Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Mapy Řecka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Ondra_Martina

Ondra_Martina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 20:06

Zdravím, nevíte někdo, kde sehnat offline mapu Zakynthosu tak, aby fungovala na Android v Lenovu? Děkuji moc :)


  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 20:19

A Android v Lenovu je jiný Android než třebas v Nexusu nebo Samsungu ?
Viz GeoWiki ....


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 07 srpen 2014 - 20:19

  • 0

#3 Ondra_Martina

Ondra_Martina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 20:23

Koukám, víc otázek než odpovědí :)


  • 0

#4 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 20:36

A tyto pro Locus Ti nestačí?


  • -1

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 20:38

No já nejsem znalec Androida, vím že se u různých firem liší třebas klábosnice - Samsung používá jinou než Google a dá dost velkou fušku ji přemluvit na QWERTY. Ale aplikace se snad používají stejné a tudíž by měly být i stejné mapy, ne ?


  • 0

#6 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 20:39

Zalezi, co pouzivas za navigaci ve svem stroji :-) Pokud pouzivas jednu z proflaklych aplikaci, tak jsou mozne tyto postupy:

 

1) Google Maps - stahnes doma offline mapy pro zvoleny vyrez, prikaz OK Maps ve vyhledavani v mapach

2) Locus - tusim se daji stahnout primo v programu, akorat nevim, jestli je to i v zakladni verzi (jiz dele nepouzivam)

3) NavFree - nedavno jsem o ni cetl na Svete Androida (viz http://www.svetandro...navigace-201408)

4) Garmin Viago - mela by umet i format IMG, tzn. muzes sosnout nejaka data na warezu (napr. City Navigator, Topo Greece nebo neco podobneho atd.)

5) BE-ON-ROAD - Open Street Maps jsou zdarma, takze by to chtelo zkusit

 

Nic dalsiho me tedka z hlavy nenapada...


  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 20:40

Jo,a z vlastní zkušenosti - stáhni si jich více a vyzkoušej - někdy je pobřežní linie prakticky nerozeznatelná od moře.


  • 0

#8 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 20:49

Tak pro ten Locus jsou data zde: http://www.openandro...ownloads/europe

 

Hlavne nezapomen stahnout temata, viz upozorneni na konci seznamu.


  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 21:03

Tak pro ten Locus jsou data zde: http://www.openandro...ownloads/europe
 
Hlavne nezapomen stahnout temata, viz upozorneni na konci seznamu.

A jseš schopen zdůvodnit proč doporučuješ z těch více než pěti odkazů zrovna tyto a ne jiné? Pokud máš takový důvod, tak bys ho mohl do GeoWiki doplnit.
  • 0

#10 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 21:16

A jseš schopen zdůvodnit proč doporučuješ z těch více než pěti odkazů zrovna tyto a ne jiné? Pokud máš takový důvod, tak bys ho mohl do GeoWiki doplnit.

 

Uz se mi parkrat osvedcily cyklotrasy (hlavne v Nemecku), protoze OSM ve standardnim exportu nerozlisuje mezi cyklo a zpevnenyni cestami. Navic maji vrstevnice (zdrojem je SRTM v3, po 20 m) a jsou pemerne casto aktualizovany (tusim co 14 dni).


  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 21:22

Uz se mi parkrat osvedcily cyklotrasy (hlavne v Nemecku), protoze OSM ve standardnim exportu nerozlisuje mezi cyklo a zpevnenyni cestami. Navic maji vrstevnice (zdrojem je SRTM v3, po 20 m) a jsou pemerne casto aktualizovany (tusim co 14 dni).

Takže tvůj názor je, že jsou lepší než například Freizeitkarte které jsou na Německo specializované ? Případně než v Česku generované GpsFreeMaps ?
  • 0

#12 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 21:27

Takže tvůj názor je, že jsou lepší než například Freizeitkarte které jsou na Německo specializované ? Případně než v Česku generované GpsFreeMaps ?

 

Dotaz se tykal Recka, ne co je lepsi. Pro CR pouzivam mapy od na osm.paws, i pro okolni staty. Pro Nemecko prave zminenou Freizeitkarte v kombinaci s openAM. Nicmene znovu opakuji ze dotaz se vztahoval k Recku - pro nej by se mohly vrstevnice hodit, kdyz v jinych mapach nejsou.


  • 2

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 22:26

Tak jsem si schválně dotáhl třetí verzi Řecka - z GpsFreeMaps - vrstevnice tam má. Ale nějak si nerozumí s mořským pobřežím - jeden ostrov mi vybarvil modře na bílém moři :-)

Tu informaci o vrstevnicích u těchto dvou zdrojů jsem do WiKi doplnil. Pokud máš nějaké upřesnění k dalším tak by bylo dobré to tam doplnit.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 07 srpen 2014 - 22:27

  • 0

#14 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 23:48

Udelal jsem par screenu map openAM (viz muj link vyse) v Locusu - ostrov Zakynthos je v nem zpracovan na celkem solidni urovni a urcite se s tim bude dat nejaka ta krabicka odlovit.

Přiložené miniatury

  • s001.png
  • s002.png
  • s003.png

  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2014 - 23:52

Však já ty openandromaps používal jako referenční a oblast Santorini také zobrazily lépe. Necítil jsem potřebu to rozpitvávat, poznámka ve wiki bez dalšího komentáře podle mého názoru stačí. A přeházel jsem trochu pořadí odkazů aby ty lepší byly napřed.
  • 0

#16 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 0:19

Však já ty openandromaps používal jako referenční a oblast Santorini také zobrazily lépe. Necítil jsem potřebu to rozpitvávat, poznámka ve wiki bez dalšího komentáře podle mého názoru stačí. A přeházel jsem trochu pořadí odkazů aby ty lepší byly napřed.

 

Tak to jen doufam, ze jsme dane vlakno editovali oba v jinou dobu :-D Pridal jsem tam par slov. Tim padem je tento problem patrne uzavren. Dekuji, ze jsi tam ten link pridal.


  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#17 Ondra_Martina

Ondra_Martina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 18:17

Děkuji za vyčerpávající odpovědi, stáhli jsme dvě mapy z wiki, Ještě zbývá je vyzkoušet v mobilu. Jinak používám c-geo. 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama