Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Mobilní telefon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 12:01

Ahoj , mám mobil Sony xperia sola s Androidem , ale strašně moc mi blbne GPS jako že ukazuje kde jsem byl předtím a tak .. Jaké telefony používáte vy ? .. A taky vám to zlobý ?


  • 0

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#2 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 12:06

Nezlobý, ale to jen proto, že ho nepoužívám!  :lol:  :lol:  :lol:


  • 0
Vložený obrázek

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 12:21

Ahoj , mám mobil Sony xperia sola s Androidem , ale strašně moc mi blbne GPS jako že ukazuje kde jsem byl předtím a tak .. Jaké telefony používáte vy ? .. A taky vám to zlobý ?

Doporučuji se trochu seznámit s tím, jak GPS funguje - zejména v části popisující almanach http://www.rydval.cz...anku=2005110301

 

Pokud je GPS delší dobu nepoužívaná, trvá první určení polohy klidně i půl hodiny.


  • 0

#4 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 12:30

Aha a každý telefon má tedy stejný přímač nebo každý jiný ? :)


  • 0

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#5 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 12:40

To ti nejlíp objasní pordejce. Dal jsi mu peníze, ať ti odpoví. Komu tady se bude chtít řešit to zadarmo za něj.


  • -4
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#6 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 13:15

Ahoj , mám mobil Sony xperia sola s Androidem , ale strašně moc mi blbne GPS jako že ukazuje kde jsem byl předtím a tak .. Jaké telefony používáte vy ? .. A taky vám to zlobí?

Jaký používáš navigační program?


  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#7 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 13:21

Oficiální od GC.com , nebo jsem zkoušel C:geo


  • 0

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#8 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 13:23

Aha a každý telefon má tedy stejný přímač nebo každý jiný ? :)

Kvalita příjmu se může lišit model od modelu, záleží na použitém čipu. Některé umí příjímat i signál Glonass, což může výrazně zpřesnit určování polohy. Aktualizovaný seznam je zde. Mám jeden z nich a i pár dalších lidí mi potvrdilo, že to funguje.


  • 0

P%C5%88ov.png


#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 14:02

Posílat za prodejcem není dobrá rada, ten ví často míň než leckterá blondýna. :P

Jen bych si dovolila upozornění, že i hodně levný mobil může být lepší než třeba Oregon - vyzkoušeno na vlastní kůži. Než si družice najde O450, tak obyčejný telefon Vodafon Smart III za cca 3 tisíce( prý je vyrobený Alcatelem?) dávno navádí na vybranou keš. S přesností jsou přístroje srovnatelné, kupodivu i v lese. Kdybych na GC používala jen telefon, pořídila bych si něco lepšího ( výdrž baterie, dobíjím při přejezdech v autě), ale na vyzkoušení stačí - zatím používám Locus v telefonu jako rezervu k O450 a spokojenost. Takže tady máš hned odpovědi na obě otázky: co používám i konstatování, že NEZLOBÍ ;)  a je i docela rychlý při vyhledávání družic, až mě to překvapilo.

Jen se mi nelíbí, že v případě zapnuté GPS může být až moc dobrý přehled, kde telefon právě je. Ony ty hloupé telefony také mají nějaké výhody. ;)


  • 0

#10 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 14:31

Jen bych si dovolila upozornění, že i hodně levný mobil může být lepší než třeba Oregon - vyzkoušeno na vlastní kůži. Než si družice najde O450, tak obyčejný telefon Vodafon Smart III za cca 3 tisíce( prý je vyrobený Alcatelem?) dávno navádí na vybranou keš.

Srovnáváš dva poněkud odlišný případy. Telefon si stáhne z webu informace o družicích a pak má rychlejší fix. To platí v případě, že nebyla GPSka dlouho zapnutá, nebo ses s ní přemístila hodně daleko, kde je jiné postavení satelitů. Ten kdo loví často, je i rychle připraven k akci. ;) I s Oregonem...


  • 1

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 14:40

Myslím si, že podmínky měly oba přístroje po přesunu o cca 70 km stejné (testovala jsem víckrát, ale tohle si pamatuju nejlíp ), protože telefon používám bez netu, Locus offline ( málokdy si zapínám net na den ) - takže bych neřekla, že byl telefon zvýhodněný.  Teď je většinou vozím sebou oba a na obou jsem zapínala GPS skoro zároveň - opravdu se mi O450 jeví jako pomalejší.


  • 0

#12 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 17:18


Jen se mi nelíbí, že v případě zapnuté GPS může být až moc dobrý přehled, kde telefon právě je. Ony ty hloupé telefony také mají nějaké výhody. ;)

A já Tě uklidním s touhle obavou - podle GPS v telefonu nikdo telefon a u něho tedy ani zvedavku nenajde ;) . Je to jen přijímač GPS signálu, takže jestli Tě velký bratr podle něčeho může lokalizovat, GPSka to není. Teda doufám, že nekecám :rolleyes:


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#13 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 17:43

No že je to jenom přijímač signálu i Zvědavka ví, ale takový telefon má i vysílací část...


  • 2

P%C5%88ov.png


#14 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 17:47

No že je to jenom přijímač signálu i Zvědavka ví, ale takový telefon má i vysílací část...

No jo, to mě nenapadlo. Teď jsem za pitomce antitechnického já :wacko: :wacko:


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#15 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 17:50

Asi jsem to nepopsala celé - stačí prográmek, o kterém ani vlastník mobilu neví ( třeba díky tomu, že telefon je dárek - není to můj případ, ale znám velmi dobře z okolí ;) ) a telefon (ne)pěkně informuje o poloze někoho jiného. Ověřovala jsem si u kamaráda ajťáka, jestli je to možné a potvrdil - původní záměr byl jiný, pomoc v případě krádeže mobilu. Jenže všechno pozitivní jde zneužít k něčemu jinému, že? :blink:


  • 1

#16 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 18:35

Jojo, zvedavka ma svatou pravdu. Nejvetsi for je v tom, ze diky tomu programku lze telefon i ovladat na dalku (SMSkama, ktery s eneukazou, nebo pres net). Celkem sranda, jak se da zneuzit dobra vec :D

 

Kazdopadne: Hele, a jakou mas verzi firmwaru v ty Sole? (v nastaveni -> info -> cislo sestaveni). Ono obcas pomuze udelat aktualizaci ;)


  • 0

#17 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 18:51

Pouzivam SAMSUNG GT-S5690 a Andridem 2.3.6, co do presnosti a rychlosti ho mohu srovnat s OREGONEM 450 a je naprosto totozny. Pri navigovani po kruhovych objezdech je sviznejsi nez OREGON, ale zas se nekdy kousne 20m od cache, to pak staci vypnout GPS modul a hned ho zas zapnout a on se uz chytne a naviguje.

Pro geocaching pouzivam a:Drake a pro pripravu dat GeoGet. Mam tak v mobilu celou republiku maximalne tyden starou, neb si periodocky stahuji v PQ celou republiku.

Zatim k plne spokojenosti.


  • 2

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#18 Danar2004

Danar2004

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2014 - 14:20

Používal jsem HTC Diamond II, resp. jeho T-mobile verzi "Compact V", předtím také HTC Cruise. Obojí běželo na Windows mobile 6 nebo 6.5, software GCzII. Ten hodnotím nostalgicky jako asi nejlepší, který jsem kdy používal. Ke každé keši šly ukládat waypointy, navigovat na bod známý jen jako azimut a vzdálenost od aktuální nebo zadané pozice. Co se týče signálu, občas to ztrácelo přesnost, obzvlášť v lese. Na Compact V jsem dal své první Wherigo a v pohodě..

Pak mám služební Samsung Y (GT-S5369) s Androidem a programem C:geo. Ten je celkově docela pomalý (telefon), občas se zasekne GPS, takže ji musím vypnout a zapnout (GPS).

Soukromý telefon mám Nokia Lumia 820 s Windows Phone 8, tam je GPS asi nejlepší, najde mě často i v budově (nesmí být nade mnou víc jak jedno patro, nebo nějaká mohutná konstrukce a možná tomu pomáhá, že jsem pár m od okna..). Lokalizuje se velice rychle, většinou do 5 sekund. Přesnost je také výborná a tím, že je telefon relativně výkonný, tak se pozice nezasekává a stíhá přepočítávat. Software využívám Geocaching Live (méně často), Geocaching Pro (nejčastěji), GPX Viewer (potřeboval jsem pro zobrazení trasy jedné mysterky), NavToCompass (předchozí SW nemají možnost zadat souřadnice, kam chci navigovat, např. vypočtená finálka) a maaloo Geocaching (zatím jen zkouším, ale vypadá výborně). Chybí mi bohužel Wherigo player pro Windows Phone 8, snad ho brzy někdo vyrobí (obecně je trestuhodné, že Groundspeek projekt Wherigo zmrazil, ale to sem nepatří..). Jo a teď jsem se tady dočetl, že má i Glonass, tak to také může ovlivňovat..

Přítelkyně má Samsung Galaxy S III mini, program c:geo a řekl bych, že je na tom s přesností atd. stejně jako já s Lumií. Naprostá spokojenost. Jen se taky občas zasekne GPS, takže to bude obecný problém Androidu nebo C:geo.

 

Celkově bych řekl, že jde o to, jak je kvalitní GPS čip v telefonu a to i kus od kusu. Stalo se mi, že můj HTC Cruise vesele navigoval a kámoš s HTC TyTnII, což je ekvivalent, jen s klávesnicí, byl ztracen.. Také jsem měl na přístrojovce v autě svůj telefon a TomTom navigaci. Telefon ukazoval správně, podle specializovaného přístroje jsem jednou jel 20m od silnice vlevo, chvíli 20m vpravo. Takže asi klika na dobrý kus čipu..

 

Pak je podle mě důležitá rychlost telefonu, jak rychle dokáže GPS data chroupat a průměrovat.. Pokud má telefon co dělat sám se sebou, tak nemůže svižně navigovat..

 

To je asi tak moje zkušenost..


  • 0

#19 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 11 únor 2014 - 14:57

Ja treba pouzival driv iPhone 5 a byl sem dost spokojeny. Dokud sem hledal kesky hlavne ve meste a za hezkeho pocasi, bylo to prima. Jak sem ale teto zabave propadl vic, tak se ukazal mobil jako vicemene neprakticky. Mozna bych u Oregonu zduraznil sluvko outdoor. Telefon jde sice dat do outdoor pouzdra, ale to pak nese dalsi problemy. Mam ted O600 a co do presnosti navigace mi prijde o fous lepsi a pri navigovani i takovy klidnejsi nez iPhone.

Nedavno jsem musel hledat kesku s telefonem a byl jsem takovej nesvuj. Krome toho snezilo, takze co bych v tu chvili dal za Oregon. :rolleyes:


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#20 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2014 - 17:18

Myslím si, že podmínky měly oba přístroje po přesunu o cca 70 km stejné (testovala jsem víckrát, ale tohle si pamatuju nejlíp ), protože telefon používám bez netu, Locus offline ( málokdy si zapínám net na den ) - takže bych neřekla, že byl telefon zvýhodněný.  Teď je většinou vozím sebou oba a na obou jsem zapínala GPS skoro zároveň - opravdu se mi O450 jeví jako pomalejší.

Ono je to zcela logické, telefon má možnost využívat tzv AGPS (assisted GPS), kdy má možnost si periodicky stahovat infomace o "poloze" satelitů a nemusí tak koukat po celý obloze a hledat, kde mu letí satelity, ale zhruba (jak moc přesně, netuším) tuší, kam se má kouknout.

Navíc, v současný době prvotní informaci často zprostředkuje telefon prostřednictvím dostupných (viditelných) wifi sítí či vysílačů, posléze už pouze čeká na chycení signálu a polohu zpřesní.


  • 0
:)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama