Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Bleskově zamknutý listing


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Seb.Loeb

Seb.Loeb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2014 - 17:31

Zdravím zkušenější a obtěžuji dotazem.

V sobotu jsem našel keš , která je sice delší dobu disablovaná, ale na místě logbook v maskovacím sáčku byl. V neděli jsem keš zalogoval, v pondělí ji revírník archivoval, když se ale v úterý chtěla zalogovat přítelkyně, zjistila, že listing je uzamknutý.

Z logů jsem nepostřehl žádnou kontroverzi, keš je naprosto bezproblémová městská, i po disablu se jí docela dařilo, sice bez obalu keše, ale přece.

Chápu archivaci, ale nějak mi nedochází, proč došlo k tak bleskovému uzamčení listingu. I kdyby nakrásně owner nebo někdo jiný chtěl zabránit dalším návštěvám, takto rychlým postupem vlastně brání zalogování někoho, kde je fyzicky zapsán v logbooku a jen není dost rychlý.

Co myslíte, co teď? Napsat ownerovi nebo revírníkovi?

A obecně, není tento postup trochu ... jak to říct .. nešťastný? ... nebo snad i nesprávný?

A není to nějaké nové pravidlo nebo móda?


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2014 - 17:35

K zamykani dochazi jen vyjimecne. Pokud chces znat duvod, optej se prislusneho RW.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2014 - 17:45

Škoda jí. Psal mi o ní nedávno Tiskař, že je lovitelná, tak jsem ji zahrnul do BL mezi živé mrtvolky. Že by to mělo tak zničující následky? Nemáme se raději my, co rádi archeocaching, přesunout do ilegality?


  • 5

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2014 - 18:07

Napsal bych rw proč listing uzamknul a bylo by celkem fér, kdyby se to dozvěděli i ostatní. Člověk nemá problém přijmout, že je třeba keš na soukromém pozemku apod., ale už se mi kolikrát stalo, že jsem někam šel a pak jsem zjistil až při logování, že je zamčeno. Tohle by se celkem mohlo uvádět do logu.
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2014 - 19:06

Já lovil jednu archiválii, tedy mysterku bez možnosti luštění (tel. číslo uvedené v ní už dávno nefungovalo), čisté excellovské BF. Tuším že to bylo těsně po archivaci, po mém logu došlo k zamčení listingu reviewrem. Zeptal jsem se ho proč - bylo to na hrázi rybníka, v rekreační oblasti, kde nic nehrozilo. Odpověděl mi, že to nebylo kvůli mě, ale že si někdo takovéto archiválie loguje naslepo, bez toho aby tam byl. Nevím, ale takových je víc a logují si nejen archiválie.


  • 1

#6 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2014 - 23:43

No nevim no, kor u archeo kešek je dost krásně dohledatelné, zda kačer s posledním logem na internetu je i v logbooku, když na takovou archeo přijde kačer jednou za uherák. To je spíš na pohlavek pro toho dotyčného kačera a ne na klacek pod nohy normálním kačerům ne? :P


  • 3

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 0:35

Smutné. Hlavně proto, že k tomu není žádné vyjádření.


  • 0

#8 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 8:43

Hodim sem to same jako na FB.

 

Mno a co se zamykani listingu tyka, uvedomujete si ze onen zminovany ARCHEOCACHING porusuje pravidla? Ze pri archivaci kese ma krabicka zmizet? Misto se uklidit? Vim ve spouste pripadu je to v podstatejedno, ale vemte si situaci ktera nam ted nastala, archivovane kese v mnozstvi vetsim nez malem, stale se jede, stale se kese obnovuji a funguje samoudrzba. Ale misto je z pohledu systemu prazdne, vznika nova serie kesi, ktera tu starou strejchne a ne zrovna malo. Nastava problem kde kese ulozene nedaleko sebe, archivovana a nova, se navzajem budou suplovat a kaceri pak budou mit pri kontrole majitelem problem - nejste zapsani v LB, nemate nalez - ale ja se tam logoval - u me v LB nejsi, mazu ti log. A s mnozstvim kesi a jejich vzdalenostmi a reakci kaceru na uvolneni mista - archivaci - se toto stava cim dal tim castejsim jevem. Takze proto se kolikrat pristupuje k zamceni, prave proto aby kes nebyla po archivaci neustale obnovovana. Pripadne se domlouvame s novym kacerem aby misto on uklidil, kdyz uz to neudelal majitel.


  • 10
Sopdet Reviewer
Reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj

#9 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 8:46

A uprimne, myslite ze by Alex tu kes archivoval, kdyby se mu dostalo zpravy - Ahoj, kes jsem opravil, vymenil krabicku, vse je OK na miste. Ciste - suche. Proc to nekdo z tech cca 40 lidi neudelal?

 

Seb.Loeb:

BTW, at mi pritelkyne napise, kes ji odemknu a muze se zalogovat


  • 2
Sopdet Reviewer
Reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 8:52

No nevim no, kor u archeo kešek je dost krásně dohledatelné, zda kačer s posledním logem na internetu je i v logbooku, když na takovou archeo přijde kačer jednou za uherák. To je spíš na pohlavek pro toho dotyčného kačera a ne na klacek pod nohy normálním kačerům ne? :P

A kdo asi tak bude kontrolovat logbook, když owner už na to kašle tak, že to ani neodnesl...

Archeocaching pravidla asi porušuje, ale většina keší po archivaci zmizí, spíš zmizí ještě před archivací a ta je toho jen důsledkem.


  • 1

#11 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 9:19

A uprimne, myslite ze by Alex tu kes archivoval, kdyby se mu dostalo zpravy - Ahoj, kes jsem opravil, vymenil krabicku, vse je OK na miste. Ciste - suche. Proc to nekdo z tech cca 40 lidi neudelal?

 

Dle logů jsem nepoznal, že by měl autor o keš nezájem. Ještě v únoru psal o její obnově na jaře. 

 

 

02/09/2014

Keš je mimo provoz, zvláště v tomto počasí to nemá moc smyslu, na jaře se těšte na novou krabičku :-) Logy do prozatímního pytlíku uznávám.

 

Takže bylo to na žádost ownera? Nebo po vypršení 3 měsíčního hájení keše po označení jako disable? Tyhle informace mi tam chybí, což je určitě škoda a vede to pouze ke spekulacím.

 

Věřím, že to může být někdy otrava být reviewer, na druhou stranu by nemusel být Alex tak skoupý na slovo. U ostatních reviewerů se setkávám často alespoň s hlášky o termínu pro opravu atd. Tady přišla jako rána z čistého nebe bez požadavku a výhružné zprávy rovnou archivace :-(


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 27 březen 2014 - 9:22

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#12 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 9:30

Co je větší zlo: když si bodař bodne aniž by tam byl a stéblo trávy sešlapal, nebo když je zajímavá keška nadobro umlčena?

Archeocaching využívá porušení pravidla ownerem. Kdyby lovení krabiček po datu archivace jakože nějaký to pravidlo porušovalo*, to by bylo zabanovanejch :)  

 

Cejtím za preventivním locknutím trochu ješitnost. Jakokdyby revívra dráždilo, že se obchází jeho rozhodnutí.

Locknutím starý krabky přece nezabrání omylům co by mohly nastat po vzniku nové krabky na témže místě. Spíš naopak.

 

*neřešme teď ojedinělý případy, kdy keš šla do archivu pro nezákoné umístění.


  • 1
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#13 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 9:34


Cejtím za preventivním locknutím trochu ješitnost. Jakokdyby revívra dráždilo, že se obchází jeho rozhodnutí.

Locknutím starý krabky přece nezabrání omylům co by mohly nastat po vzniku nové krabky na témže místě. Spíš naopak.

 

Myslim ze na tohle ani ja ani kolegove uz nejak nemame cas :D Nerikam ze taky nemam spatne dny, ale fakt se snazim byt objektivni, spravedlivy a premyslet co delam, radsi se seberu, dam si sklenku vina a necham to na chladnou hlavu.... a ver ze mne jen tak neco nevytoci :) ... ale pamatuju si dobre :D


  • 1
Sopdet Reviewer
Reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj

#14 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 9:50

já souhlasim s tím, co se psalo na fb, že toho máte už tak dost a nechcete se ještě zabývat tím, proč se listing zamyká. Kor když by se tam ještě napsal důvod, určitě se najde nějakej jouda, co vám bude psát svoje názory :). njn, k rizikovému archeu patří asi i riziko logování :D
mpik: to občas čeknou sami kačeři při takové malé návštěvnosti, přece se nebude podporovat někdo, kdo to loguje od stolu :D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 9:56

Nezdá se mi, že by archeokešing byl proti pravidlům. Krabička má být po zrušení odnesena, dobrá, to je sice alibismus (KDO ji odnese?), ale prosím, proč ne, může být porušením pravidla, pokud tam zůstane. Archeokešing ovšem je hledání takových krabiček... hledání, prosimich, pane Kohn. A o tom není nikde ani slovo, myslím v regulích.

Odehrává se tu jen další typ zábavy na platformě geocachingu. Popravdě, ono už je naprosto jedno, jestli bude zapsán nález v listingu anebo nikoli - krabička byla hledána, byla nalezena, kačer se pobavil... zamčením listingu se nedosáhne ničeho, hledače archiválií to nezastaví. Dokonce přemýšlím, jestli takové zamykání "pro forma" není trošku proti pravidlům samo o sobě... a jestli ne proti pravidlům, tak proti přátelskému duchu jistě.


  • 8

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 9:57

Nejsem archeokačer, ale občas na nějakou vykopávku narazím.

Nechci kecat reviwerům do práce, i tak ji mají dost.

Mě by bohatě stačilo, aby se po zamknutí listingu o tom kačer dozvěděl alespoň z nějakého automatického logu od reviewera.

Kdyby log byl standardní, pak by se s ním dalo pracovat i třeba v Geogetu.

Teď se to dozví až při pokusu o zalogování a to je pro archeokačery pozdě. 


  • 7

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#17 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 10:09

Já teda na archeocachingu nevidím nic proti pravidlům, protože archivaci ta krabička nezmizne. Někdo má rád čístý logbook a někdo 10 let starou keš.

 

geoFukar: Geoget to už umí. Přídává tag locked. Ale je potřeba to aktualizovat přes GCLive.


  • 0

#18 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 10:17

 

geoFukar: Geoget to už umí. Přídává tag locked. Ale je potřeba to aktualizovat přes GCLive.

Dík. Furt se mám co učit.


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#19 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 10:17

ono to spíš není o porušení nějakého explicitního pravidla, ale o interpretaci toho co máš v hlavičce listingu archivované cache: "This cache has been archived, but is available for viewing for archival purposes", tedy že je to archiválie pro nahlížení a ne pro hledání.


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#20 Seb.Loeb

Seb.Loeb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 10:24

Ahoj, díky všem za plodnou a zajímavou diskuzi ;)

BTW, at mi pritelkyne napise, kes ji odemknu a muze se zalogovat

přítelkyně napsala Alexovi a už je zalogováno. Asi šlo o omyl nebo ukliknutí.

V našem případě ale vlastně vůbec nešlo o žádný archeocaching, protože když jsme keš našli, byla ještě viditelná, jen disablovaná :ph34r: .

Ruku na srdce, kolik ownerů disabluje keš kvůli špatnému stavu a ta přitom zůstane na místě a vesele se loguje ... vlastně i já mam jednu takovou :D

Což mi připomíná, že údržba keše volá ... :wacko:


  • 4




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama