Přejít na obsah


Fotka

Off-topic příspěvky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

Anketa: Off-topic příspěvky (92 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jak se díváte na off-topic příspěvky na fóru

  1. Nemám je rád, v každém případě je nutné je ve všude potírat (3 hlasy [3.26%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 3.26%

  2. V obecných tématech (Geodepresivní koutek, 50 odstínů georůžové) mi nevadí, ale v poradně, vláknech o určitých problémech (poradna, GPS, Geoget) bych je potíral (30 hlasy [32.61%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 32.61%

  3. V rozumné míře mi nevadí nikde, ovšem pokud přerostou původní vlákno je potřeba OT utnout (46 hlasy [50.00%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 50.00%

  4. Nevadí mi, OT bych nechal (13 hlasy [14.13%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 14.13%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 15:21

Přemýšlel jsem, jak odpovědět na pár příspěvků při současném tažení proti OFF-TOPIC příspěvkům...

A tak mě napadlo založit nové téma věnované přímo OT příspěvkům... Tady snad žádný OT příspěvek nebude moderátorům vadit :-)

 

Pokud reagujete na nějaký příspěvek z jiného tématu, vložte ho sem jako CITACI! s odkazem na původní vlákno :-)

 


  • 0

#2 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 15:24

A začnu zrovna jedním z vlákna Soutěž s tb4d6c7 o tb

 

Občas si říkám, jak je dobře, že tu s námi jsou mudlové, pobertové a další lůza. Nebejt jich, nebylo by hra tak rajcovní, ale jen nuda, šeď, jednotvárnost.

Ano, ano, Smogeo, mudlove a ostatni prinasi do nasi hry urcite vzruseni a svou cinnosti napomahaji ekonomickemu oziveni nasho trhu :-)

Dále pak jim vděčíme za evoluci kešek, nové se rodí čím dál více schovanější a mimikrovanější  :)

 

Tak s tím bych si dovolil nesouhlasit... Těžko se budeš po 20-ti obnoveních krabičky patlat s nějakou super schovkou, kterou ti stejně za chvíli zničí :-(

I když i takové pokusy byly...


  • 0

#3 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 15:30

Romane, mam pocit, ze jsi neco trosku nepochopil. Kazdy OT (no dobre, skoro kazdy) je zaroven i tema na SAMOSTATNOU diskuzi. Vazne to chces pak takle michat do kupy? Myslis, ez to pak bude mit nejakou informativni hodnotu? Ze se bude nechat neco najit?


  • 0

#4 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 15:34

To je ale problém ownera, že neumí schovat krabici před mudly. Nepochopil totiž základ geocachingu, kešky se skrývají před mudly a ne před kačery. Když to ukrýt před mudly neumí, tak ať se na ownerování prostě vykašle a nedělá to, stejně už je všude překešováno.  B)


  • -11

#5 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 16:02

WTF?!


  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 16:14

WTF?!

ANo, z toho opravdu vsichni pochopime, co ty nechapes. Zkus to napsat jeste jednou a vice slovy, nez obsahuje ta zkratka.


  • 0

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 17:02

To je ale problém ownera, že neumí schovat krabici před mudly. Nepochopil totiž základ geocachingu, kešky se skrývají před mudly a ne před kačery. Když to ukrýt před mudly neumí, tak ať se na ownerování prostě vykašle a nedělá to, stejně už je všude překešováno. 

B)

 

Vydávání vlastních pomatených názorů za obecné pravdy je trestuhodné, trojitý popleto.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 17:07

A co je na tom spatnyho? Pokud owner neumi kes schovat tak, aby ji mudla nenasel, tak asi neco dela spatne, ne?


  • 2

#9 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 23:08

Opravdu si myslis, ze jednas jako dospely, ze na to jedno jedine moderatorske upozorneni, ktere jsi kdy dostal, reagujes adekvatne?

Zaměňuješ následek a příčinu. Já jsem se choval jako dospělý - snažil jsem se přispívat hodnotně, k věci, nikoho jsem neurážel. A přesto jsem si vysloužil varování. Pak jsem zareagoval samozřejmě emotivně. Ale to si jako mám nechat všechno líbit?


  • 2

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#10 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 23:23

Zaměňuješ následek a příčinu. Já jsem se choval jako dospělý - snažil jsem se přispívat hodnotně, k věci, nikoho jsem neurážel. A přesto jsem si vysloužil varování. Pak jsem zareagoval samozřejmě emotivně. Ale to si jako mám nechat všechno líbit?

tak na upozornění, které nemá žádný reálný důsledek kromě připomenutí, že existuje nějaké pravidlo zareagovat "samozřejmě emotivně" mi přijde poněkud přehnané. Všechno  si líbit nemusíš, ale dál to komentovat nebudu, protože by to bylo neprofesionální.


  • 3

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 23:24

Ja se neptal, jak ses choval pred tim. Ja se ptal, jestli ti prijde tvoje reakce adekvatni dospelemu cloveku. Ale mozna jsem se mel zeptat az zitra...


  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 7:11

Hmm, jak to vidím, opravdu to asi nebyl moc dobrý nápad... Včera večer jsem už neměl čas číst fórum. Říkal jsem si, že na takové ty odpovědi, u kterých si člověk myslí, že si nezaslouží zvláštní vlákno je zbytečné takové zakládat - protože by pak těch vláken bylo až moc...

Ale je pravda, že když se to zkusí, tak je to docela maglajs :(


  • 0

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 7:16

Úplně nejhorší na tom potírání OT příspěvků je, že nám tu už zcela vymizelo JMELÍ! Taková vzáná léčivá a po všech stránkách přínosná rostlina!!!


  • 2

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 8:33

Tak jsem napsal reakci na jeden příspěvek z fóra o moderátorech a on už je zamčený :-(

Tak uvedení pár věcí na pravou míru alespoň zde :-) Alespoň k něčemu je toto vlákno dobré, když už jsem to sesmolil...

 

Dovolil bych si s tím nesouhlasit. Kdyby tomu tak bylo, proč se ve zmíněném vláknu objevily nesouhlasné názory i od lidí jako je Kapsa nebo Roman_Jaromer, kteří se ve vláknu „Výzvy“ nijak nerealizovali? Rozhodně ani jednoho z nich bych nepovažoval za někoho, kdo tady dělá bordel, něco hrotí nebo porušuje pravidla. A s trochou neskromnosti mezi takové uživatele považuji i sám sebe.

 

Reaguji zatím na prvních pár příspěvků diskuze (než se prokoušu i zbytkem, zapomněl bych, co jsem chtěl napsat :-) )

V tomto případě nemáš pravdu, do sekce Výzvy jsem přispíval (dokonce jsem od Petulinky dostal varování za své příspěvky) - ovšem co se týče rozsahu off-topic tak varování opravněné, protože se opravdu tématu Výzev netýkaly. Jednalo se už spíše o příspěvky, jestli je správné se vytahovat s počtem FP v nějaké výzvě... 

Přiznávám se, nelíbí se mi, jak Petulinka řešila tuto situaci - promazáním příspěvků, protože se to nelíbilo Pražskému chytrákovi. Podle mě by adekvátní bylo tyto příspěvky přesunout do zvláštního vlákna.

 

V sekci Moderátoři jsem chtěl vyjádřit vlastní názor, je jedno, kde jsem přispíval...

Přiměřená míra moderování je potřeba. A myslím, že zpětná vazba od lidí, kteří chodí na fórum je důležitá i pro moderátory... Proto píšu to, co si myslím. 


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 10 únor 2014 - 8:33

  • 0

#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 8:57

Romane, tak to se omlouvám. Já jsem tě v tom vlákně Výzvy přehlédl. Resp. neutkvěl jsi mi v paměti, nejspíš jsem tvůj příspěvek nepovažoval za závadný. Ale Kapsa tam tedy nebyl určitě (aspoň doufám).

 

Myslím, že o tom, že přiměřená míra moderování je třeba, tady nepochybuje nikdo rozumný a i já to zmiňuju. Tady jde v podstatě jen o dvě věci: Je blbost, aby se trestalo za OT nebo za odpověď na OT, když to stejně nikdo kolikrát nedokáže objektivně posoudit. A moderátor nesmí rozhodovat pod vlivem emocí.

 

A zamknul jsem to vlákno, protože jsem nechtěl, aby se to tam začalo zbytečně mlít, k čemuž by určitě časem došlo. Já napsal svůj názor, pár lidí připsalo svůj, vyjádřila se i petulinka a pepa, k žádnému řešení se nedošlo. Oni, zdá se, setrvají na svých stanoviscích, já zase na svých. Vlákno se nasytilo.


  • 1

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 9:10

Je blbost, aby se trestalo za OT nebo za odpověď na OT, když to stejně nikdo kolikrát nedokáže objektivně posoudit. A moderátor nesmí rozhodovat pod vlivem emocí.

 

Jenze ty jsi zadny trest nedostal! Dostal jsi prachpouhe varovani. To neni trest, to je varovani. Trest by byl, kdybys dostal read-only, nebo treba docasny ban. To ti nikdo nikdy nedal. By jsi naprosto normalne varovan, a to jen jednou. Vubec o nic neslo. A takovahle blbost te dokaze vybicovat k sepisovani romanu na tema "moderator je zly", vzteky mazes zajimavy blog "protoze je tvuj, tak si ho preci muzes smazat". Promin, ale v mych ocich se moudre nechovas. Bohuzel.


  • 4

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 9:15

Romane, tak to se omlouvám. Já jsem tě v tom vlákně Výzvy přehlédl. Resp. neutkvěl jsi mi v paměti, nejspíš jsem tvůj příspěvek nepovažoval za závadný. Ale Kapsa tam tedy nebyl určitě (aspoň doufám).

 

Myslím, že o tom, že přiměřená míra moderování je třeba, tady nepochybuje nikdo rozumný a i já to zmiňuju. Tady jde v podstatě jen o dvě věci: Je blbost, aby se trestalo za OT nebo za odpověď na OT, když to stejně nikdo kolikrát nedokáže objektivně posoudit. A moderátor nesmí rozhodovat pod vlivem emocí.

 

A zamknul jsem to vlákno, protože jsem nechtěl, aby se to tam začalo zbytečně mlít, k čemuž by určitě časem došlo. Já napsal svůj názor, pár lidí připsalo svůj, vyjádřila se i petulinka a pepa, k žádnému řešení se nedošlo. Oni, zdá se, setrvají na svých stanoviscích, já zase na svých. Vlákno se nasytilo.

 

Já svůj příspěvek rozepsal ještě před zamčením a bylo mi ho líto jen tak vyhodit, protože přece jen jsem se v něm trochu zastával moderátorů - přece jen některé ty mé příspěvky v té výzvě už byly OT opravdu (a za to mi Petulinka oprávněně to varování udělila). Snažím se být vždy nestranný a je mi jedno s kým zrovna sympatizuji, tady byla pravda na straně moderátorů ;-). I já jsem chápal, že opravdu to bylo spíše do jiného vlákna...

 

K tomu, co jsi ty udělal se svým blogem - mrzí to mně, mrzí to určitě i mnoho dalších lidí. Podle mě je to cos udělal dost neuvážená reakce.

Víš, takováhle "pomsta" se mi nelíbí a myslím si, že není hodná dospělého člověka... Samozřejmě je to tvá věc, ale ochuzuješ tím i normální kačery, kteří třeba chtějí začít s Urwigem.

Pokud to máš uložené alespoň u sebe, doporučuji ti to zveřejnit  alespoň jinde (určitě jsou i jiné weby, případně nějaký free-hosting).

Na druhou stranu myslím, že by ses předně měl domluvit, překousnout to, že ses urazil a kvůli ostatním (i tomu, cos práce tomu určitě věnoval, řekl bych, že daleko více, než třeba Haluma psaní svého blogu - zde v mých očích jsi v soutěži měl větší právo zvítězit ty, než on - v případě, že by se posuzoval jen blog a ne program:-)). 


  • 0

#18 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 9:29

Romane, díky za uznání. Ale ani nevíš, jak jsem teď rád, že jsem toho Oregona nevyhrál. To by bylo teprve řečí. Na druhou stranu jsem ten blog nepsal kvůli soutěži, ale protože jsem cítil, že tady něco takového chybí.

 

 

 

Víš, takováhle "pomsta" se mi nelíbí a myslím si, že není hodná dospělého člověka...

Pokud to máš uložené alespoň u sebe, doporučuji ti to zveřejnit  alespoň jinde (určitě jsou i jiné weby, případně nějaký free-hosting).

 

Důvod smazání a odpověď na další otázky viz zde:

http://www.geocachin...-wigu/?p=457398

 

Takže si myslím, že se nikomu nemstím. A neboj se, nejsem takový blázen, abych čtvrt roku práce poslal jen tak do kopru.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#19 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 9:43

Já se dostal OT minulý týden. Ono když se vyvine plynulá debata, tak se snadno dostanete k jinému tématu, pak plynule zase k jinému a zase. To máte jako v hospodě. Mluví se několik hodin, probere se dvacet témat a přesto je to neustále plynulý hovor. Kdežto mluvit jen ke konkrétnímu tématu není komunikačně přirozené. Kdo chce, řekne si své a debata se nikam nevyvíjí. Pak je to jen takové to plácnutí názoru, na který občas někdo reaguje, většinou ale ne a objeví se další plácnutí.


  • 5

#20 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 10:08

Já se dostal OT minulý týden. Ono když se vyvine plynulá debata, tak se snadno dostanete k jinému tématu, pak plynule zase k jinému a zase. To máte jako v hospodě. Mluví se několik hodin, probere se dvacet témat a přesto je to neustále plynulý hovor. Kdežto mluvit jen ke konkrétnímu tématu není komunikačně přirozené. Kdo chce, řekne si své a debata se nikam nevyvíjí. Pak je to jen takové to plácnutí názoru, na který občas někdo reaguje, většinou ale ne a objeví se další plácnutí.

ve vlákně k novým pravidlům pro eventy se začala řešit nějaká keška v rakousku a tomu varování předcházelo veřejné upozornění moderátorem na OT, který byl v tomto případě opravdu velice výrazný a původní téma naprosto jinak nerozvíjel, spíš naopak.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama