Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Premium member v Eurech?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 jamalk-long

jamalk-long

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 16:19

Jsem tu jen 2 roky a vždy jsem platil prémiové členství v dolarech resp. přepočtem v kurzu a teď koukám, že je stejná suma ale v eurech, což je o nějaký dvě stovky víc. Přežiju to, ale nějak mi uniklo, že se to změnilo, nebo si někde mám něco nastavit?


  • 0

#2 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 16:49

Stačí si jen nastavit místo pobytu, je to takový malý modrý text nad cenami: Not your location? a ten změnit třeba na Spojené státy. Mimochodem, nechápu, proč má někdo potřebu utrácet peníze navíc, když v českých obchodech se PM členství dá zařídit mnohem pohodlněji a především levněji.


  • 0

#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 17:01

Tomu úplně nerozumím, ani v obchodě se nedostanu pod těch 30 USD, ne ??

 

Jinak slušná sviňárna od Groundspeaku, ten rozdíl mezi EUR a USD fakt není zrovna malej. :(


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 17:14

Nejlevnější PM se dá sehnat kolem 600 Kč Kapso ;-) Přes Groundspeak jsem to koupil skoro za 8 stováků :-/


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#5 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 17:44

ještě před týdnem jsem zde platil 600 http://geogadget.cz/...m-member-i.html


  • 0

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 17:53

Nejlevnější PM se dá sehnat kolem 600 Kč Kapso ;-) Přes Groundspeak jsem to koupil skoro za 8 stováků :-/

 

No to jo, ale 600,- Kč je cca přesně těch 30 USD, který si můžeš zaplatit sám kartou ....


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 18:10

jo to můžeš, pokud víš, jak to obejít s tím trikem nastavení jiné země, aby jsi to neplatil v Eurech. Levněji jak 600 jsem Premium členství v eshopech neviděl.


  • 0

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 20:00

Proč Evropa platí tu samou cenu v eurech se už několikrát řešilo. Myslím, že to bylo i jedním z témat na Maze. Někde jsem před časem četl i odpověď: že prý musí za platby z Evropy platit nějakou daň... Přitom je to nesmysl, daň zaplatí stejnou, ať jim přijde platba z Ostravy nebo z nějaké díry v Arizoně.


  • 0

#9 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 20:11

 daň zaplatí stejnou, ať jim přijde platba z Ostravy nebo z nějaké díry v Arizoně.

 

No to zase pravda není.


  • 0

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 22:38

No to zase pravda není.

 

Neříkej, že mají jinou daň, jestliže jim přijdou peníze z Evropy.


  • 0

#11 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 6:48

Spíše, jakto, že doted tu dań neměli.


  • 0

#12 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 7:45

Spíše, jakto, že doted tu dań neměli.

 

Na to je asi jediná odpověď a to odkaz na příslušné téma na oficiálním fóru. Hezké čtení to není - 16 stránek krásné ilustrace přístupu GS.

 

http://forums.ground...pic=309954&st=0


  • 0
Užívej života...

#13 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 8:40

Tak jsem na to téma po delší době mrkl a je to furt stejné - vždy jde někdo kolem, nepřečte si celý vývoj a pak tam hodí nějaké kidy...čímž to zase začne celé znovu - zvlášt vtipný je příspěvek 774 a následujícíc reakce :-)

Někdy ty humory v cizí řeči nemají chybu

 

A malý OT ENG vtípek na závěr:

 

"A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable."


  • 1

*


#14 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 11:14

Stejné eurové a dolarové ceny už jsem viděl i jinde. To nahrává konspiračním teoriím o sjednocení unií :-)


  • 0

#15 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 11:25

Stačí si jen nastavit místo pobytu, je to takový malý modrý text nad cenami: Not your location? a ten změnit třeba na Spojené státy. Mimochodem, nechápu, proč má někdo potřebu utrácet peníze navíc, když v českých obchodech se PM členství dá zařídit mnohem pohodlněji a především levněji.

Pohodlněji? Pohodlněji než napsat číslo karty a zmáčknout tlačítko? 


  • 3
:)

#16 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 13:00

Osobně dávám přednost jednorázovým příkazům  - i tak přes netový obchod jsem měla PM obnovené po pár hodinách. Fakt je, že jsme měli stejnou banku, večer jsem zadala příkaz a někdy kolem půlnoci už bylo PM prodloužené. Příště budu obnovovat stejnou cestou.

Ke stejným dolarovým a eurovým cenám: kde jsi to viděl? To by mě docela zajímalo. Že to občas zkusí nějaký obchodníček v zahraničí na turisty je spíš vyjímka - díky konkurenci mu tímhle způsobem případní zákazníci utečou vedle, kde jsou jiné ceny v dolarech a jiné v eurech. A jsem opět u toho, že podle mého GS hřeší na monopol.......


  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 13:50

Pohodlněji? Pohodlněji než napsat číslo karty a zmáčknout tlačítko? 

 

Pohodlneji, nez napsat heslo do Paypalu? Cislo karty opravdu nechci sdelovat kazdemu. ;) Nicmene kupovat si to pres obchod, to by bylo asi tak stokrat slozitejsi.


  • 1

#18 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 14:25

Na to je asi jediná odpověď a to odkaz na příslušné téma na oficiálním fóru. Hezké čtení to není - 16 stránek krásné ilustrace přístupu GS.

 

http://forums.ground...pic=309954&st=0

Už jsem si to právě procházel, ale s mou angličtinou jsem toho moc nepochopil. Jevilo se mi to tak, že oni zavedli eura aby evropané mohli platit jejich měnou, a kvůli téhle radosti je tam ale taky ta dan. Ale jak říkám, moc jsem tomu neporozuměl.


  • 0

#19 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 14:38

Už jsem si to právě procházel, ale s mou angličtinou jsem toho moc nepochopil. Jevilo se mi to tak, že oni zavedli eura aby evropané mohli platit jejich měnou, a kvůli téhle radosti je tam ale taky ta dan. Ale jak říkám, moc jsem tomu neporozuměl.

Je fakt, že když pošleš eura na dolarový účet, tak je banka přepočítá podle aktuálního kurzu a něco si za to nechá.


  • 0

#20 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 14:53

To ano, ale určitě to neudělá tolik, kolik je kurzový rozdíl.

 

Já si myslím, že ono to není ani tak zneužívání monopolu, ale spíš blbost američanů. Kdyby totiž nasadili cenu např. €24,49, tak by to tak nebilo do očí a myslím, že by to drtivá většina lidí skousla bez problémů. Jenže takhle každý ví, že euro k dolaru není 1:1, takže je hned jasné, že se zaplatí víc. Ale jak jsem koukal, oni jsou docela veselí obecně. V librách stojí členství 24,49, což je taky nehorázně mnoho.

 

Pokud to nechtějí změnit z vlastního přesvědčení, pak je jediná cesta, a to aby si Evropané přestali hromadně kupovat PM. Jenže to se nestane, takže to GS ustojí. Psi štěkají, ale karavana táhne dál.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama