenom to, co odporuje zákonům nebo pravidlům Groundspeaku. Bez ohledu na to, o jakou keš jde.

 

Právě že mám zkušenost, že lidi jsou fakt jak ovce, neřku-li stádo.

Bohužel.


  • 0

*


#11 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 17:51

Docela zajimava diskuze, nicmene abych tak rekl:

  • nezajimaji / nebavi me PWT?  -> nejedu na ne + pripadne naklikam do ignore listu
  • zajimaji / bavi me PWT -> jedu na ne
  • pokladam umisteni nejake kese za nebezpecne? -> upozornim ownera popripade reviewera
  • pokladam chovani kaceru za nebezpecne / ohrozujici? -> tezko s tim neco nadelam, pokud si dotycny neda v klidu poradit
  • a to nejdulezitejsi -> jako drtiva vetsina ceskych PWT / serii to dopadne klasicky: owneri uz nebudou mit silu hromady krabicek udrzovat a poslou to do archivu

  • 8

#12 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 19:04

možná bych si tu www uzavřel .. ale ten soubor finálky vypadá zajímavě .. co to asi bude :-D

No jo no zase jeden fanálkář :(


  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 19:08

 

........

  • a to nejdulezitejsi -> jako drtiva vetsina ceskych PWT / serii to dopadne klasicky: owneri uz nebudou mit silu hromady krabicek udrzovat a poslou to do archivu

 

On je taky trochu problém v chování kačerů :-(

 

Pokud celý jeden úsek nacházíš PETky, co nemají dostrčený logbook a víčko jen nasazené na papír, tak je to smutné. A parta, co jela po nás našla část keší jen hozených na zem, bez toho, že by se někdo obtěžoval vrátit log do PET.

 

Založit a udržovat PT považuji za hrdinský čin, bohatě mi stačí to, co mám založené sám.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 19:18

finalky - je to jen to co je uz par let normalne na ulozto.cz ... je to stary a neaktualizovany.


  • -1
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#15 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 19:20

 

Docela zajimava diskuze, nicmene abych tak rekl:

  • nezajimaji / nebavi me PWT?  -> nejedu na ne + pripadne naklikam do ignore listu
  • zajimaji / bavi me PWT -> jedu na ne

Moje řeč...vše je na uvážení každého jednotlivého "soudruha"...někdo se rád šlehá po zádech důtkama, jinej volí PWT s mikroškama po škarpách, proti gustu není dišputátu B) .


  • 1
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#16 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 19:46

finalky - je to jen to co je uz par let normalne na ulozto.cz ... je to stary a neaktualizovany.

o nic nejde, nestahoval jsem to .. jen mně to pobavilo :) .. zaujal mne název serveru, a když jsem mrknul co to je tak jsem uviděl strukturu adresářů a znáš to .. zvědavost :-D


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#17 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 19:48

Moje řeč...vše je na uvážení každého jednotlivého "soudruha"...někdo se rád šlehá po zádech důtkama, jinej volí PWT s mikroškama po škarpách, proti gustu není dišputátu B) .

naprostý souhlas, buď mně to osloví a jdu na to, nebo neosloví a max to naklikám do ignore .. nechápu potřebu honzáků a jím podobných hned dštít síru a přítom jediné co viděli bylo pár teček na mapě

 

když mě to neosloví tak to nehraju, takhle hra je přece o svobodné volbě, nikdo nikoho nenutí nikam chodit .. tak nechápu co s tím řeší a potřeba všech si hned jít přihodit svou lžičku hnoje na hromádku .. holt to je už asi ten náš čechistán :/


  • 4
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#18 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 20:04

naprostý souhlas, buď mně to osloví a jdu na to, nebo neosloví a max to naklikám do ignore .. nechápu potřebu honzáků a jím podobných hned dštít síru a přítom jediné co viděli bylo pár teček na mapě

Až dojde k dalšímu plošnému omezení míst, kde půjdou zakládat kešky, budeš mluvit jinak (možná).


  • 1

#19 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 20:31

Až dojde k dalšímu plošnému omezení míst, kde půjdou zakládat kešky, budeš mluvit jinak (možná).

To máš jak se vším ostatním kolem...třeba v kinematografii...točí se slušný filmy, který ti za 100minut stopáže daj hodně a na druhý straně sračkoidní seriály , který seberou akorát stovky hodin času (někomu) a lidi na to stejně čumí. Každýmu je třeba "nasáčkovat" tu "jeho porci", každýmu co jeho jest.

Hlavně klidek, to sejde se sněhem... ;) .


Tento příspěvek byl upraven od ssva: 11 listopad 2013 - 20:44

  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#20 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 20:36

Když už jsme u ignore listu, jde to nějak hromadně přidat, nebo jen po jedné? To je snad ještě horší, než to opravdu lovit... (pro mě)  ;)


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama