Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

CHIRP


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 RapašimaS

RapašimaS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 14:12

Můžete mi někdo poradit jestli jde CHIRP spustit na Garmin Oregon 450? A pokud ano jak na to??


Tento příspěvek byl upraven od RapašimaS: 05 leden 2014 - 14:40

  • 0

#2 toomik

toomik

    Toomik

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 14:30

Jasně, že jde - menu, nastavení - shránky s poklady - vyhledávání zařízení chirp - zapnout


  • 0

#3 RapašimaS

RapašimaS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 15:02

a jo ...já jsem to jednou už měl ale nějak jsem si nemohl vzpomenout ...moc díky  :ph34r:


  • 0

#4 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 15:18

Mě to třeba nejde a aktualizovat software nechci, nevěřím tomu, že to pak ještě rozchodím. Jednu GPS už jsem pak nerozchodila  :angry:


  • 1

#5 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 16:16

Mufo, nejde ti zapnout nebo si myslíš, že nefunguje? Mně chodí normálně, v září jsem ho vyzkoušela na MAZE a v prosinci u keše. Shodou okolností na následujícím eventu byl i owner chirpky v Táboře, chvíli po nás dělal údržbu a měnil baterii - tak jsme se bavili, jak dlouho v chirpu jaká baterie za jakých podmínek vydrží. U něj byla i po roce naprosto OK, O450 se chytil velice rychle. Jen najít spuštění chirpu, taky mi to trvalo.  Nemůže být u tebe problém, že spíš v keši byla vybitá baterie?


  • 0

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 17:05

Já jsem taky owner chirp keše a když jdu kontrolovat keš, tak se mi taky stane, že mi to chirp nenačte, i když jsem hned u něj, případně tam dám i novou baterku.


  • 0

#7 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 21:59

A máš nějakou fintu, jak Oregona "ukecat", aby začal fungovat? Oblíbené vypnout/zapnout nebo přijít z jiné strany apod.? Docela by mě to zajímalo, chirpka se mi líbila a chtěla bych se podívat na další, proto každá zkušenost jak řešit případné problémy se hodí. A samozřejmě jsem zapomněla, jak poznám, který mobil chirp už také umí.


  • 0

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 22:02

Stačí v navigaci příjem chirpu znovu vypnout a zase zapnout. Někdy se taky stane, že se načítání chirpu zastaví v průběhu stahování informace. Pak se navigace musí vypnout a znovu zapnout.


  • 0

#9 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 22:17

...A samozřejmě jsem zapomněla, jak poznám, který mobil chirp už také umí.

 

Pokud jsem to dobře pochopil tak android mobil musí mít podporu ANT+ a asi nejlépe aplikaci Cache Beacon.

 

Podpora ANT+ (na stránce dole)

http://www.thisisant...ant-in-phones/#


Tento příspěvek byl upraven od Kas.: 05 leden 2014 - 22:18

  • 0

#10 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 23:12

Díky, zajímavý odkaz - jen jsem si pořídila proti původně vybranému Samsungu poměrně levný mobil na seznámení s Androidem a ANT umět nebude. I když už párkrát překvapil, GPS je víc než slušná, jen jsem v technických údajích ani od prodavačů nezjistila číslo čipu. V prodejně operátora mě pan vedoucí rozesmál odpovědí, že na tohle se ho nikdy neptal ani žádný chlap. :blink:  Přeloženo: natož aby si dovolila ptát se ženská a bloncka k tomu! :D Jsou to fakt jen prodavači - tři ze čtyř řeknou "přijďte, až tu bude pan vedoucí", protože neumí ani to, co běžný uživatel a pan vedoucí dovede jen konstatovat, že si zákazník bude muset poradit sám. :unsure:


  • 1

#11 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2014 - 9:17

Pokud si vzpomínám, máš nějaký Vodafone Smart III? Tady je specifikace -http://www.gsmarena....ii_975-5464.php Nějaký brouci tam jsou vyjmenovaný. Pro Vodafon to dělají číňani - fa. TCL


  • 0

#12 Alcroon

Alcroon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2014 - 17:05

Dnes jsem zjistil, ze mi chirp u me kesky (http://www.geocachin...83-042d581961fd) odesel do vecnych lovist. Takze jdu reklamovat. Vydrzel 14mesicu. Doufam, ze se reklamace vyridi co nejdrive.

Jak je to u Vas? 


Tento příspěvek byl upraven od Alcroon: 29 prosinec 2014 - 17:13

  • 0

#13 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2014 - 17:18

Pokud jsem to dobře pochopil tak android mobil musí mít podporu ANT+ a asi nejlépe aplikaci Cache Beacon.

 

Podpora ANT+ (na stránce dole)

http://www.thisisant...ant-in-phones/#

 

Locus take chirp precte


  • 0

#14 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2014 - 20:29

Mohl bys napsat přes jaké volby Locus přečte chirp? Mám ho spolu s GG dtb v mobilu jako rezervu a tahle informace je pro mne novinka. Týká se to jen mobilů v seznamu nebo i dalších? Nemám plnou verzi Locusu, pokud by uměl i chirp, asi bych si ji pořídila, prý je do konce roku nějaké zvýhodnění.


  • 0

#15 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2014 - 20:38

Dnes jsem zjistil, ze mi chirp u me kesky (http://www.geocachin...83-042d581961fd) odesel do vecnych lovist. Takze jdu reklamovat. Vydrzel 14mesicu. Doufam, ze se reklamace vyridi co nejdrive.

Jak je to u Vas? 

Co jsem se během roku bavila s ownery pár chirpek, tak mají zařízení umístěné tak, aby bylo chráněné - jeden ho měl  za oknem, další v nástěnce a třetí ve výklenku nebo řekněme miniokýnku bez skla. Ve všech případech se načítal chirp v pohodě - dokonce v Praze se mi stalo, že jsem neměla příjem chirpu v O450 vypnutý a 2x se něco nečekaně cestou za labkami načetlo. :D  Chirpky se mi líbí, díky všem, co je zakládají.

O dvou ze tří popsaných chirpů vím, že fungují podstatně delší dobu než tvůj. Že bys měl smůlu na konkrétní jeden kus?


  • 0

#16 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2014 - 20:55

Mohl bys napsat přes jaké volby Locus přečte chirp? Mám ho spolu s GG dtb v mobilu jako rezervu a tahle informace je pro mne novinka. Týká se to jen mobilů v seznamu nebo i dalších? Nemám plnou verzi Locusu, pokud by uměl i chirp, asi bych si ji pořídila, prý je do konce roku nějaké zvýhodnění.

Tak locus pro je dokonce roku se 45% slevou. Jinak uz jsem s nim odlovil 3 chirp kesky. Ja mam s4. Ten seznam telefonu s ant+ co tu byl uvedeny neni kompletni. Tak to vyzkousej na free verzi, tedy pokud to ta free umi. Tady mas jak se tam proklikavam v pro verzi: hlavni menu > vice > ant manazer > v pravo nahore vyber senzor a pak jeste prepni na zap.

http://i48.photobuck...zpscf41007d.png

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 29 prosinec 2014 - 21:03

  • 1

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2014 - 20:55

On taky někdo má chirp v autě a pak záleží na tom, kde zrovna parkuje. Vím o dvou, jednu chirpku jsem našel, druhá je ve vedlejším městě v místech, kde se běžně nevyskytuju. Tak až owneři někdy přijedou na nějaký event, obejdu si parkoviště.


  • 0

#18 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2014 - 21:03

Dnes jsem zjistil, ze mi chirp... odesel do vecnych lovist.... Jak je to u Vas? 

 

Mám několik chirpů umístěných v terénu od roku 2011. Po třech letech jsem jim preventivně vyměnil baterky i když v té době ještě vysílaly. Závada se nevyskytla žádná, fungují spolehlivě.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama