Přejít na obsah


Fotka

GCM po aktualizaci emailu


Nejlepší odpověď dejwy , 03 září 2015 - 9:34

No já má asi jiny problém, neb mi notifikace na gcm chodí, jen uz se neodesle ta SMS. Je fakt, ze to mam pres t-zones. Jak to mam nastavit na ten email do SMS?

 
Návod na zprovoznění notifikaci přes EMAILdoSMS pro GCM.CZ + T-Mobile

  1. Na T-zones/Můj T-mobile  (https://www.t-mobile.cz/e-mail-do-sms) si přidat email gb@gcm.cz do seznamu oprávněných emailů.
     
  2. Nastavení u publikačních notifikací na GCM.CZ upravit následovně:
    Aktivní: ANO
    SMS Email / Tel. číslo (pro T-Mobile):   123456789@sms.t-mobile.cz (pokud je tvé číslo 123456789)
     
  3. Na stránce Instant Notify na GEOCACHING.COM http://www.geocachin...fy/default.aspx si pro každou notifikaci nastavit posílání na vlastní email na GCM.cz, např. geo.sedmitecka@gcm.cz
Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
160 odpovědí na toto téma

#1 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2014 - 6:14

Ahoj,

groundspeak vcera kompletne prekopal podobu vsech emailu. Znamena to, ze nic z toho, co na GCM doposud fungovalo, momentalne nefunguje a musi se prizpusobit novemu formatu. To zrejme nejaky cas zabere, musim v podstate vetsinu kodu v GCM prepsat. Takze prosim, nespamujte me informacemi o tom ze to nefunguje a dotazy kdy to bude. Relevantni informace budu posilat tady do tohoto tematu, at je to hezky na jednom miste. Nejspis budu opravovat veci postupne, tak, jak mi prijdou pod ruku, nebude to vsechno naraz.

 

Zatim tedy vydrzte!

 

EDIT 1.8. 9:14:

Filtrovani podle typu logu uz by opet melo byt funkcni.

 

EDIT 29.7. 9:54:

Opakovany pokus o odeslani SMS pres T-Zones + ukladani do historie odeslanych zprav.

 

EDIT 29.7. 9:43:

Dodelal jsem coin watchlist, resim obcas nechodici notifikace.

 

EDIT 25.7. 7:57:

Zda se, ze vratili i stary format publikaci, GCM opet upraveno, aby umelo pracovat jak se starym, tak s novym formatem.

 

EDIT 25.7. 6:54:

Groundspeak pres noc vratil predmety emailu do stareho formatu, GCM upraveno a uz s tim zase umi pracovat. Melo by tedy vse fungovat stejne jako vcera vecer a pres noc.

 

EDIT 24.7. 17:49:

Prehozeno na novy system, ktery byl napsan od zakladu znovu (upravovat stary do takto zmenene podoby bylo temer nemozne). Takze je mozne, ze budou nejake porodni bolesti a neco nebude chodit, pripadne budou chodit nesmysly...

 

CO FUNGUJE (nebo by alespon melo :))

 

Mělo by vše, co fungovalo dříve.

 

CO NEFUNGUJE (a vim o tom)

 

Nic? :)


Tento příspěvek byl upraven od niximor: 01 srpen 2014 - 8:15

  • 8
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#2 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2014 - 10:07

Upozorňuji na informace, uvedené na GS fóru (http://forums.ground...howtopic=324356):
 

This is also by design. Many people choose to have their publish notifications sent to email-to-text services. We wanted to create a format for text messages that is more concise and functional in the limited space available for text messages.


As you have seen with the publish notifications, we are experimenting with multi-part emails. We will see how the first set of tests go and then investigate to doing the same with other messages.


  • 0

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2014 - 10:26

Témata řešící tuto změnu jsou na fŕu Zeměmluvu minimálně tři, tak můžete ve všech přispět reakcí.

http://forums.ground...howtopic=324350
http://forums.ground...howtopic=324355
http://forums.ground...howtopic=324356
  • 0

#4 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2014 - 16:53

Tak se mi dnes mezi pracovnimi povinnostmi povedlo znacnou cast funkcionality prepsat a prave jsem to zkusil prehodit na novy system. Vice viz v prvnim prispevku.


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2014 - 20:15

Tak hlasim, ze prave prisla notifikace a je v poradku, holka jedna :D


  • 0

#6 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2014 - 20:17

Právě mi pípla novinka, takže GCM opravdu jede... :)

 

niximore - skvělá práce! Posílám něco na pivko  ;)  - Jo a velký dík!


  • 0

#7 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2014 - 20:24

Jak správně nastavit filtr pro přeposílání na gmailu po těch změnách?

Dík za odpověď


  • 0

#8 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2014 - 20:25

Notifikace mi ještě nepřišla, tedy published ne. Jak ji filtrovat (zbytek na SMS fakt nechci)?


  • 0

#9 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2014 - 21:09

Taky mi notifikace nové keše nedorazila. A s nastavením gcm jsem nic nedělal.

 

Resp. podle seznamu v "inboxu" ani nedorazi email. (Mám notifikace nastavené rovnou do gcm.)


Tento příspěvek byl upraven od koyamas family: 24 červenec 2014 - 21:13

  • 0
Vložený obrázek

#10 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2014 - 21:25

Zajimavy, mne notifikace na novou kes dorazila. Sice jedna, ale dorazila :D A chodi mi to taky primo na gcm.


  • 1

#11 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 5:54

Tak nam groundspeak vratil predmety emailu do stareho formatu... takze jsem opet GCM upravil, aby bralo jak novy tak stary format (nastesti uz ted po novu jsem to napsal lip, takze takovehle upravy jsou primitivni). Uz by tedy opet zas melo vse chodit stejne jako vcera vecer a pres noc.


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#12 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 7:10

Tak funguje i přeposílání gmailu na gcm.cz, jen jsem musel změnit "Předmět" na "Cache".


  • 0

#13 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 7:12

Tak nam groundspeak vratil predmety emailu do stareho formatu... takze jsem opet GCM upravil, aby bralo jak novy tak stary format (nastesti uz ted po novu jsem to napsal lip, takze takovehle upravy jsou primitivni). Uz by tedy opet zas melo vse chodit stejne jako vcera vecer a pres noc.

 

Teď přišla notifikace, předmět je stále v novém (blbém) formátu.


  • 0

#14 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 7:16

Jo a ještě: díky moc za všechny ty úpravy!


  • 0

#15 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 8:45

S temi notifikacemi to nechapu... Dneska mi piply dve kese, a predmet !! i obsah !! mailu byl postaru... Kazdopadne snad jsem gcm upravil tak, aby zvladalo vsechny formaty, tak uvidime jak se to bude vyvijet.

 

Dneska do 15:00 mam cas se tomu venovat a pripadne chyby a zmeny opravovat, pak az v pondeli, tak doufam, ze to nebudou moc predelavat a bude to fungovat.


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#16 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 9:38

Nixi, v 9 mi prisla notifikace o archivaci... V predmetu mejlu "[GEO] Notify: misakmis archived slunce I (Archived) (Traditional Cache)", ale v SMSce jenom "misakmis ? ?: kes jsem jiz odnesl"


  • 0

#17 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 10:21

(Že musí GS vždycky rejpat do něčeho, co funguje.) SMS o dvou nových keších v Karlovarském kraji v 8:25 a v 8:48 nedorazily, SMS o nové keši v Německu v 10:11 přišla. Já to prostě nechápu...


Tento příspěvek byl upraven od koyamas family: 25 červenec 2014 - 10:23

  • 0
Vložený obrázek

#18 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 10:25

Prubezne to ladim, tak je mozny, ze v tech 8 rano to bylo rozbity a pak jsem to spravil :)


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#19 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 7:20

tak v tom krecci delaji nejaky neporadek - vcera vecer par notifikaci novych kesi od DarkLorda pekne postaru (v Subjectu "[GEO] Notify: DarkLord Reviewer published PAG6: Airspotting (Unknown Cache)") a dneska rano zase od Alexe v tom novem tvaru (v Subjectu "New Traditional Cache: Hrib hnedy (GC57RR9), 43.9mi SE (70.6km SE)") - asi sejim tam necoprehriva z vedra nebo si kazdej revirnikmuze vybrat tvar notifikaci :)


  • 0

tarmara.png


#20 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 9:41

Jinak velký dík a hluboká poklona niximorovi, že jede s naším nepostradatelným GCM tu šílenou jízdu s kopce ostrými zatáčkami v těsném závěsu za kličkujícími groudspeakovskými notifikačními křečky. Občas je i předjíždí... :)


  • 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama