Přejít na obsah


Fotka

Hledam zajemce o okruhove zavody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 13:53

Zdravim. Uz pul roku planuju napsat povidani o historii puvodniho brnenskeho Masarykova okruhu, zalozit tematickou tradicionalku jako MasOkrIII a uzavrit tak celou serii. Dnes jsem si nalil cisteho vina: kdyz jsem to neudelal do ted, asi bychom cekali vecne. Takze nyni hledam nejakeho motohistorika, ktery by si prosel par odkazu a napsal nejaky smysluplny a čitelny kompilat, osperkoval ho mapami a obrazky a pouzil jej jako hodnotny a informativni listing cache. Samotnou cache si samozrejme muze v ramci serie nakonec i fyzicky zalozit, ale kdyby nebyl z kraje brnenskeho, muze to zustat na nas. Uprimne receno: privitali bychom, kdybychom ke cachi meli majitelska prava (vc. moznosti zasahovat do listingu).

Proč to všechno? Chceme už sérii uzavřít a nechceme to odfláknout. Navíc tu je pár slibů, pocit zodpovědnosti a tak. Není nic jednoduššího než uvést pár odkazů a sbohem, ale možná se podaří víc. Navíc spolupráce se v geocachingu vždy cení víc než sóloakce. Tož tak a dík.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 14:14

Uprimne receno: privitali bychom, kdybychom ke cachi meli majitelska prava (vc. moznosti zasahovat do listingu).Tož tak a dík.

Uprimne receno to je vychcanost.

  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 22:40

Jo! teď jsem to těm Fretkám dal! Jsem dobrej!!!

ááááááá to se mi udělalo dobře......
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 14:21

Uprimne receno to je vychcanost.

Uprimne receno jsi dost mimo. Proc hned Fretakum prisuzujes nejake spatne vlastnosti? Myslis, ze chteji mit vlastnicka prava kvuli nejake prestizi? Myslis, ze vlastnit cache je jen sranda? zadne starosti a prace navic? ... ja to chapu tak, ze vlastnicka prava potrebuji k tomu, aby mohli cache potom poskytovat servis - coz tezko bude delat nejaky ten dobrovolnik, pokud se prihlasi ja nevim z Chomutova... // Kdyz to takhle vyhlasili verejne, tezko se da predpokladat, ze by pak zkouseli publikovat listing bez uvedeni jmena toho, kdo provedl vyzkum a pripravu... no a pokud tam uvedeny bude a vsechna slava mu bude doprana, kde je nejaky problem, nebo vychcanost? .... // nevim, Fretaky poradne neznam, ale uz proto jim hned nebudu podsouvat spatne umysly...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 15:08

Uprimne receno to je vychcanost.

Když si prolistuješ statistiky Zasázené, tak uvidíš, že zakládání keší několika spoluautory není nic mimořádného. Vlastnická práva k úpravám listingu, disablování a tak podobně ovšem má ve skutečnosti pouze jeden z nich, to je vlastnost systému. Nechápu co se ti nelíbí na tom když někdo ve fóru hledá spoluautora s podobnými zájmy.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 9:24

Pred mesicem jsem mel nutkavy pocit, ze kdyz nectu fora, ze mi neco unika. Nevsilml jsem si gratulaci k moji stovce, ... kdyz jsem mel nejaky problem, a dotazal jsem se kamaradu, dostal jsem odkaz na fora ... a chodili mi do ICQ odkazy do fora "tohle uz jsi cetl?" ... Ted mam pocit marnosti a beznadeje. Ke kazdemu tematu se najde nejaky GENIUS, ktery pripoji MENTALNI SKOK v lepsim pripade "radoby vtipnou" poznamku. Boze, ...
A kdyz me nekdo pozada o pomoc, mam vzdycky na vyber, bud pomuzu, nebo nepomuzu. Ale proc hned nekoho napadat? Jak ja bych uvital, kdyby zakladatel noveho tematu mel moznost mazat prispevky techto mentalne retardovanych, konstruktivni diskuse neschopnych, totalne zabednenych tupounu!
Jak ja rozumim Fretakum! Mam stovky, no to jsem prehnal, desitky napadu, ale nemam cas na jejich realizaci. Den ma jen 24hodin, a nekolik z nich musim spat, nekolik pracovat, nekolik venovat rodine, ... Na zebricku prefenci proste obcas stoji neco vys. A verte nebo ne, starat se o cache, neni slava, je to zodpovednost, je to prace a je to zase cas. Drzim palce vsem, kteri jsou ochotni si na sva bedra brat dalsi a dalsi zavazi. Posilam temto vsem cisty severni vitr do plachet!


  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 0:16


ááááááá to se mi udělalo dobře......

Mě se teda z tebe udělalo špatně, když už si myslíš že máš právo někoho napadat a soudit, tak se alespoň prezentuj pod skutečným nickem slabochu, asi bys nikoho z očí do očí takhle urážet nedokázal, protože by si tě ostatní slušní lidé našli a nakopali by ti prdel zepředu.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 10:25


Hmm... mám tu výborný koláčky, možná by tě prospěly....ostatně když tak čtu tu diskusi.. Kdyby lidi více hulili, nebyli by k sobě tolik zlí... možná by se i přestali napadat na fórech......mám pocit, že hulení nemá v Brně vybudovanou tradici :-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 14:25

Uprimne receno napiste elaborat, uprimne receno vlozte fotky, uprimne receno vlozte mapky, uprimne to nekde schovejte a uprimne receno nam to jen tak prenechejte. Uprimne receno by se meli postarat o to, aby jim fungovalo to, co uz zalozili.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 14:30

Uprimne receno jsi dost mimo. Proc hned Fretakum prisuzujes nejake spatne vlastnosti?

Nechci se zastávat ani jednoho, ale ten Freťácký přístup to fakt může evokovat.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 10:00

Jak ja rozumim Fretakum! Mam stovky, no to jsem prehnal, desitky napadu, ale nemam cas na jejich realizaci. Den ma jen 24hodin, a nekolik z nich musim spat, nekolik pracovat, nekolik venovat rodine, ... Na zebricku prefenci proste obcas stoji neco vys. A verte nebo ne, starat se o cache, neni slava, je to zodpovednost, je to prace a je to zase cas. Drzim palce vsem, kteri jsou ochotni si na sva bedra brat dalsi a dalsi zavazi. Posilam temto vsem cisty severni vitr do plachet!

Ja jim teda moc nerozumim. Osobne si myslim, ze zase tolik prace by s tim listingem nebylo. Jenom za vcerejsek vidim u nich zalogovanych sedm kesi, takze otazka priorit to asi bude. Kdyz vim, ze neco nestiham, tak to nedelam a ani neslibuju. Nikdo je prece k nicemu nenuti a jestli to bude serie je myslim kazdymu jinymu tak trochu fuk.
Veta "mame rezervovanou jednu lokalitu" je mi nejasna uz vubec. Dokud kes neni schvalena, tak jako by nebyla.
Starat se o dobrou cache je slava, ne ze ne, kazdy te v logu chvali a ty mas pocit zadostiucineni zes neco udelal dobre a rozdal trochu radosti.
Kdo v tom vidi jen praci a prekazku v dalsich aktivitach (napriklad v geocachingu), mel by dvakrat merit a jednou rezat.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 14:43

Je nam uplne putna, kdo bude napsan jako vlastnik cache. Kdyz to nebude v nasi serii, vzdavame se samozrejme i snah o jakekoli ovlivnovani (krome toho, ze mame pro vlastni cache "rezervovanu" jednu lokalitu).

Kdyby se ale podarilo spolupracovat na uzavreni serie, radi bychom nejakou formou spolupracovali. Uz jen proto, ze listing cache c. III je jiz nekolik mesicu zalozeny, ceka jen na naplneni obsahem. Marne. Intenzitu spoluprace si muzete urcit sami, my bychom si to predstavovali tak, ze dodate clanek, my jej zhatlamatlime, zalozime pikslu a budeme vse dale kontrolovat a udrzovat. Kdyz ale budete chtit udelat vsechno sami, vyhrazujeme si jen pravo "schvalit" listing, nez bude cache predana ke schvaleni. To jen proto, ze bude zarazena do serie, pod kterou jsme podepsani.

Pisu o tom sem tak rozvlacne, ponevadz me prekvapilo, ze ne kazdy pojem "spoluprace na zalozeni" chape stejne jako my. Ja napriklad slova "vse nam prenechat" chapu jako "vse prenechat p.t. obci cacherske k hledani a nalezani". Jsem snad sam?
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 10:16

Dokud kes neni schvalena, tak jako by nebyla.

To se Jarry pleteš, lokalita zarezervovat jde, (všechno se v pravidlech nedočteš) u rozsáhlých projektů je to dokonce nutnost. Není nic více frustrujcícho, když dojednáváš povolení vlastníka objektu nebo pozemku a trávíš tím spousty času a někdo, kdo to neřeší, ti tam mezi tím plácne pixlu a ty si pak připadáš jako blbec...
Samozřejmě se o tom rezervování moc nemluví, protože je to velice snadno zneužitelná věc a taky nemůžeš lokalitu blokovat rok. Musí být vidět činnost.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 15:04

Ještě jinak.

1. Hledáme člověka, který by nam helfnul s článkem o historii Masarykova okruhu. Chceme založit cache na toto téma.
2. Nabízíme název MasOkrIII pro Vaši cache, která se bude věnovat historii Masarykova okruhu. Jediné, co chceme, je právo "schválit" listing dříve, než jej pošlete ke schválení reviewerovi.

Nabízíme jakoukoli formu spolupráce mezi těmito dvěma extrémy. Spolupráce a seznamování se s fajn lidmi je pro nás to nejcennější, co nám může geocaching nabídnout.

Uf. Co je toto za vychcanost? Že nechcete, abych rezignoval na tendence poznávat své kolegy cachery, že nechcete, abych přišel o chuť s vámi spolupracovat? Že nechcete, abych se definitivně nasral a už nikdy nic nezakládal? Mám k tomu blízko jak snad nikdy.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 15:09

Ja napriklad slova "vse nam prenechat" chapu jako "vse prenechat p.t. obci cacherske k hledani a nalezani". Jsem snad sam?

Doslova jsi napsal: Uprimne receno: privitali bychom, kdybychom ke cachi meli majitelska prava (vc. moznosti zasahovat do listingu).
Mezi oběma výroky - ačkoliv zazněly ze stejných úst - jsou nepatrné rozdíly.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 10:36

To se Jarry pleteš, lokalita zarezervovat jde, (všechno se v pravidlech nedočteš) u rozsáhlých projektů je to dokonce nutnost. Není nic více frustrujcícho, když dojednáváš povolení vlastníka objektu nebo pozemku a trávíš tím spousty času a někdo, kdo to neřeší, ti tam mezi tím plácne pixlu a ty si pak připadáš jako blbec...
Samozřejmě se o tom rezervování moc nemluví, protože je to velice snadno zneužitelná věc a taky nemůžeš lokalitu blokovat rok. Musí být vidět činnost.

No ja tu rezervaci lokality pochopil jako ze na gc.com, tim ze zalozis listing, ale nedas to zatim schvalit. Uzemni rozhodnuti primo v terenu me nenapadlo, to opravdu pri tom mem troskareni neresim :-). Edit: Taky pisu, ze mi ta veta neni jasna vubec :-).
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 10:50

To se Jarry pleteš, lokalita zarezervovat jde, (všechno se v pravidlech nedočteš) u rozsáhlých projektů je to dokonce nutnost. Není nic více frustrujcícho, když dojednáváš povolení vlastníka objektu nebo pozemku a trávíš tím spousty času a někdo, kdo to neřeší, ti tam mezi tím plácne pixlu a ty si pak připadáš jako blbec...
Samozřejmě se o tom rezervování moc nemluví, protože je to velice snadno zneužitelná věc a taky nemůžeš lokalitu blokovat rok. Musí být vidět činnost.

Ha. Tak to asi nekomu skodim. :-( Mam rozdelany listing, jenze z toho zcela seslo, tak jsem myslel, ze kdyz : "The reviewers will not see this listing until you activate it." tak se nic nedeje, a ja jej pouziju na nejakou uplne jinou kes, na uplne jinem miste, nekdy v budoucnu. Takze ho mam radeji zaarchivovat, abych nekomu lokalitu neblokoval?
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 15:13

Spolupráce a seznamování se s fajn lidmi je pro nás to nejcennější, co nám může geocaching nabídnout.

Je otázne, jestli to platí i naopak.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 10:58

Ha. Tak to asi nekomu skodim. :-( Mam rozdelany listing, jenze z toho zcela seslo, tak jsem myslel, ze kdyz : "The reviewers will not see this listing until you activate it." tak se nic nedeje, a ja jej pouziju na nejakou uplne jinou kes, na uplne jinem miste, nekdy v budoucnu. Takze ho mam radeji zaarchivovat, abych nekomu lokalitu neblokoval?

Ne, myslim ze v pohode, pokud ten listing neni aktivni, reviewer ho nema ve fronte, tak ani neposuzuje jeho umisteni z hlediska konfliktu s dalsimi cachemi... domnivam se, ze neaktivnim listingem zadne misto neblokujes.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 11:35

Ha. Tak to asi nekomu skodim. :-( Mam rozdelany listing, jenze z toho zcela seslo, tak jsem myslel, ze kdyz : "The reviewers will not see this listing until you activate it." tak se nic nedeje, a ja jej pouziju na nejakou uplne jinou kes, na uplne jinem miste, nekdy v budoucnu. Takze ho mam radeji zaarchivovat, abych nekomu lokalitu neblokoval?

Ano, oni ho nemají ve frontě na schvalování, ale jinak ho vidí...resp. ho vidí sw který kontroluje volno v okolí. Je toho víc... a možná by bylo fajn i ty "nezdokumentované" funkce zdokumentovat :-) i když na druhou stranu by to možná spíše uškodilo... co se týče toho, že někomu z listingem škodíš... tak jak jsem uvedl, pokud se na cache nic neděje ...resp. pokud nejseš schopen okamžitě odpovědět v jakém stádiu příprav ta cache je, žádná rezervace neplatí a cache kolegy bude schválená... uváděl jsem tu jasný příklad s povolením vlastníka objektu... pokud ho máš ty a kolega né, tak má smůlu kolega... to slovo rezervace bych dal spíše do uvozovek. Rozhodně s tím nemůže nikdo argumentovat. Ale zájem je, aby byly cache pěkné, propracované a legální...takže doufám že chápete.
Jinak tvůj rozdělaný listing můžeš souřadnicově plácnout třeba k vám do baráku a nikomu vadit nebudeš..Ale tady v tom případě je to silné OT...spíš jsem jen Jarryho chtěl upozornit, že to tak být vždy nemusí... ale v konkrétním případě Freťáků to může být rezervace např. taková, že všem v okolí o tom úmyslu řeknou a poprosí je, aby tam nic nezakládali....to je asi rezervace nejlepší. Samo pokud nejsou vztahy takové jako tam mají....
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama