Přejít na obsah


Fotka

anonymní nekontaktovatelní kačeři díky aplikaci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 8:10

Překvapilo mě díky threadu u GS, že když si zaplatíte a stáhnete oficiální aplikaci, nemusíte mít validovaný účet (ověřený e-mail) a přesto lze hledat a logovat kešky (jako třeba účet s 35 nalezenými). V tom vlákně si američtí kačeři stěžují, že takových nováčků přibývá, stáhnou si aplikaci a jdou na nejbližší kešku, kde třeba vezmou travel bug nebo geocoin a ponechají si ho. To se stává i normálně, ale u těchto je problém, že nejsou kontaktovatelní a tudíž jim nelze vysvětlit, že něco dělají špatně.

 

Řešili jste někdo tento problém u nás?


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 10:38

O něčem takovém slyším poprvé.


  • 0

#3 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 11:24

Moc krásně si Groundspík řeže větev na které sedí... To je taková absurdní blbost, že se mi tomu ani nechce věřit...


  • -1

#4 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 11:39

Mno ono stejně i u ověřených mailů když někomu napíšu tak dost často neodpoví. Takže ono to přijde nastejno.


  • 2

#5 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 11:41

Kdo si chce kaslat na pravidla (treba ohledne TB), tak si tam da stejne email, ktery nepouziva...


  • 2

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 13:30

Vyloženě nevystopovatelný není prakticky nikdo, ale je otázka, jestli ho má šanci vystopovat majitel coinu.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 15:17

Řešili jste někdo tento problém u nás?

 

Jo, já to řešil zrovna onehdy - odvezl jsem dva pěkný GC do New Yorku, kde jsem jak blb ještě pečlivě hledal nějakou aspoň trošku slušnou kešku, aby se neztratily. Obratem to vyzvedl nějakej maník s pár hodin čerstvým účtem, dokázal se i zalogovat, v logu u kešky se dokonce i vyfotil, zvládnul i grabnout ty GC ale našel čtyři kešky a nic. Kontaktovat nejde, protože nemá validovaný účet a dva pěkný GC jsou v ....  :(

 

Dotčený geocoiny: Mega Moravia 2012 a Dreamcoin


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 15:23

On to není, pokud vím, problém nějaké aplikace. Mám dojem, že i při normálním účtu na netu lze nahrávat keše do navigace a logovat, aniž by člověk ten účel z mailu validoval. Navíc hafo lidí má na geocaching úplně zvláštní mail, založit si ho je otázkou pár vteřin, a na odstřihnutí pak stačí zrušit přesměrovnání/přestat na něj chodit.


  • 0

#9 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 16:45

Jsem rád, že se toto téma otevřelo. Setkal jsem se s případem, že prvokačerka (1 FI) zapsala krátký log a vystavila k němu fotku, kde stojí u schovky tak, aby byla vidět celá její postava i otvor skrýše, v ruce třímá keš. Slastný úsměv. Chtěl jsem jí napsat a jemně vysvětlit, že tu fotku ať si nechá pro soukromý archiv, ale ouha, nevalidovaný účet, nelze kontaktovat.

Tady konkrétně to nevadí, je to běžné D/T městského typu, nechávám to na ownerovi. Ale proč systém umožňuje logovat bez validace?

 

Druhý problém je použití ten-minute mailů, ale ten nevyřešíme.


  • 0

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 16:48

Jsem rád, že se toto téma otevřelo. Setkal jsem se s případem, že prvokačerka (1 FI) zapsala krátký log a vystavila k němu fotku, kde stojí u schovky tak, aby byla vidět celá její postava i otvor skrýše, v ruce třímá keš. Slastný úsměv. Chtěl jsem jí napsat a jemně vysvětlit, že tu fotku ať si nechá pro soukromý archiv, ale ouha, nevalidovaný účet, nelze kontaktovat.

Tady konkrétně to nevadí, je to běžné D/T městského typu, nechávám to na ownerovi. Ale proč systém umožňuje logovat bez validace?

 

Druhý problém je použití ten-minute mailů, ale ten nevyřešíme.

 

Přesně - nechápu, že systém umožní založit účet bez validace, to mi prostě hlava nebere. :wacko:

Jinak pokud jde o tu fotku, tak to bych s klidem smazal.


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 13 květen 2014 - 17:03

Nevim, ale mozna by to slo resit tim, ze by slo se registrovat na zaklade poznamky od nejakeho provereneho clena. Ale to ma taky hodne zaporu...

Validace je proste potreba, ale jeste by to chtelo pripadne zrusit ucet, pokud je pocet nalezu velmi maly a od posledniho uplyne hodne casu.

Ale neni to jednoduchy....


  • -2

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#12 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 17:28

Nevim, ale mozna by to slo resit tim, ze by slo se registrovat na zaklade poznamky od nejakeho provereneho clena. Ale to ma taky hodne zaporu...

Validace je proste potreba, ale jeste by to chtelo pripadne zrusit ucet, pokud je pocet nalezu velmi maly a od posledniho uplyne hodne casu.

Ale neni to jednoduchy....

S tim rusenim by to asi nebylo uplne fer. Ja sama se treba zaregistrovala, nasla par kesi a skoro na rok povesila GC na hrebik. Pak jsem mela hodne pomaly rozjezd a teprve asi po roce a pul jsme do toho spadla, momentalni stav totalni geozavislost. Ale kdyby mi nekdo po roce ten ucet smazal ze malo hledam, asi bych praskla GPS o zem jako Hitler a nikdy bych se skutecnym kacerem nestala.


  • 1

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 17:31

Ale na co ta validace pomůže? Neni přece žádnej problém založit si mail blbec@centrum.cz, z něho validovat nick a pak už ten mail v životě nepoužít. Po půl roce nebo po roce se zruší sám a je to jako by k validaci nedošlo. Mnohem rozumější by bylo zavést možnost vzkazů přímo na GC.com, který by se člověku zobrazovaly inhed po přihlášení tam, takže by nemohl lovit a logovat a pošty si nevšimnout.


  • 3

#14 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 13 květen 2014 - 17:32

@evidlo: No chtelo by to vymakat, ale samozrejme by musel nejdriv prijit varujici email, pripadne me napada, treba se znovu autorizovat emailem....Bez varovani rusit to asi ne....


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#15 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 18:32

Už je to i zde. Nový nekontaktovatelný kačer si zapisuje logy, ale taky popisuje, kde se krabky nacházejí. Co s tím? Mazat logy? Stejně je nekontaktovatelný.


  • 0

#16 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 19:03

No tak máznutím logu to vyřešíš, to je v takovém případě jediný možný způsob komunikace.

 

Jinak jak říká Jacka, že mnozí použijí jednorázový e-mail a ten pak expiruje - proto se v tom americkém vlákně objevují návrhy na občasnou/pravidelnou revalidaci, kdy by se na e-mail registrovaný k účtu zaslal link, který je potřeba prokliknout, do té doby by byl účet nepoužitelný.

Asi to v takové podobě není průchozí, ale má to logický základ - je v zájmu geocaching.com, aby nálezce a zapisovatel logu byl kontaktovatelný (např. z výše uvedeného důvodu, když si vyzvedne TB, GC), u ownerů keší to platí taktéž. Přece jen to není registrace na nějaký zpravodajský server, tady se možné problémy dotýkají majetku jednotlivých kačerů - krabičky, mnohdy finančně nákladné skrýše, travel bugy/geocoiny. Čili občasné opakované ověření, že kačer je kontaktovatelný, je na místě.


  • 6

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#17 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2014 - 7:36

Ale na co ta validace pomůže? Neni přece žádnej problém založit si mail blbec@centrum.cz, z něho validovat nick a pak už ten mail v životě nepoužít. Po půl roce nebo po roce se zruší sám a je to jako by k validaci nedošlo. Mnohem rozumější by bylo zavést možnost vzkazů přímo na GC.com, který by se člověku zobrazovaly inhed po přihlášení tam, takže by nemohl lovit a logovat a pošty si nevšimnout.

 

Jasně ale validace dává aspoň nějakou šanci - většinou jde totiž spíš o neznalost, než o záměr.


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#18 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2014 - 8:30

Účet mazat nemůžeš. Je hodně lidí, u kterých tato zábava prostě vyšumí, ať už z omrzení, nebo návalem povinností, stěhováním, rodinou a pod. Ale část těchto lidí se po nějaké době zase ke geocachingu vrátí. Viz třeba evidlo ;)

 

Můj návrh je stanovit dobu, po které se účet zablokuje pro logování (1 rok ?). Prostě se pak bude muset takový zamrzlík přihlásit na gc.com, tam se doví, že má pozastavený účet a že může pokračovat revalidací. Dostane mail, klikne si ´revalidate´ a je zpět mezi živými.

 

Rozhodně bych neumožnil logovat nevalidovaným (před první validací i po expiraci, viz výše).

 

Pevný interval pro revalidaci mi přijde násilný. Obtěžoval by všechny fungující kačery a minul by většinu těch, kvůli kterým byl nastaven.


  • 3

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#19 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2014 - 10:43

Ono je to jak píše Jacka. Spousta lidí má nějaký e-mail, který ve finále používá jen na "nějaké registrace" kam nechtějí dávat svůj normální e-mail. Často jej dlouho nepoužijí a je jim zablokován/zrušen. To co píše r6ak s tou revalidací by bylo řešení v případě, že by ho GS aplikoval nejen do webové stránky ale i do aplikace (což vzhledem k tomu, jak přistupujou ke změnám asi nebude jen tak...).

 

Co se týká těch logů, nedávno jsem taky řešil prvonálezce na své keši, který zalogoval pouze smajlíkem a k němu přidal fotku uložení keše, tedy ji prozradil. Fotografii jsem smazal, smajlíka nechal. Napsal jsem mu vzkaz, normálně slušně, že tohle se nedělá, ale nikdo neodpověděl.


  • 2

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#20 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2014 - 12:40

Mně vrtá hlavou jedna věc: Podle čeho systém pozná a stanoví, že je někdo "Inactive member". Zarazilo mě to nedávno při setkání s profilem prasanda 15 ( http://www.geocachin...f7009f1081&ds=2  ) . Uživatelka má Last visit v únoru a v dubnu, kdy jsem ji chtěl kontaktovat ohledně možné údržby její keše, už jí na profilu najdu viset Inactive member. Přitom spousta jiných uživatelů má od Last visit třeba rok, rok a půl a přes profil se pořád jeví normálně kontaktovatelně. 

 

Trápí mě ta otázka už několik týdnů, ale teď teprve ji mohu položit veřejně, protože RW mezitím onu zmizelou keš Hamburger z 30-ti leté války GC167B8 už zjistil a disabloval, a já ji tedy už upozorněním na ni o nic víc nezaříznu. Naopak, protože pro nejbližší dva víkendy se na "půl dvanáctou" dalmatisnkého okruhu s velkou pravděpodobností nedostanu, hledá se někdo další, kdo by ji ještě dokázal zachránit. Přimlouvám se za to, protože na rozdíl od mnoha jiných tahle keš celkem smysluplně přivádí lidi k zajímavé venkovské památce.


Tento příspěvek byl upraven od Toniczech: 14 květen 2014 - 12:44

  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama