Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 2 Hlasů

Za jak dlouho by měl rewiewer potvrdit první keš???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 cizoun2003

cizoun2003

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 10:51

Založil jsem svou první keš a leží už přes týden nepotvrzená na svém místě.


  • 0
Jakub Čížik

#2 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 10:57

Vyčkej, nejde o život. Ve frontě je momentálně hodně keší (viz vedlejší vlákno) a připomínám to na co mnozí zapomínají, reviewri jsou jen lidi, mají spoustu jiných povinností a i nárok na volno.

 

http://www.geocachin...e-8#entry479341

 

EDIT: jestli chceš reviewerovi pomoci, zkontroluj si, že má keška všechny náležitosti, tím se proces schvalování urychlí:

 

http://wiki.geocachi...ní_od_reviewerů


Tento příspěvek byl upraven od Raraku: 20 srpen 2014 - 11:04

  • 6

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 11:09

Vzhledem k tvému počtu odlovených keší bych ji ještě nechal zkontrolovat nějakým zkušeným kačerem, ať ti pak není líto, že lidi budou keš pomlouvat, logovat dík za bod, TFTC a podobně.


  • 7

#4 cizoun2003

cizoun2003

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 15:36

Děkuji za rady


  • 4
Jakub Čížik

#5 cizoun2003

cizoun2003

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2014 - 20:07

Poradil by mi někdo ještě něco více???


  • 0
Jakub Čížik

#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2014 - 20:12

S čím chceš poradit?
  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 6:11

Počkej. Vidíš jak je keškoměrka červená? To je asi tak 200 keší, na které ještě neměli čas se podívat, nebo je museli kvůli nejasnostem vrátit do fronty. Jsou dovolené a jeden schvalovač zrovna odchází do důchodu. Týden je ještě normální čas, v tomto případě i dva týdny jsou akorát. Ale - opravdu jsi ji odeslal? Přišel ti automatický mail, že keš byla zařazena do fronty ke schvalování? Abys nečekal na něco, co nepřijde. Já takhle psal retrívrovi o změnu souřadnic, maily tehdy padaly do černé díry a málem jsem se nedočkal.


  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 6:22

Poradil by mi někdo ještě něco více???

Více určitě... Kousek nahoře je rada aby sis ji nechal zkontrolovat od někoho zkušenějšího. Tomu se říká betatest. Podívej se na GeoWiki pod heslem Betatest. Je tam pak i seznam kačerů, kteří jsou ochotni se nováčkům (a nejen jim samozřejmě) na keše podívat a pomoci s tím aby to bylo v pořádku. To je ta nejlepší rada cos mohl dostat, když budeš chtít tak ti betatester řekne i případné formální a věcné chyby kvůli kterým by ti to reviewer mohl vracet k přepracování a proces schválení se tak mnohem urychlí.
  • 2

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 6:38

Na tyhle problémy je snadné řešení:

 

Najdi si v okolí nějaký event a dojdi se seznámit s lidmi z okolí. Pak se Ti určitě budou daleko lépe řešit všechny problémy kolem geocachingu.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 7:21

Betatest by to mohl urychlit jen tím, že by bylo předem jasné, že je to v pořádku, a tak by schvalovač v rámci čištění své fronty to pustil dřív než ty, kde o tom musí přemýšlet. Ale pokud to je zahlcené, že ji ještě ani neviděl, ani to by nepomohlo. Navíc se tu teď zřejmě jedná o urychlení max. o dny.


  • 0

#11 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 9:28

Jestli jsi neodeslal listing ke schválení, tak to udělej. Jestli jsi odeslal, tak se k němu reviewer ještě nedostal. Zkontroluj, zda je krabička na místě a v pořádku. Počítám, že je umístěna podle pravidel, tzn. na bezpečném místě, mimo soukromé pozemky atd.
Reviewer ti keš buď schválí, nebo bude potřeba něco doladit.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 26 srpen 2014 - 11:35

  • 0

#12 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 11:11

Momentálně je ve frontě pro ČR cca 500 keší, z toho je zhruba polovina ještě nezkontrolovaných. Bohužel velké procento z těchto keší jsou, hm, no teď nevím jak to slušně napsat, zkrátka takové zajímavosti, které nás stojí hromadu času (někdy i nervů). Buďte prosím trpěliví.

 

Začínajícím ownerům (a nejen jim) doporučuji přidat k logu Post Reviewer Note fotky keše, jejího obsahu, uložení a blízkého okolí. Foto obsahu proto, že se nám poslední dobou množí v keších tabákové výrobky, potraviny a jiné zakázané (někdy i nebezpečné) věci. Pokud to uděláte, ušetří to při schvalování spoustu času. Návod jak přiložit fotky, jakožto i další potřebné informace, jsou na www.reviewer.cz/

 

Také doporučuji kontrolu pravopisu a překlepů, aby listing nevypadal jako tento:

 

Geocache Description:

 

Je to mac pěkný křížurčité stojí za to se přijít podívat
 


  • 24
Tobias Reviewer
Reviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký

#13 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 6:35

Poradil by mi někdo ještě něco více???

Zaprvé bych poradil, abys žádnou keš nezakládal, keší už je všude plno, je jich moc a většina z nich stojí za h....

Zadruhé bych poradil, pokud se přece jen rozhodneš keš založit, abys to odložil a nejdříve jich alespoň tisíc nalezl, abys měl představu o pořádné keši, protože je nějaká taková hypotetická možnost, že z těch 1000 nalezených keší alespoň jedna pořádná bude.

Zatřetí bych poradil, abys nedělal humuskeš, tedy keš nedával na vlhké místo a nebalil ji do igeliťáku, protože sám uvidíš, že z těch 1000 odlovených keší jich minimálně 999 budou zabalené v poloschnilém smradlavém špinavém igeliťáku a umístěné na nejvlhčím místě v širém okolí. 

 

Jo a děkuji předem všem ownerům humuskeší za negativní body.


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 27 srpen 2014 - 6:37

  • -4

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 7:40

Zaprvé bych poradil, abys žádnou keš nezakládal, keší už je všude plno, je jich moc a většina z nich stojí za h....

Zadruhé bych poradil, pokud se přece jen rozhodneš keš založit, abys to odložil a nejdříve jich alespoň tisíc nalezl, abys měl představu o pořádné keši, protože je nějaká taková hypotetická možnost, že z těch 1000 nalezených keší alespoň jedna pořádná bude.

Zatřetí bych poradil, abys nedělal humuskeš, tedy keš nedával na vlhké místo a nebalil ji do igeliťáku, protože sám uvidíš, že z těch 1000 odlovených keší jich minimálně 999 budou zabalené v poloschnilém smradlavém špinavém igeliťáku a umístěné na nejvlhčím místě v širém okolí. 

 

Jo a děkuji předem všem ownerům humuskeší za negativní body.

 

Můžu s tebou souhlasit jen v jednom - nebalit keše do igeliťáku...

 

Podle počtu nálezů nemůžeš soudit, jestli někdo může či nemůže zakládat keš... To, že má někdo 1000 nálezů není zárukou toho, že založí pěknou keš. Pěknou keš může založit klidně nováček, když si pořádně přečte pravidla (viz. odkazy od Raraku, nebo doporučení Reviewerů na www.reviewer.cz), přemýšlí trochu o zakládání a nechá si poradit případně od betatesterů.

Na druhou stranu je pravda, že osobně jsem čekal minimálně na 100 keší, než jsem založil svou první keš a to byly doby, kdy v ČR byly 3000 keší, takže méně jak desetina toho co dnes... Přece jen je lepší mít nějaké zkušenosti s hrou. A i moje doporučení pro cizouna by bylo najít více keší a chvíli počkat, jestli ho to bude bavit, aby za rok nezjistil, že ho geokešing už nebaví...

Mimochodem, ještě doporučení pro Cizouna2003 - je zvykem, že si tu v nastavení svého profilu uvádíme odkaz na náš profil na www.geocaching.com.

 

Pěkných keší na pěkných místech není nikdy dost. Hodně je bohužel keší v centrech měst zaokapovek a různých díkyzabodovek. Ovšem míst, kam by stálo člověka přivést a které ještě kešku nemají, znám ještě stále mnoho... Takže určitě pokud má autor nějaké místo, které je pěkné a které chce ukázat, nevím proč bys mu chtěl zakazovat zakládání vlastní keše...

 

Autor kešky, který založí pěknou kešku na pěkném místě a stará se o ni, pro hru podle mě udělá víc, než když zaplatí PM členství. Protože bez autorů by Geocaching ani Groundspeak nebyl... A na to se bohužel často zapomíná.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 27 srpen 2014 - 7:46

  • 4

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 7:55

Myšlenku shamana3 o množství nalezených keší a kvalitních keší bych trochu otočil. Čím má člověk víc nalezených keší, tím víc si vybírá ty pěkné a ty díkzabodovky buď vynechává nebo je sbírá cestou k té kvalitní.


  • 4

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 8:07

Myšlenku shamana3 o množství nalezených keší a kvalitních keší bych trochu otočil. Čím má člověk víc nalezených keší, tím víc si vybírá ty pěkné a ty díkzabodovky buď vynechává nebo je sbírá cestou k té kvalitní.

 

Hahaha :-)

 

Mimochodem, ty řeči o zakládání a počtu nálezů jsou  odjakživa.

Já zakládal svoji první keš, když se na fórech vedly řeči, že kdo nemá žádnou založenou, neměl by mluvit do toho a toho ...


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 10:16

A pak tu bylo obdobi, kdy kdosi razil teorie, ze kaceri bez zalozene kese jsou vyzirkove. :-D


  • 0

#18 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 10:28

Každopádně keší už je mnoho, plno, zbytečně moc, všude je překešováno, někdo by už měl uvažovat o stop stavu, já kdybych byl reviewer, tak bych povolil zakládání pouze nadstandardně kvalitních keší, nějaká micro krabice v pařezu nebo pod kamenem nebo pod kořenem stromu apod. by u mě neobstála.


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 27 srpen 2014 - 10:31

  • -3

#19 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 10:31

To si taky pamatuju, když takhle tuším že Quoxovi, známému lovci T5 keší někdo nadával, že nezaložil ani krabičku od sirek, tak ať nepomolouvá. Tak vzal krabičku od sirek, dal do ni logbook a měl pokoj. Po čase samozřejmě šla do archivu.

 

A debaty o přímé úměrnosti kvality keší a počtu odlovených keší se tu taky vedou od pravěku, ale je pravda, že čím méně zkušený kačer, tím méně zkušený owner. Najde se pár čestných výjimek, ale to je jedna keš na stovky zbytečných. Byl jsem už mockrát na betatestu a zatím se mi toto nepotvrdilo jen jednou. Keš byla udělaná pěkně, listing byl udělán pěkně, všechno v pohodě. Ale jednalo se o kanálovku, kde byl přestřižený řetěz na vchodu. Už to vypadalo podivně. A finálka byla u živé stoky, kde se člověku po pár minutách začala parádně točit hlava. 


  • 0

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 10:33

Každopádně keší už je mnoho, plno, zbytečně moc, všude je překešováno, někdo by už měl uvažovat o stop stavu, já kdybych byl reviewer, tak bych povolil zakládání pouze nadstandardně kvalitních keší, nějaká micro krabice v pařezu nebo pod kamenem nebo pod kořenem stromu apod. by u mě neobstála.

 

Nejlepším řešením je, když kačer napíše do logu, co si o keši myslí. Když je to opravdu tuctovka v pařezu, navíc zabalená do smrdutého igelitu a všude kolem koláč ostružiní s průměrem třiceti metrů, píšu do logů, že keš za návštěvu nijak zvlášť nestojí, případně i že je hnusná. Pak sice nacházím v mailu nenávistné výlevy, ale občas taková keš skončí v archivu.


  • 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama