Přejít na obsah


Fotka

POZOR - Celoregionalni nahanka cerne zvere 30.11. a 14.12.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 7:53

Docetl jsem se o ni v autobusu cestou z Mnisku pod Brdy, nevim jestli se tyka jen Mnisku p.B. a okoli nebo vetsiho uzemi... Kazdopadne lepsi pry vubec nechodit do lesa nebo minimalne mimo cesty, tak abysme neprisli k ujme na zdravi...
 
EDIT: týká se Mníšku pod Brdy a okolí, resp. podle odkazu na článek v příspěvku od "Citecka" území od pražské Zbraslavi až po Dobříš, tzn. velká část Brdských lesů...


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 21 listopad 2013 - 12:14

  • 0

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 9:17

Jasně, zejména v současném deštivo - blátivém počasí je u některých jedinců záměna s kancem víc než pravděpodobná :D :D :D!


  • 0

#3 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 9:24

Oni takoví ulovení kačeři taky nejsou k zahození :D

Ale pravda, je to 14 dní co jsem vzdal keš Židovský hřbitov u  Puclic, protože se tam střílelo...


  • 0

#4 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 10:07

Lidi, v tuhle dobu je přece sezona honů v plném proudu - to je každý rok stejné až do poslední leče před svátky. ;)

Už asi měsíc každou sobotu jak vytáhnu paty ven, tak myslivce potkávám. A protože z nich jako kachna mám trochu obavy ( občas přece střílejí i po sobě navzájem :o ), tak si beru výrazně barevnou bundu a doufám, že mezi nemi nemí moc barvoslepých. :)


  • 0

#5 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 11:10

On myslí tohle. Čili jde o dva víkendy 14 dní po sobě na Hřebenech Brd.

 

Na Brdech už nepřespíš pomalu v lese, aby ti prasata nesežrala snídani z batohu. Na druhou stranu, to bude teda kočičina... PAK bych se asi bál (a to já málokdy) potkat pár dní v lese prase, kdyby nááhodou bylo postřelený :(


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 11:39

Potkat postřelené prase můžeš především po pytlácích - skutečný myslivec ho dohledá. Když ví, že trefil a nezůstalo ležet, tak dohledá - ať už sám nebo s kamarády se psem.

Černá je přemnožená všude, v Brdech je to asi extrém - hlavně aby se při hromadném odlovu nepostříleli navzájem.


  • 0

#7 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 12:01

On myslí tohle. Čili jde o dva víkendy 14 dní po sobě na Hřebenech Brd.

 

Na Brdech už nepřespíš pomalu v lese, aby ti prasata nesežrala snídani z batohu. Na druhou stranu, to bude teda kočičina... PAK bych se asi bál (a to já málokdy) potkat pár dní v lese prase, kdyby nááhodou bylo postřelený :(

Ano, to je přesně ono... psal jsem to v buse a už neměl čas doplnit... týká se to Mníšku pod Brdy a okolí, na letáku sice byl psaný Mníšecký region, ale kdo ví kde přesně všude budou... jsou nebezpeční sami sobě, tak ještě aby to neodnesl někdo z cechu kačerského.... Jináč u nás v Řiťce :-) si v noci v klidu kaňouři dovolí prochrochtat až k plotům baráků, a nejenom na okrajích vesnice, a že z něj má za plotem pes infarkt? To bych řekl že kaňourům obzvlášť dělá dobře - vytáčet psy za plotem... ty pak vyjou celou noc...


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 21 listopad 2013 - 12:04

  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 16:34

První nadháňku jsem absolvoval jánevimpřesně ve dvanácti letech? Že by se za  tu vícjaktřetinu století něco změnilo? B)

 

Že by myslifci a tuplem při takovýhle monstrakci nějak extrémně řešili dohledávku, tomu nevěřím ani omylem. Co já už všechno viděl...

 

taky mě dojala ta starost, aby se nepostarala příroda sama, a hůře.

 

jestli bude akce úspěšná a opravdu zredukují stavy na Brdech, co myslíte, že bude následovat? Do uvolněného prostoru se stáhne zvěř z okolí. Divočák klidně migruje 60 km za noc - a i víc. nějaká byť opakovaná vybíječka nestačí, musí se systematicky zvýšit lov.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 17:21

Minuly tyden jsem byl ve ValMezu a tam jsem odpiskal jednu cache prave kvuli myslivcum :P . Ale musim rict, ze tam poctive dohledavali postrelenou lisku a kance. Sam jsem se s nimi krizil na ceste a sledovali na zemi barvu. Oni meli na sobe zelene a na klobouku cervenou reflexni stuhu, ja jen to zelene, tak jsem radsi les neriskoval. Tak snad dohledali, ja bohuzel ne :( .


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 21 listopad 2013 - 17:22

  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 23:16

Před 25 lety mi spolužák říkal, že u nich ve vsi kdo má flintu, střelil prase. Že to dostali víceméně příkazem. Takže prasata jsou přemnožená už dlouho. Když zemědělci nasejí kukuřici až k lesu, není se čemu divit. Kdyby 20 metrů kolem lesa naseli jetel, byla by táhnoucí prasata alespoň vidět. Co se týká ozbrojených brigádníků, o jejich odbornosti bych si dovolil pochybovat. Nedivil bych se, kdyby střelili do houští, kde se ozývá nějaké praskání. Takže bych cestu do leče určitě nedoporučoval. Navíc puška nese docela daleko, i mimo les, pokud mezi tím netrefí strom. Takže jak z lesa slyším střelbu, klidím se pryč. Za to krabička nestojí.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama