Přejít na obsah


Fotka

GPX soubor na GC.CZ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2006 - 13:15

Prave jsem stahnul gpx soubor ceskych cache a koukam, ze je v nem 388 waypointu se symbolem "Geocache" a 2558 waypointu se symbolem "Skull and Crossbones", coz vypada, jako bychom se vratili o dva roky zpatky v poctu aktivnich cache ;-) Muzete na to kouknout? Zrejme je nekde chyba v parsovani, protoze listingy na COM jsou v poradku. Dik.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2006 - 15:51

Tak jsem zvědavý, jestli na tohle někdo zareaguje, když se tady teď vedou řeči, že na hloupé příspěvky se nemá odpovídat ;-)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2006 - 16:26

Tak jsem zvědavý, jestli na tohle někdo zareaguje, když se tady teď vedou řeči, že na hloupé příspěvky se nemá odpovídat ;-)

Tak tedy já bych si dovolil.... Předesílám, že problém znám, již mi byl dosti NEVYBÍRAVÝM způsobem vysvětlen před pár měsíci. Vzhledem k tomu, že se považuji za prostého průměrného uživatele internetu, prosím webmastera o vysvětlení, proč je tento problém v poslední době trvalého rázu, případně co by mohlo z naší strany (uživatelské) pomoci k jeho odstranění. (technická pomoc, zpoplatnění stránek atp). Stránky geocaching.cz považuji za něco úžasného, zvláště při srovnání s jinými státy. Vím samozřejmě jak z uživatelského hlediska tuto pihu na kráse ignorovat a obejít (stránky geocaching.com, nebo Skýšotlač, nebo i jinak), ale není to tak trochu jako škrábat se levou rukou na pravém uchu? Děkuji za korektní odpovědi.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2006 - 17:59

... problém znám, již mi byl dosti NEVYBÍRAVÝM způsobem vysvětlen před pár měsíci ...

To zni zajimave - nebyly by podrobnosti? Stahuju to tak jednou do mesice, doted bylo vsechno v poradku, takze nebyl duvod ke stiznostem ;-) Ostatne jsem si nechtel stezovat, spis pomoct hlasenim probelmu. Jestli se to probiralo na foru, tak nevim, moc to nesleduju.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2006 - 18:37

To zni zajimave - nebyly by podrobnosti? Stahuju to tak jednou do mesice, doted bylo vsechno v poradku, takze nebyl duvod ke stiznostem ;-) Ostatne jsem si nechtel stezovat, spis pomoct hlasenim probelmu. Jestli se to probiralo na foru, tak nevim, moc to nesleduju.

Muj dojem je, ze se Groundspeak vrta v hard i soft varu a proto se pry posledni dobou casto (ja to jeste nezazil) obcas prihodi, ze aktualizace dat z GC.COM na GC.CZ neprobehne a kese se u nas zacnou tvarit jako zrusene. Nekteri zde si mysli, ze za to muze Honza, a nabizeji mu uplatky, aby to "spravil". Nejak nejsou s to pochopit, ze zavada neni na nasem prijimaci. Navrh, aby se v pripade neuspesne aktualizace ze zalohy vratil aspon predchozi stav zni rozumne, zatim se tak nedeje, jak je to schudne k praktickemu uskutecneni se nevi :-). Kdyz stahuju jednou tydne, mam pomerne cerstvou zalohu svoji a nemusim nabizet tisice korun odmeny.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2006 - 21:17

... a nabizeji mu uplatky, aby to "spravil". Nejak nejsou s to pochopit, ze zavada neni na nasem prijimaci. ...

Dik, uplatek nikomu nenabizim, slo mi jen o informaci kterou jsem dostal, takze uz se zacinam orientovat. Samozrejme zalohu mam a vim na cem jsem, takze to neni zadna traga, odfiltrovat archivovany kousky je celkem jednoduchy, kdyz uz clovek jednou ma waypointy ;-)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2006 - 21:30

Dik, uplatek nikomu nenabizim, slo mi jen o informaci kterou jsem dostal, takze uz se zacinam orientovat. Samozrejme zalohu mam a vim na cem jsem, takze to neni zadna traga, odfiltrovat archivovany kousky je celkem jednoduchy, kdyz uz clovek jednou ma waypointy ;-)

Viz moje vlakno Nabidka Uplatku...
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2006 - 0:30

A aktuálně to tedy lze stahovat jen některé dny nebo už to týdny nefunguje vůbec? :-/
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2006 - 1:44

A aktuálně to tedy lze stahovat jen některé dny nebo už to týdny nefunguje vůbec? :-/

A co si to takhle dohledat v té historii?
Tenhle dotaz tu někdo položí asi tak 3x týdně, tak to nepůjde přehlédnout ...

Jsou dvě cesty:
Stáhnout i archivované keše, souřadnice mají, jen ikona je jiná
nebo
použít Skryšotlač a vytvořit si soubor s kešemi sám.

  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2006 - 1:35

A co si to takhle dohledat v té historii?
Tenhle dotaz tu někdo položí asi tak 3x týdně, tak to nepůjde přehlédnout ...

Jsou dvě cesty:
Stáhnout i archivované keše, souřadnice mají, jen ikona je jiná
nebo
použít Skryšotlač a vytvořit si soubor s kešemi sám.

Nejak teto debate prestavam rozumet, nechavam si vsechny CZ cache prostrednictvim PocketQuery zaslat z GC.COM kazdy den, za cely rok se mi NESTALO ANI JEDNOU, ze bych data neobdrzel v poradku. Proto vymluvam GC.CZ na to, ze problem je na strane GC.COM (naposledy jakesi zahadne stourani v hardware) proste NEVERIM !!! Tento tyden, jiz potreti je valna vetsina kesi oznacena na GC.CZ jako nedostupna. Sorry ale pokud chcete opet poukazat na to, ze to delate zdarma mne nedojmete. Prave diky absolutni nespolehlivosti GC.CZ jsem si zaplatil PM a verte, ze bych radeji nez amikum nechal ty penize komukoliv zde v CZ, treba by se nasla forma jak udrzet poplatky v rozumne vysi tak aby je hradil dostatecny pocet keseru. Nejsem programator ale vybrat z 5ti emailu prilohu v XML a importovat do databaze preci nemuze byt takovy problem - jo neni to programove ciste ale FUNKCNI !!!! Predpokladam, ze autorsky mate tak jako tak osetrene publikovani dat z GC.COM takze na forme prevzeti dat nezalezi.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2006 - 7:22

Nejak teto debate prestavam rozumet, nechavam si vsechny CZ cache prostrednictvim PocketQuery zaslat z GC.COM kazdy den, za cely rok se mi NESTALO ANI JEDNOU, ze bych data neobdrzel v poradku. Proto vymluvam GC.CZ na to, ze problem je na strane GC.COM (naposledy jakesi zahadne stourani v hardware) proste NEVERIM !!! Tento tyden, jiz potreti je valna vetsina kesi oznacena na GC.CZ jako nedostupna. Sorry ale pokud chcete opet poukazat na to, ze to delate zdarma mne nedojmete. Prave diky absolutni nespolehlivosti GC.CZ jsem si zaplatil PM a verte, ze bych radeji nez amikum nechal ty penize komukoliv zde v CZ, treba by se nasla forma jak udrzet poplatky v rozumne vysi tak aby je hradil dostatecny pocet keseru. Nejsem programator ale vybrat z 5ti emailu prilohu v XML a importovat do databaze preci nemuze byt takovy problem - jo neni to programove ciste ale FUNKCNI !!!! Predpokladam, ze autorsky mate tak jako tak osetrene publikovani dat z GC.COM takze na forme prevzeti dat nezalezi.

Stáhnout celou ČR neni na 5 mejlů PQ. V PQ se archivované keše nenacházejí, archivovanou kešku poznáš tak, že se ve výsledcích PQ přestane objevovat, takže když se ztratí email, hned přibyde cca 500 archivovanejch navíc. To jen na okraj, jak to gc.cz technicky řeší netuším.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2006 - 8:36

Nejak teto debate prestavam rozumet, nechavam si vsechny CZ cache prostrednictvim PocketQuery zaslat z GC.COM kazdy den, za cely rok se mi NESTALO ANI JEDNOU, ze bych data neobdrzel v poradku. Proto vymluvam GC.CZ na to, ze problem je na strane GC.COM (naposledy jakesi zahadne stourani v hardware) proste NEVERIM !!! Tento tyden, jiz potreti je valna vetsina kesi oznacena na GC.CZ jako nedostupna. Sorry ale pokud chcete opet poukazat na to, ze to delate zdarma mne nedojmete.
.......

Já nějak nerozumím tomu, proč potřebujete každý den aktuální seznam keší z celé republiky?
Já si zpravidla vystačím s první až druhou stránkou nejbližších keší, větší rozsah potřebuji jen při cestování a to úspěšně používám Skryšotlač.

Nějak mi připadá, že si část uživatelů gc.cz neuvědomuje, že administrátor může mít občas i jiné priority, než zadarmo udržovat a vylepšovat weby svojich koníčků.

  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2006 - 9:49

Nejak teto debate prestavam rozumet, nechavam si vsechny CZ cache prostrednictvim PocketQuery zaslat z GC.COM kazdy den, za cely rok se mi NESTALO ANI JEDNOU, ze bych data neobdrzel v poradku. Proto vymluvam GC.CZ na to, ze problem je na strane GC.COM (naposledy jakesi zahadne stourani v hardware) proste NEVERIM !!! Tento tyden, jiz potreti je valna vetsina kesi oznacena na GC.CZ jako nedostupna. Sorry ale pokud chcete opet poukazat na to, ze to delate zdarma mne nedojmete. Prave diky absolutni nespolehlivosti GC.CZ jsem si zaplatil PM a verte, ze bych radeji nez amikum nechal ty penize komukoliv zde v CZ, treba by se nasla forma jak udrzet poplatky v rozumne vysi tak aby je hradil dostatecny pocet keseru. Nejsem programator ale vybrat z 5ti emailu prilohu v XML a importovat do databaze preci nemuze byt takovy problem - jo neni to programove ciste ale FUNKCNI !!!! Predpokladam, ze autorsky mate tak jako tak osetrene publikovani dat z GC.COM takze na forme prevzeti dat nezalezi.

No problem asi bude v tom, ze geocaching.cz nepouziva k aktualizaci sve databaze premium member pocket queries. To by z legalniho hlediska slo delat asi opravdu tezko.
Kdyz uz pouzivas tak OSTRA slova, tak tady prestan rypat, tim programatorem se stan a udelej to lepe (pokud mozno ale tak, abys neposkodil ostatni).
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2006 - 10:53

Nejak teto debate prestavam rozumet, nechavam si vsechny CZ cache prostrednictvim PocketQuery zaslat z GC.COM kazdy den, za cely rok se mi NESTALO ANI JEDNOU, ze bych data neobdrzel v poradku.

Jakozto placena sluzba je PQ neco uplne jinyho, ve smlouve mas jasne uvedeno, ze nebudes poskytovat data dalsim (neplaticim).
Pripomenu jenom pro ilustraci, jak by to taky mohlo vypadat pripad tohoto webu
Tam jsem se ja kdysi poprve s geocachingem seznamil. Mel taky (uz pred lety) aktualni graficky zpracovanou databazi waypointu s moznosti si tam pointy celosvetove vyhledat a stahovat. Od jiste doby (viz diskuze tamtez) mu neni ze strany Groundspeaku (GEOCACHING.COM) umozneno data stahovat (resp. uverejnovat).
Takze frajeri budme radi, ze to tady zatim jde aspon vetsinu casu. Je taky mozny, ze uz se tu data neobjevi vubec. Kdo ma potrebu byt denne aktualne v obraze pro celou republiku (Evropu, World) musi holt neco udelat navic, nez jen klikat.
A hlavne neobvinujme ostatni jak jsou neschopni, kdyz do pozadi problemu nevidime.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2006 - 9:57

Já nějak nerozumím tomu, proč potřebujete každý den aktuální seznam keší z celé republiky?
Já si zpravidla vystačím s první až druhou stránkou nejbližších keší, větší rozsah potřebuji jen při cestování a to úspěšně používám Skryšotlač.

Toto podepisuji. Navíc nevidím logický důvod ke stahování již nalezených keší - k tomu slouží zvláštní úloha. Pro hledání na dovolených a různých přejezdech je dobré používat hledání podél trasy, opět je neopodstatněné stahovat půl zeměkoule... Pokud není tím důvodem prostě jen potřeba to MÍT...
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2006 - 22:37

No problem asi bude v tom, ze geocaching.cz nepouziva k aktualizaci sve databaze premium member pocket queries. To by z legalniho hlediska slo delat asi opravdu tezko.
Kdyz uz pouzivas tak OSTRA slova, tak tady prestan rypat, tim programatorem se stan a udelej to lepe (pokud mozno ale tak, abys neposkodil ostatni).

No tak to je jeste vetsi sila nez jsem si jen vubec pripoustel, myslel jsem, ze geocaching.cz je oficialni verzi US verze a prebirat data z PQ tudiz nebude pravni problem, tohle spis ale vypada na takovou domaci piratskou akcicku
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2006 - 14:25

Osobně doporučuji na stahování aktuálních lokalit v ČR i mimo ní Skrýšotlač. Začal jsem ho používat nejen na tisk komprimovaných listingů, ale i pro export do GPX souboru, takže pro mě je tímto chybějící vlastnost z GC.CZ vyřešena.
Jediné co by se mi hodilo je vizuální přehledka. Chápu, že se podle ní může někdo rozhodovat, kam naplánovat geo-lov. Já si tak plánoval odlovy na služebních cestách (myšleno po cestě, nejen v místě).
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2006 - 10:13

Toto podepisuji. Navíc nevidím logický důvod ke stahování již nalezených keší - k tomu slouží zvláštní úloha. Pro hledání na dovolených a různých přejezdech je dobré používat hledání podél trasy, opět je neopodstatněné stahovat půl zeměkoule... Pokud není tím důvodem prostě jen potřeba to MÍT...

Někomu může vyhovovat mrknout před přejezdem třeba do kešmapy v ozim, po jaké cestě mohou být kešky než zkoušet varianty a hledat podle trasy. Navíc v tom okamžiku kdy hledat chce plánovat online může dostávat stránku s timeoutem. To že někomu něco stačí není žádný argument pro to, aby někdo jiný nemohl chtít něco jiného. Někoho baví používat online fičury na netu, jiný má zase raději program a vlastní offline databázi.

  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2006 - 10:23

Toto podepisuji. Navíc nevidím logický důvod ke stahování již nalezených keší - k tomu slouží zvláštní úloha. Pro hledání na dovolených a různých přejezdech je dobré používat hledání podél trasy, opět je neopodstatněné stahovat půl zeměkoule... Pokud není tím důvodem prostě jen potřeba to MÍT...

Ach jo. Klasickej pripad internetovy diskuse, kdy prakticky dotaz vyvola lavinu neopodstatnenejch emoci ... Puvodni prispevek oznamoval nekorektni udaje v gpx souboru na gc.cz, na ktery se dalo dopovedet jen mirne rozvitou vetou.

Nicmene jsem se z pythickych narazek dozvedel potrebne a zaridil se podle toho, takze tuto debatu muzeme ukoncit.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2006 - 15:57

Jediné co by se mi hodilo je vizuální přehledka.

Nechci zde opět propagovat jeden nejmenovaný produkt, ale GSAK lze naučit pomocí makra otevírat MapSource a vizualizovat strohou tabulku na pozadí mapy ;-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama