Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

c:geo a offline navigace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 schmysaci

schmysaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2014 - 23:27

Ahoj. Prosím o radu. Hledal jsem odpověď ve vláknech, ale bezvýsledně. Mám takovouto potíž:

Postahuji si informace o kešce, včetně mapových podkadů. Dle rady z jednoho vlákna jsem si stáhl offline mapu ČR. Začala mi fungovat aktivní mapa. Jenže pokud jsem daleko od keše, tuto na mapě ani nevidím. Radar funguje dobře, ale asi je vhodné ho používat až relativně blízko cíle. Pokud místo radar vyberu mapy a navigaci chůze, telefon hlásí, že bylo ztraceno datové připojení. Myslel jsem, že ho nepotřebuje, když informaci o poloze bere ze satelitů a těch má k dispozici dost. Opravdu mi nebude chodit klasická navigace ke kešce bez datového připojení? Offline? Pokud datové připojení povolím, vše funguje, jak má...

Moc děkuji za všechny dobré rady :)


  • 0

#2 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 5:35

Co máš za telefon?
  • 0

#3 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 7:32

Projdi si nabídku nastavení jestli je dobře zadaná cesta na tu offline mapu. Datové připojení opravdu třeba není, koukni se co máš kde zaškrtnuto. Pokud jsi daleko od keše, je třeba zvolit větší měřítko mapy aby se tam vešla tvoje pozice i keš.


  • 0

#4 schmysaci

schmysaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 7:46

Mám pocit, že už jsem vše prošel. Vypadá to opravdu na chybu v nastavení. Jenže nevím kde :(. Používám Samsung Galaxy ACE II.


  • 0

#5 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 9:11

Není spíš problém v tom používání aktivní mapy? Telefon se asi snaží stahovat keše v okolí.


  • 0

#6 schmysaci

schmysaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 9:38

Já jsem na aktivní mapě pouze zkoušel, zda do telefonu "propadla" mapa ČR. Dokud jsem jí neměl staženou, byla to jen bílá plocha na které se zobrazovala čára dle mého pohybu.

Pro navigaci jsem aktivní mapu používat nechtěl a spouštím si v menu u vybrané keše navigace - mapy (chůze). Telefon píše, že načítá podklady pro navigaci a pod touto hláškou je vidět mapa. Nicméně po chvíli telefon zahlásí

" ztratilo se datové připojení" a vrátí se do původní obrazovky s popisem keše. Mám nastaveno určování polohy ze satelitů ( kompas i radar fungují). Nicméně " klasická" navigace ke keši funguje jen doma, kde se telefon může připojit k WIFI.

No a pak mi nezbývá, než používat aktivní mapu. Mohu si určitě zmenšit měřítko, ale pokud budu od keše daleko, obávám se, že na displeji telefonu bude problém určit kde jsem já, resp. jakým směrem se pohybuji :(.

Tak nevím...


  • 0

#7 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 9:45

A jsme doma. Nespouštěj Navigaci, to je googlovská aplikace s jejich mapou. Musíš dát Menu a pak Zobrazit na mapě. Pokud máš dobře nastavenou off-line vektorovou mapu, měla by se ti keš zobrazit na ní.


  • 0

#8 schmysaci

schmysaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 9:55

Bezva. Jsem rád, že se najdou lidé, kteří se v dané věci orientují a ještě jsou ochotni se o své zkušenosti podělit :).

Tuto radu vyzkouším o víkendu, při hledání keše na Krakovci. Pak dám vědět, jak jsem dopadl. Trochu mně znervózňuje věta " Pokud máš dobře nastavenou off-line vektorovou mapu", ale nemám telefon u sebe, tak to nemohu hned vyzkoušet. Každopádně děkuji.


  • 0

#9 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 10:01

Trochu mně znervózňuje věta " Pokud máš dobře nastavenou off-line vektorovou mapu", ...

 

No mapa musí být uložená někde na kartě a v Nastavení c:gea na ni ukážeš ve volbě Složka s offline mapami. Pak volbou Vyber mapový zdroj ji nastavíš jako aktivní. Pak by měla být funkční při off-line práci.
 


  • 0

#10 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 10:03

No mapa musí být uložená někde na kartě a v Nastavení c:gea na ni ukážeš ve volbě Složka s offline mapami. Pak volbou Vyber mapový zdroj ji nastavíš jako aktivní. Pak by měla být funkční při off-line práci.
 

 

Případně ještě nastavit mapové téma, ale i bez toho se mapa zobrazí (jen né úplně).


  • 0

#11 schmysaci

schmysaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 10:19

Aha. To jsem určitě včera po půlnoci dělal :). C:geo si, na kartě, našla mapové podklady sama. Mapové téma jsem nestáhl, protože už jsem na to neměl sílu. Tak vám všem děkuji a po víkendu se ozvu. Díky vám by to mohlo být v pohodě ;).


  • 0

#12 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 10:59

Mapové téma si určitě stáhni (to první bez té dvojky v názvu), jinak se ti na variantách gccz a ee nebudou zobrazovat například vrstevnice a ty jsou někdy dost podstatné :)


  • 0

#13 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 16:00

Ahojte,

chtěl bych se zeptat: Jde C:Geo nastavit tak, abych při logování v terénu odesílal logy na GC.com, ale ne přímo do logbooků keší? Jen jako field notes, které se objeví na profilu. Abych mohl upravit, doplnit, a až poté "odeslat" ?  Tak, jak funguje třeba Handygeocaching...  Jooo, škoda že HG není na android:-(

Nějaká položka Offline logování tam v menu je, mám ji zaškrtlou. Ale logy mi jdou rovnou do logbooků keší...:-(

Předem díky za radu.


  • 0

#14 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 16:58

Offline logování funguje jen u uložených keší. Když si v nastavení povolíš offline logování a třeba i nějakou tu šablonu (pozor nefunguje automatické číslování protože pořadí to kontroluje online nebo s posledním známým stavem), tak když si otevřeš keš dáš volby a tam je možnost "zapsat návštěvu (offline)" (tahle volba tam je i když máš keš z aktivní mapy a neuloženou, ale nepůjde ti pak fieldnote odeslat, app si ho ale i přes to pamatuje a po uložení kešky ti ho umožní odeslat, je to taková zvláštnost) pak se ti otevře nabídka jaký z logů chceš zvolit, nebo co s ním chceš udělat. Na konci je i možnost "zalogovat návštěvu" stejně jako ti to asi dělá teď, tato volba slouží i k editaci předpřipraveného logu, třeba kdyby jsi chtěl doplnit poznámku

 

Na konci dne když budeš chtít fieldnoty odeslat tak si otevřeš seznam v jakém jsi kešoval, dáš správa, export, poznámky z terénu a připravené logy se ti odešlou na web gc.com. Můžeš odeslat fieldnoty z více seznamů a oni se na gc.com seřadí podle času vytvoření.


Tento příspěvek byl upraven od Werki: 08 květen 2014 - 17:00

  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#15 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 10:33

Jo přesně jak píše Werki. Je to de facto stejné jako u HG, kde jsi sbíral keš od keše své fieldnotes a až jsi dolovil, šel jsi do menu Field Notes a najednou jsi je odeslal. V c:geo musíš buď do každého seznamu zvlášť, kde jsi lovil, anebo si zvolíš seznam <Všechny keše> a v menu Správa dáš export Poznámky z terénu se zaškrtnutou volbou "Nahrát na geocaching.com".

Po nahrání logů na GC.com a jejich zpracování na GC-stránkách je dobré v c:geo v těch samých seznamech provést volbu "Smazat offline Logy", aby se ti tam nepletly při příštím exportu.


Tento příspěvek byl upraven od ubuster: 11 květen 2014 - 10:37

  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#16 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 14:11

Díky za rady. Tak se zdá, že se mi to podařilo:-))  Je to trochu složité, že se musí ty keše ukládat, a teprve poté logovat...  Ale vypadá to, po mnoha marných pokusech, že to opravdu funguje. Díkeš.


  • 0

#17 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 14:23

Přeci jen ještě:  Když jsem logoval z HG, tak se mi odkaz na  fieldnotes (pokud v něm byly) objevoval přímo na úvodní stránce Geocaching.com.   Tyto, ze C:geo se objeví až při rozkliknutí odkazu v pravo dole.  Jde nastavit, aby to vyskočilo na té úvodní stránce? 


  • 0

#18 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 15:54

Tak já mám v záložkách uložený link rovnou na profil a odkaz na nezalogované FN se mi objevuje přímo nahoře pod hlavičkou v červeném poli. To bude nějaký divný, buď nějaké FN máš nahrané a zobrazuje se ti upozornění a nebo nemáš. O žádném nastavení nevím, ale zkus projít profil. Rozdíl mezi FN z HG nebo c:geo bych neviděl, pořád to je prostě jen textový soubor obsahující informace v určitém pořadí.


  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#19 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 20:57

To jsem si také myslel. Ale několik field notes jsem si cvičně naposílal, ale nikdy se nezobrazí odkaz na hlavní stránce:-( Asi se s tím dá žít:-))) Nesmím zapomínat, že jsem logoval:-)  Dřív mě to hned trklo:-)

 

A ještě další drobnost: V HG se mi při logování automaticky zobrazoval čas logování.  V C:geo se mi nepodařilo nastavení najít. Jde to, nebo bych čas musel psát ručně? 


  • 0

#20 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 19:29

To je fakt záhada, ale řikám mě to funguje normálně :)

V nastavení logování jde vložit šablonu, jmenuje se to podpis, aktuální čas se vloží tagem [TIME], ale je tam nápověda a jinak tam jde napsat v podstatě cokoliv včetně entrů. Jediné co nefunguje je číslování nálezů, protože to porovnává vždy aktuální stav a ten se s logováním do FN nemění, ale to jsem už psal ;)


  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama