Přejít na obsah


Fotka

Fair trade - co nejbizarnějšího jste našli v keši?


Nejlepší odpověď Smrk , 25 červenec 2014 - 9:29

Nedávno se mi v Chotěboři přetrhla šňůrka, na které mi visí navigace a za dvě minuty jsem v keši našel novou :-)

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#1 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 19:17

České pojetí "Fair trade" je občas trošku svérázné, a tak můžeme v keších narazit na nejrůznější předměty, které by tam člověk opravdu nečekal. V jedné naší kešce jsme tak před časem nalezli starou vybitou kapesní svítilnu, v kešce na úbočí bájné hory Říp se pro změnu zabydlela stará nabíječka od mobilu Samsung.  Nejčerstvější bizarní nález se nám podařil před týdnem v další naší kešce, kde někdo zanechal utržený 3,5 mm konektor od sluchátek.

 

Nacházíte při svých toulkách také takové netradiční "poklady"?


  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 19:58

Zubní protéza. Já osobně jsem si jí při odlovu nevšiml. Už tam prý není. EDIT: Jo a ponožky jsem našel v keši... Nejspíš použitý a od mudlů. Ty zuby asi taky...

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 25 duben 2014 - 20:08

  • 1

#3 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 20:13

Jednou jsme našli redukci z 6,3 na 3,5 jack, což se hodilo, takže jsme si ji vzali a s úsměvem odešli (už ani nevím, za jakou hračku jsme ji směnili).


  • 0

#4 milanoxx

milanoxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 20:15

Já loni při kontrole své kešky GC20EHC jsem v ní našel čisté dámské kalhotky.


Tento příspěvek byl upraven od milanoxx: 25 duben 2014 - 20:18

  • 0

#5 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 20:17

Kondom, petardu a mýdlo z nějakých aerolinek.


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 20:50

Hm, nedávno jsem to psala do logu, v "pivní keši" věnované místnímu pivovaru v Třeboni, kde se měly měnit věci související s pivem, mezi poměrně velkým množstvím víček - korunek od piva byl také prezervativ. Možná mi někdo vysvětlí, jakou má souvislost s pivem, pokud to nemělo připomínat starý rádobyvtip o tom, po kolika pivech se komu líbí každá. :ph34r:  Chtěla bych vidět toho, kdo bude takový kaskadér, že ho vyzvedne a použije. B)

Jinak stále poměrně často nacházím v keších lízátka a bonbony, ty pokud nezapomenu po zalogování rozbalím a někam o kus dál položím pro mravence + píšu do logu delší vysvětlení, co do keše NEPATŘÍ. Různého odpadu je v keších fakt neskutečné množství, od oříšku nebo žaludu sebraného vedle keše až po běžné kameny, použitých lístků, dva roky starých kalendáříčků. 

Co se mi naopak líbí jsou bezpečnostní prvky od BESIPu - odrazky sovy, jednu jsem vyměnila a druhou mi přivezl kolega, protože ví, že sovy mám ráda. Jednu vozím v autě a občas si ji v noci připnu na batoh nebo tašku, když jdu kus pěšky po silnici. Kdo má k těmhle věcem přístup a dává je do keší, má u mě palec nahoru. :)

 

Ještě jeden nález byl super - na keši v šachtičce, kterou den přede mnou předchozí kačeři špatně přikryli, ležela myška. Původně jsem ji považovala za jednu z hraček, kterými někteří owneři chtějí udělat radost dětem, ale ejhle, byla to čerstvě chcíplá obět předchozích návštěvníků, z keše už se nedokázala dostat. A vlastně i další keš v pařezu, kde v přístupu k ní narostla houbička, i jsem udělala fotku a přidala k logu. Tohle bylo lepší než samotnáý obsah keší.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 25 duben 2014 - 21:16

  • 2

#7 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 21:00

Živýho Hlemýždĕ
  • 0

#8 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 21:15

Já loni při kontrole své kešky GC20EHC jsem v ní našel čisté dámské kalhotky.

Já už našla spoďáry 2x, ale vždy byly o pár čísel menší, takže jsem neměnila.  :lol: 


  • 0

#9 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 21:40

Když  založíte kešku velikosti regular vybavenou novými dárečky v hodnotě kolem 300,- Kč a po pár měsících v ní najdete kromě logbooku a okousané tužky jen pár kamínků z cesty, loňský žalud a trochu jehličí, tak vás přejdou iluze o nějakém fair trade.

Jednu z nejhnusnějších věcí, které jsem našel v keši byl kožený značně jetý obojek na psa. Celá keška a věci v ní smrděly, jako ... no jako zmoklý pes.


  • 1

#10 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 21:51

Cigaretu.  :wacko:


  • 0

#11 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 22:41

Jinou keš?


  • 4
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#12 Godfrit 32

Godfrit 32

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2014 - 18:18

Co mě se nejvíc líbilo byl Svinovací metr opatřeným nalepeným logem GC, který používám dodnes při stavbě kešek :D Pak hakysák, hopíka, nálepku GC... A z těch hnusných to bylo Cigáro, napůl nakousaná oplatka (koukl sem na oplatku a ona se koukla na mě....tak dlouho tam byla... :D), šprcguma a posmrkaný kapesník... :D


  • 2

#13 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2014 - 18:55

H*v*o. Smallka plná


  • 0
Dík Jezevčík
Vložený obrázek

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2014 - 19:01

H*v*o. Smallka plná

 

Bohužel kvůli tomu jsem už vyhazoval 2 své kešky :-(

 

Místo jedné své keše (plastová lock&lock krabička) jsem taky jednou uklízel prázdnou velkou sklenici od okurek, která byla na tom samém místě... :-(

 

Nad tím, že se prostě nedá udržet fairtrade to se ani nepozastavuji. Prostě občas dostanu od babičky nějaké věci, hračky a drobnosti, tak je dám do keší, a nemusí to být ani na výměnu.

O to více potěší naplněná keška k prasknutí, i když osobně pak nic neberu.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 26 duben 2014 - 19:03

  • 0

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2014 - 19:12

Našel jsem manžetové knoflíčky a švýcarský nůž. Já zase dal do kešky elektronický tetris. Keška ale šla blbě zavřít, takže se zamáčknul spouštěcí čudlík. A když tu keš někdo otevřel, ozvala se melodie a hra se pustila :-)


  • 4

#16 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2014 - 21:39

Dnes jsem našel kešku, jinak moc pěknou, na krásném a romantickém, i když dávnou tragédií poznamenaném místě, která obsahovala snad vzorově vše, co by v kešce nemělo být - nic jsem tam prosím nepřidal. Jen ten kondom, kterých jsem ostatně našel v keškách už několik nepoužitých (použité se válely vždy vedle kešek), tam chyběl.

Přiložené miniatury

  • Justýnka keška.jpg

  • 1

#17 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2014 - 22:02

Najít se dá leccos, ale, trochu odbočím - co si myslíte o tomto?: jednou jsem se u keše plné plyšáků, setkala s reakcí jedné poučené nekačerky, která tam byla se mnou a spolu s námi její pětiletá holčička. Ta malá mi vydatně pomáhala s hledáním krabičky a pak jsme provedly výměnu za jednoho z plyšáků. Pak ale její maminka po chvilce na dcerku: Nedávej si to k puse, kdo ví, kdo to všechno držel v ruce... Zarazila jsem se, ale svou logiku to mělo. Rodičové kačeři - jak vy vlastně přistupujete k těmhle trofejím? :-)


  • 0

#18 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2014 - 22:23

Smrk: Když je v keši něco na baterie, nemělo by to tam být bez nich?

Zerthe: Ta paní měla asi pravdu... navíc se do keše může dostat voda nebo nějaká nečistota, hlína...

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 26 duben 2014 - 22:28

  • 1

#19 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2014 - 22:55

Dnes jsem našel kešku, jinak moc pěknou, na krásném a romantickém, i když dávnou tragédií poznamenaném místě, která obsahovala snad vzorově vše, co by v kešce nemělo být - nic jsem tam prosím nepřidal. Jen ten kondom, kterých jsem ostatně našel v keškách už několik nepoužitých (použité se válely vždy vedle kešek), tam chyběl.

Co by za takový obsah občas dala Slaneček :-D


  • 0

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2014 - 22:57

Smrk: Když je v keši něco na baterie, nemělo by to tam být bez nich?

...

Proč by to mělo být bez baterií? Aby nevytekly? Takovou tu placatou čočkovou baterii jsem vytéct neviděl. A napětí na zabití člověka tam není :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama